Seyahate Giden ANNE Gibiyim

Standard

Bu yazıyı yazarken sabredeceğim ağlamamak için.

Aynı başlıkta yazdığım gibi hissediyorum kendimi, ama belliki benim seyahatim bayaca uzun sürecek.  İster bir annenin vasiyeti diyin bu yazılanlara, ister gözü arkada kalmasın diye aklından geçenleri sıralıyor diyin.

İyiydim gerçekten 2 hafta önceki düşüşü laboratuar değerleri yanlıştır umudunu yaşıyordum, Dr’umda öyle inandırmıştı. Ama değilmiş, artık mikroskop altında da değerlerim hızla düşüyor. Malesef kağıt üstündeki gerçekler doğru… Diş etlerim çekilmeye başlıyor diyince zaten Salı günü kemik iliğine bakalım dedi. Nefesi kesildi adamın ama, sen çok ağladın karşımda benimde ona moralim bozuldu dedi. Nasıl ağlamam öyle bir derdim varki içinden çıkamadığım nasıl ağlamam. Evladım ne olacak Dr’um dedim. Sıkıntılı günlerin gelmesine ağlamıyorum, benim derdim evladım dedim.

Evet evladım tek derdim…

Herkesin Atakan’a çok iyi davrandığı kesin hatta davranacağıda. Annem, babam, kardeşim en başta hatta Emrah kendini toplayana kadar Atakan ilk dönemlerde kiminle kalır. Sevdiği alıştığı insanları yanında göremeyince ya da gördüklerinde ağlayan gözlerle gördüklerinde napar yavrum. İş seyahatine giden bir anne defalarca kafasından geçenleri söyler yavrusunun bir şeyi eksik kalmasın diye…

Eskişehire gödeririler belki biii süreliğine orasıda çok soğuk, keşke annem göndermese,

Kalbi kırılırsa anlarlarmı,

Dudakları beyazlamış biraz, benzi sarı gibi gözüküyor deyip hemen kan testi yaptırmaya götürürler mi,

Anneyi sorduğunda ne cevap verirler,

Meyveler, sebzeler defalarca sirkeli suyla yıkanır mı,

Marketten alınanların özellikle Atakan’nın yiyeceklerinin son kullanma tarihlerine her defasında unutmadan kim bakar,

Her akşam ılık sütünün içilmesi, Dişlerinin fırçalanması atlanılmaz  mı,

Günlük taze meyve suyu sıkılırmı mevsim meyvelerinden,

Terleyince üşenmeden anında atlet değişir mi,

Nelerden mutlu olur diye düşünülür mü,

Değişik kitapları kim araştırır,kim alır peki,

Bıkmadan sıkılmadan kim oyun oynar onunla,

Bıkmadan sıkılmadan saçlara cici yapmasına kim izin verir,

Gideceği okuldaki eksiklikleri kim farkeder,

Öğretmeniyle sürekli yakın diyaloğa kim girer, o özel biii öğrenci iyi bir gözleme ihtiyacı var annesini kan kanserinden kaybettik der,

Evde televizyon seyretmeyip kim aktivete yapar el becerisi gelişsin diye hem de hergün,

Kendi çocuğuna ya da çocuklarına sabır gösteremeyen insanlar Atakan’ıma nasıl sabır gösterir,

Bir varmış, bir yokmuş… Ömür bu iki kelime arasında geçen zaman… Zamansa bazen dost insana, bazen düşman bize düşman oldu.

Emrahım canım sevdiğim çok üzdüm seni en fazla kötü günlere, seninle göğüs gerdik.  Hakkını helal et. Bundan sonra işin daha da zor olacak. Ama sana güvenim tam. Bir kaç gün önce demiştinya bana, parkta oynarken bizi birisi seyretse deli bu adam der ama ben oğlumla çocukluğumu tekrar yaşıyorum diye. Hep öyle deli baba ol olur mu o zaman Atakan yokluğumu daha az hisseder belki…

Evde demiştim ya ben, sana sevdiğim,

Atakan seninle gerçekten iyi vakit geçiriyor hep gülüyor. Sen iyi bir babasın diye… Ben hep bişeyler öğretme çabasındaydım, sense eğlence, öyle olduğu için o kadar mutluyum ki hep mutlu ve onu güldüren babasıyla birlikte yaşayacak diye…  Öğretmenler zaten öğretir öğrenmesi gerekenleri. Gülmek daha iyi bir ilaç. Onuda sen hep verdin ve vericeksin canım sevgilim.

Canım annem, canım babam, canım kardeşim hakkınızı ödeyemem şimdiye kadar çok emek verdiniz bize. Asıl şimdiden sonra sizlere daha çok iş düşüyor dimdik durup Emrah’a destek verme zamanı. Atakan başta ALLAH’a sonra Emrah’a sonra annem, babam, kardeşim size emanet…

Keşke herşey farklı olsaydı. Yaşam mutlu dolu günlerle dolsaydı…

Annem hediye kaban almak istedi. İstemedim çünkü seneye kışa çıkmam heralde.

Sabahleyin aradın annem.

Ne olur güçlü ol diye. Lütfen gel alalım dedin. İstemem annem dedim.

Ateşim var öksürüyorum dışarı çıkmıcam dediğimde Atakan’ım koşarak geldi ne dedi biliyomusun…

”’ Ateşin olmasın, ne olur öksürme canım annem dayanamam sana ”’  dedi.

Telefonu kapadım çöktüm oğlumun yanına ben sana dayanamam merak etme geçer dedim, geçsin annecim dedin.

Dayancan annem diye haykırdım içimden…

Şuan ezan okunuyor. Yalvarırım rabbime evladım için bana yaşama şansı ver. Salı günü gireceğim operasyon sancısız geçsin, en önemlisi sonucu güzel gelsin. Çok bişi istemem sadece sağlık. Ama artık o kadar yıkıldım, o kadar güçsüz kaldım ki. Savaşacak gücümü yitirdim. Emrahımın, annemin, babamın, kardeşimin gözünü yaşlı görmeye gücüm kalmadı.

Arayan eş, dost, akraba açamadım telefonları açamayacağımda, biliyorum dualarınız benimle ama gücüm yok konuşmaya birde tabiii Atakan’ım anlamasın durumu diye.

Salı gününün güzel geçmesini bu kadar umutsuzluğun içinde yinede umut ediyorum…

Reklamlar

About atakan310309

Ankara'da 1983 yılında doğdum. 2006'da evlendim ve İstanbul'a taşındım. Mart 2009'da aramıza katılan oğlumuzun tatlı heyecanının keyfini çıkarıyoruz..

834 responses »

 1. sen bir annesin. ne olur metanetini korumaya çalış. seni hiç tanımayan bir anne olarak bunu rica ediyorum.

  • sabahın 04:30 u yaa şaşırdım kaldım kanım dondu,bukadar güçlü bir anne bukadar ümitsiz olamaz,uüce allah c.c zaman içinde zaman yaratır kardeşim,evelallah bunu yenip çok sevdiğin yavrunla nice mutlu yıllar göreceksin,halamın kızı 16 yıl önce bu hastalığa yakalandıydı umut yok derken şu anda sapasağlam.!ümidinizi yitirmeyin allah şifasını versin…

  • canımmmm yazını okudugumda ilk on dakika hıçkırarrak agladıgımı hatırmıyorum. sen çok güçlü ve hayatı seven birisin bu her halinden belli ne olur metanetini kaybetme o lanet olası hastalıgı yeneceksin buna bütün kalbimle inanıyorum senin için her gece dua okuyorum ve iyi oldugun zaman seni görmeye gelcem benimki tutsada keşke bütün kanımı alsalar.. RABBİM şifa bekleyen herkese sağlık versin yıkılmak pes etmek üzülmek yok..
   seni tanımıyorum ama üzüntünü en içimden hissediyorum..
   çok öpüyorum HERŞEY GÜZEL OLACAK….

  • rabbimden sana eyüp peygamber sabrı ve yine eyüp peygamber şifası diliyorum onun vucudu öyle yaralarla kaplandaki yaraları kurtlandı ama sabretti ve yüce allah (c.c) ona sabrının mükafatı olarak şifalı bi su yarattı o sudan içer içmez hasta olmadan önceki haline döndü sanki hiç yaşanmamış gibi. işte bunu diliyorum.:((

 2. Gözyaşlarımı tutamadım allah seni önce yavruna sonra sevdiklerine bağışlasın. Hayatta her zaman bir umut vardır lütfen bunu unutma. Kendi öz kardeşim 6 yaşında bu illet hastalığa yakalandı 2,5 sene cerrahpaşada yattı tedavinin tüm aşamalarını geçti ve Allaha binlerce şükür ki hastalığını yendi , sende yeneceksin arkadaşım inanıyorum gönlünü ferah tut.
  Nurturiadan Nihal58

 3. Bu şekilde kabullenirsen yenilirsin asıl.SEn evladın için ,kendin için güçlü olup, savaşacaksın.Dualarımız ve senin yaşama azmin,hırsın ile inşallah iyileşeceksin. ..

 4. Sevgili Gamze, lütfen moralinin bozulmasına izin verme. Söylemesi kolay belki, ama senin en çok morale ihtiyacın var şimdi, yavrun için direnmelisin. Şüphesiz sonuçta alacağın mükafat çok büyük, yavrunla sağlıklı, uzun bir ömür. Dualarımdasınız. Sevgiler.

 5. umudunu sakın kaybetme gamze, güçlü ol… Dualarım seninle, yavrucuğun annesiz kalmayacak inşallah.

 6. Tanımam ben seni, adını bile yeni öğrendim, ama tanışacak, sohbet edecek günlerimiz olacak, sen kendi yavrunu ben kendi yavrumu anlatacağız yada tanışmayacağız önemli değil ama bu mbarek günde inanıyorm sende inan ne olr, yılma sakın sonra yıllar sonra bir salı günü rabbim bana yavrmun sünnetini okulunu askerliğini damatlığını gösterdi şükürler olsun diyeceksin. Güzel günler, güzel ömürler seninle olsun. Rabbim bu güzel gününde sana ve tüm hastalara çok acil şifalar versin. Dualarım seninle.

 7. Bu mübarek günde peygamberimiz Hz.Muhammet’in şefaati ve yüzü suyu hürmetine Rabbim dualarını kabül etsin sana çocuğunla uzun güzel ömürler versin.İnşallah geçireceğin operasyon en hayırlı biçimde sonuçlanır.

 8. duaların daha bir içten yapıldığı şu mubarek günde, yazınızın karşıma çıkması hoş bir tevafuk ya da Allah’ın hikmeti.Biz arkadaşlarla aramızda paylaştık ve dualar ettik sizin için.Allah acil şifalar versin, moralinizi yüksek tutun lütfen.Güzel haberlerinizi bekliyorum

   • Bende gecen sene lenf kanseri oldum. Gogsumde ki buyuk kutle bir turli bitmek bilmedi. Uc aylik bebegimi sutten kestim kemo icin. Bes yasinda kizim la ogluma benden baska lari bakmak zorunda kaldi. Bir yil suren kemolardan sonra kendi ilik hucrelerimle yapilan kok hucre naklinde yirmi bes gun bende kucuck oda da cocuklarimi kamerelardan seyrettim. Fiziksel acilar bir yana cocuklarini emanet etmek cok zor bilirim. Ama simdi cok iyiyim ..hersey cok kotuyken, birden iyilesmeye basladi..artik bitti kanser. Geri gelmicek , gelirse de kocamin dedigi gibi o zaman bir caresine bakariz. Sende iyi gunleri gorucen. Icinden hep de ki allahin izniyle kemolar kanseri bitiricek ve gene onun izninle sagligima kavusucam. Defalarca tekrarla ne olucak istersen agla bagir tekrarlarken kendini buna ole inandir ki sanki iyilesmissin gibi hissedicen bile..sana sifa diliyorum tum kalbimle …goz yaslarimi tutuyorum cunku kendimde tedavimde aglamadim senin icinde aglamicam canim ..cunku onun yerine dua eder veya aklima komik birseyler getirir gulerim daha iyi derdim. Sende ole yap faydasi olucak..

 9. merhaba gamze tanışmıyoruz ama bu kandilde hep dua edicem sana ve oğlun için Allah sizi biribirinize bağışlasın güçlü ol moralini yüksek tutmaya çalış moral çok önemli Nurturia filiz

 10. merhaba Gamze, seni tanımıyorum keşke tanısam da yüzyüze moral olsam sana ama buradan da sana elimiz ulaşır. Ben bir hekimim, bu işin içindeyim gördüm çok iyilerini de çok kötülerini de… hayat …ama sana sadece şunu söyliyim pozitif düşüncenin , moralin sevginin inan ki aşamayacağı şey olmadığını gördüğüm de anlarım oldu bu meslekte. moral gamze …inan bana çok daha iyiye götürüyor hastaları. durumunu tipini cinsini bilmiyorum hastalığının ama inan önemli değil, sen moralle iyi olursun bunun başka açıklaması yok. bu mesajını bir daha okumak istemiyorum ,çünkü bir sonraki yazacağın yazı daha mutluluk dolu ve iyimser olacak ve işte ben o yazını durup durup defalarca okuyacağım. sakın bırakmaa hiçbirşeyi, sen bir annesin anne demek savaşcı demek…savaşacaksın gücün yoksa biz güç oluruz sana…yeter ki sen iste.

 11. merhaba gamze seni tanımıyorum ama tanımam da gerekmez sana güç olabilmek için. ben bir hekim olarak sana sadece şunu söylemek istiyorum burdan , moral güç ve pozitif düşüncenin yendiği çok hastalık gördük biz. umutsuz dediklerimiz umut dolu yaşadı yaşıyor da bize de hayat dersi veriyor. çok örnekleri var bunun ve sen de bunlardan olmalısın ve olacaksın başka yolu yok. sen bir annesin bu kadar kolay pes edemezsin hakkın yok buna.

 12. ben bu satırlarda kocaman yürekli, çok kuvvetli bir kadın gördüm. dayanacaksın, çok da iyi olacaksın. bizim de dualarımız senin için…

 13. anne demek savaşmak da demek güçlü olmak demek. biz anne olunca büyümüyormuyuz hayat böyle birşey işte. ama yılmak ne demek? asla… senin bugün yazdığın yazıyı bir daha okumak istemiyorum çünkü bundan sonraki mesajların çok daha umut dolu olacak ve ben onları severek defalarca okuyacağım… bana mailimden ulaşmak istersen sakın çekinme, desteğim her koşulda her zaman geçerlidir.

 14. kan kanserinde uygun donor bulununca tedavi ihtimali cok yuksek degil mi? tabiki hangi tur veya ne evrede oldugunuzu bilmiyorum. ben de nurturia’da gordum ve tum buradaki anneler, test yaptirabiliriz ve hatta yakin cevremizi esimizi dostumuzu bile ikna edebiliriz. dualarimiz sizinle ama pozitif baska bircok sey yapabiliriz. lutfen lafta degil, gercekten yapabilecegimiz birsey varsa soyleyin. herkes memnuniyet duyacaktir.

