Yarın için ne denir ki

Standard

Binlerce kez özür dilesem affedermisin beni. Senden çaldığım günlerin hesabını nasıl öderim annecim. Ama hastanede yattığım sürece hep aklımdasın, seninle nefes alıp veriyorum inan ki. Baban yarının senin için ne kadar önemli olduğunu biliyorum deyip gözlerinden akan yaşları silerken, içim yandı.

Evet önemliydi senin doğum günün benim için gerçekten önemliydi. Bazılarımız doğum gününe mum üflemek olarak bakar belki.

Ben pastada ki o mum üflenirken, hüzünlenirim;

Senin doğduğun günü hatırlarım, bizim evimizin neşesine neşe kattığını hatırlarım, seni kucağıma verdiklerinde o mis kokunu hatırlarım, seni kucağıma verdiklerinde saydığım el-ayak parmaklarının onar tane olup Allah’ıma şükrettiğimi hatırlarım, hamileyken sana yaptığım kıyafet alışverişinin bana kattığı heyecanı hatırlarım, yine hamileyken babanla hazırladığımız odana herşey tamam deyipte kapının önünde babanla saatlerce baktığımız defalarca evet evet çok güzel oldu deyişimizi hatırlarım, ilk agularını hatırlarım, bilinçli olarak bana ilk gülüşünü hatırlarım, başkasının kucağındayken bana gelmek için el açışlarını hatırlarım, bebekken ağlama sesinde sadece benim duyduğum ve anladığım anne diyerek çıkardığın ses tınılarını hatırlarım, seni emzirmek için yaptığım çabalarımı hatırlarım, seni rahatlatmak için saatlerce işe gidecek olsamda kucağımdan indirmeden gazın çıksın diye evde dolandığım anlarını hatırlarım, ek gıdaya geçtiğimizde ki ilk yediğin meyveyi sana yedirdiğim heyecanımı hatırlarım, ilk emeklemeni, koltuk kenarında sıralamanı, uzaktaki oyuncağını almak için yuvarlana yuvarlana gidip alışını hatırlarım, ilk anne-baba deyişini hatırlarım… Veeee daha neler neler hatırlatır senin varlığın Atakan’cım yazmakla bitmez…

Canım oğlum, canım yavrum evet yarın yanında yokuz içimiz sızlar bu yüzden babanında benimde. Güçlüyüm dersem sana söylediğim pembe yalanlara birini daha eklemiş olurum. Ama birşey için ne kadar özenirsen olmuyormuş bee annecim… Doğduğun gün benim için özel bir gün ama ben bu günde senin yanında olamadım annecim. Kemoterapinin ikinci günü bugün canım yavrum düne göre vücudumu daha iyi hissediyorum. Ama hep diyorum ya ben bedenimi iyileştirmeye getirdim buraya, gönlüm ruhum hep evde senin yanında sanki öyle hissediyorum kendimi annecim. Bizim için yapılan dualar inşallah Allah katında kabul görür annecim tez zamanda yanına bu hastalıkdan en ufak bir zerre bedenimde kalmadan sağlığıma kavuşmuş bir şekilde yanına gelirim canım yavrum.

İki kemoterapi arasında tam yedi gün seninle çok güzel anlar yaşadık evde. Erkende olsa üçüncü yaş gününü ben yanındayken kutladık canım yavrum. Albümümüze bu anılarımızıda fotografladık. Sen çok mutluydun, sen mutlu olduğun için ben senden de mutluydum.

