OĞLUMLA İLK TATİLİMİZ

Standard

OĞLUMLA İLK TATİLİMİZ

Neredeyse ATAKAN doğduğundan beri bunu hayal ediyorduk. 31 Mart’da doğan sevgili oğlum yazın “tam sevilmelik” olacağı için tatile rahat rahat gidebilecektik.

Herkesten bunu duya duya yazı bekledik ve sonunda yaz geldi. Fakat iş ciddiye binince nedense ben tatile gitmeyi gözümde büyütmeye başladım. Bu arada seda ablanın düğünüde vardı ve senin eskişehirdeki bebek mevlütünde bu tatilin içinde yaşayacağımız güzel olaylardandı.

Tatile gidince ne değişecekti ki diye bazen düşünmüyor değilim… Yine aynı günlük tempo, akşam sekizde uyuyan, sabah beş buçuk civarı kalkan, yuvarlanan hoplayan, oyun isteyen “gayet bebek” bir aile ferdiyle tatile çıkınca sadece hava değişikliği olacaktı. Bunun için o kadar yol gitmeye değer miydi? Resmen üşeniyordum.

Tatile ders çalışır gibi hazırlandım. üç aylık oğlumla gideceğimiz tatilde ise konforu, sağlığı, uykusu için evi bavullara sığdırmam gerekiyordu. Ben de öyle yaptım! Şaka bir yana, zaten kendimiz için de bavulları fazlasıyla tedbirli hazırladığım için ATAKAN’a da hazırlamak gözümde büyümedi. Asıl uygulama kısmı yordu.

oğlumu  İstanbul’da hep gezdiriyorum. Ama şehir dışına uzun yolculuğa çıkmak yine de bebekleri yoruyor.   En azından, bebeğini sırtlayıp dünyayı gezenlere artık uzaylı gözüyle bakmayacağım. Hazırlanması, alışması zor oluyor ama ATAKAN’la olan tatilimiz değişik geçecekti.

Bebekli tatille ilgili detaylar saymakla bitmez. Hazırlanması-dönmesi belki daha yorucu ama tatilde babamızla anneannenle dedenle dayınla işbölümü yaptık bir şekilde dinlenmiş olduk. Ben annelik işlerini tatilde babana yıkmadım, çünkü ortam değişikliği bana zaten yetti. Yine de 1-2 kere yalnız denize girmek çok iyiydi. İşin en güzel kısmı oğlumun denizi sevmesiydi. Seneye inşallah ayaklanmış bir ATAKAN’la tatil kim bilir nasıl olacak!

ANNEN

GAMZE AKBAŞ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s