 15. Çok ama çok güçlü olduğuna inan ve ipleri sakın bırakma, ilk başta sen bir annesin ve Allah sana sırf bu yüzden bütün şifayı verecek. LÜTFEN AMA LÜTFEN GÜÇLÜ OL, GÜZEL DÜŞÜN. Ağladım okurken evet ağladım am herşey acısıyla tatlısıyla bizim için değil mi? Sen belki de bu durumla oğlunun senin için ne kadar da mucizevi bir varlık olduğunu anladın ve herşey yoluna girince ona bütün güzellikleri sonsuz bir şekilde sunacaksın.
  Arkadaşım, Allah yanında, dualarımız seninle, inş herşey yoluna girdiğinde güzel haberlerini okuyup, bak gördün mü, işte geçti gitti diyicez.
  Sana şifa ve sabır, diliyorum arkadaşım, dualarımla yanındayım, geçicek emin ol……Özge

 16. Allah şu mübarek günde bu kadar dua alan seni evladından ayırmaz canım yeter ki sende inan şüphesiz zor günler geçiriyorsun ama geçeceğine inan oğlunla eşinle sevdiklerinle daha ne mutlu günler geçireceğini hayal et sadece kalbimiz dualarımız seninle kulağımız senden gelecek iyi haberde… sakın inanmaktan vazgeçme..

 17. inan burnumun direğinin sızladıgını hissettm okurken:( allah seni sevdiklerine bırıcık oğluşuna bağışlasın.bu mubarek gunde dualarım seninle…

 18. canım, hastalığının aşamasını bılmıyorum ama yazında bır teslımıyet sezdım. sakın teslım olma!!! tıp çok ılerledı ve bu hastalığı yenmenı sağlayacak yöntemler var. olmadı alternatıf yöntemlerı araştır. ama sakın karamsarlıpa kapılma. sadece anne olduğun ıçın değıl, çok qenç ve hayat dolu bır ınan olduğun ıçın sakın pes etme. hep en ıyıyı düşün ve odağını değıştır. sadece senı mutlu eden şeylerı yap ve hastalığı çıkar aklından. herşey çok qüzel olacak…

 19. rabbim seni evladına bağışlasın.bu satırları okurken canım yandı resmen.ama güçlü ol ve iyi olacağına inan.

 20. gamzecim gülen yüzlü güzel anne… şuan senin için ağlıyorum ve tümn gönlümü açarak mevlacığıma yalvarıyorum seni ailenden ve o mis kokulu ballı çiçekten ayırmasın inşallah dünya ve ahirette…

  canım bizim kudretimiz yetmez bunları düşünmeye. geleceği düşünürsen gücünü tüketirsin. en iyisi mevlamıza sığın ve anını düşün… Allah ım Sen büyüksün Sen bilirsin…Sen en güzelini bilirsin ne olur kutlu Habibin hürmetine kardeşimize şifalar ihsan eyle… yürekten yakarıyorum……………

  Güzel Mevlam inşallah sizlere sağlık afiyet ihsan etsin. ben kendimden örnek vereyim moralsiz olduğum zamanlarda yorgan döşek yatıyorum…lütfen gücünü ve moralini toplamaya çalış. moral Senin en büyük güç kaynağın ve o güç bombası kollarında annesi…

  nurturiadan da mesaj attım sana… görüşmek üzere selametle kal

 21. Bu mübarek gecede dualarım seninle,lütfen kendini toparla,oğluna her bakışında,her öpüşünde bu hastalığı yeniceğine kendine söz ver,salma kendini anlıyomsunnn,annesinn sen güçlü olmalısınn,güzell insan seni tanımıyorum ama,geçicekk,allaha emanet oll,güzel haberlerini bekliyorumm…

 22. dualarim sizinle Allahim sifa versin bu mubarek gecede hepimizin dualari sizinle iyi haberlerinizi alacagiz insallah

 23. önce okuyamadım yazdıklarınızı hem ağlamaktan, hem de yüreğim kaldırmadığından.gücünüz ki bu da evladınız, size yardım edecektir iyileşme yolunda.sınanıyoruz, deneniyoruz. Ben eminim siz yola devam edeceklerdensiniz.En kısa zamanda yola kaldığınız yerden devam etmeniz dileğiyle..

  ÖZGÜ

 24. inşallah önümüzdeki günlerde hayırlı haberler alırsınız.
  bu mubarek gece de dualarım sizinle.Rabbim uzun ömürler versin inşallah.hiç ayırmasın ailenizden sizi..:((
  sevgilerimle

 25. sevgili gamze elimizden gelen birsey varmi diye bir aciklama yazarmisin kansa kan uyuyorsa bilmiyorum ama gerekliyse ilik ne bileyim birimizin bir faydasi dua harici (dualarimiz seninle zaten) dokunabilir mi

 26. seni tanımadan sana dua eden bir çok melek var hem de bu güzel gecede. Rabbim sence bu safiyane duaları geri çevirir mi?

 27. Dualar seninle..Rabbim yavruna bağışlasın seni..umudunu asla kaybetme..böyle bir gecede,herkesi senin için dua ediyor ,Allahın izniyle salı günü herşey yolunda gidecek,ilerde bunlar sadece kötü birer anı olacak..inşallahh..inşallahh…

 28. ben,nedense güçlü biri olduğunu düşünüyorum.atakanın sıcaklığını, içindeki aydınlığı yitirme..dualarım seninle…

 29. gamze, hayata tutunmak için kocaman bir sebebin var, baştan yenilmiş olmayı böyle kabullenme ne olursun! sen iyi olacaksın, salı günü geçireceğin operasyon da iyi geçecek. Alah seni sevdiklerine ve biricik oğluna bağışlasın..güzel haberlerini alalım en kısa zamanda…

 30. bir yakınım da seninle aynı hastalığa yakalanmıştı,hastalandığında senin oğlun kadardı kızı..çok başlangıcında değillerdi hastalığın,ama şimdi o kadar iyiki..tedavilerini gördü,şimdi çok şükür sapasağlam..sende öyle olacaksın inşallah..içini ferah tut,oğlunu yalnız bırakmamak için önce senin buna inanman lazım…

 31. canım….allah güç kuvvet versin sana…..moralini bozma….oğlun sana en güzel ilaç….moralini olumlu yönede tutmaya çalış canım…sende iyi olacaksın, diğer yorumlardaki örnekler gibi inşallah….inan canım…iyi haberlerini bekliyoruz…

 32. tanışmayız,etmeyiz,falan belki ama insan anne olduktan sonra bunun ne önemi var ki,dün gece dua ettim sizin için Allah,sağlık sıhhat sewdiklerinizle gecireceğiniz güzel günler versin diye,inanıyorum kabul olacagına…lütfen pes etmeyin,güçlü olmak zorundasınız,önce evladınız için..

 33. pek çok kişi gibi bende tanımıyorum sizi. anlattıklarınız çok üzücü ama hep güzeli düşünürseniz güzel şeyler yaşayacağınıza inanın lütfen. Daha eski yıllarda diyalizde çalıştığım dönemde tanıdığım gencecik bir insan vardı hep mutlu idi diyalize mahkum olmasına rağmen. bir gün o da sizin rahatsızlığınıza yakalanmış , bizler belki ondan daha çok umutsuzduk ama o hep inandı ve bugün sağlıklı bir insan olarak yine aramızda.lütfen sizde inanın güzel şeyler olacağına..

 34. bütün arkadaşlar herkes bu linki sayfanızda paylasın ve herkesin dua etmesini isteyin inşallah allahım seni yawrundan ve sevdiklerinden ayırmaz bebeğin için güçlü ol allahın izniyle ameliyatı güzel gecir kardeş…..

 35. Bununla başa çıkabilirsin,emin ol ki sevdiklerini geç seni tanımayan ben de dahil bununla başa çıkmanı istiyor. bunun yükünü taşımak elbetteki zor ama hayata olan hayal kırıklığını ve yorgunluğunu bir kenara atıp, seçimini ailenle birlikte olmakta kullanacaksın. geleceği öngöremezsin,onu kontrol edemeezsin şuanda yapabileceğin tek şey bu geleceğin içinde olmak isteyip istemediğine karar vermek…. güzel haberlerini okuyacağıma eminim…

 36. canımmm gamzecimmmm atakan ın güzeller güzeli güçlü annesi bir anne olarak okurken ağladım ama senin bu zor günleri oğlun için aşacağını be bu günleri güzel bir şekilde hatırlayıp yazdıklarımızı okuyup daha çok mutlu olacağına eminim dualarımız seninle allahım sana güç kuvvet ve sağlık versin acil şifalar diliyorum.lütfen dayan ve sakın ağlama bu hastalığı yenip oğlunla çok güzel günler seni bekliyor olacak …dualarımız seninlee ve en güzel haberlerini bekliyor olacağız.

 37. MÜCADELE ET LÜTFEN HERKES ŞUAN SENİN İÇİN DUA EDİYOR HEPİMİZ YANINDA OLUCAZ OGÜN BİZDE SENİNLE BERABER GİRİCEZ O AMELİYATA VE SAPA SAĞLAM ÇIKICAZ BENİM ARKADAŞLARIM ARKADAŞLARIMIN ARKADAŞLARI ŞUAN SENİN İÇİN DUA EDİYOR VE SALI GÜNÜNE KADAR DUALARIMIZ SENİNLE OLUCAK NE OLURSUN BİZİMLE AİLENLE SEVDİKLERİNLE KALMAYI SEÇ……HER GÜN BURAYA GELİCEM VE SENİN YANINDA OLDUĞUMU GÖSTERİCEM HEPİMİZ GÖSTERİCEZ AMA SEN BİLKİ KALBEN SENİN YANINDAYIZ……GİTME KAL LÜTFEN….DAHA BEBİŞİNLE NE AKTİVİTELER YAPICAKSIN EŞİNLE BOY BOY BEBİŞLERİN OLUCAK ALLAHIN İZNİYLE GİTME OLURMU ONLAR İÇİN KAL.

 38. BEN DE 4 VE 14 YAŞLARINDA 2 ERKEK ÇOCUK ANNESİYİM…. BEN DE BİRÇOK SAĞLIK SORUNU İLE KARŞILAŞTIM VE MÜCADELEME DEVAM EDİYORUM… SENİN MÜCADELENEDE TANIK OLACAĞIMIZI BİLİYORUM…. ÖNCELİKLE EVLADINDAN SONRADA HAYATTAN VAZGEÇME… SEVGİYLE KUCAKLIYORUM SENİ….

 39. merhaba gamze seninle aynı sehırde yasamıyo olabılırım senı tanımıyor da olabılırım ama bunların hıc bır onemı yok hangı sartlarda olursa olsun bız kardesız ve kardesımıze her zaman her kosulda destegız dualarımız senınle guclu ol dımdık ol sen bı annesın bunu ATAKAN ıcın yap lütfen lısedeyken bı kompozısyon konumuz vardı KADIN ZAYIFTIR ANA GUCLUDUR dıye sen guclusun gamze cunku ATAKANIN ANNESISIN yeneceksın basaracaksın yazarken hıssettıklerını cok ıyı anlıyorum saglık sorunlarımdan dolayı sag tarafımda bı sancıyla acıle gıttık kan degerlerım yuksektı ve dusmesı gerekıyodu ben duser dıye beklerken aksıne yukseldı oglum o zaman 7aylıktı esım memur oldugu ıcın aılelerımızden uzaktaydık ve hıcbıyere bırakamadık bebegımızı o da bekledı sabahı bızımle sabah cerrah gelecektı akıbetım bellı olacaktı sezeryanla dogum yaptım ve spınal anestesı olmasına ragmen solunum sıkıntısı yasadım olecegımı sanmıstım o yuzden olabılıcek bı amelıyattan cıkamamaktan korkuyodum su an yasadıgın korkuyu ben daha basıt bı hastalıktan dolayı yasamıstım anlayabılıyorum ama dua etmekten baska bısey yapamıyorum bak ben dua ettım kavustum saglıgıma dık dur gerekırse donör de olurum kanımı da verırım bunu butun ıctenlıgımle soyluyorum ne gerekıyosa soylemen yeterlı

 40. Allah şifa versin gözyaşlarımı tutamadım seni hiç tanımıyorum ama senin için çok dua ettim edicem de ..Allah seni yavruna bağışlasın..Allah bizi yavrularımıza bağışlasın

 41. GAMZECİĞİM CANIM BENİM, HİÇBİR ZAMAN KÖTÜ ŞEYLER DÜŞÜNME, AKLINDAN GEÇMESİNE BİLE İZİN VERME NOLUR. SEN GÜÇLÜ BİR ANNESİN BİZ SANA GÜVENİYORUZ. ALLAHIMIN İZNİYLE DEĞERLERİN YÜKSELECEK VE DAHA İYİ OLACAKSIN BAK GÖRECEKSİN SAKIN MORALİNİ BOZMA, GÜZEL ŞEYLER DÜŞÜN. (SÖYLEMESİ BELKİ KOLAY OLABİLİR AMA, YAPMAYA ÇALIŞ NOLURSUN.) DİMDİK AYAKTA DUR, KENDİNİ BIRAKMA CANIM BENİM. DUALARIMIZ HEP SENİNLE BUNU HİÇBİR ZAMAN UNUTMA OLUR MU?. ALLAHIM SENİ ATAKAN’A, EMRAH’A, AİLENE VE BİZLERE BAĞIŞLASIN CANIM. BİZLER SENİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUZ CANIM. ALLAHIM SANA BOL ŞİFALAR VERSİN. GÜZEL HABERLERİNİ BEKLİYORUZ CANIM. DUALARAMIZ HER ZAMAN SENİNLE.

 42. RABBİME HEP DUA EDERİM..
  KUZULARIMIN DİMDİK AYAKTA DURABİLDİKLERİNİ GÖRMEDEN ALMASIN CANIMI DİYE.. TABİ BABALARININDA..
  CANIM SENİ TANIIYORUM AMA YAZDİKLARINI GÖZYAŞLARIYLA OKUDUM…
  DUALARIM SENİN VE TÜM ANNELER İÇİNDE GEÇERLİ..
  UMARAIM HERŞEY YOLUNDA GİDER VE MİS KOKULU YAVRUNUN DİŞLERİNİ YATMADAN ÖNCE HEP SEN FIRÇALARSIN ANNESİ…

 43. herşeyin yolunda gitmesini ve tüm bu yaşadıklarınızın sağlığınıza kavuşarak güzel bir sonla noktalanmasını diliyorum
  oğlunuz ve eşinizle birlikte uzun yıllar sağlıklı bir ömür geçirirsiniz inşaAllah
  Rabbim yar ve yardımcınız olsun…şifa bekleyen tüm hastalara şifalar versin inşaAllah…

 44. gamzem canım arkadaşım bak burda sana destek olan arkadasların cogu seni tanımadan seni tanıyormuscasına yorum yapmıslar onlar senı tanımadıgı halde senın ne kadar cesaretlı bırısı oldugunu anlamıslar anlamışlar kı atakan ıcın dıyorlar.canım benım orda yazılan yorumlar gıbı Allahımın izniyle atakanın okula basladıgı ılk gunu okumaya basladıgı ilk günü sünnetini askerlıgını düğününü göreceksin emrahla birlikte ve hep birlikte.bitanecık arkadasım sen atlattıgın o zor gunlerın arkasından böyle bir tahlısızlık yasayınca normal olarak o psikolojiyle bunları yazmıssın ama bunları sakın kabullenme lütfen beyninin oynadıgı o kaygı oyununa izin verme hepsii gecıci en gerceği sen atakan emrah ben yapılacak tahlılınde temız cıkacagına emınım lütfen kendını bırakma rayanları acamaıcam dedıgın ıcın arayamıyorum arkadasım cok haklısında ama bilki hepimiz dua edıyoruz ve herxzaman yanındayım Allahımın izniyle o duaların sayesınde tahlılın sonucu temız cıkacak buna ınanıyorum lütfen aklına en kötüsünü getırıp moralını bozma kazandıgın zaferı düşün ve unutmakı kazanılan zaferler asla birdaha mağlubiyete dönüşmezler canım arkadaşım seni çok seviyorum

 45. allah şifa versin seni güzel oğluna bağışlar inşallah.tüm kalbimle dua ediyorum.İnşallah burdan gğzel haberlerini alacağımız yazıların olacak.Çok üzüldüm.Bir arkadaşımın sayesinde okudum ilk defa geldim bloğunuza.Uamrım bundan sonra çok güzel anılar paylaşımlarında buluşuruz.Dualarım sizinle.