31 MART 2009 günlerden SALI saat 11:12

O güne kadar Atakan’cım bize abla-teyze, abi-amca derlerdi… Sen dünyamıza girince Anne-Baba olduk senin sayende. Allah seni bize emanet etti annecim. Biz anne-babalar siz çocukların başında bekçiyiz aslında annecim. Biz bu bekçiliği sana yapıyor olmaktan, senin gibi bir evlat sahibi olmaktan RABBİME BİNLERCE KEZ HAMDOLSUN diyoruz…

Yarın ;

31 MART 2012 günlerden CUMARTESİ

Senin yanında olamayacağız annecim önce senden binlerce kez özür diledikten sonra, sana tüm kalbimle bundan sonraki hayatında sağlığının hep yanında olmasını dilerim. Bu zor günleri biz burada atlatırken sen de bize minicik kalbinle destek olduğun için sağol yavrum. İyiki girdin hayatımıza, iyiki doğdun güzel yavrum. Zihnimin kapandığını hissediyorum şuan sanki Atakan’cım yarın için daha ne denir ki, anlatamadığım, kaleme dökemediğim duygular var şuan içimde. Seni ne kadar çoook seviyorum biliyormusun deyip evde kollarımızı sonuna kadar açardıkya annecim, ama kelimeler bu duygu için yetersiz kalır ya annecim o duygu yükündeyim şuan canım yavrum. Ellerim zangır zangır titriyor, aynı kalbim gibi… Ama ifade yeteneğimi kaybetmişim dedim ya canım yavrum daha yarın için ne denir ki… Seni çoook ama çok sevdim, senin bana verdiğin bu güçle, bu zorlukların üstesinden geleceğiz Atakan’cım, dayan az kaldı güzel günleri hep birlikte yaşamaya.

Birinci yaşın için yaptığım hazırlıkları yazdığım bir yazı geçti elime annecim… Dördüncü yaşında en az bu kadar güzel bir doğum günü hazırlayacağım annecim SÖZ SANA OĞLUM SÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖZZZZZ VERİYORUM.

 

Doğumgünü Hazırlıkları

 

Gerçekten de ilk doğum günü heyecanı başkaymış. Oğlumun doğum günü olan 31 Mart yaklaştığında gerçekten de farklı duygulara kapıldım. Normalde kendiminkine karşı pek ilgili değilimdir. Aslında kimsenin ilgilenmemesini istiyor değilim, tam tersi, insanda bir beklenti oluşuyor ve günün sonunda, doğum günümün kutlanmasından tabi ki çok mutlu oluyorum. Ama oğlum için yaşadığım heyecan başkaymış.


31 Mart 2010  Çarşamba’ya denk geliyordu ama gününde yapılmasını çok istemiştim. Belki zor olucaktı ama doğum günü gününde yapılmalıydı bence. Neyseki haftasonuna bırakmadan o gün yapmaya karar vermiştik. Tarih yaklaştığında çok farklı duygulara kapıldım. Birinci yaş gününde, anne ve baba sanki kendi doğum günlerini kutlar gibi, heyecanlandığını herkes söylerdi. Bir yılın sonunda insan kendi başarısını kutlar gibi oluyor. Tabi ki yılbaşı misali, ertesi gün her şey değişmiş olmuyor ama insanın çocuğunun yaş almaya başlaması çok hoş.

 

Atakan artık koskoca bir erkek, “tam 1 yaşında!”

Evimizin salonunu, yeniden dekore etme işlerine başlıyordum “her şey mavi ve ışıltılı olsun”  istiyordum. Doğumgünleri için satılan peçete, balon, duvar süsü gibi ürünlerİ 1 hafta önceden hallettim.

 

Hazırlıkların ne olacağı aslında az çok belliydi. Pasta, süsleme, ikramlıklar, tabak-çanak, evin temizliği, kendi kıyafetim, canım Atakan’nımın kıyafeti, müzikler. Gönlüm, tüm eş dost akrabayı çağırmayı çok istiyordu. İstanbul’da olan tüm tanıdıklarımız yanımızda olmalıydı. O mutlu günü herkezle paylaşmak istiyordum. Ama hem çalıştığım, hem de Atakan’a annem baktığı için yetişemeyeceğimizi düşünüyordum ama annemin sayesinde herşeyin yetişeceğininde farkındaydım aslında.

