Bir masalla ayrıldım yavrumdan

Standard

Sevdiğim Emrah’ımdan dinledim bu masalı, hastalığın tekrarlandığını öğrendiğimiz günün gecesinde sabahlarken anlattı bana. Bir çocuk varmış mutluymuş o da bizim gibi, bir gün okula başlamış. Ama annesinin yanından ayrılamıyormuş hep ağlıyormuş beni tek bırakma diye. Anne eğilmiş yavrusunun gözlerine kadar, anlatmış onu ne kadar sevdiğini ve açmış avucunun içini ben senin avucuna bir öpücük konduruyorum. Bu öpücük sen ellerini yıkasan bile ellerinden akıp gitmez canım yavrum. Ne zaman bana ihtiyacın olduğunu hissedersen avcunun içine bıraktığım öpücüğü hissedeceksin.

Bir öpücük kondurur yavrusunun minik avucunun içine anne. Şimdi parmaklarını kapat sımsıkı tut yavrum der.

Bende öyle yaptım tıpkı canım sevgilim Emrah’ımın bana yaptığı gibi ,

Canım kocam sağ avucumu öptü doya doya defalarca kez kapat şimdi sımsıkı dedi ellerini yıkasan bile geçmez bu öpücüğün gücü.

Canım yavrum sol avucumu öptü, bende onun iki avucunu birden öptüm, kapat annecim sımsıkı tut bu öpücüğü ellerini yıkasan bile geçmez bu öpücüğün gücü dedim. Minik parmaklar hemen kapattı sımsıkı tuttu. Kursdan dönünce bana kepçe ve traktör al tamam mı dedi.

Sana söz veriyorum alcam annem dedim. Dedim demesine ama dediğime ben bile inanmadım.

Ayrıldım evden ağlıyarak, hıçkırarak çıktım, yutkunamadım boğazım düğüm olmuş çoktan.

Kardeşim, annem, babam gözünüzü yaşlı bıraktım. Affedin beni. Allah size Atakan büyüyüp kendi ayakları üstünde durana kadar güç, kuvvet versin. Emrah’ımı yalnız bırakmayın sakın. Nereye tayini çıkarsa ona destek olun yalvarırım size. Gözüm arkada değil benim. Önce Allah’ıma sonra size emanet canım yavrum.

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

Reklamlar

About atakan310309

Ankara'da 1983 yılında doğdum. 2006'da evlendim ve İstanbul'a taşındım. Mart 2009'da aramıza katılan oğlumuzun tatlı heyecanının keyfini çıkarıyoruz..

199 responses »

 1. haberinizi aldığımızdan beri günlerdir bütün anneler size dua ediyoruz. Allah sizi en başta oğlunuza bağışlasın. Hep duyduğum şu ki bu hastalıkta moral çok önemliymiş, Allah’tan dayanma gücü ve bu hastalıkla savaşma gücü isteyin. Acil şifalar diliyorum.

 2. Dualarım seninle…
  Didik didik ettim tüm postlarını.. Annelik nasıl bir şey yaaa.. Ne olur kendini bırakma. O kadar çok dua edenin varki.. O hastanede kalacak kötü günlerin..Emin ol çok güzel günler var önünüzde evladınla eşinle.. Allahım seni sevdiklerine bağışlasın.. Dualarımız seninle…

 3. Allah sana ve sevdiklerine güç kuvvet,dayanma gücü versin. Yavruna inşallah kendi ellerinle alıp getireceksin istediklerini. Annelik ne garip şey değil mi?.. Bir yanın umut ediyor yarınlar için, bir yanın da hazırlık yapıyor ya kötü olursa her şey diye.

  Kimleri gördük sapasağlamdı, ertesi sabah yoktular. Kimleri gördük sabaha çıkmazdı, sapasaglam kalktılar. Lütfen umudunu kaybetme.

 4. Gamzecim canım yapma böyle toparlamalısın kendini tutunup ayağa kalkmalısın yavrun eşin sevdiklerin kendin için.bizlerde burdayız bak nurturia ailesindeki kızkardeşlerini unuttunmu yoksa. SAKIN BIRAKMA KENDİNİ S A K I N.

 5. Kardeşim ateş düştüğü yeri yakar derler evet ama sen negatif düşünce ile kendini zaten dirençsiz bırakıyrosun. savaşmalısın ki kazanan sen olmalısın. Yapma lütfen böyle…

 6. lütfen bana mesaj yazın. hastalığınızla ilgili önemli ama çokkkkkkk önemli birşey söyleyeceğim size.

 7. ama olmaz böyle :((( ben gözlerimden süzülen yaşlar daim olsun istemiyorum,sen o sihirli öpücüğü her gün tazele miniğinin ellerine istiyorum ve gerçekten sana çok ama çok dua ediyorum ve yine tekrar tekrar sölüyorum bir annenin sırf çocuğu üzülmesin diye yapmayacağı şey yoktur ki eminim sende fazlasıyla yapıyorsun yavrunun varlığı sana güç kuvvet versin inş. ve galip çık bir kez başardığın gibi tekrar bu savaştan :((

 8. sizi hiç tanımıyorum şans eseri karşılaştım blogunuzla dün boğazımda bi yumru var iki gündür,hep dua ediyorum sizin için..Allah sizi evladınıza bağışlasın…sizinle birlikte sağlıkla büyüsün atakan inşallah…

 9. GAMZE SEN YUVANA SAĞLIKLA DÖNECEKSİN.BUNA İNANIYORUM.YAVRUNU KENDİN BÜYÜTECEKSİN VE EŞİNE SEN SAHİP ÇIKACAKSIN.SANA GÜVENEN BU KADAR İNSAN VARKEN,SEN BİR KEZ DAHA YENERSİN BU DÜŞMANI … (ESKİŞEHİR’DEN SANA SONSUZ DUALAR GÖNDERİYORUZ,HADİ KARDEŞİM SEN BAŞARIRSIN BUNU)

 10. Gamze iyi olucaksın..Biz hep senin yanındayız..Arkanda kocaman bir topluluk var..Atakan annesiz kalmayacak..

 11. Dualarımız seninle sevgili anne, yüreğin o kadar kocaman ki sevgini ve ışığını uzaklara yollayabiliyorsun. Şimdi bizler de yüreklerimizden seslenerek sana destek olmak istiyoruz. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşursun. Sevdiklerinle birlikte kahkahalarla güleceğin güzel günler yaşamaya devam edersin.
  Sevgi ve ışıkla kal…

 12. Gamze’cim, sağlığınla, sıhhatinle, gücünle, kuvvetinle, bol öpücüklerinle, Atakan kuzunun kepçesiyle kamyonuyla döneceksin inşallah o hastaneden!

  Binlerce annenin sevgisi ve duaları seninle, yavrunla, ailenle…

 13. gamze böyle negatif düşünme sakın sakın ha!
  yüreğimizdeki dualarlar seninleyiz, yanındayız!
  iyi olacaksın , mutlu olucaksın! yine yeniden avuçlarınız bu sefer sımsıkı birbirinizi tutacak…
  herşey güzel olucak!

 14. Allah’ın izniyle iyi olacaksın canım, buna yürekten inanıyorum, inanıyoruz. Her gün dua ediyorum senin için. Duanın gücüne inan, biz inanıyoruz. senin yanındayız.

 15. emrahında atakanında senin avucuna koydukları o öpücüğün sihriyle sen kendi masalının kahramanı olacaksın birkez daha canım arkadaşım

 16. Gamze bu kadar umutsuzluk niye böyle yapma.o kadar çok kişiyiz ki senin için Atakan için iyileşince sen bile inanamayacaksın kocaman bir aile olduk biz.Sağsalim çıkacaksın ve oğlunla beraber alacaksın o kepçeyi ve traktörü.güçlü ol ne kadar zor olsa da sevgiler dualarımız seninle sizle
  zeynep’in annesi burcu…

 17. bak kaç tane kardeşin var senin biz sayısını bile bilmiyoruz gamze ve kardeşlerin inanıo ki o ilik bulunacak ve sen oğlunun ellerini değil heryerini doya doya öperek büyük bi sınav geçirdim ama geçti şükür deyip anacaksın bu günleri:)bizler buna gönülden inanadık bu hastalıkta buna inanmaka çok önemli gamzecim hani demişsinya kadın zayıftır ama anne güçlüdür diye sen en güçlü annemizsin gücüne güç katmak için hepimiz seferberiz emin ol buna silkelen hadi İİ OLUCAM YENİCEM SENİ DEve hepbirlikte atlatalım bunları nurti ailesi buluşalım oğulları oynatalım bak bunlar olacak hadi bi tebessüm et yaparsın sen GÜÇLÜ ATAKANIN GÜÇLÜ KOCAMAN YÜREKLİ ANNESİİİİİİİİ

 18. pes etmişlik hissettim yazında olmadı ama şimdi bu. ben senın tum yazılarını 2 gundur okuyorum cunku senınle yenı tanıstım, okuduklarımdan sonra ne kadar güçlü bir kadın ne kadar güçlü bir anne diye düşündüm ama bu günkü blog yazın olmadı gamzecim yakışmıyor sana karamsarlık, gülsün yüzün nolur. senin için o kadar çok insan dua ediyor ve o kadar çok insan savaş veriyor ki sen bu savaşın komutanısın bırakma arkandaki kocaman orduyu sağlam dur güçlü ol eşin için Atakan için bizim için.

 19. Çok tatlısınız birlikte. Böyle olumsuz düşünmeyin, veda mektubu yazmayın, tanımıyorum sizi ama çok üzüldüm yine de. Hem Atakan nasıl tatlı, köftecik 🙂 Uzun olsun ömrünüz. Atlatırsınız, inanın. İnanın gerçekten. Yorum yazarken mail adresim alieinze ulaşıyor. Bir yardımım dokunacaksa yazın lütfen. Sarılıyorum buradan sıkıca, tanımadan 🙂

 20. gamze iyi olacaksın….biz senin hep yanındayız bunu unutma hergün dua ediyorum senin için ATAKAN annesiz kalmıyacak bak bunuda atlatacaksın

 21. Gamze kendini bırakma, vazgeçme kendinden, yavrundan, aşkından. Sen her gün oğlunun avucuna öpücük kondurmaya devam edeceksin. Vazgeçme sakın…

 22. Gamze sen inanmazsan olmaz. Yavruna istediklerini götüreceğine ve uzun zamanlar onunla olacağına inanmak zorundasın. biz binlerce anne inanıyoruz buna. Sen de inan lütfen.

 23. canım benim yapma böyle kahretme bizi sen mükemmel bir anne oldun… mükemmel bir eş oldun…hayat sana yeniden gülümseyecek yeniden çicek açacak bak bende atlattım her sene tekrarlama riski var benimde biliyorsun.. ama artık çok ince düşünmemeyi öğretti bu hayat bana yaşamı hafife alıp basit yaşamayı öğretti… bliyorum önünde zor bir süreç var ama sana inanıyorum ben ablan olarak seni tanıyan biri olarak sen güçlüsün…. sen kuvvetlisin …. sen iyi bir savaşçısın .. istediğini elde etmek için ne yapman gerekirse onu yaparsın..sen bunu üstesinden gelebilecek kişiliğe sahipsin ve ne mutlu ki sana seni seven sevgidolu insanlar var çevrende …. güçlü ol ve yen bu illeti her şeyin başı moral seni seviyoruz canımmm..

 24. İyi olcaksın gamze Allahımızın izniyle inşallah. ve o öptüğün avucu sıkı sıkı tutup gene parklara gezmelere gideceksin. Dualarımız seninle.