 46. Lütfen bunu kabul ederek 1-0 yenik başlamayın inanın yavrunuza siz bakacaksınzı çok çok iyi
  olacak herşey..rabbim bu kadar insanın duasını geri çevirmez..dim dik dur kabanınıda al giy
  üşüme 😉 neler var biliyormusun ? Allah büyük dert vermesin..şu anda annesi yanında olmayanlarda
  var..lütfen daha kötülerini düşün ve şükür de tutun hayata..bizelrde varız bak..her şey düzelir ama
  önce sen iste canım..hangi ildesin lütfen bana mail at bir şeyler söylemek istiyorum..
  simseginulkusu@gmail.com
  Bir sonra ki yazıda vazgeçmeyeceğim iyiyim iyi olacağım diyeceksin olur mu?

 47. Tüm kalbimle ettiğim ender dualardan birini ediyorum sanırım.. Allah’ım, bu anneye sağlık ver, şifa ver, onun için sana açılan yüreklerin dualarını kabul et… Evladıyla sağlıklı, uzun, onun tüm mutluluklarını görerek yaşamak nasib et!

  Seni hiç tanımıyorum ama ben de anneyim. Daha 2 gece önce basit bir ameliyata girdiğimde bile kafamdan geçenleri unutamıyorum. Dualarımda olacaksın, Allah yar ve yardımcın olsun, evladına bağışlasın inşallah. Sen annesin, ben başaracağına inanıyorum…

 48. GAMZE LÜTFEN BİZE GÜZEL HABERLERİNİ VER SENİ BEKLİYORUM HERGÜN GELİCEM SENİN İÇİN ATAKAN İÇİN O YANLIZ BÜYÜMİCEK SEN VE AİLENLE BÜYÜCEK NE KADAR GÜÇLÜ BİR KADIN GÖRDÜM BEN RESİMLERDE VE ÖYLE OL LÜTFEN DUALARIMIZ SENİNLE…..

 49. gerçekten ne yazacagımı ne diyecegimi bilemiyrm resmen hıçkıra hıçkıra ağladım :(:(:( allahım seni eşine çocuguna annene babana sevdiklerine bağışlasın inşlh allah yardımcın olsun dualarım seninle…

 50. Hiç tanışmıyoruz belki ama Duaların da en makbulu hiç tanımadğın insanlar için yaptıkların değilmidir..Bende bir anneyim senin için,kuzun için,birlikte geçireceğiniz çok güzel günler için herzaman dualarım seninle emin ol..Yazını okuyan herkesinde aynı fikirde olmaması imkansız zaten..İçinde bulunduğun hastalık artık o kadar tanıdık ki..Gripten bir farkı yok inan..Sende gripli olduğunu ve yakın bir zamanda atlatacağını düşün.Herşeyden önce buna inan..Güçlü ve inançlı bir anneyi gördüm ben yazında..Anne olmakda böyle birşey aslında..Allaha emanet ol sen ve sevdiklerin..Dualarımız seninle..

 51. Sevgili kızım, senin yaşlarında 2 erkek çocuğu annesiyim. Senin için ayetel kürsi okuyorum. Hayırlı haberlerini bekliyoruz.
  Bu arada yavrucuğum; unutma ki evladın bile olsa kendinden daha fazla önemser ve kendini unutacak kadar mükemmeliyetçi olursan, hastalık şeklindeki uyarılar kaçınılmaz oluyor 😦
  Lütfen önce kendini düşün. Tecrübelerim gösterdi ki güzel kızım, kendini yeterince sevmeyip paspas olanlar için Allahü teala bazı sınavlar veriyor.
  Allah her yarattığının geleceğini biz annelerden bile iyi düşünür ve kollar. LÜTFEN hemen şimdi kendine layık olduğun değeri bağışla ve kendi hayatına sahip çık. Unutma yavrum, insanlar önce kendi hayatlarından sorumludur.
  Dualarımız seninle..

 52. Gamze’cim, dualarımız seninle. her şey yoluna girecek Allah’ın da izniyle! İçini ferah tut ve doktorlarına güven lütfen… Bu haberi aldığımdan beri aklımdasın ve iyi olman, güzel oğlun Atakan ve eşin Emrah’la uzun, sağlıklı bir ömür geçirmen için dua ediyorum. Sen çok pozitif bir annesin tanıdığım, gördüğüm kadarıyla, hep öyle kalmaya çalış lütfen… Sevgiler…

 53. size acil şifalar diliyorum. Sizi çok iyi anlıyorum, ben bu hastalıktan 2.5 yaşında kızımı kaybettim. Ama hiç umudumu kaybetmedim. Ve ben hala biliyorum ki kızım hep benimle. Umutsuz olma, sen güçlü olup savaşırsan ALLAH’ın izniyle tüm kapılar açılır. ALLAH herşeyi kararlıyo ne geçmiş ne gelecek için üzme kendini. Inananların koruyucusu rabbımiz emin ol bu dünyada yavrunu korur. Bugün yaşıyomusun yavrunu öpüp kokluyo musun, önemli olan bu. ALLAH yar ve yardımcın olsun. Sana dayanma gücü verip, seni sevdiklerine, sevdiklerini de sana bağışlasın inşallah. Dualarım seninle…

  • Allah size de sabırlar ve dayanma gücü versin. Dualarımız Gamze ve sizin minik meleğinizle İmran anım

 54. yarın çocuğun için moralin yüksek girmelisin o operasyona canım.dualarımız seninle.sende moralini yüksek tut ve lütfen çocuğun için başar.

 55. şafi adıyla Allah’ım sana acil şifalar versin yavruna anana babana bağışlasın Allah’tan ümit kesilmez kesmede zaten evladın için ayakta dur lütfen güçlü ol güçlü kal.seni tanımayan bilmeyen bir sürü insan senin için dua ediyor bende içinde dahil.Allahım şifalar nasip etsin acilinden

 56. sen çok güçlü bi annesin ALLAHIM seni yavruna ve sevdiklerine bağışlasın dualarımız seninle

 57. canım benim bende 3 çocuk annesiyim endişelerinde çok haklısın ama ben inanıyorumki allah seni eşine ve çocuğuna bağışlayacaktır.tekrar iyileşiyip yuvana döneceğine canı gönülden inanıyorum dualarımız seninle allaha emnet ol

 58. Lütfen bırakmayın kendinizi, lütfen. Bizim için imkansız görünen nice şey dua ettiğimiz Rabbimiz için çok kolay! Aldanmayın doktorların olumsuz yorumlarına, herşey o kadar basit değil. N’olur yıkılmayın, kendinii bırakmayın! Dua, dua, dua! Ben onunla daha çok büyük şeylerin değiştiğine yürekten inananlardanım, lütfen siz de inanın..

  Büyük dualar var, beraberinde niyaz edildiğinde olmazların oldurulmasına vesile olan. Bir kapı olmazsa diğeri, o olmazsa diğeri, o da olmazsa diğeri derman olur inşallah..

  Rabbim sizi ve sizin gibileri kurtarsın inşallah ve sizi oğlunuza bağışlasın

  Allah’a emanet olun!

 59. müslümanın müslümana ettiği içten dua muhakkak kabul olurmuş.. ben yazınızı okuyunca anladım rabbim sizi yavrunuza bağışlayacak sizin için dua edicem inşallah…

 60. Okuyor musun yorumları birtanem. Umarım okuyorsundur. Ben emekli bir eczacıyım. Sana bir şurup önereceğim. Hemen google de arat. Adı ENOANT. Bunu korkusuzca öneriyorum. Çünkü Halam dahil bir çok hastam kullandı. Kullananların kan değerleri hızla normale dönmeye başladı. Fiyatı yüksek olsa bile mutlaka denemelisin. Normal tedavinin eşliğinde hiç bir yan etkisi olmayan bu doğal üzüm şurubunu korkusuzca kullanabilirsin. Doktoruna açıklarsan onaylayacaktır. Allah dert verdiyse dermanını da mutlaka verir. Önemli olan doğru ilacı bulmak. Lütfen ihmal etme. Bu yazıyı benim okumam bir tesadüf değildir. Okur okumaz aklıma Enoant’ın gelmesi de tesadüf değil eminim. Üzülmekte elbette haklısın ama umudu kesmeye hakkın yok. Çünkü sen bu hastalıktan kurtulacaksın Allah’ın izniyle. Güzel haberlerini bekleyeceğim. Allah’a emanet olun.

  • bu hanım çok haklı her derdin bir dermanı varmış.Mutlaka dene lutfen .O ilacın seni iyileştirceğine inan ve Atakan için kendini bırakma sen iyileşiyorsun bu tek düşüncen olsun.BAşka bir şey düşünme ..”Beyin komutlar la hareket ettirir bütün vucudu.Onan İyileşztiğini kabul ettir.O tüm organlarına iyileş komutu verir.” Rabbim yar ve yardımcın olsun.Hızır (A.S) sana sağlık versin.Nurturıa İnci

 61. Merhaba, Yüreğimden aldı yazınız. Bütün kalbimle dua edeceğim size. Yaşama olan inancınızı kaybetmeyin ve ne kadar zor olsa da korkularınızın inancınızın önüne geçmesine izin vermeyin. İnanın iyi olacağım ben seni yeneceğim fikrini tüm benliğinizle kabullenin. Hiç bir Kahraman hiç bir savaştan yara almadan galip gelememiştir. Eminim tüm yakınlarınız başta olmak üzere burada ki insanların hepimizin duaları kalbi en iyi dilekleri sizinle. İnşallah yavrunuza olan sevginiz ve inancınız galip gelecek ve bizlere buradan müjdeli güzel haberi vereceksiniz. Sevgilerimle

 62. Allah yardımcınız olsun. Şifaların en büyüğünü nasip etsin ve evladınıza bağışlasın sizi. Dualarım ve dileklerim sizinle. Ayrıca bütün anneler dualarıyla yanınızdayız. Ümidinizi asla kaybetmeyin. Yapabileceğim ne varsa seve seve yanınızdayım. Bende sizi tanımıyorum, hatta ilk kez ziyaret ediyorum ama bu önemli değil. Tekrar ediyorum elimden gelen ne varsa yanınızdayım.

  Lütfen asla bırakmayın kendinizi ne olur, İnat edin ve bu hastalığa ayak direyin. Rabbim bütün güzellikleri ile hep yanınızda olsun ve derdinize hızır gibi yetişsin inşallah.

  Sevgilerimle,

  Selma Baltacı

 63. Bir gün bu yazdığın satırları oğlunla ve sevdiklerinle beraber okuyup ne zor günleri geride bıraktık demeni yürekten diliyorum.Kendine ve iyi olacağına inanman çok önemli, moralini yuksek tutmalısın. Bu hastalıkta en önemli güç moral. Gün doğmadan neler doğar diye boşuna dememişler. Eğer okuma gücünü kendinde hissedersen Küçük Mucizeler Dükkanı kitabını al ve oku hem biraz kafan dağılır hem de sımsıkı tutunan bir kadın yaratabilrsin kendinden can. Dualarım seninle, sen ve Atakan için…

 64. sen hiç korkma..umudunu sakın yitirme ama metanetini de koru. sen bi annesin.hayattaki en dayanıklı en sabırlı en umutlu en hazırlıklı en güzel şeyi.. sakın korkma.atakan dan aldığın güç yeter sana ayakta kalmaya biliyorum.biliyorum ki oğlun için her savaşa girer her savaştan galibiyetle çıkarsın sen.bak hepimiz yanındayız.annen baban eşin oğlun biz ve daha nice anne babalar eşler oğullar ATAKANLAR :).. herkes seninle.herşeyin bi sonu var derler yok öyle bişey kanma sen onlara 🙂 herşeyin bi başlangıcı var inan bana.atakan a güveniyorum ben.sana o gücü veren Yüce Rabbim oğluna istediğin hayatı da vericek inanıyorum.gözlerinin ışığı hiç sönmesin..aklımız fikrimiz dualarımız hep seninle..

  güzel haberlerini bekliyoruz.tüm umudumuzla..

 65. çok çok dua ettim sizin için,şifa bulmanız için.Benim de şuan benzer bir hastalığa yakalanmış bir öğrencim var,insan üzülüyor..ama dertlerimize,hastalıklarımıza çok kıymet verirsek daha da artoyor sanki…Allah bizim bedenlerimize kaldıramayacağı yükü vermemiştir…ve o kadar da zayıf değiliz…inşallah yeneceksiniz hastalığınızı..bedeninize seslenin sık sık…kendine gel ve yen şu bozuk hücreleri diye..ve dua…vermeyi istediği için istemeyi veren Rabbim,bunca insanın istediğini de inşallah verir…sağlıcakla kalın gamze..ailenizle hep beraber ….

 66. Rabbim seni oğluna ve sevdiklerine bağışlasın inşallah. Böyle zamanlarda umudu korumak çok zor tabi ki ama sen bir annesin, umudunu kaybetmeye hakkın yok, oğlun için dayanmak zorundasın. Yorgun olduğunu biliyorum, yaşadıkların hiç kolay değil. Ancak unutma her kışın sonunda bahar vardır. Allah yar ve yardımcın olsun. Güzel haberlerini bekliyor olacağız…

 67. Allah acil şifalar versin,sizi evladınıza ve sevdiklerinize bağışlasın..Canı gönülden dua ettim ben de,ediyorum..Ama en önemlisi moral..”BEN YAŞAYACAĞIM,öncelikle kendim için,sonra evladım ve sevdiklerim için,beni sevenler için yaşayacağım” demek gerek..Uzaktan ahkam kesmek kolay,insan tam ortasındayken herşey çok zor geliyor,bilirim.Ama bir annenin kocaman yüreği her şeyin üstesinden gelebilir,hastalık nedir ki..Çok öpüyorum sizi ve hiç tanımasam da sıkı sıkı kucaklamak istiyorum..Bize güzel haberler vereceğinize eminim..Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun..

 68. Bütün klabimle dua ediyorum sizin için..Allah bir an önce şifa versin,sağlığa kavuştursun inşallah..Oğlunuzun o güzel yüzü size yaşama sevinci oluyor,onun için yeneceksiniz inşallah bu derdi.Allah yardımcınız olsun..

 69. Dualarım ve kalbim seninle güzel haberlerini bekliyorum
  İnş. herşey yoluna girecek arkadaşım ve oğlunla doya doya uzun bir ömür geçireceksin

 70. Allah yardımcınız olsun..
  inşaAllah bu hayat sınavını da başarıyla geçip, babaanne olduğunuz günleri de göreceksiniz..hastalıkları veren Allah dermanını da verir mutlaka buna inanıyorum..
  Güzel yavrunuz Atakan daha çok güzel,mutlu günler görsün anneciği ilee birlikte inşaAllah..
  Dualarımda olacaksınız..
  Operasyonunuz çok iyi geçmiştir güzel haberlerinizi alırız inşaAllah..

 71. Allah sağ salim operasyon geçirmenizi ve sağlığınıza kavuşmanızı nasip etsin inşallah. Dualarımız sizinle. Güçlü olun, dua edelim hep birlikte, Allah yar ve yardımcınız olsun.