 Evde tüm sevdiklerimizle klasik bir şekilde kutlamaya karar verdik. Annem, babam doğum günü için 4-5 gün önce İzmirden gelmişlerdi.

Annem mutfak işini tamamiyle üstlenmişti. Birkaç gün önce babamla 2-3 tane market dolaşarak mutfak alışverişini birlikte yapmıştık.

Anneannende arkadaşlarını arayarak ikram listesi hazırlıyordu. Biricik babamız aslında bu doğum günü hazırlıklarına istemeyerek katılamıyordu denetleme hazırlıkları vardı. Eve saat sekizden önce gelemiyor geldiğindede bayağı yorgun oluyordu ama seninle ilgilenmek ve seninle oyun oynamak zevkindende asla vazgeçmiyordu.

Anneannen ikram listesini kafasında hazırlamıştı ben telaşlıydım ama deden ve anneannen eğer yanımızda olmasaydı asla bu kutlama hazırlıklarını yetiştiremezdim oğlum. Onlara burdan tekrar teşekkür ederim.

Emeklerine sağlık.

30 Mart Salı anneannen sabahtan mutfağa girmiş bir hızla pasta börek işine girişmişti. Dedende seninle ilgileniyordu sen uyuduğunda da annecim, deden anneannene yardım ediyordu. Bense işten bulduğum her fırsatta evi nasıl süslerimin derdine düşmüştüm. Tam 1 ay öncesinden başlamıştım aslında araştırmaya değişik fikirler oluşturmuştum kafamda.

 Doğum gününe 1 hafta kala tüm süsleri ve senin arkadaşlarına vereceğin hediyeleri almıştım.  Arkadaşlarına üfleyerek baloncuk çıkaran hediyeler hazırladık onlarıda 1 yaş doğum günü poşetlerinin içine koyduk hepsi tek tip güzel görünüyorlardı.

1 yaş şapkası ve 1 yaş sopalı balonları aldım.

Onlarıda hediyelerin konulacağı alana arkadaşlarına vermek üzere hazırladım.

Gelelim evi süsleme anımıza işte baban bana burda katıldı. Birlikte yapalım diye konuşmuştuk işten gelmesini bekledim seni deden oturma odasında oyalarken bizde babanla salonda süsleme işine başlamıştık. Sen birden salonu o halde görünce ne yapıcaktın çok merak ediyordum. Önce balonları şişirmeye başladık. Sonra onları sopalara taktık bu arada balonların bile özeldi, canım oğlum 25 tane ‘ 1 yaş balonu ‘ 20’ ye yakın nazarboncuklu balon ve kapı posterimizin arabası olan mcQuenn’li arabalı balonlar. Herşey özeldi annecim.

Ufak belki ama ayrıntıya ben çok dikkat ederim onuda bu güzel kutlamayla yaşamak istiyordum. Evet balonları daha sonradan dedeninde desteğiyle şişirme işlemini bitirmiştik. Baban tavana çifttaraflı bantla rengarenk fenerler ve domuz figürü yapıştırdı. Konsolun üstüne kocaman HAPPY BRİTHDAY yazısı astım. Yanlarına rengarenk balonlar. Bu arada tavşan şeklinde balonlarda almıştım. Karşı duvara 3metre boyunda birbirini takip eden renkli HAPPY BRİTHDAY yazısıda astık. Üstüne çifttaraflı bantla duvara balonlar, sağ tarafındaki duvara sarı ve mor çiçekler. Karşıda perdenin üstüne 1 YAŞIN KUTLU OLSUN pankartı üstünde yine balonlar. Salonun kapısı tüllerle kaplı mavi kalpli çubuklar ve renkli balonlar. Gelelim süslemenin sonuna dış kapımıza kocaman bir kapı posteri kapının boyunda. Posterin üstünde THE İS HERE PARTY yazısı yanlarında posterin üstündeki mcQueen arabasının balonlarından rengarenk bir misafir karşılama alanı. Evimizin 1 kat aşağısına kadar bu renkli geliş yolculuğu eşlik edicekti misafirlere. Apartmanın girişinden belli olmalıydı partinin olduğu.  Bu arada bant yapıştırdığım yerler çirkin durmasın diye renkli minik minik HAPPY BRİTHDAY yazılarını yapışkanın üstüne taktım. Bu minik yazıları masa süslemesindede kullandım. Annem masayı hazırladıktan sonra bu renkli yazıları boş kalan yerlere serpiştirdim. Ufak ayrıntı belki ama çok hoş gözüküyordu. Annecim canım oğlum bu güzel hazırlık bana o kadar mutluluk veriyordu ki anlatamam. İçimi heycanlandırıyordu. Seninle ilgili her güzel olay bana zaten mutluluk veriyor.