 25. gamzecim ben inanıyorum se iyileşeceksinn lütfennn sende inannnn lütfennnn güzel günler sizi bekliyor

 26. sabah bir blogda gordum adresi.merak ettim tikladim okudum.duygusal biri degilimdir,ama ic dunyam baskadir.surekli dusunur dururum.sitenden ayrilamadim sabah beri.birseyler soylemek istiyorum susuyorum,kendi kendime konusuyorum.

  bazen kizasim geliyor sana,hic tanimadigim halde,niye boyle umutsuzsun,doktorlarin elinde degilki sifa vermek,diyesim geliyor.Rabbime cok cok dua et,ONDAN umudunu kesme,ne bu hal diyesim geliyor.Belki ordan oyle demesi kolay diyeceksin ama hicte kolay degil.Benimde 3 cocugum var,basim agrisa bisey olacakmi diye endiseleniyorum,emanet edebilecegim kimse yok!

  orda olsam ceker kolundan kaldiridim seni,soyle bir silkelerdim,umudunu kesme derdim.ama korkuyorum sana kizmaya,olurya birsey olur da vicdan azabiyla kahrolum diye.

  bak sonuncu kez olmasada gene yaziyorum.umudunu sakin yitirme.rabbim safidir,sifa verendir.hepimiz acizi,elimizde sihirli degnek yokki,hastaliklari iyilestirebilelim.dilekceni rabbi ver,rabbimden hic umut kesilmez.ben inaniyorum.inanmasam zaten yuzune karsi derdim.inaniyorum ben rabbim insALLAH sifa verecek sana.

 27. allah yar ve yardımcın olsun. bundan gayrı dua yok… o miniğin ellerine hergün yüzlerce yeni öpücük kondurursun inşallah.

 28. çok güçlü olmalısın bizleri bitiriyorsunki kendini nasıl helak edersin hep iyi olacagını ve yavruna doyacagını düşün lütfen olumlu olmaya çalış çok zor durumdasın ama mücadele etmelisin yavrun için kendin için :((

 29. Gamzecim nedir bu umutsuzluk…binlerce insan umutlarımızı besleyip gönderdik sana ulaşmadı mı canım?bizler hepimiz yürekten inanıyoruz.iyi olacaksın ve daha nice yazılar yazacaksın bize…

 30. ”emrahında atakanında senin avucuna koydukları o öpücüğün sihriyle sen kendi masalının kahramanı olacaksın birkez daha ”

  SADECE BUNA İNAN. BAŞARACAKSIN…
  LÜTFEN…

 31. Sevgili Gamze, Seni tanımıyorum ama şu solda duran resim seni bana anlatıyor. Bende bir anneyim, aynı yaştayız. Bu hayat suprizlerle ve mucizelerle dolu, yaradan bize öyle mucizeler sunuyor ki, olmaz denileni olduruyor ki sadece örneklere bakmak lazım. Yazması kolay laflar yazmak istemiyorum ama dualarımızdasın yüzlerce, binlerce annenin, çocuğun arkadaşın hiç yüzünü görmeyen seni tanımayan iyi kalpli insanın dualarındasın. Allah yar ve yardımcın olsun umudunu kaybetme yazması kolay ama KAYBETME! Yarın yeni bir gün doğacak neler getirecek kucağında biliyor muyuz?
  Sonsuz sevgilerimle ve dualarımla,
  Evrim

 32. gamze seni tanımıyorum hiç karşılaşmadık ta belkide hiç karşılaşmayacağız ama bil ki bu sabah duydum haberini elimden gelen o kadar az ki sadece paylaşabildimsosyal medyada…ama bir işe yarar mı bilmem dua ediyorum sabahtan beri tek aklımda olan şu an sensin ve bulunması gereken ilik…o ilik bulunacak ve sen gerçekten oğlunla yaşayacaksın..kardeşim sende anasın benim gibi analar ölemez kardeşim dayan….

 33. İyi olacaksin ve yavrunun yaninda olacaksin. Ama buna once sen inanacaksin! O traktoru ona alip evine doneceksin. Moralini yuksek tut. Sen cok guclusun, hastaliktan daha guclu! Annesin sen. Anneler her tur zorlugun ustunden gelir.
  Bol bol dua et, biz de ediyoruz

 34. Gamze biz tum iyi dileklerimizi senin icin buyutuyoruz icimizde… Iyi olacagina yurekten inaniyoruz. Tum iyi dileklerimiz seninle…

 35. gamze iyi olucaksın allahın izni ile….biz hep senin yanındayız…dualarımız seninle…

 36. Gamze,

  Sen annesin, duanın gücünü bilirsin, o kadar çok annenin duası seninle ki günlerdir… İçinde bulunduğun durum seni zaman zaman yorgunluğa itse de; oğlun için yaşayacağını, güzel yüzünden gülümsemelerin eksik olmayacağını düşünüyoruz hepimiz. Hastalığın tedavisi olan bir hastalık, zor bir süreç belki ama bunca destekle ve senin güçlü kişiliğinle atlatacaksın. Çok yakında, düşünemeyeceğin kadar yakın bir zamanda mesajlarımıza ARTIK BİTTİ, YAVRUMLA BİRLİKTEYİM, SAĞLIKLIYIM diye yanıt vereceksin. Kepçe ve traktörle çekilen fotoğraflarınızı yayınlayacaksın…

  Güzel bloguna yazacağın yazılar seninle aynı yollardan geçen insanlara ışık tutacak.

  Ne olur çıkarma aklından; iste, çok iste sağlığına bir an önce kavuşmayı, “iyileşiyorum” de kendine sık sık, sesli sesli, “geçti” de… Dualarımızla, evrenin sana yanıtı gecikmeyecektir.

  Baharın ilk sıcak günlerinde, İzmir güneşinde, ailenle, belki de biz henüz tanımadığın annelerle, yeni arkadaşlarınla, denize karşı birlikte kahkaha atacağınız günleri düşün…

  Yanındayız 😉

 37. sürekli aklımda, sürekli dua ediyorum sana blogunu öğrendiğim andan beri.. biliyorum buraya güzel şeyler yazacaksın bir gün, güzel masallar kahramanları siz olan.. iyileş gamze. iyileşeceksin.. Atakan ve Emrah için..

 38. Hepimiz bu kadar cok inanirken iyilesecegine neden sen inanmiyorsn ki?Daha once atlattin bir kez daha yapabilrsin, yapacaksin hatta kucuk melegin, esin, annen, baban icin.Dualarimiz seninle 🙂

 39. Günlerdir hiç tanımadığın binlerce kişinin aklı, kalbi, duaları seninle Gamze. Dün sabah saatlerinde facebook’da açılan grup ben katıldığımda 13 kişiydi bugün 3185 kişiyiz. Herkes ama herkes senin için dua ediyor. Sağlıklı günlerine kavuşacaksın hepimiz inanıyoruz ne olur sende inan… 3185 kişi avuçlarına öpücük konduruyoruz, böyle bir gücü, inancı ne olur hissettiğini söyle
  Yüce Allah’ım dualarımızı kabul eder, ne olur inan…

 40. Dualarım seninle…
  Didik didik ettim tüm postlarını.. Annelik nasıl bir şey yaaa.. Ne olur kendini bırakma. O kadar çok dua edenin varki.. O hastanede kalacak kötü günlerin..Emin ol çok güzel günler var önünüzde evladınla eşinle.. Allahım seni sevdiklerine bağışlasın.. Dualarımız seninle…

 41. İyi olacaksın, yakınların sadece sana destek olmaya devam edecek. Biz inanıyoruz, dualarımızdasın, sende inan

 42. Ben mucizelere inanıyorum Gamze, hayatımızda göremediğimiz öyle çok mucize yaşıyoruz ki aslında ama sen görüceksin bu hastalığı atlattığında, sahiden oluyormuş diyeceksin umut ve duayla. Ama bizim umudumuz yetmez, ne olur sen de inan yavruna kavuşacağına. Duacıyım bütün kalbimle sana, güzel haberlerini tez vakitte duymayı diliyorum.

 43. Sevgili Gamze,
  Bugün okuduğumuz yazılarınla hepimizi ağlatıyorsun ama çok yakın zamanda bizleri mutluluktan havalara uçurtacaksın.Binlerce insan senin sağlığına biran önce kavuşman için dua ediyor,sana enerji gönderiyor.Senin iyileşmek için muciye değil sadece inanmaya ihtiyacın var.Lütfen oğluna traktörünü hediye ettiğini, evine sağlıkla geri döndüğünü gözünün önünde canlandır ve sonra bu gerçekleştiği zaman bizlerle bu mutluluğu paylaş.Şifan bol olsun.
  Gül

  • me gustaría conocer más sobre tu familia a pesar de hablar en otro idioma ; te mando un saludo desde Argentina. Seguramente somos de la misma familia cuyo origen pudo estar en el sur de Italia o no.
   Eduardo omar Varchetta

 44. Gamze,

  Seni tanımıyorum ama bende bir anneyim. Sakın kötü şeyler getirme aklına. Ben şuna inanırım nasıl düşünürsen öyle olur. İyi düşünürsek iyi olur, olumsuz düşünceleri unut. Bir an önce iyileşip sevimli oğlunla oyun oynayacağın günleri düşün. Unutma oğlun seni bekliyor. Ve onun seni beklediği düşüncesi senin iyi olmana yetecek ve tabiiki sevgili eşin. İyi düşünü ki iyi olsun. Hepimiz senin iyi olup oğlunun yanında olacağını ve bir ömür boyu onunla ve eşinle mutlu bir hayat süreceğini biliyoruz ve bunun için dua ediyoruz.

 45. onlarca yazı yazdım ama size yazamıyorum. her kelimenizde yüreğimde kocaman bir sızı oluyor. her harfinizde size ve oğlunuza dua ediyorum. Emrahın binlerce annesi var…

 46. senden böyle veda mesajları almak istemiyorum lütfen gamzem iyileşeceksin buna inan bak seni tanıyan tanımayan herkes yanında ve ellerinden geleni yapmaya hazırlar biz ümidimizi kaybetmiyoruz sende kaybetme ve artık veda etme ellerindeki öpücükleri öperek güç al arkadaşım…iyiyim dediğin anda iki çocukla başında bitecem ona göre:)) seninle muhabbet etmeyi ve pozitif enerjini çok özledim solan yüzünün tekrar gülmesi dileğiyle

 47. sen kendini bıraktığında o hastalık senin yakana daha sıkı yapışıyor bilmiyor musun Gamzeciğim.Lütfen böyle yolun sonuna gelmişsin gibi söylemlerde bulunma.Hep inançlı ol,umudunu taze tut hep lütfennnn.Yavrun,sevdiğin,ailen ve seninle tek yürek olmuş seni seven tüm insanlar için yap bunu.Gelecekteki güzel günleri düşünerek yap.Dualarımız hep seninle,Rabbim geri çevirmez buna biz inanıyoruz sen de inancını yitirme lütfen.Veda etmek,pes etmek değil dua etmek,sebat etmek,inanmak zamanı.
  Oğluna sevgini ve gücünü gösterme zamanı.Ne denli dirençli ve oğluna ne denli aşık bir annesi olduğunu ancak hayata sımsıkı tutunarak gösterebilirsin O’na..
  Hepimiz yanındayız,dualarımız hep seninle Gamzecim.Lütfennn güçlü ol….