 72. Bazı kelimeler ağızdan kolay çıkar…ne söylenirse söylensin insanın içi ferahlayamaz …kulaklar tıkanır .Ne diyeceğni bilemez ya insan hani …işte öyle bir an .Yakınlarından dolayı aynı süreçlerden geçmiş biri olarak öncelikle allah yardımcınız olsun .En büyük yaşam kaynağınız dünyalar şekeri evladınız sayesinde inanıyorum ki bunu da yeneceksiniz …

  1 sene sonra buraya çok daha güzel şeyleri yazacağınıza vay be neleri atlattım bir kez daha diyeceğinize yürekten inanıyorum

  Tüm dualarım sizinle …

 73. Gamze Hanım;
  Yüce rabbimiz sizi oğlunuz ve sevdiklerinize bağışlasın, dualarımız sizinle inşallah üstesin geleceksiniz ;
  yüce rabbimiz Semi dir, yakarışlarımızı duyacaktır……..

 74. Merhaba Gamze,

  2 çocuklu bir anne olarak gözyaşları içinde okudum yazını..(kolay kolay ağlayamam)
  Bu illet hastalığın aynısına arkdaşım yakalandı :(( Hemde son aşamasındaydı, 1,5 yıl tedavi gördu, yaşamadığı acı kalmadı, ama o hiç umudunu yitirmedi ve 2 yıl sonunda tekrar işyerimize döndu…Tıp bile inanamadı, ama o yaşama sevincini hiç mi hiç kaybetmedi…Sende kaybetme, bak bir suru örnek var etrafta, sen de inan ve Atakan’ını yalnız bırakma, bunları uzaktan söylemek tabii ki bize kolay..Ama sakın ve sakın kendini bırakma, eğer sen istersen bir sonraki kışlara bile bir suru mont eskitebilirsin…:)

  Dualarımız seninle, sende bizi haberdar et…

 75. Rabbim acil şifa versin inşallah.Ne olur yenilmeyin yıkılmayın çocuklarımız için bizler her zaman ayakta durmalıyız:(

  Göz yaşları ile okudum satırlarınızı arkadaşım vesilesi ile haberder oldum durumunuzdan benim gibi bir çok annenin duaları ile çabucak atlatırsınız inşallah..

 76. canım Rabbim şifanı verir merak etme hiç..o hepimizden daha merhametliyavruna karşıda senden dah amerhametli..buyuklerin duası olsunn,,

 77. her anne gibi bende yüreğim taşarak gözlerim dolarak okudum yazınızı..Allah şifalar versin. hayırlısıyla iyileşmenizi nasip etsin inşallah. hiçbirimizi sevdiklerimizle imtihan etmesin rabbim.. Allahtan ümit kesilmez. siz hep dua edin. hayırlısıyla sağlığınıza kavuşur yavrunuzla ve sevdiklerinizle mutlu uzun yaşarsınız inşallah. en içten dualarımı ediyorum size ..iyi haberlerinizi alırız inşallah

 78. Merhaba, Lütfen kendinizi sakın bırakmayın. Aynı korkuları bende yaşadım. Geride oğlunuz eşiniz ve sevdikleriniz olduğunu düşünün lütfen. Sakın kendinizi bırakmayın. Güzel şeyler düşünün ki herşey güzel olsun. Bize burdan durumunuz hakkında bilgi vermeyi sakın unutmayın. Sağlıklı güzel haberlerinizi bekliyoruz. Bu günler biticek Allah’ ın izni ile. Dualarımız sizinle…

 79. dün nete gelemedim ama aklım kalbim hep seninleydi dualarımla en güzel haberlerini bekliyoruz allahın izniyle o yataktan kalkıcaksın ve bize o müthiş haberini vericeksin bu kadar kişi senin için dua etti allah bu kadar insanın duasını geri çevirmicek kadar yücedir.

  • Bu gece senin icin dua edecegim. Rabbim yavrunu sensiz seni onsuz koymasin. Birnomur saglik versin allahim. Bu hastalikla olan savasini kazanmani ve evladini buyutmeni diliyorum. Yuregini ferah tut. Insallah hersey guzel olsun. Insallah.

 80. İnşallah Rabbimin izni ile operasyonu gğzel atlatmışsınızdır.Bir an önce toparlanmanız için bende dua edeceğim.Rabbim sizi sevdiklerinize bağışlasın inş.Güzel haberlerinizi bekleyeceğim.

 81. Ben inanıyorum ki siz bu hastalığı aşacaksınız oğlunuzla sağlıklı nice mutlu yıllar geçireceksiniz.Ama lütfen sizde buna iananın.Allah yardımcınız olsun acil şifalar versin İnşallah…
  Dualarımız sizinle…

 82. sakın sitem etme kadere,sadece inan,ve moral en kuvvetli ilaç,ne olur yavrun için sevdiğin için moralini yüksek tut,grip filan olmuşsun gibi düşün,emin ol çok farkedecek,sen bile inanamayacaksın,herşeyden önce yavrun için bunu yapmaya ecbursun,şuan gözyaşlarıyla yazıyorum,çook zor biliyorum,ama ne olursun güçlü olmaya çalıştıkça emin ol gerçekten güçleneceksin,pes ederek seni sevenlere bunu yapmaya hakkı yok,bu yazdıklarını yavruna yaşatmaya hakkın yok,iyileşecek güç sadece sende ,ne ilaçta ne doktorda değil sadece sende ve yüce yaradanda,ona inan sığn ve sadece dua et,biz kadınların yavrularımız için yapamayacağımız şey yoktur,sende bu hastalığı yenecek ve bugünleri hatırlamak dahi istemeyeceksin,inşallah.Allah ım yanında olsun sana sabır,inanç,güç versin canım.

 83. Rabbim yardımcın olsun bütün dualarım seninle, bundan sonra her günüm senin için dua etmekle geçecek.. kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerdeyim Allahım çok büyük ben iyi olacağına inanıyorum, ne olur sende inan ..

 84. SEVGİLİ GAMZE,,ŞİMDİ EDECEĞİMİZ DUALARIMIZ SENİNLEE… ANNELERİN GÜÇLÜ OLDUĞUNU Bİ KEZ DAHA KANITLA BİZE OLUR MU? SENİNLE YAŞAYALIM:) DEMİŞSİN YA BLOĞUNDA ,, SENİNLE YAŞLANALIM DA DE ARKADAŞIM.. NE BEN SENİ TANYORUM NE DE SEN BENİ.. AMA ANNE DEĞİLMİSİN Kİ GÖZLERİ GÜLEN SICACIK KUCAĞI OLAN..BU SEBPLE ARKADAŞIMSIN BENİMDE… KOCAMAN YÜREĞİNLE TUTUN HAYATIN ELLERİNE,,SICACIK ELLERİNLE DE SARIP SARMALA EVLADINI YİNE…. BENİM EŞİMDE YAŞADIK BİZ VERDİK SINAVIMIZI VE SENİN BİR KEZ YAPTIĞIN GİBİ EŞİMDE TUTUNDU HAYATA… ONU GÖRDÜM,,SENİDE ÖĞRENDİM BİKEZ BAŞARDIĞINI…BİLİYORUM Kİ HERSEFERİNDE BAŞARACAKSIN… EŞİMİNDE BENİMDE DUALARIMIZ SENİNLE…. İYİ GÜZEL HABERLERİNİ BEKLİYORUZ CANIM…
  BURSA NURTURİA DAN CHEP (ŞERİFE)

 85. ne yazacağımı bilemiyorum,beni inanamayacağın derece de etkiledim.Ben inanıyorum ki Yüce Rabbim seni oğluna bağışlayacaktır….

  Allah tüm dualarını tüm yakarışlarını kabul etsin.

 86. Evladını bu kadar seven, evladını kendinden bile fazla düşünen bir anneyi Yüce Rabbim elbet duyar. Sen yeter ki olumlu düşün. İnanıyorum ki yeneceksin bu illeti, oğlunla seni upuzun bir hayat bekliyor. Ben inanıyorum buna.

 87. Allah acil şifalar versin sizi oğlunuza bağışlasın sizin için bol bol dua edicem güçlü olun lütfen

 88. Geri bildirim: Turuncu ve Mavi

 89. Tanımadığım ama bildiğim kadına, anneye, eşe, evlâda,
  acılar insanları yakınlaştırır, hele de acının sahibi bir ana ise dile, dine, ırka, mevkiiye bakmaz anlayıverirler birbirlerini. Acını, endişeni yüreğimin taa derinlerinde iliklerimde hissettim. Bir dostum daha var seninle aynı dertten muzdarip. 5 yıl önce yakalandı. Ama şimdi çok iyi. Dr kontrolünde.
  Sen de kendini oğluna ve eşine bakıp sağalt ve tanrıdan güzel şeyleri iste. Tanrı kayıtsız kalmayacak çünkü aynı dileği diliyor olacağız. Tanrı biz kadınların inatçı yakarışlarını görünce, salya sümük kapısına dayandığımızı görünce dayanamayacak ve sen uzun yıllar ailenle olacaksın biliyorum. Bu umuda ve sana sımsıkı sarılıyorum.

  Nurturia dan 39 yaşında ancak anne olmayı başarabilmiş Sevra mucizesinin annesi Sevda.

 90. Yeter ki dile, yeter ki iste… Bir arkadaşım derdi ki isterken açık kapı bırakmamak lazım… İhtimaller duayı zayıflatır… Olumsuzluk ihtimali bile yok, Rabbimin şifası ile ailenle uzun bir ömür yaşayacaksın…

 91. gamze , ben de seni hıç tanımıyorum.face de bır arkadaşımın blogundakı yazını paylaştığını görüp tesadüfen okudum..ve çok üzüldüm…çok geçmiş olsun inşş ıyı sonuçlar alırsın…ben de sana dua edıcem…sen yıne arasıra bloga gır ve yaz olurmu..kadınlar bız anneler güçlü olmalıyız sen de güçlü ol ….daha hayat devam edıyor…rabbım evladını sana,senı de ona bağışlasın…ne denirki başka :(. sen umut et dua et ….acil şifalar allah yardımcın olsun….yarın güneş senın için doğsun….sevgiler..

 92. şu anda gözyaşlarımı tutamıyorum yazdıkların beni perişan etti bende bir anneyim anneler güçlü olur lütfen çooook güçlü ol allahım seni önce evladına eşine ve tüm sevdiklerine bağışlasın inşallah hayırlı haberlerini alıp hep beraber sevineceğiz

 93. rabbim tez zamanda sağlığıızı geri verir inşallah nolur ümidinzii kesmeyin annesii ve oğlunuun sie çok ihtiyacı var rabbim sizi önce evladınıza sonra sediklerinize bağışlasın inşaşah geçirmiş olduğunu operasyon baaşarıyla sonuçlanmıştır ve yeni umut kapıları açılmıştır inşallah dualarım sizinle hiçbir annenin hiçbir evladın yüreği yanmasın

 94. Güzel seyler dusunelim, nolur, bunu basarabiliriz. Neler yapılabilir bize net olarak bilgi verebilirsen elimizden geleni yapariz. Lutfen doktorlarından bizim icin bilgi al, kalbimiz seninle.

 95. gamze hanım ben a rh+ kan grubundanım ve istanbulda yaşıyorum size yardımcı olmak isterim ama nasıl olacağımı bilmiyorum yani donerlik testi falan nasıl ne yapmam gerektiğini bana yazarsanız çok sevinirim ve moralinizi lütfen yüksek tutun

 96. Canim nasil uzuldugumu anlatamam allaha dua etmekten baska ben hollandada kaliyorum istiyorsan haberleselim ben burda elimde grleni yapmak istiyorum belkide bir yardimim dokunur allah uardim etsin

 97. Gamzecim,Canım,Güçlü kadın,Atakan’ın mis kokulusu…..Ne gariptir bunları yazarken sadece sizi bu yazınızla tanıdığımı ve bana karşı nasıl bir yaklaşım içerisine gireceğinizi düşünürken samimi ,candan ve ANNE kokan yazınız beni paramparça etti…ALLAH’IM ŞİFANIZI VERSİN,RABBİM İNŞALLAH EN KISA SÜREDE ESKİ GÜNLERİNİZE SİZE BAĞIŞLAR…Evet yazılanlar gibi yine bu güçlükle devam edin ve hep dua edin…
  SİZİ SEVİYORUM …..
  RABBİME EMANET….

 98. Merhaba. Sabahlari uzun yazilari okuyamam cocugum yok ama yinede sizing anliyorum. Cok kolay degil tabiki ama sakin bu durum sizi dusurmesin. Hatta bunlar yok gibi grip gibi algilayin. Hastane calisaniyim. Bir cok hastanin iyi moralle Bynum yendigini gordum. Icimden bir ses sizinde guclu biri oldugunuzu soyluyor. Hersey yoluna girecek. Acolytes sifalar diliyorum. Sevgiler. Meltem & Melike

 99. Tum dualirim sizinle, bu hastaligi yenebilen cok kisi taniyorum. Artik herkes kendi durumuna mucize der oldu. Mucizeler siradanlasti, tip cok ilerledi. Lutfen oncelikle moralinizi yuksek tutun ki bedeniniz de buna inansin. Herseyden once oglunuz icin…

 100. Allah seni yavruna ve tüm sevdiklerine bağışlasın, dualarımız seninle. Herşey inşallah güzel sonuçlanacak ve öyle de oldu. Amin…

 101. Rabbim yardim etsin sifa versin guc versin Atakana annesiyle mutlu saglikli bir omur sansi versin ne denir ne soylenir bilemedim bilmiyorum sadece yorum yazmak dua ettigimi bildirmek icin yazoyorum

 102. vazgeçme, atakan için, kendin için, sevdiklerin için. biz inanıyoruz ama asıl sen de inan ki olsun. acil şifalar diliyorum, her şeyin yolunda gitsin, çabucak toparlan diyorum.

 103. şu an işyerinde olmasam sanırım hıçkıra hıçkıra ağlardım ama lütfen ama lütfen kendini bırakma bu tedavi edilebilen bi hastalık biliyosun belki biraz zamanını alacak ama tedavi olacaksın ve atakanı sen kendin büyüteceksin ama bu şekilde yenilgiyi kabul edersen tedavi şansın azalır bizde kayınpederim için 3 yıldır kolon kanseriyle mücadele ettik ve inanırmısın drlar en fazla 2 sene yaşar oda %30 ihtimal demişlerdi 3 sene oldu şu an tedavisi bitti kendini gayet ii hissediyo ve 60 yaşında olmasına rağmen çalışıyo ama hiç bir zaman ben bu seneyeyi görmem gibi laflar etmedi ki bütün çocuklarını evlendirmiş torunlarını görmüş bi insan sen minicik yavrunu düşünceksin onun için savaşacaksın kendine çok ama çok ii bak

 104. Benim babam da boyle bir illete bulasti.Sen beni yenemeyeceksin,ben seni yenecegim dedi hep.Nolur sen de aynisini yap,guclu ol.Olmak zorundasin.Evladin icin.Bir anne olarak butun dualarim seninle.Basaracaksin.Allah seni evladina bagislayacak

 105. Alalh annelerin ve yavrularının yardımcısı olsun.hastalıklar ne çok arttı.ne çok haber duyar olduk.seni ikinci kez okudum.geçen geldiğimde boğazım düğüm düğüm olmuştu.gerçi şimdi de yazamıyorum ki adam akıllıca bir şey.
  diyeceğim şu ki;güçlü ol direntüm tedavileri ben muhakkak iyileşeceğim düsturuyla gir nolur.ne kadar pozitif olursan o kadar verim alınıyormuş tedavi sürecinde.çok ağladığına eminim.ağlamayı mümkün olduğunca azalt derim gamze hanım.bu ne sana ne yalnız bırakmaktan korktuğun yavruna iyi gelmeycektir..yukarıda okudum da gülsüm tuncer hanım bir ilaç önermiş.bildiği bir şey var ki yazmış.umarım alır kullanır ve şifa bulursun.
  sana dua eden kaç kadın kaç anne olduk bak.bu dua gücüyle bile iyileşir insan be.hadi silkelen sil gözünün yaşını.her güne umutla sarıl güzel annecik.
  Allahım seni atakancığına bağışlasın inşalaaaaaaahhh.