Evet süsleme olayımız bitmişti ve senin salona geldiğindeki tepkin heycanlı bir sesle defalarca vuvvv, vuv, vuuuuvvv diyerek o neşeni hiç unutmicam. Çok sevindin.

Ama o süslememin içinde  en büyük süsümüz zaten  canım oğlum  Atakan’nın kendisiydi.

Kutladığımız doğum gününde oğluma Zara mağzasından çok güzel bir takım elbise almıştım yelekli ve kumaş pantalon, rengi ne desemki lacivertle petrol mavisi arası kırçıllı kumaş ama çok tatlı oldun annecim o gece epey sükse yaptın. 

İstanbul Etiler Venüs Pastanesini herkese tavsiye edeceğim. Pastamızı, Venüs Pasta’dan sipariş ettim. 

Eskiden annelerimizin yaptığı pastaların devri çoktan geçmiş. Artık şeker hamurlu pastalar bu işin olmazsa olmazı olmuş. İlk doğumgünü olduğu için bu konuda da biraz özenmek istedim. Web sitelerinden yaptığım araştırma sonucunda 1-2 farklı müdahale ile ‘ 1 ‘ rakamlı bir pasta seçtim. Pasta geldiğinde, fotoğraflarda olduğundan çok daha güzel olduğunu görmek beni mutlu etti. En azından ilk yaşgünü hatırasıdır…

Fotoğraf ve video çekiminin sorumluluğunu tek bir kişiye vermek en iyisi olucaktı. Yoksa, pasta kesme telaşı esnasında “fotoğraf çekiliyor mu” diye düşünmeye gerek kalmıcak. Bu işi arkadaşlarıma devrettim. Müzik içinse, Atakan’nın sevdiği çocuk şarkıları ve klasik müzik CD lerinden 2-3 tanesini hazırlamıştım. 2 tanede havai fişekler almıştım. Evin batacağını bile bile aldım hiç umrumda da değildi aslında. Oğlumun doğum günü dahası varmı. Dünyam benim, herşeyim.

 

İkramlıklar konusunda ise, misafir konusundaki daimi telaşe müdürü annem ve müdür yardımcısı babam, bütün hafta Atakan’a bakmanın yorgunluğuyla  ve benim işe gitmemin verdiği yorgunlukla tüm hazırlıkları Salı akşamına bırakmak zorunda kaldık. Özellikle annem için gerçekten inanılmaz bir durum oldu ama Allah yardım ediyor. 2 çeşit börek, birisi peynirli börek yufkadan diğeri patatesli börek elde açma hamurdan, hindistan cevizli kakoolu şerbetli bir tatlı, havuçlu bisküvili toplar onlarda mickey mauseli bayrak kürdanlara takılı masada çok hoş gözüküyordu annecim. Daha sonra içi muhallebili kurabiye, kabak tatlısı,   Böylece çeşit çeşit ikramları hazırladı anneannen ben hiç yardım edemedim çok yoruldu Atakan, anneannen tekrar teşekkür ederiz. Onun sayesinde bu işi de en güzel şekilde hallettik.  

 


Davetiyemize de aynen şunu yazdık.