 48. Günlerdir içimde bir sızı takip ediyorum gelişmeleri. Çevremedekilere yasin dağıttım. Dua ediyorum sizin için bol bol. Biliyorum ki müminin mümine ettiği dua çok daha makbuldur. Bu arada yazmak istiyorum ama tepki alacağımdan çekindim. Alternatif tıbba karşı olan birsürü insan var ama ben yine de yazayımdiye düşündüm sonra. Komşumuzun gelini de benzer bir durum yaşadı, karaciğer kanseri şu an. Doktorlar hiç olumlu birşey söylemediler, yapacağımız hiçbirşey yok dediler. Radyoloji bölümündeki görevli demiş ki “burada bir hasta falanca ilacı Almanyadan getirtti ve durumu çok iyi şu an” Onlar da bir umut getirttiler ilacı ve şu an enzimleri düzelmeye başlamış. Hatta ilk teşhisi koyan doktor aileyi gördüğünde “kaybettiniz mi hastayı” demiş.” Hayır” deyince “komada mı peki?” diye sormuş. Naçizane paylaşmak istedim. Eğer arzu ederseniz ilacın adını ve ayrıntıları öğrenicem. Allah yardımcın olsun canım benim. Evladına bağışlasın seni. Sevgilerimle
  Selma
  Bilgi isterseniz e-mail atın lütfen: selmaulker76@gmail.com

 49. Dünden beri yazdığın bütün yazıları okudum.Yazıların gittikçe umutsuzlaşıyor.Lütfen kendini böyle bırakma.Sende şimdi gözlerini kapa ve seni düşünen senin için dua edenlerin hepsinin kalbine ve ellerine kondurduğu öpüçüklerin gücünü hisset.Ve lütfen iyileşeceğine inan.Seni tanımasamda bütün kalbimle seni çok seviyorum.Lütfen Atakan için birazdaha güç.

 50. OKUDUKLARIMDAN ÇOK ETKİLENDİM BENİMDE 3 YAŞINDA Bİ KIZIM VAR AMA DERDİ VEREN RABBİM ŞİFASINIDA VERİR HASTALANMAK DEMEK ÖLMEK DEMEK DEĞİLDİR BEN KAYINVALİDEMLE BİRLİKTE YAŞIYORUM VE ÜÇ ÇEŞİT KANSER TAŞIYOR ARTI DAHA BİRÇOK HASTALIĞI VAR VE 49 YAŞINDA YILLARDIR AYAKTA SEBEBİ HAYAT DOLU OLMASI BENDEN DAHA ENERJİK SENDE BÖYLE OL ÜMİDİNİ HERZAMAN EN GÜZEL YERDE TAŞI HERŞEY GÜZEL OLACAK İNŞALLAH..ARTIK HERŞEYİN ÇARESİ VAR ZOR BİR TEDAVİ SÜRECİ VAR ÖNÜNDE AMA ÖLÜM DEĞİL LÜTFEN HEP BÖYLE DÜŞÜN VE KİMİN NE ZAMAN ÖLECEĞİNİ ALLAHTAN BAŞKA KİMSE BİLMEZ..RABBİM SANA ACİL ŞİFALAR VERSİN İNŞŞALLAH…

 51. Binlerce insanın duaları seninle arkadaşım. Allah’ın izni ile yeneceksin bunu ve o oyuncaklarla döneceksin evladına.

  Sen farkında olmadan insanların hayatlarında öyle güzel şeylere neden oldun ki. Örneğin benim; ben ömrümde namaz kılmadım. Senin sayende, senin için dün başladım kılmaya. İlk okul çocukları gibi kitaplara baka baka kılıyorum hemde. Bütün dualarımda sen varsın arkadaşım.

  Yürekten inanıyorum sana. Sende kendine inan. Rabbim yardımcın olsun canım.

 52. Lütfen ama lütfen umutsuzluğa kapılmayın böyle şeyler yazmak istemiyorum ama benim yiğenimde sizin gibiydi inanın dualarla iyi oldu Dr. bile şaşırdı mucize bi çocuksun sen diye.Rabbim dert verip derman aratmasın.

 53. Gamze, kepçeyle kamyonu alacaksın Atakan’a. Almalısın. Söz verdin unutma!
  Birlikte oynayacaksınız hem de. Fotoğraflarını koyacaksın buraya. Herşey yoluna girecek. İnan buna!

 54. CANIM ALLAHIM SENI YAVRUNA ESINE AILENE BAGISLASIN
  ONCE MORALINI YUKSEK TUTMAYA CALIS LUTFEN
  kIM NE DERSE NE YAZARSA YAZSIN SENIN YASADIGINI ANLAYAMAYIZ
  SEVGILER SAGLIKLAR UZUN OMURLERIN OLSUN INSALLAH
  GUZEL YAVRUN ANNESIYLE BUYUYECEK

 55. dualarım seninle. ben başaracağına inanıyorum,herkes inanıyor, ne olur sen de buna inan ve tutun hayata sıkı sıkı! bu hastalıkta moral çok önemli lütfen kendini bırakma!
  oyuncaklarla ve güzel oğlunla çekileceğin fotoyu bekleyeceğiz. Allah yardımcın olsun ve tez vakitte şifa versin inşallah…

 56. sakın sakın kendini bırkam, tüm izmirli anneler durumundan haberdar, iki elimiz böğrümüzde dua ediyoruz. Kan vermek için sıraya girdik. hatta başladık bile gelip ziyaret etmeye. Ama senin de kendini dik tutman gerekli.hasta olmasam da koşup gelsem yanına haftasonu…

 57. dün geceden beri defalarca okudum yazılarınızı ve defalarca agladım her defasında daha çok yalvardım rabbime sizin için bende bir anneyim doğum yaparken sancılara dayanamayıp sezeryan istiyorum diye ağladıgımda doktorumda bana sen anne olucaksın anneler güçlü olur demişti oğlumu büyütürken bunu çok daha iyi anladım ewet anneler güçlüdür sende bir annesin ve güçlü olmalısın atakan için inanmalısın buna dualarım sizinle belki birbirimizi tanımıyoruz ama kalbim sizinle biraz daha inanç moral lütfen umutsuzluğa kapılmak yok acil şifalar diliyorum size dualarım sizinle o kadar çok söylemek istediğim şey varki ama toparlayamıyorum kelimeleri ve öylesine inanıyorumki iyi olucaksın sende inanmalısın güzel günlerin olacak daha dualarımız seninle

 58. BEN SENİN İYİLEŞİP EVLADINA VE SEVDİKLERİNE DÖNECEĞİNE İNANIYORUM. EVLADININ AVUCUNUN İÇİNİ HER GÜN HER DADİKA KENDİN ÖPECEKSİN. DUALARIM SENİNLE .ALLAH SENİ EVLADINA VE TÜM SEVDİKLERİNE BAĞIŞLASIN…

 59. Eşim,2-3 ay gibi kısa bir ömrü kaldığı söylenmesine rağmen 3-b,4-a evreleri arasındaki akciğer kanserini yendi ve dört senedir ikinci hayatını yaşıyor.

  Ama iyi olacağı umudunu asla kaybetmedi.Kanserin canlandırdığı eski hastalığı iltihaplı romatizmanın acılarını ve ağrılarını uzun süre çektiği halde…

  Sakın ama sakın moralinizi kaybetmeyin ve de iyi olacağınıza inanarak ; bu inanca sıkı sıkı sarılarak sevdiklerinizin enerjisinin size güç vermesine izin verin.

 60. bak bu kadar insan senin için dua ediyor…Allahım sana şafi siminin hürmetine şifa nasip etsin..dualarımız seninle..

 61. gamze seni tanımıyorum tesadüfen okudum bu blogu ama sana her şekilde yardımcı olmaya hazırım 0-RH negatif kan grubum ne şekilde olursa olsun sana yardımcı olmaya hazırım bende diğerleri gibi dualarımız hep seninle br anne olarak anlıyorum seni güçlü ol sakın umudunu yitirme geçecek olarak düşün herşeyi

 62. gamze gene ben gene tekrarlıyorum arkadasım ben kuşadasında yaşıyorum eğer dokular geğerler uyarsa yardımcı olmak için elimden gelenıda yaparım senin için lütfen güçlü ol

 63. Evladınızı sevdiğinizi, onu bırakmak istemediğinizi göstererek, gücünüzü yeniden toparlayarak, umutsuzluğunuzu kafanızdan atarak kanıtlayın! Atakan için yaşayacaksınız. Onun büyüdüğünü görmek için yaşamayı seçeceksiniz. Umutsuzluğunuzun ne size ne de Atakan’a faydası var. Onun üzülmesini istemiyorsanız umudunuzu kazanmak, hayata tutunmak zorundasınız.

 64. Çok yürekten ve samimi hislerle bir yorum yaptım. Yorumumun yayınlanmamasının bir sebebi var mı acaba? 2 gündür sizin için dua edip üzülüyorum. Yanlış bir şey yazdığımı düşünmüyorum…

  • cahide hanım sayesinde sizden birçok kişinin haberi oldu o kadar çok dua ediyorlar ki sizin için çok yazık bizi Yaratanı unutuyoruz O olmazsa bizler bir hiçiz insanlardan önce Allahtan medet ummalıyız acil şifalar diliyorum

 65. sevgili gamze lütfen moralini yüksek tut.dualarımız seninle.inşallah iyi olacaksın ve biz buradan o yazınıda okuyacaz.ALLAH ım seni yavruna bağışlasın.

 66. Ben bir anne değilim. 23 yaşındayım. Sizin çektiğiniz üzüntünün binde birini hissedemem belki yüreğimde ama bir çocuğun ebeveynlerinden birinin başında olmamasının ne demek olduğunu bilirim. Siz Atakan için direnmek, güçlenmek, onun başında olmak zorundasınız. Lütfen bunu hep aklınıza getirin ve umutsuzluğa kapılmayın. Ben size inanıyorum, evladınızın her anınında yanında olacaksınız, siz de buna inanın lütfen.

  Durumu kendi çevreme yaymaya çalışıyorum, inşallah duyup gelen olur.

 67. Benim yüreğime oturttuğun taşın ağırlığını tarif edemem canım kardeşim. Şunu bil ki elimden ne gelirse, gücümü, kuvvetimi aşıp senin için yapmaya hazırım. Ben o kadar inanıyorum ki birgün gelecek ve sen bize iyi olduğunu yazacaksın. Kim bilir o zaman seni tanıyan herkes toplanır Kordon’da bir kutlama yaparız. Allah bu güzel annenin yanında ve yoldaşı. Lütfen inanç ve ümit çiçeklerini soldurma lütfen. Bugün senin başına gelmiş bu olay gün gelir birilerine umut olur. Lütfen ama lütfen yüreğini soldurma.

  • Bu kutlama çok iyi bir fikir. Bence hazırlıklara başlayalım şimdiden. Nasılsa Gamzemiz çok yakında aramızda olacak:)

 68. Sevgili Gamze,

  Düşüncelerimiz ne kadar önemli eminim bunu sende biliyorsun.
  Bulunduğun durum ne olursa olsun bir tek sen kendini bu sıkıntılı dönemden kurtarabılır ve feraha cıkabılırsın.
  Bızler ne yazsak, ne anlatsak etkili olacagını sanmıyorum.
  Lütfen sen ayakta güçlü ve inançlı ol… Sen olki bebeğinde senınle beraber aynı güçü alsın.

  Güzel haberlerini mutlu fotograflarını paylaşacagın günü bekliyoruz…

  Sevgiyle yanındayız…

 69. Niçin bu pes etmek? Neden?
  Çevrendeki herkes de silsin gözyaşını, hep birlikte güzel düşünürsek güzel olur herşey..Söylemek kolay biliyorum, en zoru uygulamak belki. Ama biz anneler en zoru başarmaz mıyız hep? Buna inan ne olur inan……Lütfen çevrende de seni inandıracak, gücünü arttıracak kişileri bulundur sadece. Miniğin bu yolda önderin olsun..onu dinle sadece onu ve sevdiğini dinle..