 106. allahım bitiim yaaa ben seni tanımıyorum sadece ortak bi siteye üyeyiz ama tanımadan da dua edlip oturup ağlanabiliomuş gamzecim biliomusun allah güçlüğ kullarına böyle dertler verirmiş sen çok güzlüsün demekki ve bunu da aşacaksın rabbim o yavruya bağışlayacak seni oğlunu ve eşini sensiz bırakmayacak emin ol çünkü bu kadar insan sana ve yavruna dua edicek ALLAHIM SEN GAMZEYİ BU SINAVDAN ALNININ AKIYLA ÇIKAR YA RABBİM amin

 107. Şu an gözlerimdeki yaşlar nedeniyle klavyeyi görmekte zorlanarak yazıyorum. Bir anne duygularını ancak bu kadar net ve güzel aktarabilirdi. Ben yüzde yüz eminim ki siz tamamen iyileşecek ve oğlunuzla tekrar güzel günlerinize geri döneceksiniz, bu ümidi ne olur hiç yitirmeyin. Tıp hala hücrenin içinde neler olup bittiğini bilemiyor ve beyin gücümüzle inanın istersek herşeyi, ama herşeyi başarabiliriz. Lütfen dayanın ve güzel günlerin tekrar sizinle olacağını hiç ama hiç unutmayın.

 108. Gamze lütfen güçlü ol lütfen! Sürekli dua edeceğim yalvaracağım Allah a. Lütfen sende Allah tan çok iste, inanarak iste iyileşmeyi…ve inşallah iyileşeceksin Gamze…Nurturia Aytül

 109. Louise Hay, Düşünce Gücüyle Tedavi adında bir kitabı var. Benzer onlarca kişisel gelişim kitabı okudum, okuyanı dinledim… Bunun etkili bir dili ve ‘evet, gerçekten de….’ dedirten bir gerçekliği var. Ve uyguladığınızda işe yarayan önerileri. Bende yarıyor. Tavsiye ediyorum. Önemseyerek, inanarak okuduğunuzda, uyguladığınızda faydalı olacağına eminim. Kendine acımak en kolayı, ve bir annenin en kolayı seçme lüksü yok. Acımasız gelebilir sözlerim, ne anlarsın, yaşamadın ki böyle bir şey diyebilirsiniz. Dikkate almayabilirsiniz de… Biliyorum, çünkü derdim bu olmasa da, benim de hiç kimsenin anlamayacağını sandığım, pozitif yorum yapmasına izin vermediğim, silkinip kendime gelmemi önerdiğinde gerçek dostlarımı anlayışsızlıkla suçladığım sorunlu dönemlerim oldu. Söylediklerimle ilgili ne düşündüğünüz ve bana karşı ne hissettiğiniz önemli değil. Önemli olan, sizi bir şekilde ayakta kalmaya ikna olmanız ve bunu kendi başınıza başarabilecek gücün tam da kendi içinizde olduğunu görebilmeniz. Başarabilecek güç içinizde. Tercih sizin. Oğlunuza, eşinize ve ailenize, sizden sonra okuyup ağlayacakları, yokluğunuzu daha derinden yaşayacakları satırlar bırakmak da sizin elinizde, olmaz denileni başarıp onlarla daha uzun yıllar mutlu ve sağlıklı yaşamak da… Olmaz denileni başaranlar var, sizden tek farkları, yenilgiyi kabul etmeyişleri idi… Bugün, hemen şimdi, neden siz de onlardan biri olmayasınız? Sevgiyle… Elif

 110. gamze seni tanımıyor olabilirim ama seninle aynı acıyı yaşıyorum şu an. ilikk.. inşallah iyi bir sonuç alırsın çok zor bi durum bu bir anne için. ama yazında da dediğin gibi mecburen dayanıcaksın. tüm dualarımın seninle olduğunu sakın unutma. Allah seni oğluna ve sevdiklerine bağışlasın

 111. inaniyorum ki o gulen gozleriniz bu hastaligi atlatinca daha cok gulecek buna siz de inanin lutfen.yavrunuzla sevdiklerinizle beraber uzun yillar yasayacaksiniz.Dualarimiz sizinle.iyi haberlerinizi bekliyoruz.sevgiyle kalin

 112. GÜZEL ANNE, İYİ OLACAKSINN SEN, ŞİMDİ SADECE BUNA ODAKLAN. HİÇKİMSEYİ DÜŞÜNME, HİÇBİR ELEMİ, KEDERİ, DÜNÜ, YARINI. BUGÜNÜ DÜŞÜN GÜZEL ANNE, DUALARIMIZIN SENİNLE OLDUĞUNU VE BİZ ANNELERİN NE KADAR GÜÇLÜ OLDUĞUNU. İYİLEŞECEKSİN, UZUNN YILLAR YAŞAYACAKSIN SADECE BUNA İNAN………….

 113. Aklımıza geldiğinde delirecek gibi olduğumuz durumlar başımıza geldiğinde mücadele etmekten başka çaremiz kalmıyor. Sen de bu mücadeleyi kazanacaksın Allah ın izni ile. Allah evladına bağışlasın seni, acil hayırlı şifalar versin inşallah. İyi haberlerini almak dileğiyle dualarım seninle…

 114. zor bir sabaha basladik…

  sifa sifa sifa…hem de en acilinden…”veda” mesaji olmamali bu, cunku “evren” duyar!
  atakan annesiz buyumeyecek, cunku biz bu sabah ve hergun guzel dusuncelerimizi sevgili gamze’ye yollayacagiz…

  senem

 115. Umarım iyi geçmiştir operasyonunuz, inşallah yıllar sonra bunları okuma imkanı verir Allah’ım size. Burada artık iyiyimle başlayan yazılarınızı okuruz umarım..

 116. Gamzecim,canım kardeşim…bloğunu hastalığın vesilesi ile tanımış olsam da dilerim nice yıllar kardeşlik ederiz…sen son günlerdeki çabalarınla bizden çok daha iyi biliyorsun ki artık tıbbın aşamadığı bir şey değil bu…ama yıllardır bildiğimiz ise elbette bu hastalıkta ilk ihtiyaç olanın moral olduğu.ve bunun ispatını ilk fırsatta anlatacağım sana…
  blogdan istanbulda yaşadığını düşünmüştüm ama arkadaşlardan tedavinin Dokuz Eylül Üniv.devam ettiğini öğrendim.ben İstanbul da yaşıyorum ve sana bir şekilde ulaşmak istiyorum.dualarımız seninle…ve dahası aklımız ve yüreğimizde…
  lütfen bana sana ulaşabileceğim bir bilgi ver…
  pinaryigitsolhan@gmail.com

  sağlıkla,huzurla nice yıllarda seninle birlikte Atakan ı oynarken izlemek dileğiyle canım…

 117. Yazınızı okurken içim burkulde ağladım lütfen üzülmeyin uamrım hersey yolunda gitmiştir uamrım iyisinizdir.umarım kanseri yenersınız 😦 😦 😦 Allah yardımcınız olsun sizi ailenzie bapışlaısn ıns…

 118. Merhaba. Yazınız içimi deldi geçti. Bir rahatsızlığımdan ötürü İzmir Bornova’da bir biorezonans merkezine tedaviye gidiyorum. Orada değerleri düşük olduğu için ilik nakli yapılamayan bir çocuk ve ailesi ile tanıştım. 3-4 hafta gibi bir sürede çocuğun kan değerlerinin biorezonans tedavisi ile yükseltildiğine şahit oldum. Bilmiyorum ki derdinize çare olur mu… Dr’um Dr. Sinan Şaban AKKURT. Telefonu: 0 232 343 55 22. Bundan böyle dualarım size ve güzel evladınıza olacak.

 119. Sizinle küçücük bir hikaye paylaşmak istedim. Bundan 18 sene önce çok yakın bir arkadaşıma “ancak 3 ay yaşar” dedi doktoru… Biz hepimiz dağildık tabii o noktada… Arkadaşımın tepkisi ise “ben hazır değilim henüz gitmeye, yenerim bu hastalığı” yönünde oldu ve dediğini de yaptı. Bence siz de hazır değilsiniz, öyle değilmi? Bir şekiklde zorla da olsa Atakan la ileriki yaşlarında yaşayacaklarınızla ilgili hayaller kurmaya odaklansanız ne iyi olur. Hatta güçlü bir kaleminiz var, bu hayallerinizi paylaşın takipçilerinizle. İmajinasyon, çok iyi bir yöntemdir, inanın buna. İnsan zihni inandığı şey her neyse onu gerçekleştirmeye programlıdır. Geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.

 120. Allahim sana yalvariyorum Gamze kuluna merhamet etmen ve onu evladina bagislaman icin. Bir anne nasil evladina merhamet gosteriyor ise yalvariyorum sende o merhameti bu hastaliginda Gamze ye goster.Ona saglik sifa ver yarabbim. Aminnnnnn

 121. Sevgili Gamze,
  Allah sizi yavrunuza bağışlasın. Bu kadar insanın duasıyla yaratacağı pozitif enerjinin faydası olacağını umuyorum. Kan, ilik, ne verebiliyorsak bize bir yol gösterin, yer gösterin, verelim. Bir de insülin destekli tedavi uygulanıyormuş artık kanserlerde. Doktorunuz önerir mi bilmem.
  Allah yardımcınız olsun. Dualarımız sizinle…

 122. Bu kadar seyi sen yazarken ben burda dağılmışken, sen bu kadar güçlü duruyorsam eğer ! Sakin ama sakin yenilgiyi kabullenme! Savaşmaya devam ! Çok duyduk 3aylik ömrü kaldı denilen insanların yıllarca sağlıklı yasam sürdüklerini … Ki bizzat tanıdığım ornekleri var ! Sakin kaybetme kendini hep oğlunu dusun ki zaten düşünüyorsundur…
  Hangi birimiz ne biliyoruz ki ne kadar yaşayacağımızı ? Ne malum bı kaza geçirip yok olmayacağımızı ya da bir saglık sorunu yaşanmayacağımızı ? O yüzden kendini kaybetme !! Savaşa devam!!! Kendin icin ! Oğlun icin! Ailen icin!!!
  Küçük birsey paylaşmak istedim belki sana güz verir biraz… Cok yakından tanıdığım bir arkadaşımın minik oğluna beyin tümörü teşhisi kondu ve 2gun once amelyat oldu ve henuz 4aylik cok minik… Simdi ellerini kollarını ayaklarını hareket ettiriyormuş … Amelyat zor gecmis ama 4aylik bebek dahi umudunu yirirmeden sabretmişken senin böylesi bir yenilgiyi kesinlikle kabullenmemen gerekiyor !!!
  Guzel haberlerini bekliyoruz!!!

 123. Geri bildirim: Dualarımız Gamze için | Teknik Anne

 124. AGLAMA

  SEVGILI ANNE.
  BENDE BIR ANNE OLARAK,HEMDE 2 EVLADINI KENDI ELLERINLE TOPRAGA VEREREK HALA GERIDE KALAN ICIN YASAMA TUTUNAN BIR KADIN OLARAK SANA SESLENIYORUM.
  SEN NEYE AGLIYORSUN.YARIN NE OLACAGINI NEREDEN BILIYORSUN.ARTIK SUSTUR ZIHNINDEKI KARMASAYI.BU SEKILDE OLUMLU BIR SONUCA VARAMAZSIN.EGER KUZUN ICIN BIR SEY YAPMAK ISTIYORSAN,KENDINI SAGLIKLI OLMAYA VE MUTLU OLMAYA AYARLAMALISIN.SUREKLI BU KONUYU ESELEYIP KENDINE AGLAYIP BU HASTALIKTAN KURTULAMAZSIN.LUTFEN NE OLUR MUCIZELERE INAN.RABBIMIN SIFASINA INAN.
  BEN NE YAPAYIM ? SEN KUZUNUN NE OLACAGINA YANIYORSUN. BEN YILLARDAN BERI HIC GOREMEDIGIM YARAMAZLIGINA HASRET KALDIGIM EVLADIMIN ACISINI YASIYORUM.KESKE BEN GITSEYDIM ONUN YERINE DEDIGIM ANLAR HEP AKLIMDA.GIDENEMI AGLANIR? KALANA MI?
  BU KADAR ACININ ICINDE BIR COK DA MUCIZE YASADIM SAGLIK KONUSUNDA .
  LUTFEN AGLAMAYI SIZLAMAYI BIRAK KENDINE ACIMAKLA ZAMAN GECIRME.MUTLU OLMAYI HAK EDIYORSUN ANCAK BU SEKILDE YUKSEK MORALLE SAGLIKLI HALE GELEBILIRSIN.
  EVLADIN ICIN TEK BIR SEY YAP.AGLAMAYI BIRAK MUTLU OLMAYI SEC HER NE KOSULDA OLURSA OLSUN. EDILEN DUALAR HIC BIR ZAMAN GERI CEVRILMEZ.RABBIM SANA ACIL SIFA HUZUR VE MUTLULUK VERSIN

 125. Çok duygulandım,ne yazmam gerektiğini bilmiyorum.
  Allah yardımcınız olsun dualarım sizinle
  Bu yazı buruk bir anı olarak kalacak,ilerde okuyacak ne zor günlermiş diyeceksiniz inanıyorum.

 126. Merhaba. Ben inanıyorum ki harika bir operasyon geçireceksiniz. Daha evvel kan testleri yaptırmıştım. uyumlu olduğu taktirde ilik nakli için hangi şehir olursa olsun gidebileceğim konusunda da kararımı vermiştim. Ancak kan grubum 0 rh (+) . Eğer kan uyumu ile sorun olmazsa hangi testler yaplması gerekiyorsa yaptırıp size hemen ulaştırabilirim . Allah’ım sizi bu sağlık sorunundan bir an evvel kurtarsın ve evladınıza bağışlasın.

 127. Allah yardımcınız olsun.. Allah sağlık, güç versin evladınıza bağışlasın inşallah..

 128. merhaba gamze satırlarını okurken kendimi tutamadım senin gibi güçlü bir annesi olduğu için oğlun çok şanslı dualarımız seninle o operasyondan herkesin duası, gücün ve ailenin sevgisiyle, en başta da oğlun için en iyi şekilde çıkmışsındır umarım. gözlerindeki umt ışığının hiç sönmemesi dileğiyle. dualarımız seninle haberlerini bekliyoruz.

 129. Sevgili Gamze, ne kadar guzel bir kalpsin. En kisa zamanda iyilesecegine eminim. Atakan’in guzel kalpli bir tanecik annesine sevgiler. Dualarim seninle.

 130. dualarım seninle. Hangi anne okur da bu yazıyı, empati yapmaz.