‘31 Mart 2010 Bii yaşıma daha girdim J Ben pastamı üflüyormuş gibi yapayım. Sizde beni alkışlayın olur mu ? Uykum gelmeden önce Saat 20:00 de buluşalım.’

 

Bu arada babamıza ;

Her nekadar benim tariflerim üzerine de hazırlanmış olsada bu parti davetiyemiz için verdiği emeğe teşekkür ederiz. Davetiyeye senin noelbaba kıyafetli çok güzel gülümsediğin resmini koydurmaya karar vermiştim. 6 tane biberon resmi ve her biberonun içine bir harf gelicek şekilde ATAKAN yazdırdım. 2 katlı yaşpasta resmi. Uçan balonların resmi ve sarı renkli HAPPY BRİTHDAY yazısıda vardı. Davetiyenin sağ üst köşesinde de bir bulutun üstünde ‘’ I’m One 1 ’’ yazısı vardı. Güzel gerçekten çok güzel bir davetiye olmuştu. Süslüydü bu tasarımı fotograf gibi bastırdım Balmumcudaki askeri fotografhaneden. Gelelim zarfına fotograf davetiyesini 18*21 ölçüsünde büyük bastırmıştım. Zarf bulmakta bayağı zorlandım onun için kendim hazırlamaya karar verdim buradan bana bu konuda yardımı olan emeği geçen Tayfun IŞIK’a ( Özel Şube Güvenlik ) teşekkür ederim.  Zarfın ön yüzüne davetlilerin her birinin tek tek isimlerini yazarak bilgisayar çıktıları hazırladık. Onları tek tek Tayfun abi muhteşem falçatasıyla kesti. Ve zarfın ön yüzüne birlikte yapıştırdık. Davetli listesinin altınada bu espirili yazıyı yazdım.

 

1. Geleneksel Doğum Günü Partime Bekliyorum.    

                

Zarfın arka yüzüne de şu yazıyı hazırladım. Bilgisayar çıktısı alıp tek tek kesip yapıştırdık.

 

Nice nice yıllarda

Neşeli yarınlarda

Haydi el çırpalım

Mumla dolu pastaya.

 

Ve yapıştırmalarımız onda da evde olan malzemeleri kullanarak zarfları süsledim. Arka yüzüne uğurböcekli bir çıkartma stikerı. Zarfın ön yüzüne de mcQuenn arabası ve arkadaşları stikerlarını her davetiyeye farklı birer tane geleçek şekilde yapıştırdım. Zarfımızın zemini bembeyazdı. Güzel, özenli ince detaylara yer verilen ve herşeyden önemlisi emekle hazırlanan bir parti davetiyesini misafirlerimize dağıtmak üzere sunuma hazırlamış olduk.

 

Davetli listesi ve sana aldıkları hediyeleri sana ileride hatıra kalacağını düşünerek yazmak istedim.

 

Anneannen

Deden

 • Altın ‘Atakan’ yazısından kolye, uzaktan kumandalı jeep

 

Elmas Teyzen

Hüseyin Enişten

Tülay Teyzen

Elif Ablan

 • Elefun, Obur Timsah

 

 

Şenay Teyzen

Eray Amcan

Ertuğ

 • Işıklı Davul

 

Fadime Teyzen

Okan Amcan

Satı Babaanne

Deniz Kaan

 • Beşiktaş saati

 

Selim Amcan

Şule Teyzen

Nevin Anneanne

Selahattin Dede

Selin

 • Kapşonlu çift taraflı hırka

 

Selma Teyzen

Refet Amcan

 • Müzikli yürüyen kaplumbağ

 

Ayşe Ablan

 • Eşortman takımı

 

Ebru Teyzen

Yılmaz Amcan

Eylül

 • Müzikli ışıklı fil

 

Ayşegül Teyzen

Özkan Amcan

 • Geometrik şekillerin geçtiği araba

 

 

Handan Teyzen

Süleyman Amcan

 • Mont

 

Ayşe Teyzen

Mustafa Amcan

Elif Naz

 • Beşiktaş eşortman takımı

 

Özge Teyzen

Zülal  Amcan

Defne

 • Kapşonlu eşortman üstü

 

Seda Teyzen

Fırat Amcan

Utku

 • Renkli küpler, geometrik şekillerin geçtiği itfaiye arabası

 

Veeeeee…..