 70. Canım ya ne olur olumsuz düşünme.Diyceksinki size konuşması kolay ,İnan böyle durumda konuşmakta kolay değil.RABBİM yar ve yardımcın olsun.Kızım var 4 yaşında dün gece gamze teğzesi için küçük ellerini açıp dua etti.İnşallah tez zamanda burdan güzel haberlerini paylaşıcaksın bizimle.Dualarımız heran seninle…

  PEYGAMBERİMİZİN ŞİFA DUASI

  Âise (r.a.)”den rivâyete göre Rasûllah (s.a.v. kendilerine bir hasta getirildiginde söyle duâ ederlerdi;

  “Ezhib”l be”se Rabbin”nasi esfi ve entes”safi la sifae illa sifauke , sifaen la yügadiru sekama”
  (Bu hastaligi gider ey insanlarin Rabbi! Sifâ ver, çünkü sifâ verici sensin. Senin verecegin sifâdan baska sifâ yoktur. Öyle sifâ ver ki hiç bir hastalik birakmasin)

  Allahim bana vermis oldugun bu hastalik sana sukur vesilemdir ..Hicbir kuluna dayanamayacagi yuku yuklemezsin, Bana ve ummeti muhammede de sifalar nasip eyle yarabbim Amin.Amin.Amin.

 71. Yazdıkların kendime gelmemi sağladı Gamze ablam, ilk defa girdim bloguna, o sıcacık evinize ailenize baktım, bu kadar umutsuz olmamalı dedim… Bırakma kendini nolur zor evet ama ilki geçmiş bu neden geçmesin, sen inanmazsan hiçbişey fayda etmez.. Dualarım seninle Rabbim yar ve yardımcın olsun, Nice neşeli günlerini bizimle paylaşmanı nasip etsin inş. Yapılabilcek bişey varsa koşa koşa hazırım bi yardımı olur mu bilmem ama.. Allaha emanet ol ablacım Allahım şifalar versin inş..

 72. merhaba Gamze Hanım…iyi düşünelim iyi şey olsun..hayattaki tek secretim bu…Ben ve gördüğüm kadar ile binlerce kişinin duası ,iyi dilekleri sizinle..Ankara’dayım ben ama İlik nakli, kan nakli ne gerekiyorsa yapmaya hazırım, gelirim de nerdeyseniz…mailimden bana ulaşırsanız sevinirim..

  Biz inanıyoruz sağlığınıza kavuşacağınıza..tanımıyoruz sizi aslında. Onun için yalan söylemek zorunluluğumuz bile yok..Ama yalan değil..inanıyoruz….

  Sonsuz dua ve umutlarımla…..

 73. Canim benim Allah seni en basta oglusuna sonrada Bütün sevdiklerine bagislasin Rabbim. Dualarimiz seninle. Hamile bir annenin duasi kabul olurmus. Bütün Dualarim seninle canim. ALLAHIM NE OLUR SEN BU GÜZEL ANNEYE SiFA VER RABBiM ;(((((((

 74. Gamzecim,lütfen güçlü ol..Dualarım kalbim seninle..Olumlu düşün,allah sevdiklerine bağışlasın seni..

 75. umudunu kaybetmemen lazım canım ,bir anne olarak evet cok zor bi durum tahmin edebiliyorum lütfeeen umudunu kaybetme ,Allah büyük ,O’na sığın …

 76. Canım benim neden böyle yapıyorsun herşey bitmişte ölüm döşeğindeymişsin gibi.Derdi veren allahım mutlaka dermanınıda veriyor.Yeterki istemesini bilelim.Nolur sevenlerinin enbaşta oğlunun hatırına güçlü ol kendini bırakma.

 77. umut en büyük zenginliğimiz . unutma. moral çok önemli. kendini salma asla…
  seni seviyoruz…

 78. Gamze, seni tanımıyorum ama aklım, kalbim, dualarım seninle, ne olur güçlü ol, iyileş ve evine dön

 79. BLOGUNUN ADI BİLE “SENİNLE YAŞAYALIM” GAMZE..BU TESADÜF OLAMAZ. DAHA ÇOK MUTLU GÜNLER GÖRECEKSİN…ASLA UMUDUNU KAYBETME NE OLUR..

 80. Bütün dualarımız seninle bak onca insan senin için seferber olmuş bak ve unutma Allah sevdiği kullarını böyle sınar derler sen Allah’ın svegili kulusunki bak binlerce insan hayır duası ediyor senin için lütfen biraz daha dirayetli ol o avucuna konan öpücükler için en azından evet çok zor bunları yapmak ama seninde dediğin gibi sen bir annesin yavrun için en azından biraz daha iyi olmaya çaba sarfetmelisin.Allah’ım seninde yar ve yardımcın olsun.

 81. Öpücükler umut versin size,şifa versin .. Umudunu hiç kaybetme .. o oyuncakları eve getireceğin günü düşün.. dualarım seninle..

 82. allahim bu nasil büyük bir aci….
  bende anneyim ve inan bana postlarinin hepsini okudum ve gözlerim doldu suanda nerdeyse aglamak üzereyim.. öyle hüzun doluki…
  bende anneyim kendimi senin yerine koymak istedim ama koyamadim… cünki koymak istedigimde bile icim sizladi… suan sana sarilmak istedim tanimiyorum belki seni ama yazdiklarin o kadar etkiliyiciki…
  dedim keske yaninda olabilseydim..
  dualarim seninle boll boll okuyucam RABBIM SIFA VERSIn biran önce…
  hic bir anneyi yavrusundan ayri koymasin…
  Iyi olucaksin insallah sakin moralini düsürme iyi olucaksin insallah..
  sen cok güclu bir annesin eminim buna….
  alllah sifa versin yar ve yardimcin olsun…

 83. onca insan senin için dua ediyoruz gamzecim Allahım boş çevirmez gönlden yapılan duaları inşallah iyi olacaksın seni tanımasamda hep aklımdasın dualarımdasın Rabbim nerde varsa şifa bekleyen derman olsun inşallah yavruna eşine sevdiklerine bağışlasın seni unutma en önemlisi moralin yüksek olmalı pes etme kendini koyverme

 84. Merhaba Gamze Hanim,

  Hastaliginizi Elif Safak araciligi ile duydum, cok uzuldum. Oncelikle acil sifalar diliyorum. Etrafinizda inanilmaz bir sevgi ve destek agi var. Buna ise cok sevindim. Bu agin her gecen gun daha da buyuyecegine suphem yok.

  Bundan emin olmamin bir nedeni de aslinda sizinle ayni seyleri yasiyor olmam: Beyin tumoru nedeniyle 2 ay once ameliyat edildim ve su an radyoterapi gormekteyim. Mart ayinda kemoterapim baslayacak ve 6 ay surecek. Etrafimdaki insanlarin varligi bana guc katiyor.

  Aslina bakarsaniz ben bu tumoru 24 sene once gecirip atlatmistim. O zaman 5 sene icinde tekrarlamasi nerdeyse kesin diyorlardi. Ama yasama bagliligim sayesinde hicbir sey olmamisti. Iste o yuzden bana bunu tekrarlatan seyin son iki yilda yasadigim “yasama karsi kifayetsizlik” oldugunu dusunuyorum. Bir bakima, yasama sevincimi tekrar bulmam icin bunlari tekrar deneyimlemem gerekti.

  Fakat ben bunu yalnizca onemli bir ders olarak goruyorum. Cunku yasama bagli kaldikca beni hicbir seyin yikamayacagini cok iyi anladim. Ayni durumu paylasan birisi olarak size diyebilecegim tek sey budur. Yasama arzunuzu, sevdiklerinizle beraber olma arzunuzu, oglunuzun yarinlarini gorme arzunuzu asla kaybetmeyin.

  Sevgilerle,
  Baris Mumyakmaz

 85. Bugün tesadüfen rastladım bu bloğa. Ve tesadüfen böyle bi durumda, nedensiz, çaresiz hissettim kendimi, ağladım. Ben bir anne değilim, ben bir yetişkin değilim belki bu yönüyle anlayamam yaşadıklarınızı. Ama ben çok şahane anneye sahip bir gencim. Tıpkı sizin gibi, her anne gibi, çocuklarını sonsuz seven bir anne. Birkaç kez Kanser şüphesiyle testler yapıldı anneme, o dönemler bunun ihtimali bile benim ruhsal çöküntü yaşayıp, günlerce ağlamama yetiyordu. Ama Kanser dendiğinde illa kötü düşünmemek gerekir. Sevgi herşeyin üstesinden gelir. Rabbim sizi oğlunuza ve sevdiklerinize bağışlayacaktır.
  Dualarım sizinle

 86. Gamzecim , bütün dualarımız seninle , iyileşip çok sevdiğin oğlun , eşin ve ailenle birlikte çok mutlu günler geçireceksin , buna yürekten inanıyorum , yeter ki buna sen de inan ve moralini yüksek tut , seni seviyoruz .

 87. Sevgili Gamze,
  sen güçlü bir kadınsın, mutlaka ailece birlikte olacağız diye düşün. aklımızda, kalbimizdesin.
  seninle birlikte herkes arkanda, yanında.
  sevgiler

 88. Yaaaa lütfen bu kadar ümitsiz olma lutfen yapma bunu seninle birlikte bizde ağlıyoruz ama güçlü olmalısın atakani emrahi aileni bırakmak bu kadar kolay olmamalı sen vazgeçme pes etme çıkmayan candan ümit kesilmez Gamze sen kendini bölesine teslim etme bunu yapma kendini topla lutfen blogunda daha ümit dolu umut vaatli yazılarını okumak istiyoruz lutfen bulunacak ins. Allah’ın izniyle o ılık sende dua et sadece ….

 89. bak ne kadar dua edenin, kan vermek ilik vermek isteyenin var. Daha önce yenmedin mi. Yine yeneceksin. moralini yüksek tut. eve traktör ve kepçe ile döneceksin:) umudunu sakın kaybetme. sevgiyle…dua ile…

 90. Gamzeciğim sana Niğdeden sesleniyorum ve eminim ki nice başka illerden dualarını esirgemeyen bir çok kişi var, Allah inşallah bu dualarımızı boşa çıkarmayacak ve seni eşine çoçuğuna bağışlayacak yeter ki se de herkes gibi iyi olacağına yürekten inan ve iste…

 91. ama olmaz kı böyle!!! sen neden bu kadar koyverıyorsun kendını? lütfen canım başka bırşeyler düşünmeye çalış artık. tıpkı umutlar qıbı üzüntüler de düşündükçe çoğalır. bız umutları çoğaltalım. bıze bloqunda en sevdığın kurabıyenın tarıfını yaz, en çok ne yapmayı sevıyorsan ondan bahset, okuduğun kıtabı anlat, qıttığın qüzel bır yerı anlat, ama yeter kı kendını koyverme….bu çok önemlı canım. umudunu kaybetme sakın. buçok önemlı….sen odağını değıştır, bak nasıl herşey düzelecek:) donör de bulunacak, ıyıleşeceksın de…buna ınan ve bu kadar üzme kendını. sen qüçlü olursan yenersın bu hastalığı.

 92. İnanıyorum buradan bizimle çok güzel haberler paylaşacaksın..ben de dahil o kadar çok insan şu an dua ediyor ki işallah birimizin ki kabul olacak..

 93. yalnız değilsin gamze abla lütfen kendini umutsuzluğun içine bırakıp orada kaybolma lütfen…. başarıcaksın, oğlunun ve sevdiğinin yanına dönüceksin..!!!!

 94. Canım biz inanıyoruz ki sen gözlerinin içi gülerek sapasağlam çıkacaksın o hastaneden. Tüm dualarımız seninle.

  İnan bloglarda, facede , nurturia da bütün anneler tek yürek oldular senin için. Dualarla yanındayız yakınındayız.

  Herbirimiz bir tüp daha fazla kan bulabilmek için seferberiz.

  Kendine iyi bak canım benim , biz senin iyi haberlerini bekliyoruz ..