  Dualarım hem seninle hem bebişinle hem de tüm canım, canımın içi bebek ve çocuklarla…

 131. Sevgili Gamze, tanışmıyoruz ve açıkçası facebook’ta görene kadar blogun olduğundan bile haberim yoktu. Ben sayamadım yorumları, o kadar çok ve ne güzel. Bu kadar insan sana destek olmaya çalışıyor. Şimdiii, en önce kendin, sonra da oğlun Atakan ve kocan Emrah için kafanı kaldırıp, omuzlarını dikleştir ve HİÇ BİR YERE GİTMİYORUM. BÜYÜTÜLMESİ GEREKEN BİR OĞLU VE YAPACAK BİR DOLU İŞİ OLAN GÜÇLÜ BİR KADINIM BEN diye bağır. Avazın çıktığı kadar BAĞIR. İnsanın içinden gelen kendi kararlı sesini duyması kadar güçlendirici başka bir şey yok bu dünyada. Bir de oğluşunun gözlerinin içine bak. Adımların o seyahate çıkmak için değil oğluna kocana koşmak için olsun. Ha, eğer ilk adımı atmak için az biraz desteğe ihtiyacın varsa, işte bak! hepimiz buradayız. Seni tanıyan tanımayan herkes. Sen kocaman yüreğini aç, biz hepimiz oraya sığarız.
  Seni tüm gücümle ve sevgiyle kucaklıyorum.

 132. Buraya yazan çoğu anne gibi bende sizi tanımıyorum ama gerek var mı anneyim bu yeter sizi anlamam ve size kendimi yakın hissedip yanınızda olduğumu söylemem için..Dualarımız sizinle hala emziriyorum hani derler ya emzikli annenin duası daha çok kabul olurmuş diye, yüreğim bugün sadece sizi ve yavrunuzu düşünerek atacak.İyi haberlerinizi alacağız ve burada birbirini tanımayan ama size sıcaklığını gönderenlerle buluşup keyif yapacağız, yavrularımız parkta oynayıp mutluluktan çığlık atarken..Kendinize özellikle yakınlarınıza güvenin bu günler aşılacak kimler neler aşmamış ki.Yavrunuz sizin yanınızda huzurla büyüyecek merak etmeyin.Allah yanınızda olsun şifa versin…

 133. senn bu kadar güçlüsünn.. sen annesinnn..tüm kalbim senle bir anne olarak tanımasamda yazınla yaşadım senin hayatını bendeee agladım belkii bir an bende ümitsizliğe kapıldımmm seninlee..ama hayırr inan tümm gücünlee bak herkesin kalbi senle ataknlaaa….yaşanacak cok güzzel günler olacakkk gizem buna inan…rabbi,m nasıl o minik mucizeyi senin kollarına verdiyse senide ona bagışlıyacak…..

 134. Lütfen güçlü olun, önce kendiniz ve çocuğunuz için… iyi haberlerinizi bekliyoruz, Allah size yardımcı olsun. Nurturiadan Özlem

 135. yüreğim acıdı okurken göz yaşlarımı tutamadım….dilerim yaradana sağlığına kısa sürede kavuşursun…bizde iyi haberini alıp mutlu oluruz..dualarımız seninle arkadaşım..

 136. dualarımız sizinle,umudunuzu kaybetmeyin,çok güzel bi annesiniz ve anne olarak korkularınız var ve gözyaşları içinde okudum yazınızı,umarım operasyonunuz iyi geçmiştir ve sağlığınıza kavuşursunuz,yavrunuzla paylaşacağınız güzel günleriniz olur…

 137. sen çok güçlü bir kadınsın,en başta annesin..lütfen güzel şeyler düşün,yaşamdan elini eteğini çekme.kendin ve ailen için, en başta oğlunla ilgili planlar yap çünkü umut etiğimiz sürece yaşarız arkadaşım.oğlunu kimselere bırakmayacaksın,onunla bereber çok günler göreceksin allahın izni ile..oğlunu da üzme lütfen sadece oğlun yen bu savaşı,bütün dualarım seninle..

 138. Yazını okudum sevgili Gamze ve sıra yorum yazmaya geldiğinde ezan başladı. Önce bunu belirtmek isterim. Çok geçmiş olsun ve geçecektirde inşallah… Senin için şifa grubumuzdan enerji göndermelerinide istiycem eğer sende istersen lütfen bana cevap yaz olur mu

 139. SENİ TANIMIYORUM AMA ÖYLE İÇTEN DUA EDİTTİMKİ SENİN İÇİN.. RABBİM BÜYÜKTÜR BAĞIŞLAR SENİ YAVRUNA NERDE VARSA BAŞKA ALLAH HERKESE SAĞLIK SIHAT ŞİFA VERSİN.. GÜZEL GÜNLEİN OLSUN YAVRUNLA ..

 140. hüngür hüngür ağladım..sonra nasıl yardım edeyim dedim.. sonra güldürmek ve gülmek çok iyi gelir diye düşündüm..burda şimdi güldürecek bir şey bulamadım..ama gün içersinde seni aşağı çekecek insanlar ve olaylar değil, yukarı çeken insanlar ve olaylar ile ol! haber seyretme, sevdiğin hızlı tempolu şarkılar dinle, cem yılmaz, ata demirer seyret, komik filimler seyret, çocuğun ile komik çizgi filimler seyret, eğer maddi manevi imkanın varsa seyhat et…moral çok önemli! böyle iyileşen çok insan var..BİRDE BUNU BİL LÜTFEN: bu blogu okuduktan sonra benim hayatım eskisi gibi olmayacak…’anne’ ne demek bu yazdıkların ile daha iyi anladım..SENİ SIMSICAK KUCAKLIYORUM.

 141. merhaba gamze hanım okurken içimden parçalar koptu sanki yazınızı ne yapabiliriz nasıl yardımcı olabiliriz kafam allak bullak oldu gözlerimden akan yaşın hesabı yok sen asla atakanı bırakmıcan rabbimin izniyle o annesiyle bloglara paylaşımlarda buluncak yeterki dogru olan yapılması gerekeni yapalım kanmı lazım canmı lazım ne verebiliyosak verelim bende 2.5 kız annesiyim bu hissettiklerini hepsini bende bişi olsa neolur die hissetmişimdir çogu zaman manevi olarak dualarımızla yanındayız cnm RABBİM SENİ OGLUNA EŞİNE BAGIŞLASIN AİLENE BİZLERE BAGIŞLASIN İNŞALLAH

 142. Sevgili gamze yazdiklarini kendimi tutamayarak hatta hickira hickira aglayark okudum…benimde 17 aylik bir bebegim var bir an sanki ben sendim oglunda kizim su dakikadan itibaren hep sana dua edicem ve senden hepimizin tum annelerin tek ricasi moralini saglam tut hepimiz sana dua ediyoruz bak …Dilerim allatan bir an once yavruna saglikla kavus Allah sizi ayirmasin senide ona bagislasin asker damat oldugu gunleri gor insallah cok gencsin dik dur oglun icin savas sevgiler canim….

 143. hiçbir yere gitmiyorsun, oğlunun yanında kalacaksın. ve birlikte çoook uzun ve güzel bir ömür geçireceksiniz. bizim de yapabileceğimiz bişeyler vardır elbet iyi dilekler dilemek dışında. ne olur söyle neler yapabiliriz?

 144. Allah yar ve yardımcınız olsun, rabbim size ve evladınıza sağlık dolu uzun bir ömür nasip etsin inşallah. Dualarımız sizinle, inşallah güzel haberlerinizi de okumak nasip olur…

 145. Yüce Rabbim size tez vakitte şifa versin… her zaman dualarımda olacaksınız.. Rabbim sizi atakan’a ve tüm sevdiklerinize bağışlasın inşallah…

 146. Gamze, seninle tanışmadık hiç bu siteden gördüm az önce yazını,yaşadıklarını… bir anne olarak benim en korkutugum seyleri sen bizzat yasıyorsun.sakın ama sakın pes etme, tamam bu bir hastalık ama çaresiz bir hastalıkdeğil, burda seni tanıyan ve tanımayan bir sürü insan var sana destek olan…. Hepsini geçtim minik oğlun için dayanacaksın, sakın ama sakın pes etmek yok.. şimdi o valizi boşalt, tum giysileri yerine kaldır. çünkü biryere gitmek yok…. bu siteden guzel haberlerini bekliyor olacağım. San akocaman sarılıyor ve o guzel yanaklarından öpüyorum….

 147. Yazmak için bloğundaki çoğu yazıyı okudum. Şimdiye kadar Atakan için nasıl özverili bir anne olduğunu gördüm. Çalıştığın için kendini suçladığını, akşam geçirdiğiniz bir kaç saatin yetmediğini yazmışsın. Gamze; ben tam tamına 4 sene dip dibe yaşadım oğlumla. Senin kadar verici olamamışım. Aktivitelerin, ilgin , alakan, diyaloğun, anneliğini çok taktir ettim bilesin.
  Rabbim tüm bu yaptıklarının mükafatını sana şifa olarak verecek ben inanıyorum.
  İlla aynı anne-babadan mı olmalıyız kardeş olabilmek için söylermisin?
  Kardeşimmişsin gibi yüreğimi dağladın. Üzüntümü sana yazmam ne kadar doğru bilemem. Allahım birbirine tutklu ailenizi ayırmasın, seni Atakan’ına, eşine, annene, babana, kardeşine tüm sevdiklerine bağışlasın.
  Tüm sıkıntılarının geçip, burdan kutlama yapacağız daha.
  En kısa sürede içindeki negatif düşüncelerin den çıkıp aydınlığa, feraha, sağlığına kavuşman için tüm kalbimle duacınım kardeşim..
  Allah yardımcın olsun…

 148. sevgili gamze öğrendiğimden beri senin için dua ediyorum.izmirdeyi ve kanım arh +..tedavini yakından takip ediyor olacağım ve kana ihtiyacım olduğunda tüm varlığımla yanında olmaya hazırım.Güçlü ol ve savaş buna mecbursun …bu hastalıktan kurtulan ve eski hayatına geri dönen çok insan tanıyorum(senelerdir sağlık sigortacılığı yaptığım için)Sen de atlatacak ve güzel ailenle yeniden eski günlerinize geri döneceksiniz buna eminim.Nurturiadan Betila

 149. Seni o kadar iyi anliyorum ki. 4 yasinda bi oglum var ve ben kanser oldugumda henuz 1 yasindaydi. Hergun kanser olanin ben olduguma sukrettim hastanede cocuklarinin tedavisini bekleyen aileleri gordukce. Cok zor bi surecti ama ayakta kalmayi becerdim bi sekil. Simdi dusunuyorum tekrar kanser olsam o guce sahip degilim ve oglumu tek basina birakmak en buyuk korkum. Bunu ne kadar anlatirsan anlat yasamayanin bilmesine anlamasina imkan yok. Benim kan gurubum sana uyuyor ama ben de lenfoma gecirdigim icin ne yazik ki iyi bir donor adayi degilim. Ama baska yapabilecegim birsey olursa ya da en sansursuz haliyle duygularini biriyle paylasmak istersen bana mail at mutlaka. Insan bu zikkimla savasirken etrafindakiler icin de guclu olmaya calisiyo ve sanirim bu hepsinden zor. Umarim senin icin yavrun icin esin icin hersey yolunda gider…

 150. Gamze Hanım inanın ne yazıcağımı bilmiyorum bütün içtenliğimle Rabbimden sağlık sıhhat ve sabır diliyorum.Umarım herşey geçicek bunların hepsi geride kalıcak.

 151. Bu yazıyı yazan bir kişi güçlü metanetli ve kendinden emin biri. Siz her güçlüğün altından kalkacak bir yapıya sahipsiniz. Biz şu an sanalda olsa size elimizi uzatıyor ve gücümüzden size güç vermeye çalışıyoruz. Yazıyı okuyup sayfanıza gelen herkes sizin için evladınız için Allah’a dua edip yakarmıştır. Bütün bu manevi güç eşliğinde girdiğiniz ameliyat başarılı geçmiştir inşallah. Salı günü geçeli 2 gün olmuş. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. Allah sizi ve evladınızı korusun sizi birbirinizden ayırmasın.

 152. ALLAH sana ve tüm ailene akrabalarına sağlıklı,hayırlı,mutlu,uzun ömürler versin inşallah amin

 153. Geri bildirim: Kalbim susmuyor bugün

 154. rabbim sizi çocuğunuza ailenize bağışlasın inşallah.Nerde şşifa bekleyen varsa Allah tez vakit şifasını versin…

 155. nasıl ağlamam ben sana nasıl …allahım seni çocuguna eşine annene babana bağışlasın..rabbim nolur bu kulunun canını bağışla nolur…

 156. Bende seni tanımayan ama tanımayı çok isteyen annelerdenizm.
  Yapma ne olur! Umudunu,gücünü,yaşama sevincini asla yitirme. Senin için kuzun için dayanmaya çalış.Çok zor çook zor ama yapmalısın. Sanki canımdan kanımdan bir parçaymışcasına acını üzüntünü korkunu içimde hissediyorum ve bunu hissederek gözyaşlarıma hakim olamıyorum.Senin için kuzun için hep dua edeceğim. İnanıyorum Rabbim sesimizi duyacak dualarımı geri çevirmeyecek operasyonu sağsağlim geçirmeni ,sana ve güzel yavruna ailene eşine gülecek çok güzel günler nasip edecek.
  Umutla,heyecanla iyi olduğun haberlerini almayı bekleyeceğim.
  Lütfen bırakma kendini olurmu???Lütfen!!

 157. Hemen her annenin korkularıdır senin yaşadığın gerçekler ama asıl gerçek Allah’ın mucizeleridir,merhametidir,şifasıdır……..ve sayamayacagım kadar çok gerçekleridir…….ümit ediyorum ki bukadar çok dua ve dileklerle ,senin birtek derdine binlerce gerçekten şifa gelir….umdunu kaybetmen ,gerçekleri görmezden gelmek olur asıl….. lutfen metanetini koru ,bütün annelerle beraber dualarım seninle.

 158. bu hastalıkta en büyük ilaç moral. bizde yaşadık bu hastalığı eşim kardeşini kaybetti. moral bitti mi inan ilaçlarda işe yaramıyor. senin tek düşüncen evladın olmalı. bu yazıyı okuduğumda sana çok kızdım. vazgeçtiğin için çok kızdım. sen bir annesin çocuğunu kimseye bırakamazsın. toparlan ve onun için savaş. atakan ilerde onun için yeniden doğduğunu bilsin. karamsarlık içinde erdiğini değil. en azından desin ki benim annem savaştı. moralini bozmadı. silkelen ve kendine gel sana ihtiyacı olan bir çocuğun var. allahın izniyle atlatacaksın. ben öyle inanıyorum. dualarım seninle. allah sana eşine ve yavruna uzun sağlıklı mutlu ömürler versin. TEKRAR SÖYLÜYORUM DİK DUR BU HASTALIK SENİN EVLADININ SEVGİSİNDEN BÜYÜK DEĞİL. SİLKELEN KENDİNE GEL VE KİMSE İÇİN DEĞİL ATAKAN İÇİN YEN ŞU İLLETİ…

 159. Kanseri yenmiş bir anne olarak yazıyorum sana 2 çocuk annesiydim onları kimseye bırakmam dedim ve bırakmadım.Ha gayret canım bunlarıda atlatıp sende bir başka anneye yazacaksın.

 160. Dilerim, Allah size yavrunuzla beraber geçireceğiniz güzel bir gelecek nasip etsin. Zor bir savaş; ama güçlü olmanız gerekli… Atakan için, sizi sevenler için…
  o manto size cesaret verebilir, umut verebilir.