 

Annen

Baban

 • Mc Quenn’li tahta masa sandelye takımı

Hediyenin üzerinede bu yazıyı hazırladım ve yapıştırdım annecim.

 

 

Nice Yıllara Canım Oğlum,

 

 

Canım oğlumuz… Güzel yavrumuz… Annesinin bir tanesi… Babasının bir tanesi… Minik kuzumuz… Küçük meleğimiz… Sevgilerin en büyüğü…  

Bugün 31 Mart 2010.

 

1 sene olduğuna inanamıyoruz. O müthiş gün dün gibi gözümüzün önünde. Sanki tekrar yaşıyoruz, galiba o yüzden bu kadar duygulanıyoruz. 1 yaşını dolduruyorsun…

İnşallah çok çok güzel bir hayatın olur. İnan ki seni çok çok seviyoruz, anlatamayacağımız kadar çok…

Ömrümüz boyunca birbirimizi çok sevip saymamızı diliyorum. Babanla ve tüm sevdiklerimizle birlikte sağlıklı, mutlu, sevgi dolu uzun bir ömrümüzün olmasını diliyorum.
Bizim minik, şirin, güzel yavrumuz ATAKAN, ilk yaşın kutlu olsun. Seni çok seviyoruz.

Nice yıllara…

Annen                                Baban

Gamze AKBAŞ                 Emrah AKBAŞ

 

 

 

İşte bu misafirlerimizin hepsi senin için senin ne kadar büyüdüğünü görmek için geldiler.

 

 

Gelemediği halde sana hediye gönderenler,

 

Babaannen ve Deden

 • Uzaktan kumandalı jeep, gitar

 

Halan

Enişten

Gülce

Gülse

 • Abeküslü yazı tahtası

 

Dilek Yengen

Sebahattin Dayın

Sena

 • 2 takım yazlık şort , tişort

 

Anneanne’nin arkadaşı Nahide Teyzen

 • Kravatlı gömlek

 

İşte Atakancım ilk yaşının hediyeleri herkeze burdan tekrar teşekkür ederiz.

 

Kutlama saati olarak 20:00’ten sonrasını tercih ettim.

Atakan’nın tüm büyük işleri, akşam yemeği, uykusu bittikten sonra rahat rahat, en fazla meyve ve yoğurt faslı araya girerek geceyi buluruz diye düşündüm. Neyse ki planlar bozulmadı.

 

Ve saat 20:00’den sonra misafirlerimizi beklemeye başladık.

 

Davet ettiğimiz herkez gerek nöbetlerini gerek özel işlerni ayarlayarak bu mutlu günümüze katıldı. Oğlum 1 yaşına giriyordu. Hep güler yüzlüydüm ama içinden de mutluluktan ağlamak geliyordu. Ama makyajımız bozulmasın diğmi o kadar hazırlandık öğleden sonrayı kuaförde geçirdik. JJJ Tatlı telaş, mutluluk, heyecan, sevinç.

 

Misafirlerimiz geldikten sonra hal hatır sormalar güzel sohbetler yapıldı veee… sonra pasta kesimine geçildi. O güzel muhteşem masamızın başına ben, baban ve yakışıklı beyimizi alarak pastamızı üflemeye geçtik. Masamızın ortasında duran, yaş pasta masaya gelmeden önce konulan 1 yaş masa ortası süsünü alarak pastamızı getirdiler. Şarkılar, havai fişekler, alkışlar…

 

Veeeeeeeee…

 

NİCE YILLARA CANIM OĞLUMUZ.