 95. Gamze,umutsuzlığa yer yok,koyverme sakın..Nolurr lütfen.evet senin açından bakınca,empati yapmaya çalışınca zor bi durum ..Ama bu illeti yenmen için önce sen inanacaksın!inanmalısın .bu hastalığı yenen insan dolu,okumadın mı,duynadın mı?olumlu hikayeleri aklına getir,olumsuzları değil!bir sürü güzel insanın çabaları ve dualarıyla,güzel enerjisiyle iyi olacaksın.çocuğunu büyüteceksin babasıyla birlikte..yanındayız unutma.ve asla umutsuzluğa kapılma,pes etme sakın!

 96. Gamze hersey cok güzel olacak.Biliyor musun seninle hic bir kötü durum hissetmiyorum.
  Allah seni ogluna sevdigine bagislayacak.
  öpüyorum cok cok

 97. Merhaba,
  Gülen’in blogunda görüp size ulaştım. Bende 2 kez kanseri yendim, birinci kanser savaşımdan sonra kızıma sahip olabildim, sizin gibi anneyken kızımdan 1 ay ayrı kalmak zorunda kaldım 2. kanser tedavisi için. NE OLUR, LÜTFEN UMUDUNUZU ASLA AMA ASLA KAYBETMEYİN! HERŞEY DÜZELECEK VE SİZ YAVRUNUZA, EŞİNİZE SAĞLIKLA KAVUŞACAKSINIZ! Bir an bile aksini düşünmeyin, Allah sizin yanınızda, bu da bir sınav ve siz bu sınavı en iyi derece ile vereceksiniz. Rabbim en çok sevdiği kullarını en büyük dertleri vererek sınarmış ki “ALLAH” deyip O’na daha da yaklaşsınlar diye. Siz şu anda Allah’ın yanındasınız ve O size çıkış yolunda yol gösterecek, şifa verecek. Tüm dualarım sizinle, en kısa zamanda güzel haberlerinizi alacağız hep birlikte. En derin sevgilerimle,

 98. Varliginizdan bile haberim yokken, dünyaya ulasan bu blog sayesinde sizi taniyip, umudunuzu gördüm, yasama tutunmanizi, sonra umutsuzluga kapilmanizi, endiselerinizi, tutuklulugunuzu, kendimi yerinizie koydum, sizinle hissettim…
  söylenecek cok sey var…
  Cok yorgun ve bitkin düsmüssünüz, bir telefonla görüsmeye bile gücünüz olmadigin yazmissiniz. Sevdiklerinize veda ederek aslinda sadece kendinizi ve onlari kötüye hazirlamamissiniz, pes etmis, bastan yenilmissiniz bu hastaliga…Oysaki, sizin ihtiyaciniz olan olumlu düsünmek. Pes etmeyin, yenik düsmeyin ama savasmayin da. Eger size misafirlige geldiyse bu hastalik, acin kapiyi – ona buyur edin, edin ki, onun size anlatacaklarini dinleyin. Mutlaka anlatacaklari vardir. Ve sonra ugurlayin. Her misafir gibi o da gidecektir, belki ara ara ziyaret edecektir, belki yine davetsiz gelecektir…ama her seferinde gidecektir.
  Ben bir Psikoterapistim, eger isterseniz benimle iletisime gecebilirsiniz. Size destek olmak isterim.
  Dualarimiz sizinle, ailenizle.
  Almanyadan sevgiler,
  Nergis Yasar

 99. Sevgili Gamze,
  Dualarim hep seninle, yazini okudugumdan beri aklim basimda degil hep sende.
  Ellimden geleni yapmaya hazirim.
  Lutfen oglun esin ailen icin kendin iicin gucunu kaybetme. İnsallah ilik bulunacak. Allah yardimcin olsun.

 100. Canım benim,
  Kurstan bir an evvel dönmeni biz de bekliyoruz tıpkı tatlı Atakan gibi. Lütfen bizi habersiz bırakma.
  Her gece 4 aylık kızım Karya’nın sağlığı için dua ederim. Artık sen, Emrah ve Atakan da dahil olacaksınız yakarışlarıma. Allah seni önce ailene, sonra da seni hiç tanımayan bizlere bağışlasın Gamzecim. Ne olur moralini yüksek tut. Sen bu hastalığı daha önce alt etmiştin, yine başaracaksın. Ne olur buna inan ve umnurma: karanlığın en yoğun olduğu an ışığa en yakın olunan zamandır. Seni seviyorum….

 101. allah sifa versin inşallah en kısa zamanda yavruna eşine ve sevdikerine ağlayarak çıktığın kapıdan gülerek girdirsin…… bir anne olarak dualarım seninle tanışmasak bile güçlü ve yavrun için sımsıkı sarıl hayata yaşanacak daha ne güzel günleriniz olacak güçlü ol lütfen….

 102. eşin ve yavrun sana emanet olacak
  koyverme kendini yılma
  bu hastalığın ne kadar zor birşey olduğunu yakınlarımdan bilirim
  onlar çok şükür yendiler
  şimdi sıra sende
  senin savaşında ailen ve belkide hiç tanımadığın bizler yanındayız
  dualarımızla,
  sende umutlu ol
  Allah’a sığın dua et…
  Bu zor günler geçecek

  Allah ayette derki her zorlukla beraber bir kolaylık vardır…
  sana çok ca inşirah suresini okumanı tavsiye ederim naçizane iki satır zaten
  gör bak nasıl rahatlayıp huzur bulacaksın….

  çok geçmiş olsun
  Rabbim seni eşine, evladına ve ailene bağışlasın…

 103. Başka bir masalla kavuşacaksın yavruna inşallah Gamze’cim. Benim için karanlık olan Kasım 2010’da ışığım, umudum oldun. Asla pes etmeyeceğini biliyorum. Hep aklımda, yüreğimdesin…

 104. Gamzecim, hani yazmissinya, kadin zayiftir anne güclüdür diye . Sen bir annesin ve güclü olup, bütün olumsuzluklar karsinda hep olumlu seyler düsünmelisin.Bu hastaligi Allahin izni ile yenecegine tüm kalbimle inaniyorum kardesim, Dualarimdasin, Allah sifalar versin kardesim.

 105. sevgili gamze inanmanın gücüne inananlardanım..ne düşünür neye inanırsan öyle olur bunu olumlu olumsuz bir çok kez yaşadım..lütfen iyi olacağına değil iyi olduğuna inan…bitti son dediğinde gerçekten bitiyor konu her ne ise maddi manevi..düğün davet organizasyon işi yapıyorum atakanın sünnet düğünü için seni görüşmeye bekliyorum şu tedavi sürecini bitir gel görüşelim, burada sana iyi dilek ve dualarıyla destek olan tüm sevenlerinle birlikte muhteşem bir düğün yapalım atakana :)taht ya da at ile alıyoruz çocuğu içeri ama atakanı oyuncak değil kendi kullandığı bir traktörle içeri alabiliriz değişik bir konsept olur ne dersin?

 106. kendini bıraktığını hiç sanmıyorum, öyle olsa o evden o öpücüklerle çıkmazdın. korkuyorsun, haklısın hem de çok haklısın.
  ama geçecek, iyileşeceksin yine yeneceksin.
  kuzuna ve kocana kavuşacaksın, tüm sevdiklerine…
  dilara

 107. Karşılaşılan her güçlük,her tehlike,aşılması gereken bir engeldir.
  HAYAT AKSİYONDUR DAYAN!..

  Sabrın yerini hayatta hiç bir şey tutmaz…Eğer amacına ulaşmak istiyorsan,her zorluğa göğüs ger,her ıstıraba katlan…
  AZMİNİN HER KIRILIŞINDA GAYENİ-AMACINI DÜŞÜN.

  Eğer Rüzgar yoksa kürek çek; bal yapan arıyı düşün,sonra koca çınarı deviren ağaç kurdunu ve karıncayı hatırla..
  UNUTMA HER ŞEYİN BİR BEDELİ VAR!

  Kanadını çırparak dala yükselir kuş.Oturup boş yere çırpınmak neye yarar?Önce sebep göster sonra ümitten söz et.Hayat aksiyondur Dayan.
  NEREDE BİR İRADE VARSA ORDA BİR YOL VARDIR!

  RÜZGAR YOKSA KÜREK ÇEK!

 108. yalnız değilsin Gamze kocaman bir ailen var ve biz seni hiç yalnız bırakmayacağız..tüm kalbimizle beynimizle dualarımızla senin yanındayız….

 109. Gamzecim,
  Hastaligi yenmen icin ilk yapman gereken inanmak..Buna gonulden inanirsan cok buyuk bir kismi atlatmis olacaksin..hastaneden eskisinden cok daha iyi bir sekilde cikip cocuguna,sevdiklerine sarilacaksin..hayat cok uzun senin icin ve cok guzel gunler seni bekliyor..Sevdiklerin yaninda,bizler de dualarimizla yanindayiz..

 110. Sevgili Gamze, hepimiz senin ve dünya tatlısı oğlun için dua ediyoruz.İnşallah bir an önce sağlığına kavuşursun ve eşinle çocuğunla sevdiklerinle eskisi gibi hep birarada olursunuz.

  Sevgi ve dualarımla.

 111. Allah’tan ümit kesilmez,sakın umutsuzluğa kapılmayınız.Allah acil şifalar versin,sizlerede yüce mevlam bol sabırlar versin.

 112. Ben 20 yaşında henüz anne olmamış, ama anneliğin ne güzel bir lütuf olduğunu annemden öğrenmiş bir insanım. Siz annesiniz ve eminim güçlü bir kadınsınız. İnanın! Atakan sizsiz büyümeyecek Rabbimin izniyle. Daha çok gülücükler yeşerecek birbirinize bakan gözlerinizde. Anlattığınız hikayeden çok etkilendim. Evladınızın avuçlarına bıraktığınız o öpücük hiç eksik olmasın. Kan grubum sizinle uyumluymuş. İzmirde yaşıyorum en yakın zamanda örnek vermek istiyorum inşallah uyumludur diyerek.. Allah yar ve yardımcınız olsun. Gücünüz eksilmesin iyileşeceğinize inanın nolur. Dualarım sizinle..

 113. Rabbim sizi çok sevmiş, Dualarımdasınız, inanç ve sevginizle, ayakta kalacağınıza inanıyorum.

 114. Lutfen moralini yuksek tut bu hastaligi yenen o kadar cok insan varki,yazini gozyaslari icinda okudum benimde 3 yasinda bi oglum var inan seni cok iyi anliyorum dualarimiz seninle oglunla birlikte uzun bir omur seni bekliyor sakin umitsizlige kapilma eminim uygun ilik bulunup sagligina kavusucaksin

 115. Gamze hn. hiç tanışmıyoruz fakat annelik böyle işte. İşin içine annelik girince ne mesafe kalıyor ne de başka birşey. Siz umudunuzu hiçbir zaman yitirmeyin. Bu hastalıktan da kurtulacağınıza yürekten inanıyorum. Yeterki isteyin ve güçlü olun. Bir arkadaşım meme kanseri bu hastalığı öğrendiğinde 4 yaşında bir kızı vardı. Yılmadı pes etmedi tedavilerini oldu. İnanmak çok önemli, moral çok önemli. Üstesinden geldi ve bu hastalığı yendi. Sizde aynen böyle olacaksınız. Atakan için, eşiniz için, aileniz ve tüm sevdikleriniz için direneceksiniz. Lütfen kendinizi bırakmayın. Ben de bir anneyim ve yazıyı okurken kendimi tutamadım. Benimde 2,5 yaşında bir kızım var. Allah dermansız dert vermesin. Tıp gerçekten çok ilerledi. Siz buna inanın ve başaracağım diyin yeterki. İnanın bana bunu da atlatacaksınız. Rabbim sizi önce yavrunuza sonra sevdiklerinize bağışlasın. Dualarımız sizinle. Allah tez elden şifa versin. Sizden tekrar rica ediyorum bırakmayın kendinizi teslim olmayın bu hastalığa mücadele edin. Görecek çok güzel günleriniz olacak buna yürekten inanın. Rabbimden şifa dileyin. Tüm kalbimle yanınızdayım ve size inanıyorum Gamze hn. yüzünüzden gülümseme eksik olmasın. Sağlık sağlık bol sağlıklı günler diliyorum. Allaha emanet olun. Sevgiler….