 161. SENIN HISSETTIKLERINI BENDE KIZIM 4 AYLIKKEN HİSSETTİM.TERS GIDEN BIRSEYLER VARDI KANIMDA SEBEBSIZ TROMBOSITLERIM DUSUYORDU…İLİK ALMALAR HASTANEDE YATMALAR KIZIM ZIYARETIME GELDIGINDE BENI TANIMAMASI SERUMUMUN BITINCE KENDIMIN CIKARIP ZIYARETCI SAATINDA TAKSIYLE EVE GIDIP KIZIMI GORMEM …OKURKEN BUNLAR GECTI GOZUMUN ONUNDEN..2 SENE ÖLÜM AKLIMDAN CIKMADAN YAŞADIM ELBETTEKI KIZIM DI BENI DUSUNDUREN KIMDEKALMALIYDI BABASI COK IYI BAKARDI AMA BEN YOKTUUUMMMMMM…2 SENE SONUNDA DALAK OPERASYONU GECIRDIM SIMDI ALLAHIMA NE KADAR SUKUR ETSEM AZDIR IYIYIMMM SIMDI TEKRAR CANLANDI O GUNLER GIZLI KALMIS HAFIZAMDA….

  SIMDI KIZIM 13 YASINDA VE IKIZLERIM VAR…HAYAT BIZE VERMIYOR ASLINDA BIR COK SEYI…BIZ YARADANDAN ISTIYORUZ O HAYAT HANEMIZDE BIZE GERI VERIYOR YASANILACAKLARI…

  SIMDI SENDEN ISTEDIGIM HER NE OLURSA OLSUN OGLUNUN GOZLERININ ICINE BAK VE HEP ORDA KAL….CUNKU SANA LAZIM OLAN YASAMA GUCU ORDA….

  ALLAH ACIL SAGLIK VERSIN ….

 162. Yazını okurkende ezan okunmaya başladı ve devam ediyor. Dilerim Allahdan okunan ezenların yüzü gözü hürmetine seni oğluna ve sevdiklerine bağışlar. Çok geçmiş olsun…..

 163. Okurken gözyaşlarıma hakim olamadım Rabbim şifanızı verir inşallah herşeyin başı moral ne olur yüksek tutun moralinizi siz annesiniz evladınız için dört elle sarılın hayatta Sizin için dua edeceğim bugün Anneme de söyleyeceğim her namazında dua etsin sizin için tanımıyorum sizi ama acınızı yürekten hissettim Rabbim hiç kimseyi evladından ayrı koymasın Acil şifalar dilerim

 164. şu an sana yazdıklarım imkansız gelecek ve inanmayacaksın ama gerçekten bu illeti yenen tanıdıklarım var,ben öldüm sanki yazını okurken haykıra haykıra ağladım ama elden gelen hiç bir şey yok,ben inanmak istiyorum ki bu kötü günler geçecek ve sen yavrunun yanında olacaksın o sıraladıklarını senden başka hiç kimse yapamaz buna babası da dahil o yüzden ayakda dim dik duracak ve yorulmadım diyeceksin oğlun için biricik yavrun için onu bu acımasız hayatta yalnız bırakmamak için :(( biliyor musun rabbim Kur an da en çok ne diyor ?
  Rabbim neye ol dedi de olmadı ki ??Bir şeyin olması için onun sadece ol demesi yeterlidir …
  Her anınızda rabbim yanınızda olsun inş.. size dua edeceğim allahım sizi sevdiklerinizden ve onları da sizden ayırmasın inş.

 165. Rabbim şifasını, merhametini esirgemesin sizden inşallah…
  Rabbim sizi yavrunuza, ailenize bağışlasın.
  Tez zamanda şifa versin inşallah.
  Serap

 166. Gamzecim gerçekten çok zor haklısın ama sakın vazgeçme seninle tanışmıyoruz ama duygularını anlıyorum ben de bir anneyim ve mümkün olursa sana destek olmak isterim.ne yapabiliriz,bize bir yol gostersen bir telefon versen,birlikte savaşsak,ne dersin?
  Nil Arcayurek(facebooktan bu isimle bana ulasabilirsin)

 167. gercekte çokk üzüldüm ama sizin bu yazınızı okuyunca çok güçlü olduğunuzu düşündüm sakin ve sabırlı ol Rabbim yar ve yardımcın olsun sen inanki iyi olcağına Rabbim yardım eder dualarım sizinle güçlü ol
  un çok geçmiş olsun

 168. Allahım seni önce evladına ve sonra sevdiklerine bağışlıycak ve sen burdan hepimize ben burdayım,varım ve sağlıklıyım diyiceksin…yeterki inan LÜTFEN İNANNN….

 169. sizi tanımıyorum size yardımcı olmayı çok isterdim lütfen güçlü olun sonu ne olursa olsun kendinizi bırakmayın bianda herşey değişebilir de bunu allah´dan başka kimse bilemez büyüzden kendinizi bırakmayın inanıyorum ki hayatta heran herşey değişebilir. bende sizin gibi anneyim allah yardımcınız olsun nolur güçlü olun heran herşey değişebilir diye düşünün…

 170. Beni çok üzdünüz. Kendi yazdıklarım geldi aklıma.Öğrenmeleri gereken okadar çok şey vardı ki. Ama benim elimde ise yalnızca birkaç sayfa kağıt ve bir kaç gün.Halen duruyor yazdıklarım. Arada bir gördüğümde tekrar okuyorum yanaklarımdan yaşlar süzülerek.Bende bronş ca ydım.Ameliyat oldum. Rabbime sonsuz şükürler olsun. dört yıl geçti. İnşallah daha çok uzun bir ömrüm olacak onlarla.Rabbim sana da acil şifalar versin. Ya kendi gelsin yada hızırını göndersin.Kendine iyi bak. Ben dört yıldır. hakiki bal ,çörekotu,zerdeçalı,keçiboynuzunu evde mayaladığım kefiri hiç bırakmıyorum.Dr um dediki artık ca hastalarında yeni nesil tedavi yöntemi bağışıklık sistemini güçlü tutumak. Kanser güçlü olabilir ama sen daha güçlü olursan yenersin! Bir anneysen 1-0 önde başlamışsın demektir mücadeleye. Unutma bağışıklık sistemini güçlendirirsen yenersin!!!

 171. çok geçmiş olsun.yüce rabbim sizi sevdiklerinize bağışlasın.ama ben inanıyorumki ehrşey güzel olacak.rabbim sizi sevdiklerinize bağışlayacak.dualarım sizinle

 172. Sizi tanımıyorum ama okuduklarım karşısında duyarsız kalamadım.Güçlü olun bunu sadece oğlunuz için yapın.Umarım geçireceğiniz operasyondan çok ama çok sevindirici sonuçlar alırsınız.Bu hastalıkla mücadelenin çok zor olduğunu bilenlerdenim, biz aile olarak Allah^ın izniyle bu mücadeleyi yendik. Tüm kalbimle sizede zaferler diliyorum bu mücadelenizde…Allah yardımcınız olsun…

 173. merhaba yazıyı okudum ve o kadar çok duygulandım ki…gözlerim dolu dolu oldu..bir anne olarak seni çok iyi anlıyorum…bende hep allahıma dua ederim ”allahım bana sağlık ver ki bebeğime iyi bakabileyim iyi bi anne iyi bi eş olabileyim” diye…allah sana en başta sağlık sonrada sabır versin…allahım seni ve senin gibi olanlara yardım etsin.inşallah en kısa zaman da sağlığına kavuşursun…dua et herşeyin başı dua….

 174. sizi tanımıyorum.. ama tanımamda gerekmiyor yardım için.. benim tek diyeceğim.. ben size nasıl yardımcı olabilirim? ne yapabilirim ? kan mı verelim ? donör mü arıyalım ? duyurmu yapalım…. tanıdıklarınızdan birileri ne aşamada olduğunuzu yazsın..kampanya başlatalım… herkesler bi yerlerden duyuru yapsın… bi şeyler yapalım.. üzgünüm hem de çok.. ama üzülmek ve dua etmek haricinde bişeyler yapalım..

 175. senin için ne yapabiliriz bilmiyorum ama emin ol bunca annenin gözyaşlarıyla ettiği bu dua kabul olur ve sen evladına kavuşursun.çok üzüldüm. ben 40 yaşında anne oldum. 2 yaşında kızım var . ve yazdığın her satırda bana bişey olursayı düşündüm. ne olur gülümse. bütün anneler dua meleklerimizi başucuna yolladık. sevgilerimle güzel anne.

 176. ALLAH yardımcınız olsun.dualarım sizinle.ALLAHIM sağlıklı uzun ömürler versin.tüümkalbımle yanınızdayım

 177. Merhaba,
  Cok ama cok etkilendim durumunuzdan. Benim de 4,5 yasinda bir oglum var. belki anneler klubunden tanisiyoruzdur. Ben Isvicre’de yasiyorum. Yaziniz taa buralara kadar ulasti.Buradan gereken bir sey varsa lutfen iletin. Lutfen olumlu dusunun. Iyi seyler olsun.
  Dualarimiz sizinle.
  Sevgiler
  Seden Kraus

  • Öncelikle geçmiş olsun diyorum ki geçsinsizin yaşadıklarınızı eşimle yaşadım ama o yaşamaktan vazgeçti sen vazgeçme güçlü ol iyi düşünkü iyi olsun herşey senin için yapabileceğim birşeyolursa lütfen yaz bana allaha emenet ol

 178. Yazınızı boğazım düğüm düğüm okudum…bakın bunca insan sizin için dua ediyor gücünüzü kaybetmeyin neolur…allahım inşallah inşallah oğlunuzla sevdiklerinizle hayırlı mutlu bir ömür verir sise…allahım şifa versin bütün kalbimle bütün yüreğimle bunu istiyorum…

 179. bir anne olarak ilk evlatlarımızı düşünüyoruz..Dualarım sizinle,Allahım sizi sevdiklerinize bağışlasın,bu güzel aile hep mutlu olsun.UMUT HEP VAR…

 180. dua zincileri kuruldu sizin için..merak ettiğim sizin için yapabileceğimiz neyin olduğu
  üstümze düşen neyse seve seve yapacağımızı bilin..
  Rabbim gönlünüzdekini gerçek eylesin şifa ile..

 181. Allah yardımcın olsun , sana güç kuvvet versin ,herşeyin cook güsel olacağına inanıyorum ,tüm dualrım seninle…..

 182. rabbim en kısa zaman da sağlığına kavuşmanı nasip etsin inşaallah sevdiklerine bağışlasın yar ve yardımcın olsun derdi veren rabbim mutlaka dermanınıda verir sabırlı ol herşeyin allahtan geldiğini unutma veseni isyana sürükleyecek şeylerden rabbim seni korusun acil şifalar allaha emanet ol

 183. Şu anda göz yaşlarıma hakim olamıyorum çok üzücü bi durum Rabbim seni ailene o güzel yüzlü evladına sevenlerine bağışlasın inşallah bizim dualarımız seninle. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşursun.

  Güzel iyi haberlerini bekliyoruz.

  Dualarımız seninle…

 184. Allah herseye kadirdir..o isterse olmaz yoktur..inş. senide yawruna bağışlar..tıp çok gelişti we moral çok çok önemli..en büyük ilaç…insan anne olmadan asla anlayamıyo bu duyguyu..moralini yükek tut we hep birlikte dua zinciriyle Rabbimin izniyle dua edelim .inş. kalpten Rabbe giden dualar kabul olur..keşke elimden başka bişi gelse ..inş. operasyondan sonrada burada güzel haberlerinizi paylaşmak isteriz .Allaha emanet olun selam we dua ile…

 185. arkadaşalar gamzenin sadce 3 ay biçilmiş bir ömrü var donör bulunmazsa devlet hastaneleri uygun ilik için kan alımı yapıyormuş lütfen her nerdeyseniz gidip kan verin….

 186. Yuce rabbim sifalar versin aciyi verende Rabbimiz alanda canim Allah cocuklarina bagislasin kimseyi annesiz birakmasin cunku cocuklar anneden oksuz kalir anne uvey olursa baba hayda hayda uveylesiyor.Allahim sizin gibi cocuklarina duskun annelerin eksikligini vermesin Rabbimden acil sifalar diliyorum.Her ne kadar tanimasakmda size tek tavsiyem kendinizi cok cok sevin ve rahatsizligimi atlatacagim diye daima dusun aklin daime rabbim beni cocuklarima bagisla diye gecir ve daima su duayi aklinizdan gecirerek dilekte bulununuz RABBENA INNEKE CAMIANNESI LI YEVMIN LA REYBE FIHI Diyiniz cok cok gecmisler olsun.

 187. arkadaşlar gamzenin üç ay bçilmiş ömrü var doktorlara göre lütfen hernerdeyseniz devlet hastaneleri uygun donör için kan alımı yapıyormuş lütfen gidip kan verelim…

  • Gamze Hanım’ın soyadını öğrenebilmemiz mümkün mü? Yattığı Dokuz Eylül Hastanesi ‘ne gitsek, elimizden gelecek bir şey varsa yardımcı olsak… Ben çok isterim.

 188. Merhaba, sizi tanımıyorum ama ne fark ederki zaten. İlla tanışmamız gerekmiyorki birbirimize dua etmek için. Sizin için dua edeceğim inanın. Allah şifa versin, ama ne olur inancınızı ve umudunuzu yitirmeyin. Bunu Atakan’a bir borç olarak yapın. Onun için savaşın bu hastalıkla. Ve lütfen dua edin. Sizi tanıyan tanımayan herkesin duaları sizinle olsun.

 189. BENİM annem de kemik iliği kanseri. Ama ilaçlar, tedavi yöntemleri o kdar hızla gelişiyorki 8 sene oldu annem hala sapasağlam. sürekli yeni ilaçlar çıkıyor. Hatta dr. bile bir çok insan kanserden değil eceli ile ölür çünkü kanser ile birlikte çooooooookk uzun yıllar yaşarlar. Bence merak etme.Herşey güzel olacak…

 190. Geri bildirim: 08.02.2012

 191. face de sevdiğim bir arkadaşımın paylaşımın da görüp geldim.
  bunları yazabilecek bir yüreğin, dayanma gücü de yüksek olmalı bu da senin sınavındır kaybetmeye değil kazanmaya kitle kendini .yolunu yarıda kesmeye çalışandan çok daha güçlüsün pek çok yazı okudum 2 ay 3 ay 1yıl var denilen 20 25 30 yıllar sonra o günleri hatırlayıp kahkalar atanlar var. seninde onlardan olman dileğiyle derdi veren dermanını da verecektir yeter ki sen umudunu yitirme.
  Dualar seninle sen ailenle ol. Rabbim den acil şifalar ve sağlıklı güzel yıllar diliyorum sana . sevgiler.
  En güzele emanet ol.

 192. Tüm dualarim sizinle ve bugun aynı hastaliga sahip oldugunu ogrendigim arkadasimla,size ve ona Allah’dan dilegim güc,sabir ve bu hastaligi yenmek icin azim. Saglıklı gunler sizinle olsun. Sevgimle,Duygu

 193. sevgili gamze.bende bir anneyim ve biz annelerin savaş daha bitmeden teslim olma lüksümüz yok.ama biliyorumki zorlu bir mücadele bu..belki sizlere karşıdan konuşması kolay diyebilirsin haklısın belkide şuan okuduklarını arka arkaya yazılmış süslü cümleler olarak algılayabilirsin .ama ben senin bu yazını hıçkırıklarla okudum.anne olarak kendimi senin yerine koydum.lütfen yalvarırım size yaşamaktan umudunuzdan sakın sakın vazgeçmeyin.ALLAH YÜCE RABBİM İNŞALLAH SAĞLIĞINIZA KAVUŞMANIZI NASİP EDER.