Atakanım canım oğlum henüz yürümediğin için elbisenin paçalarına  takıla takıla emekleyip, doğum günü bebeği olmanın tadını çıkardın. Gerçi gecenin başında çok uyumak istedin ama arkadaşların gelince uykun açıldı.

Oğlum ikinci yaş gününde inşallah yürüyen, yarım yarım konuşan minik bir genç erkek olacağı için daha farklı olacağını düşünüyorum. Zaten ilerleyen yıllarda, çocukların son modası olan “temalı partiler” derdi başımıza sarılacak, biliyorum :) Şimdilik daha geleneksel, mütevazi ve bence daha samimi olan güzel bir kutlamayı anılarımıza dahil etmiş oluyoruz…

 

 

ANNEN

Gamze AKBAŞ

About atakan310309

Ankara'da 1983 yılında doğdum. 2006'da evlendim ve İstanbul'a taşındım. Mart 2009'da aramıza katılan oğlumuzun tatlı heyecanının keyfini çıkarıyoruz..

15 responses »

 1. GAMZEM canım kardeşimmm şuan ağlamaktan yazamıyorum inan ne kadar güzel ne kadar duygu dolu ve içten bu yazdıkların..İnan şuan duygularımı anlatmak için kelimeler bulamıyorum.Sana sadeçe güçlü olmalısın diyorum.Atakan için canım benim daha nice yaşlarını kutlayacaksın Allahın izniyle daha ne güzel günler göreceksin.4.yaşında İZMİR i inleteceğiz inşallah Şuan sadece tedavini düşün ne olur biran önce iyileşmek zorundasın unutma Atakan ın en çok annesine ihtiyacı var..Olcak canım bugünlerde geçecek az kaldııı çok azzz lütfen birz daha sabır ne olur.Kurban olduğum Allahım duyacak sesimizi sen iyi olcakasın lütfen inan..

 2. Gamzem yaa nasıl dökmüşsün kaleme duygularını.. Allah’ım seni Atakan a bağışlasın inşallah..
  Bir ömür sağlıklı ve mutlu olun inşallah …. Gamzem hiç üzülme seneye Atakan a kocaman bi yaş günü partisi hazırlayacaksınız.. Buna tüm kalbimle inanıyorumm.. İçini ferah tut lütfenn.. Allah hepimize uzun ömürler versin inşallah… kocaman öpüyorum canm…

 3. işte gamzecim yazının sonunda yazdığın gibi sözünü tutacaksın ve muhteşem bir doğum günü hazırlayacaksın biricik oğluşuna ve biz o gün burada nasıl bir doğum günü yaptığının merakıyla yine blogunu okuyor olacaz. Allah nasip ettirmeyeceği şeyi hayal ettirmezmiş gamzecim onun için çok güzel planlar yap hepsi gerçekleşecek emin ol… güçlü ol gerçekten herşey düzelecek ailenle geçireceğin sağlıklı mutlu huzurlu muhteşem koca bir ömür var önünüzde ne olur bu inancını hiç kaybetme sürekli dualarımızdasın sabah akşam bütün gün iş yerinde yolda yürürken sürekli sana dua ediyorum o kadar çok dua edenin varki. çok yakında hemde çok yakında güzel günler yolda inan buna sabret biraz daha. oğluşunla bu günlerin acısını çıkaracaksınız doya doya

 4. kurban olsunlar sanada oğlun atakanada geçecek ve bidahaki seneye tüm türkiyeyle yapman gereken bir doğum günü olacak bizide unutma

 5. Dibi yosun tutan denizlerle ilgilenme,
  Sen dağları seyret.
  Yenik düşüyorsan özlemlerine aldırma.
  Kalbindeki o uçsuz, bucaksız sevgiyi hisset.
  Işıklar sönmüşse ve karanlıksa onada aldırma, ay ışığını seyret,sabret.
  ……Sabret ki herşey isteklerin kadar derin ve sonsuz olsun…
  Sabret ki herşey gönlünce olsun…
  Mevlana…