 116. sevgili gamze seni iki gun once deli annenin paylasimiyla tanidim.daha once tanimak isterdim ama henuz hicbirsey icin gec degil.daha cok paylasimlarda bulunacagiz.
  sen blogundan tanidigim kadariyla cok guclu bir kadinsin.senin gucun nerden hayatim,tabiki Allah’tan.dua bizim ihtiyacimiz sadece dua.
  hastaligina deki “ben senden korkmuyorum.sen benden kork”
  dualarimiz seninle bitanem.Allah’a emanet ol……..sevgilerimle butun ailesine.

 117. biz sana inanıyoruz lütfen sende inan süreç uzun ve sancılı olsada güzel sonuçlar alacaksın.dualarım seninle .Rabbim sana güç ve kuvvet versin.kocaman öpüyorum seni

 118. Merhaba bir arkadaşımın paylaşımı sayesinde dün tanıştım sizinle ardından tüm yazılarınızı okudum hem ağladım hem güldüm acınızı kalbimde yasadım sonra twittera girdim herkes sizden bahsediyor herkes paylaşıyor kan ve ilik ihtiyacınızı binlerce insan sanatçılar dahil olmak üzere hepsi sizin için paylaşıyor…. Yalnız değilsiniz evet zor hem de çok zor ama yalnız kalan o kadar insan varken bunca insanın destegini görmek de çok güzel Rabb’inin izniyle kurtulacaksınız bu kötülükten hepsi geçecek melek anne melek oğluyla güzel yıllar geçirecek eminim tiyatroya bile gidecek defalarca:) dualarım sizinle saglikla ve sevgiyle kalın umut her zaman vardır en çok tükendiği anlarda bile

 119. Paramparçayım, ağlıyorum… Ama elimden gelen başka bir şeyde var, dualarım, bundan sonra hep seninle. Allah seni Atakan’ına, eşine, tüm sevdiklerine bağışlasın inşallah.

 120. ablacımmm o kocaman sevgi dolu yüreğinizzz okadar güzelki sizi hiç tanımadan bunu hissedebiliyorum.. rüyamda gördüm sizi dün gece ağlıodunuz eşinize sarılmış merdivenlerden yukarı cıkıodunuz. ağlamak sevinmek derler merdivenden cıkmakta yükselmek başarmak demek derler.. ben ve sizin için dua eden herkez bu sıkıntılı günlerinizi aşıcağınıza inanıyoruz. ben istanbuldayım ama elimden ne geliosa yapmaya hazırım. şimdi ailemde nekadar insan varsa herkezi sizinle tanıştırıcam ve kan vermeleri için elimden geleni yapıcam. gamzelerinize nazar değmesin. o dimdik duruşunuza nazar değmesin. Rabbim eşinizden evladınızdan ayırmasın bi ömür.. siz bence mükemmel bi eş mükemmel bi annesinizzz.. sağlıkklı uzun ömürler diliyorum ablacım bu kadar cok dua ile atlatıcaz bu kötü günleri inşallah. esra ….

 121. burayı okuyan yüzlerce insan gibi benim de dualarım sizinle üç gündür.
  inanın buna,tanımıyorum ama kendi canımmış gibi gün boyu sürekli dua ediyorum size,eşinize,oglunuza.bilin istedim.dünya dua üstüne kurulu derler.boşa değil.Rabbim yardımcınız&yardımcımız olacaktır inşallah.Allah ım evladınızı size bağışlasın inşallah.

 122. Geri bildirim: Umut… | Oğlumu Büyütürken

 123. BeN ILK OKUDUGUMDAKI HALIMI GOREMNE GEREKLIYDI BENDE BIR ANNEYIM CANIM VE O AN KENDIMI SENIN YERIEN KOYDUM VE HICKIRIKLARIM DAHADA YUKSELDI AMA SONRA BI SATIRDA YAZDIGIN YAZIYI OKUDUM VE KENDIMI SILKELEDIM SEN YAZMSISINYA kADIN ZAYIF ANNE GUCLUDUR DIYE SEN BIR ANNESIN VE GUCLUSUN BUNU HIC UNUTMA OLURMU HEP ARKANDAYIZ BIZ ANNELER ANNNE ADAYLARI HEPIMIZ TEK YUREK OLDUK GAMZE OLDUK BURAYA IYI OLDUM GELDIM DICEKSIN ATAKANININ AVUCUNA MILYONLARCA OPUCUK YENIDEN KONDURUCAKSIN KITAPLAR OKUYACAKSIN UNUTMA SEN ANNESIN VE COOOK AMA COOKK GÜCLÜSÜN

 124. Sevgili Gamze ne olur umutlarını yitirme. Öncelikle Atakan için, eşin, annen, baban, kardeşin bizler için. Allah’ım yapılan tüm duaları görüyor ve biliyor.Mutlaka her şey düzelecek, yoluna girecek. Cenabı Allah’tan umut kesilmez.

 125. Canım Gamze Ablacığım. Seni , güzel eşini ve oğlunu 5 dk önce tanıdım. Ve hayran kaldım. Bayıldım hepinize. Bu kadar muhteşem bir insanın bu kadar zor bir sınavla imtihanı biraz zor. Ama eminim ki o güzel yüreğinden geçen dualara benim güzel ve hikmetinden sual olunmayan RABBİM cevap verecektir. Yetişecektir sana hz hızır A.S. ile.Yeter ki umutlarını yitirme sen. Yeter ki gülen gözlerin ve adın ile müsemma gamzelerin hep gülsün. Bende artık en büyük duacınızım. Rabbim ne eylerse güzel eyler. İnanıyorum size. Kucak dolusu sevgiler. O güzel yanaklarından öpüyorum…Kadriye

 126. selam gamze abla dualarım seninle ve adaşım olan minik atakan için ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN unutma bizim şer düşündüklerimiz hakkımızda hayır hayır düşündüklerimiz şer olabilir en iyisini YÜCE RABBİMİZ bilir ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN

 127. Canım benim seni o kadar iyi anlıyorumki,en korktuğum şeydir yavrumun bensiz kalması ama sen iyi olacaksın buna emin ol arkanda bu kadar yürek varken sana hiç bisey olmayacak,A Rh + kan grubuna sahibim izmitte oturuyorum kan trombosit ilik ne gerekiyorsa vermeye hazırım yeterki uysun,ne yapmam gerekiyo bilgilendirilirsem yardımcı olmaya hazırım,yüce Allah yardımcın olsun…

 128. sevgili gamze yazıyı okurken ağlamamak elde değil.bende 3.çocuğuna hamile bir anneyim.bundan sonra her duamda sizde mutlaka olacaksınız.umudunuzu yitirmeyin rabbim umarım hiç beklemediğiniz anda bir kapı açar.oğlunuz atakana en yakın zamanda inş. kavuşursunuz….

 129. sevgili gamze..güzel anne..iki oğlum var benim de..iki minik yüreğimle birlikte senin için dua ediyoruz..Allah bu kadar insanın duasını hele ki minicik kalplerin duasını geri çevirmez..eminim geri çevirmeyecek..güzel haberlerini bekliyoruz..

 130. ağlamaktan şu an yazı yazamıyorum allahım inşallah şifa versin ve bir an önce iyleş ben inanıyorum ki sen eskisinden daha sağlıklı olarak dönüceksin atakanına.dualar ediyorum senin için şu anda gamze iyleşiceksin buna sende inan.annelik güçlü olmayı öğretiyor insana sende çok güçlü bir insansın ve bunu başaracaksın.atakanı elinden tutup okula götürüceksin büyüdüğünü görüceksin buna bütün kalbimle inanıyorum sende inan…

 131. gözlerimdenakan yaşlardan yazını okuyamıyorum. inanıyorum bu sayfada yeni sağlıklı yazılarını okuyup birtanecik oğlun ile resimleri göreceğiz. dualar ediyoruz iyileşmen için. oğluna kavuşman için.
  sevgiyi böyle güzel anlatan bir insanın daha yazacak çokk cümleleri olmalı. hepimiz dular ile bekliyoruz.
  Allaha emanet ol güzel anne.

 132. Sevgili Gamze

  Bu gece Okan’da senin oğluna ve eşine karşı sevgi dolu sesini işittik. Lütfen güçlü ol, biz yürekten yanındayız. Sen eşinin ve oğlunun yanına döneceksin, ama biliyorsun her hastalığın ilk çaresi ”moral”…

  Sen güçlü bir kadınsın, güçlü bir eş ve güçlü bir annesin… Seni seviyorum kardeşim, sen bu musibet ile sonuna kadar savaşacak ve koşa koşa Atakan’a geri döneceksin…

 133. sevgili gamze senin yaşaman için çok güçlü bir sebebin var oğlun için yaşayacak ve bu yazılarını kitaba dönüştüreceksin,,,, milyonlara ses ve ışık olacaksın umudunu yitirmemen dileğimle …dualarımız sen ve senin gibi kanser mücadelesi veren herkese 😦

 134. Uzun zamandır öyle sıkıntılı, zor günler geçiriyorum ki ta ki bu satırları okuyana kadar. Silkilenmem lazımdı tokat gibi bir cevap oldu yazdıkların.. Kendimi ifade edemiyorum dağıldım ,mahvoldum, ellerim titriyor ağlamaktan yazamıyorum. Allahın izniyle iyileşeceksin , bütün dularım seninle ne olur güçlü ol yalvarıyorum sana. Yavrunla ve sevdiğinle geçireceğin o kadar uzun seneler var ki , lütfen inan. Allah yardımcın olsun canım.

 135. her anne gibi en çokda atakan için sen çok özel bir annesin gamze , dualarımız , kanımız, desteklerimiz seninle elimden geleninde fazlasını yapmaya çalışıyorum.
  arkadaşlar facebooktada bir sayfa açtım ve duymayan bir çok insan var ‘gamze için bir tüp kan’ gruba sizde arkadaşlarınızı eklerseniz belki bir yararımız dokunur. ben şimdiden birçok arkadaşımı kan vermeye teşfik ettim.. sizleride bekliyorumm…

 136. Yasadiklarinizi uzulerek okudum,Allah yardimciniz olsun…
  Dikkatimi ceken bir sey oldu,hep paylastiklariniz sanki siz coktan gitmissiniz de arkanizdan olacaklarla ilgili,tabii bunu bir tek yasayan bilebilir anliyorum ancak sizden ricam,ilk basta ne kadar inanmasiniz veya zor gelse de ,sanki bu hastaligi atlatmissiniz ve hayatiniza saglikli,esiniz ve cocugunuzla yasiyormus gibi hayaller kurarak devam etmek,hayalleriniz ne kadar ayrintili olursa o kadar yasanmis hissi verir ve gerceklesmesi olasi olabilir.
  Mesela Atakan’in 1.sinifa basladigi gunu dusunun tum ayrintilariyla neler yaptiklarinizi yazin,kacta kalktiniz,kahvaltida hangi ortuyu serdiniz,hangi tabaklari koydunuz,ne yediniz cay mi sut mu kahve mi ictiniz?siz ne giydiniz,esiniz ne giydi,bulasiklar,yataklari toplama,Atakan’in giyecegi formanin rengi,acaba o zaman da hala Cars i mi sevecekte o canta mi ilk okul cantasi olacak?Rica ediyorum sacma gibi gormeyin,yazamazsaniz da hayalinizde hep boyle gelecekle ilgili sizi mutlu edecek hakikatten istediginiz seyleri ayrintilariyla dusunun,neler hissedeceginizi hayal edin,ben oglum ilkokula basladiginda Istiklal Marsin da hungur hungur aglamistim da sinif arkadaslarinin velileri dalga gecmisti ‘ah mars cok dokundu ama Andimiz da koptunuz’diye,lutfen. Oyle ayrintili dusunun Atakan’a bir kardes yaptiginizi,kardesinin dislerinin cikisini takip ettiginizi,esinizle ilk tatil icin basbasa gittiginiz yere yine gittiginizi,ne biliyim,hep gelecege yonelik ve muhakkak icinde siz de olacaginiz hayaller kurun.
  Korkularinizi saygiyla karsiliyorum,ancak onlari beslemenin hic bir faydasi olmaz size,bilhassa hastalikla savasmayi degil,maalesef savasmak karsinizdakinin gucunu kabul eden negatif bir kelime gibi geliyor bana,halbuki siz bu hastalikla tanismis ve onunla anlasip bir kere iyilesmissiniz,dolayisiyla bunu bir daha yapabilirsiniz.Bir yerde duymustum,hastalik iyilesmenin belirtisidir diye,lutfen boyle dusunmeye calisin,evet surec zor,sancili ve acili ancak sondaki isiga odaklanin,daha yasayacak cook zamaniniz var,o zamani kendinize layik gorun,bu benim hakkim,bu kadar erken olmaz,yapacak cok isim var deyin ve lutfen hayatiniza,oglunuza ve esinize sahip cikin,onlari kimseye emenet etmeyin,siz kuvvetli baglari olan genc bir anne ve essiniz,kendinizi birakmak size yakismaz.
  Hepimizin tum iyi dualari sizinle,ancak siz moralinizi kuvvetli tutup,mutlu ve saglikli olmayi istemekten lutfen vazgecmeyin….

 137. hikayenizi bugün ağlayarak okudum Allah size şifa versin…ne yaparsanız yapın umudunuzu asla kaybetmeyin bütün kayıpların tek sebebi olarak görüyorum ben ümitsizliği yavrunuz ve sevdikleriniz için hayata sımsıkı eskisinden daha kuvvetli sarılın …dualarımız sizinle
  Allah emanet ol ….

 138. SEVGİLİ GAMZE UMARIM GÖNDERDİĞİM YAZI SANA İYİ GELİR TEDAVİLERİN YANI SIRA BUNLARIDA YAPARSAN İNANIYORUM Kİ SAĞLIĞINA KAVUŞACAKSIN. DÜNDEN BERİ GÖZÜMDEKİ YAŞ DİNMİYOR BENİM OĞLUMLA AYNI GÜN AMELİYAT OLACAKSINIZ. OĞLUM DOĞDUĞUNDAN BERİ BİR SÜRÜ HASTALIKLA UĞRAŞIYORUZ BEN HİÇ BİR ZAMAN ALLAHTAN ÜMİDİMİ KESMEDİM VE HİÇ YANILGIYA DÜŞMEDİM. İLERİ DERECEDE PREMATÜRE DOĞDU OĞLUM 800 GR DI DOĞDUĞUNDA. YAŞAMAZ DEDİLER BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ KARACİĞER NAKLİ DEDİLER ŞUAN OĞLUM 1 YAŞINDA HALA SORUNLARI BİTMEDİ AMA ÇOK ŞÜKÜR ESKİSİ GİBİ DEĞİL. OĞLUMUN HER BİR ZERRESİNDE ALLAHIMIN MUCİZELERİNİ GÖRÜYORUM. ONUN MUCİZELERİ O KADAR ÇOK Kİ SEN YETER Kİ PSİKOLOJİNİ BOZMA MORELİNİ YÜKSEK TUT. BİR MUCİZEDE SENİN İÇİN GELECEK GERÇEKTEN İNANIYORUM EN YAKIN ZAMANDA SANA DONÖR OLMAK İÇİN EGEYE GİDECEĞİM UMARIM TUTAR. DUALARIM SENİNLE.

  Konu: Kanserin ölümü

  Çocukluğumun yılları hatırladığım bildiğim kadarıyla 1952 yılları ve evveline rastlar. O yıllarda Annem bugday tanelerini,lokum kutularına yada sahan denen tepsilere toprak içine eker ,çıkan yem yeşil ekini,onyada onbeş santimken keser onu ezer unla karışımına şekerde katar pişirirdi. Adına UHUT denirdi.Tüm hastalıklara ilaçtır diye bizlere yedirilirdi. Yıl 2011 bu gün aynı buğday filizleri kansere ilaç olarak gündemde. Bilime inanan biri olarak doğruluyorum. Devaolsun diyorum. V.KARACA

  KANSERİN ÖLÜMÜ–MUTLAKA OKUYUN
  Arkadaşlar. Yeniköy Mimarlar Sitesinde komşum ve meslekdaşıma 30 yıl evvel doktorlar 6 ay ömrü kaldığını söylediler. Ailesini bu sonuca alıştırdı; evin tüm ihtiyaçlarını gördü, temin etti; kendini ölüme hazırladı. Buğday çimlenmesinin hastalığa iyi geldiğini bir yerde okumuş. Evin bir odasına toprak döşedi; orada buğday yetiştirdi; buğday çimini mikserde öğüterek her gün ve devamlı içti. 30 yıldır yaşıyor. Artık çime de gereksinimi kalmadı. Sağlıklı günler dileğiyle…
  Yılmaz Ergüvenç

  Kesinlikle zararı yok, sınırlı yararı olabileceği, destek amaçlı kullanılmalarında sakınca olmadığı kanaati bildirildi. Saygılarımla arz ederim. Dr.Vehbi Alpman.KANSERİN ÖLÜMÜ MUTLAKA OKUYUN!
  ASRIMIZIN EN KÖTÜ HASTALIĞI İÇİN HER BİLGİNİN ÖNEMİNE İNANDIĞIMDAN ELİME GELEN BU MAİLİ HERKESE GÖNDERİYORUM.

  Buğday çimi ekiniz ve yiyiniz, Buğday şırası yapınız ve içiniz.
  Kanseri engelleyen besinlerin başında atalarımızın Orta Asya’da içtikleri Buğday şırası geliyor.
  Klasik tedavi yöntemlerini reddeden tüm doktorların ortak iddiası, buğday çimi yenilmesi ve buğday şırası içilmesi Pakistan’daki Hunzakut Prensliği’nde kanserden ölüm yok. Ayrıca Hunzakutlular, acı badem ve kayısı çekirdeğini yiyorlar ve kansere yakalanmıyorlar. Türkiye’de acı badem ve kayısı tüketilen bölgelerde kanser vakalarının azlığı dikkat çekiyor.

  Ödemiş’le Salihli arasında, binbir efsaneye konu olmuş Bozdağ’ın eteklerinde cennet gölcük kıyısında kanseri yenen, bu zaferi kazandıktan sonra mücadelesi herkese örnek olsun diyerek bir de kitap yazan Doktor İlhami Güneral ile sohbetimiz sürüyor.
  Önemli olan bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir.
  Bağışıklık sistemini güçlendirmek çok da zor bir şey değildir.
  Buğday müthiş bir kanser ilacıdır.
  Buğday şırası kanseri önler ve bu önemli bir bitkisel tedavi aracıdır.
  Buğday çimi, bol klorofil maddesi dışında 100 kadar vitamin, mineral ve besin maddesi içerir.
  Taze olarak kullanılan Buğday çiminde, aynı ağırlıktaki portakaldan 60 kez daha fazla C vitamini ve aynı ağırlıktaki ıspanaktan 8 kat fazla demir bulunmaktadır.
  Buğdayın bir başka özelliği ise kandaki toksinleri nötralize eden maddeler içermesidir.
  Sıvı oksijenle dopdolu olan buğday çimi doğanın en güçlü anti kanseri olan ‘laetril’ içermektedir.
  Izgara etler ve füme besinlerin kanserojen maddeler taşıdığı kanıtlanmıştır. (Japon Bilim Adamı Nagivara)
  Japon Bilim Adamı Nagivara, taze buğday çiminde bu maddeyi etkisiz hale getiren enzimler ve amino asitler bulmuştur.
  – Buğday çimini evde üretebilir miyiz?
  – Evde de üretilebilir, küçük bir saksıda bile üretilebilir ve olduğu gibi yenebilir, evde üretemeyenlere tavsiyemiz ise buğday şırası üretmeleri….
  – Buğday şırasını herkes üretebilir mi?
  – Evet herkes üretebilir.
  – İsterseniz tarif edeyim.
  Bir bardak aşurelik buğday, önce tertemiz yıkanarak bir litrelik cam kavanoza konur.
  Üzerine 3 bardak su klorlu olmamak şartıyla ilave edilir.
  Kavanozun ağzı bir tülbentle kapatılarak serin bir yerde 24 saat bekletilir.
  Bu ilk su kullanılmaz, dökülür.
  Kavanoza yeniden 3 bardak su ilave edilir.
  24 saat bekletildikten sonra oluşan yarı gazozlu su içilmek üzere bir kaba aktarılır.
  Böylece bir bardak aşurelik buğdaydan kış aylarında günde 5 kez, yazın ise günde 3 kez şıra alınır.
  Buğday şırasının lezzeti bazılarına itici gelebilir.
  O takdirde her şıra bardağına bir C vitamini tableti eklenirse, nefis bir içecek ortaya çıkar.
  – Az önce sözünü ettiğimiz ‘laetril’ buğday çiminden başka nelerde bulunur?
  Çünkü anlaşılıyor ki, ‘laetril’ kanserin tedavisinde en etkin maddelerden biri…
  Elmanın çekirdeğini de yiyin!
  – Evet, Türkiye’de en kolay laetril’e ulaşabileceğimiz yer acı badem ve kayısı çekirdeğidir.
  Ayrıca laetril elma çekirdeğinde de vardır. Elmanın çekirdeği yenilirse çok da iyi olur. Amerika’daki ilaç sanayinin maşaları bu ‘laetril’ adlı ilacı yasaklatmayı başarmışlardır ama Meksika’da satılan ‘laetril’ bu ülkeden alınıp kaçak olarak ABD’ye sokulmaktadır.
  Laetril, vitamin ve minerallerle verildiğinde çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır.
  ‘Kanserin Ölümü’ adlı kitabında Manner, laetril ile yüzde 90 başarı kazandığını söylemişti.
  – Acı badem ve kayısı çekirdeği de laetril içeriyor öyle mi?
  – Evet öyle. Türkiye’de acı badem ve kayısı çekirdeğinin sıkça tüketildiği yerlerde resmi bir istatistik yok ama kanser vakalarının az olduğuna inanılıyor. Resmi istatistik yapılan bir ülke var…
  Pakistan’a komşu küçük bir prenslik olan Hunzakut’ta şimdiye kadar hiç kanser olayına rastlanmadı.
  Hanzakut’un özelliği temel besinleri kayısı ve kayısı çekirdeği…

  – Dünyada bugün kullanılmakta olan kemoterapi ve radyoterapi bağışıklık sistemini bozduğunu iddia ediyorsunuz alternatif tedavilerin bir sıralamasını yapsak en öne hangisini koyarsınız?
  – Önceliği bağışıklık sistemini güçlendiren tedavilere veririm, daha sonra biyolojik tedaviler ve bitkisel tedaviler gelir.
  Bağışıklık sistemi konusunda Alman doktor Issel’in tüm beden tedavisi bugün bu ülkedeki 60/70 klinikte başarı ile uygulanmaktadır.
  Başarılı bir yöntem: Tüm beden tedavisi
  – Tüm beden tedavisi nedir?
  – Joseph Issel de bizim gibi kanseri lokal bir hastalık olarak değil, tüm vücudu ilgilendiren sistemik bir hastalık olarak ele alıyordu.
  Ona göre vücutta sürekli olarak kanser hücreleri ürüyor fakat sağlıklı bir bağışıklık sistemi bu hücreleri hemen tahrip ediyordu.
  Issel’in bir diğer tedavi yöntemide, ayda bir olmak üzere, özel olarak muamele görmüş bir kolibasil aşısı olan Pyrifer ile ateş şoku tedavisi idi.
  Bu yöntemle hastadan bir miktar kan alınıyor, bunu ozon oksijen birleşim ile karıştırarak yeniden hastanın damarından enjekte ediyordu.
  Binlerce kanser hastası bu yöntemle iyileşmişti.
  Eski Sovyetler’de, şimdiki Rusya’da bu yöntem halen kullanılıyor.