 6. Daha nice günler göreceğiz seninle nice heyecanlar paylaşacaksın güzel oğlusunla …
  Sensiz kolumuz kanadımız kırık bir yanım yok , tadım yok enerjım yok atakanın her gusel anını ogrendıgı yenı seylerı hemen senınle paylasmak ıstıyorum gamzem ….
  Sen kutladın zaten yanındaydın bırak tek sorun yarın olsun yaşacak gusel gunlerın yanında lafı olmasın …. senı sevıyorum kuzum …

 7. iyiki domuşsun atakan,iyiki dünyaya gelerek mutlu etmişsin annecini ve babacını.Sana verilecek en büyük hediye annenin sağlığı olsun tatlı kuzuşumuz:)

 8. Gamze,
  Yarin icin neler denir neler..Hani yazmissin ya; oglum dogdugunda teker teker saydim ve 10 ar parmagi oldugu icin Allah’ a sukrettm diye, Yine sukret Gamze. Oglumuz sapasaglam de; annesi ve babasi uzuuun yillar Onunla olabilecek bu zor gunlerden sonra de,emin ellerde de.
  Cok opuyorum seni.

 9. öncelikle o dünya güzeli yavru kartalı iyi ki iyi ki doğurmuşsun!

  veeee hatırlatma kısmı:
  5-6 yaşına kadar çocuklar için bizdeki gibi bir zaman mevhumu sözkonusu değildir… yani sizin yaptığınız kutlama Atakan için GERÇEK DOĞUMGÜNÜdür… o coşkuyla, o keyifle, o duyguyla kutladı ve şükürler olsun ki sen yanında olabildin 😉 takvim günlerini anlamasına en az 2 yıl var, o zamana kadar da sen çoktaaaaaaan sağlıkla evinde, yavrunun başında olacağına göre, sorun nerede???

  öperim güzel gamzelerinden

 10. ben senin kadar muhteşem bir anne görmedim yemin ederim görmedim göreceğimide zannetmiyorum (bende bir anneyim ama senin anneliğin bambaşka) hani demişsin ya atakan senden çaldığım bu günlerin hesabını nasıl veririm diye sakın öyle düşünme sen mükemmel bir annesin bu günleri en güzel şekilde telafi edeceksin oğluşunla önündeki güzel günleri güzel yılları düşün ve güçlü ol oğluşun için başaracağım de çünkü sen başaracaksın oğluna en büyük hediye olarak kendini vereceksin onun için dimdik ol sabret öyle güzel yıllar bekliyorki seni eşini ve biricik oğluşunu. bu günleri emin ol unutacaksınız BU SAVAŞIN GALİBİ SEN OLACAKSIN ÇOK AZ KALDI GÜZEL GÜNLER YOLA ÇIKTI BİLE MUHTEŞEM ANNE 🙂

 11. muhteşem bir anne olarak aynen ilk günkü kadar muhteşem devam edeceksin hayatına Gamzecim, inan buna çünkü biz inanıyoruz.

 12. bundan sonraki tüm doğumgünlerinde ilki gibi muhteşem bir anne olarak hazırlanacaksın, ben ilk yaşında kendi kendime pasta bile yapamadım kızıma. Sen en muhteşemlerini pişireceksin minik kartala…sakın dert etme zaman algısı olmadığı için O zaten doğumgününde annesiyleydi…

 13. Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarıve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapacaksın hastaneden çıktığın zaman üzülme daha nice yaşlarını göreceksin üzülme gamzem sen atakan için savaşıyorsun tatlım……..

 14. senin için o kadar çok dualar edliliyoki canım korkma yılma biliyorum çok zor bişey yavrunu koklayamamak öpememek ama inan bizlere oğluşuna kavuşmana çok az kaldı arkadaşım.benimde 3 yaşında bir kuzum var onunla her gün sana dua ediyoruz canım.Alahın izniyle atakanın daha nice doğum günlerini göreceksin canım çok partiler hazırlayacaksın atakana çok az kalsı canım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s