  Dr. Serap KIRMIZI
  Uludag University
  Faculty of Science and Arts
  Department of Biology
  16059 Gorukle/Bursa TURKEY

  LÜTFEN HERKESE GÖNDERİN

  — BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA.

  __._,_.___

 139. lütfen kötü düşünme Gamzecim lütfen senin için dua ediyorum keşke ben de kan verebilseydim ama sağlığım malesef izin vermiyor.en azından senin için dua edebilirim.güzel şeyler düşünelim güzel olsun.Rabbim minik oğluşunun hatırına sana en kısa zamanda şifanı versin inşaallah.ama unutmayalımki herşey bizler için hakkımızda neyin hayırlı neyin şerli olduğunu bilemeyiz.Allahtan gelene boynumuz kıldan ince….Rabbim senin için en hayırlısını versin ve seni sevdiklerinden ayırmasın umarım canım benim…

 140. ALLAH yardımcınız olsun oğlununda seninde de.bende bir anneyim 10 yıl sonra gelen ikizlerimi kucağıma alamadan toprağa verdim bugun 38.gün ilk kavuşmamız mezarlıkta oldu battaniye götürüp sarmak istedim ama ama işte onlar bana gelemedi ben yavrularımın evine gittim lohusa ,acılı bir anneyim.Atakanın için küçük meleğin için RABBİM sonsuz güç ve kuvvete sahip derdine derman nasiibeylesin en kısa zamanda. dua edicem senin ve oğlun için gözyaşlarımdan yazamıyorum artık hoşçakal. ALLAHA EMANET OL.

 141. gamze hn. bloguna bir günde yazdığım 3. yazı… farklı zamanlarda okudukça yazdıklarını her seferinde birşeyler yazma ihtiyacı hissettimm…. o kamyonu , traktörü ve nicelerini alacağına inanıyorummm oğluna…. hatta beraber de oynayacaksınız…
  ve ben bu masalın sonucununda mutlu olacağını inanıyorum diğer birçok masal gibi… küçük ve yakışıklı prens atakan güçlü ,tatlı ve muhteşem annesi gamzeye kavuşucak ve burda masal bitip yerini yıllar süren bir hikayeye bırakacak… buna inanıyorum ve tümmmm kalbimle dua ediyorummmm… daha önce de dediğim gibi tıpkı binlerce belki de milyonlarca insanın yaptığı gibi…

 142. gamze kalbim seninle.sakın umudunu kaybetme sen iyi olacaksın milyonlarca yürek senin için dua ediyor ve ilik veriyor.ve o ilik bulunacak bu hastalığı atlatacaksın.oğlun sen ve eşin uzun yıllar mutlulukla dolu dolu yaşayacaksınız …sakın pes etme sakın karamsarlığa düşme gamze…her gecenin ardından güneş doğar..bu hastalıkta umut ve pozitif düşünce çok öenmli.lüütfen umudunu yitirme,olumlu düşün…seni tanımasam bile çok seviyorum

 143. Gamzecim günaydın.
  bir annedaşında burda yanında. Sabah sabah içimi burktun be arkadaşım. Yapma böyle. Hastalıkların en kötü düşmanıdır moral. Sen ne düşünürsen, neye şartlandırırsan kendini aynen öyle olur. Her zaman ben iyiyim, bunu atlatacağım diye inanarak şartlandır beynini. Eminimki en kısa zamanda uygun kan bulunacak ve sen bu kötü günleri atlatacaksın. Kuzucuğunla eşinle birlikte çooooooooook uzun yıllar mutlu yaşayacaksın. Sakın bırakma kendini, herkesten önce sen inan kendine, düşüncelerine. Biz her zaman yanındayız. Bende kendimce elimden geleni yapacağım söz veriyorum. Dualarım seninle, kocaman öpücüklerde bizden sizlere.

 144. gamzem canım benim eminimki sen bu sınavdan başarıyla gececeksin O GÜZEL YÜZÜN HEP GÜLECEK YİNE AİLENLE ATAKAN BEBEĞİNLE BERABER EVİNDE OLACAKSIN ..SABAHLARA KADAR DUA ETTİM AĞLAYA AĞLAYA BİTECEK BU GÜNLER ,,biraz sonra küçük oğlumun elinden tutup hastaneye doğru yol alıcaz senin için kan vericem belki biraz faydası olur belkide 😦 seni seviyoruz tüm TÜRKİYE senin için duacı ALLAHIMA EMANETSİN ,:(

 145. Merhaba Gamze gözyaşları içinde okudum yazılanları bende bir anneyim.. Rabbim en kısa zamanda sana şifa versin lütfen güçlü ol pozitif düşün bebeğinin eşinin ailenin sana ihtiyacı var senin için dua edicem hergün ..keşke sana yardımcı olabilseydim aslında yazmak istediğim çok şey var ama şuan yazamıyorum kilitlendim adeta …güzel haberlerini bekliycem herşey gönlünce olsun …

 146. Rabbim senı evladondan evladını senden ayırmasın
  gozyaslarımla okudum yazıları ve benımde ıkı evladım var
  senın yerıne koydum kendımı
  yarın ılk ısım gıdıp senın ıcın kan vermek olacak tutar ınsallah ve hayat olur sana…

 147. Merhaba ben henüz anne değilim ama sanki gamzeyle yaşadım her şeyi ağladım ama her göz yaşımda dua ettim Allah a gamze ben biliyorum hissediyorum ki seni Allah oğluna ve eşine bağışlayacak çünkü seninle öyle dualar ve gönüller sevgiler beraber ki ummanlar kadar seni tanımıyorum ama tüm yüreğim dualarım seninle unutma güzel günler seni bekliyor yeter ki umudunu yitirme tüm güzel haberlerini bekliyoruz…

 148. sevgili gamze sen hepimizin annesi oldun,evimize okadar girdinki her an dualarla seni aniyoruz.iyilesiceksin Allahin izniyle yavrunun avucuna hergün her gün öpücük konduracaksin.bu savasi kazanacaksin dualarimiz seninle gamze seninle ve ailenle.Rabbim güzel yüzünü güldürsün ve cabucak evine dön insallah(aminn)

 149. işte başardın bile şimdiden emin ol herşey güzel olacak… allah kimseyi evladından sevdiğinden ayırmasın…. kalbim seninle bir anne olarak

 150. bu haberler beni çok şaşırttı bugün aslında…gamzeninGAMZE AKBAŞ Nisan 17, 2011, 10:32 yazdığı bir yazı
  YAŞAMAK GÜZEL HEMDE ÇOOOOK. HASTANEDEN ÇIKTIK KİMSEYLE GÖRÜŞÜLMEYECEK DEDİ DR. RAZIYIM EVLADIMIN YANINDA OLAYIMDA ONU HİSSEDEYİM DE DÖRT DUVAR ARASINDA KALMAYA RAZIYIM. O DÖRT DUVAR BİLE BENİM BAHARIMDI. ATAKAN YANIMDAYDI. ve gamzenin bugün yazdığı bir yazı hangisi doğru yada yanlış şaşırdım ,inşallah ilk yazılan doğrudur rabbim şifa versin

 151. Güzel anne Gamze geri döneceksin, kepçe ve traktör alacaksın Atakan’a. Bu kadar insanın senin hakkında olumlu düşünmesi, duaları seni ayağa kaldıracak. Lütfen önce inan ….

 152. bir anne olarak duyarsız kalamazdım yaşadıklarınıza..öncelikle senin için atakan için elimden ne geliyorsa yapacağımı söyleyebilirim.sen çok güçlü bir kadın ve mükemmel bir annesin.hepimiz seninleyiz mutlu günler seni bekliyor bunu hiç aklından çıkarma..Atakan için eşin için ailen ve bizler için güçlü olmalısın.senin için hepimiz sırada bekliyoruz unutma…

 153. Sayin gamze hanm Rabbim size peygamber sabri versin insallah.Dualarim sizle ve tum hastalara sifa olsun.Degerli kardesim kayin pederimde bu hastalikla muccadele ediyor.Cok zor ama imkansiz degil.Rabbim yawruna esine Ailene ve sevdiklerine bagislasin seni.Dayan bacim moralini guclu tut.seni tanimiyorum ama yazdiklarin isledi.guzel ve saglikli gunler gormen dilegiyle ailen ve sevdiklerinle insallah.saygilarimla almanyadan aysim

 154. ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN ÇOK ÜZÜLDÜM ÖZELLİKLE OĞLUNUZA BENİMDE BİR OĞLUM VAR ÜZERİNE TİTRİYORUM YAZDIKLARINIZI OKURKEN BOĞAZIM DÜĞÜMLENDİ SİZİ KENDİ YERİME KOYDUM BİRAN ! İNANCINIZI YİTİRMEYİN SAKIN HEP İNANÇLI OLUN ÇEVRENİZEDE BUNU İNANDIRINKİ SİZİN NEKADAR GÜÇLÜ BİR ANNE OLDUĞUNUZU GÖRSÜNLER OĞLUNUZ İÇİN AYAKTA DURUN..İYİŞEYLER DÜŞÜNÜN MORAL-MOTİVASYON ÇOK ÖNEMLİ DUALARIM SİZİNLE VE İNANIYORUM Kİ BEN İŞTEN GELİCEM OĞLUMU ÖPÜP KOKLARKEN YİNE SİZ GELİCEKSİNİZ AKLIMA VE TV AÇICAM ATAKANIN ANNESİNE UYGUN İLİK BULUNDU HABERİNİ GÖRÜCEM ;))) ….

 155. Anneler verdikleri sözü tutar, Atakan’a verdiğin sözü tut ve en kısa sürede dönerek ona istediğini ellerinle getir. O seni bekliyor olacaktır. Allah yanında ve yardımcın olsun Gamzecim

 156. Bu bloğa tesadüfen girdim ve saatlerdir tüm yazılarınızı okuyorum, böyle durumlarda insan çaresiz kalıyor elinden dua etmekten başka birşey gelmiyor Allah yar ve yardımcınız olsun acil şifalar diliyorum Allah kimseyi çaresiz bırakmasın, dilerim Allah’tan en kısa zamanda sağlığınıza ve dünya tatlısı oğlunuza kavuşur ve sağlıklı sıhatli bir şekilde yavrunuzu büyütüsünüz İnşallah.

 157. Ders calisiyorum suan, bloga web sayfasindaki reklama tiklayarak tesedufen girdim. Inan nasil duygulandim anlatamam. Butun yuregimle dua ediyorum senin icin. ilik donorlugu icin de en yakin zamanda ibni sina hastanesine gidecegim. Ne olur iyilesme inancini hic kaybetme. Dualarim seninle ve minik dunya tatlisi oglunla.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s