 194. ANNE OLARAK VE LÖSEMİ İLE1,5 YILDIR SAVAŞAN BİRİ OLARAK BENİÇOK ÜZDÜN.BU KADAR ÇABUK NEDEN PES EDİYORSUN.2 KIZIM VAR.BEN ONLAR SAYESİNDE YAŞIYORUM.DEĞERLERİM BİR İNİYOR BİR ÇIKIYOR.AMA BEN HEP AYAKTAYIM.ONLAR UYUMADAN UYUMUYORUM.BİLİYORUM Kİ ÖNCE ALLAH SONRA ONLAR HAYAT VERECEK BANA…ONLARI BEN DÜNYAYA GETİRDİM.ONLAR DA BENİ HAYATTA TUTACAK…SEN GÜÇLÜ OLMALISIN .BUNA MECBURSUN.ŞU AN DEĞERLERİM ALT ÜST ..DR.LER NE YAPARIZ DİYE DÜŞÜNÜYORLAR.AĞRILARIM VAR.AMA NEHİRİMİN DOĞUMGÜNÜ İÇİN KURABİYE YAPIYORUZ.ONLARA BENDEN DAHA İYİ KİMSE BAKAMAZ.İŞTE BU YÜZDEN HERŞEYE İNAT YAŞAMALIYIMMMMM.

 195. okurken gözyaşlarımı tutamadım gerçekten.. benim de 15 aylık bir oğlum var ve ne hissettiğini çok çok iyi anladığımıdüşünüyorum.. zaman zaman ben de aynı düşüncelere dalsam da senin kadar yaklaşmamıştım bu gerçeğe.. Rabbim senioğluna oğlunu sana bağışlasın Şafi sıfatıyla tecelli etsin inşaAllah..

 196. nasıl yapılacağı konusunda bana dönerseniz ilik testi yaptıralım.uygun olur ise karşılıksız bedelsiz size yardımcı olmak isterim.umudunuzu kaybetmeyin.kalbim ve dualarım sizinle.

 197. Sevgili Gamze Hanım, öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum size.
  Anne değilim, daha olamadım belki ama yazılarınız yüreğimin en hassas yerine dokundu resmen, gözyaşlarıyla okudum yazınızı.
  Malesef ki hayat bazen karşımıza kötü sürprizler çıkarıyor. Bunu yenebilmek bize kalmış. Tüm gücünüzle inanın lütfen, bu hastalık sizi alt edemez, edemeyecek de! Kabullenmeyin, sonuna kadar savaşın ve sonunda kazanan siz olun, ne olur. O güzel çocuğunuz için, canınızdan çok sevdiğiniz eşiniz, aileniz için.
  Sizi hiç tanımıyorum, tesadüfen okudum yazınızı. Gerçekten çok üzüldüm, sizin için tek temennim Yüce RABBİM sizi çocuğunuza bağışlasın İNŞALLAH!
  Yapabileceğimiz bir şey var mı? Kan ,ilik vs… Ben seve seve yardıma hazırım her zaman, elimden geldiğince. Bunu tüm yüreğimle yazıyorum..
  Bir CAN bin UMUT demek, lütfen umudunuzu kaybetmeyin.
  Sevgiyle kalın, o dünyalar tatlısı oğlunuzu da bizim yerimize bir kere öpün.
  İyi haberlerinizi bekliyoruz, Hoşçakalın.

 198. büyük allahım inşallah sizi birbirinize bağışlayacaktır,lütfen umudunu kaybetme tedavinin yanında dualara sarıl rabbim karşılıksız koymaz hiçbir duayı..bende diğer herkez gibi sana sağlık diliyorum dualarımda mutlaka olacaksın…ve oğluna sıkı sıkı sarıl ki bu hastalıkta seninle başa çıkamayacağını anlasın..sevgilerr..

 199. bak herkes senin için seferber olmuş sana destek veriyoruz hepimiz ,hepimiz anneyiz.senin yaşaman için hepimiz dua ediyoruz zaten ama sıra sende güçlü olmalısın bu süreçte moralini yüksek tutmalısın

 200. Heeeyy.Bir dakika. Ben size kalbimin yettiğince,dilimin yettiğince dua edeceğim..Tanımıyorum sizi ama anneyim..O kadar iyi anlıyorum ki yazdıklarınızı, içinizden geçenleri..Dua göğe yazılmış bir tütsüden ışıktır biz bilmesek de o görür…O görecek diye yakarız o duayı kalben.Ve benimkini kabul edecek biliyorum.Çünkü içimden, yrekten, hiç tanımadığım bir anneye taaa içimden diliyorum…Her şey çok iyi olacak ..Çok!

 201. Az önce bir arkadaş vasıtasıyla okudum yazdıklarınızı.1992 yılında bir salı günü bu grubdaki bir hastalıktanoperasyon geçirdim.O günleri,duyguları yeniden yaşadım.Küçük oğlum yeni başlamıştı okula.Sizin düşüncelerinizi düşündüm İki oğlumu düşündüm.Çokşükür atlattım.Yukarıdaki yorumlar gibi oğlumun sünnet düğününü,okullara başlamasını,bitirmesini,göreve başlamasını nişanını gördüm.Yakında düğünü var inşallah.Sizinde bunları göreceğinize,yaşayacağınıza inanıyorum.Güçlü olun lütfen.Sizi seven,sevilen eşiniz ve oğlunuz var yanınızda Bizler varız dualarımızla…Acil şifalar diliyor,iyi haberlerini bekliyorum. Emel
  .

 202. Rabbim hiç bir anneyi yavrusuz, hiç bir yavruyu da annesiz bırakmasın.İnşallah yıllar sonra dönüp bugüne baktığınızda derin bir oh çekerek yavrunuzla birbirinize sarılıp eskisi gibi şen kahkahalarla çınlatırsınız yuvanızı.Geçeceğine inanın, sanki kötü bir kabus görüyorsunuz ve uyandığınızda herşey bu gerçeği öğrenmeden önceki gibi yolunda gidiyor olacak, güneş ışıl ışıl aydınlatacak evinizi ve yüreğinizi…Bu yaşananlar tadı çok acı bir ilaç,belki çok dayanılmaz ama iyileşmek ve Atakan’la hayata sımısıkı tutunmak için biraz daha sabır, herşey çok güzel olacak inşallah Rabbimin izniyle.Kötü şeyleri aklınıza bile getirmeyin.Sizi tanımayan, bir kez bile konuşmamış belki yanınızdan defalarca geçip selamlaşmamış bir sürü insanın yüreği hikayenizle burkuldu ve aynı zamanda sizi tanımayan bu kadar insan sizin için tüm kalbiyle dua ediyor. İyi haberlerinizi bekliyor olacağız burada tek yürek.Yalnız değilsiniz, bu savaşı Atakan için kazanacaksınız.
  Sevgilerimle

 203. seni tanimiyorum, tesadüfen gördüm yazini ama inan icim parcalandi…ama yok öyle hemen pes etmek…atakan icin pes etmek yok! sagligina kavusman dilegi ile…özen

 204. Tüm kalbimle senin için dua ediyorum.. Allah seni yavrundan ayırmasın.. Sen yeter ki inan.. Her şey çok çok güzel olacak.. Başka hastalara “bakın ben atlattım, siz de yapabilirsiniz” diyeceksin!

 205. Beni bu gece ağlattın deli kız anne değilim olabilirmiyim Allah nasip edermi bilmiyorum ama bildigim ve su an gördüğüm tek bir şey var sen harika bir annesin oğlun icin dimdik ayakta kalmalısın oğlunun ilk askını görmeli onun heyecanına tanıklık etmelisin Allahım o kadar büyük ki sana oğlun icin dayanma ve yasam gücü verecektir bunu seni avutmak icin değil 1 yıl önce ani bir kalp ameliyatı geçirerek hayatı hızla artan bor ivmeden düşüşe gecen ama Rabbimin verdigi ve sevdiklerimden gelen pozitif enerjiyle tekrar sapasaglam ayağı yere basan bir insan olarak senden istiyorum silkil ve kendine gel oğlunun ilk askını gor, esine hayat yolunda destek ol sevdiklerinin yüzünü kara çıkarma yere sağlam bas umut ışığını sakın söndürme hiç tanımıyorum ama Rabbimin yardımıyla ve sevdiklerin icin bunu yapabileceğine inanıyorum iyileşir iyileşmez bana yaz iyi haberlerin çabuk ulaşsın Allah yardımcın olsun.

 206. gamze ablacım.bende bu hastalıkla savaşan bir hasta yakını olrak san şunu demek istiyrm bu hastalığı yeneceğie inanmalısın inanırsan zaten bu illeti yenersin.atakan için emrah abi için ailen için ve burada bulunan herkes için yenmelisin dualrımız sninle ve tüm hastalarımızla..en kısa zamanda sağlığına kavuşacağına innaıyorm

 207. en karanlık günün sonunda bile mutlaka güneş görünür.Çok zor yaşadıkların asla bilemeyiz ama umut kapısını kapatmak çok büyük günah allah yar ve yardımcın olsun arkadaşım dualarım seninle…

 208. ağlamaktan ne yazacağını bilemiyor insan. allah sizi atakan’a atakan’ı size bağışlasın. lütefn moralinizi yüksek tutun. bu da sizi ayakta ve sağlıklı tutsun. dualarım sizinle, iyi haberler gelene kadar takipteyim. ben sizi tanımıyor ama sevgiyle kucaklıyorum. her kucaklama size biraz daha moral versin, daha çooook uzun süre bu hayatta atakan ile kalın…

 209. Rabbim seni evladına ve sevdiklerine bağışlasın,bir anne olarak dualarım seninle.Allahımın izniyle iyi olacaksın,ailenle uzun,sağlıklı bir ömür geçireceksin.Daha babaanne olacaksın,hiç bir yere gidemezsin.

 210. seni tanımıyorum yazını okurken tanımaktan öteye gittim sana sarılıp doyasıya ağlamak istiyorum. geçen hafta omzumda tümör olduğunu öğrendim 2 gün sonra iyi huylu olduğunu söyledi dr 2 gün benim için 1 ay gibi geldi seni çok iyi anlıyorum. bana o iki gün boyunca arkadaşlarım çok destek oldular onların ve çocuklarımın duasıyla belkide iyi oldu herşey. beni duy lütfen şimdi herşeyi bir kenara at ve iyileşmem gerek diyerek haykır haykır haykır. evet sen iyi olacağına kendini inandır. eğer sen istemezsen hiçbirşey olmazne olursa olsun moralini yüksek tut. başaracağına eminim

 211. yüce rabbim şifa verenlerin en hayırlısıdır,Allab buyururki ‘ümidinizi kaybetmeyin’,yüce rabbimin şifa vermesi için bol bol dua edelim hep beraber dua dua dua ….

 212. her nekadar senı tanımasamda aynı yılda dogup aynı yılda evlenıp hatta bebeklerımızınde aynı yılda dogdugunu farkettım senın yasadıklarını senın kadar hıssedemesemde senınle aynı acları aynı sancıları cekemesemde bende anne olarak kendımı senın yerıne koydum bılıyorumkı senın suanda tek dusuncen avladın belkı o olmasaydı sen suanda sadece ıgleşmek için üzülücektın ama evlat olunca durumlar deyışıyor hem onu hemde evladını yanı ıygleşip evladınla bırlıkte yasamak en buyuk ısteyındır canım benım rabbım dertlerı vermış ama onunla beraber sabrı vermış nekadar sabredıp duaya sarılırsak rabbım okadar saglık verıyo ben senın ıgleşiceyıne ınanıyorum ALLAH senı evladına esıne ailene bagışlasın evladın annesız buyumesın ınşallah senın için dua edıcem hergun sakın duayı bırakma içten yurekten dua et ınanıyorumkı hersey senın ıstedıyın gıbı olucak cunku sen bır ANNESIN

 213. bizde durum tam tersi sevgili Gamze bendede oğlum rahatsız çok uzun süre tedavi gördük ve ameliyatlar ve yoğunbakımlar….günler aylar bak yıllar geçti ve oğlum şimdi iyi ..hemde çok iyi…sende iyi olacaksın hemde çok iyi bütün dünyadaki olumlu düşünceler sana gelsin seni sarmalasın kucaklasın ve eski sağlığına kavuş.Oğluşunla uzun yıllar güzel ve huzurlu bir hayatın olsun bunu yüreğimin en derinliklerinden diliyorum. Natalie ve Yiğit seni seviyoruz ..

 214. öyle derinden etkiledin ki beni anlatamam dualarımda sende varsın bundan sonra arkadaşım Allah ım seni çocuğuna eşine ve sevdiklerine bağışlasın ayrıca hemen yenilme birkaç arkadaşım oldu aynı senin durumunda ve hepsi atlattı bu kadar yıpratma kendini stres üzüntü herşeyi daha beter yapıyor mutlu ol yenilme ve hep gül oğlun için yaşa unutma herkesden çok o üzülecek o arayacak seni YENİLMEMELİSİN bu illete oğlun için yaşamalısın…

 215. Oğlunuz için daha çok mücadele edin içim yandı gerçekten Allahım size ve tüm hasta annelere meleklerinin yüzü suyu hürmetine şifa versinn sizi atakana bağışlasın

 216. Allah acil şifalar versin ve Atakana bagışlasın canım seni içimin koptugunu sandım okurken ve uçarak yanına gelmek istedim seni tanımaktan öte Rabbimin izniyle sana yardım edebilmek donör olabılmek yarın ne yapabılırımı araştırıcam kan vermek yeterlımı nerede verebılırım tahlıller ıcın.benımde ıkı yavrum var önce Allahın tabi hepımızı yavrularımıza yavrularımızıda bıze bagıslasın.GAMZE ümitsizligini anlıyorum ama moral herşeyden önemlı sennin için hepimiz için.LÜTFEN ATAKANI ARDINDA BIRAKIP GİDECEGİNİ AKLINDAN GEÇİRME DUA EN BÜYÜK İLAÇ DUA ET ALLAHA SIGIN CANIM DUALARIM SENIN İÇİN OLACAK SEVGİYLE KUCAKLIYORUM VE CAN I GÖNÜLDEN DİLİYOR VE İNANIYORUM AYLAR YILLAR SONRA BUNLARI OKUYUP ŞÜKRETMEYE DEVAM EDİYOR OLUCAZ HEP BİRLİKTE

 217. Facebook’ta gördüm blogunuzun linkini tesadüfen. Çok şey yazmak istiyorum ancak boğazım düğümlendi. Lütfen iyileşin ve ailenize kavuşun. Sayfanızı tekrar ziyaret ettiğimde güzel haberler göreceğimi umuyorum tüm kalbimle. Sevgiler.

 218. Pes etmemeye çalışın demek zor, allah şifa versin, yavrunuza bağışlasın sizi

 219. gamzem şu an okadar farklı duygular içindeyim ki kaç gündür bakamıyodum sitene çünkü bu yazıyı görmekten korkuyodum abimemi üzüliyim yeğenimemi yoksa ablam gibi sevdiğim ablamamı.ütfen kendini bırakma bi anne olarak anlıyorum seni zaten sağlıklıyken düşünüyo insan bu dyguları ama eminim seneye buları okurken sadece gözlerin dolacak kötü bi hatıra olacak sadece.lütfen güçlü abimi düşün oğlunu düşün yenicem diye başla.biz hertürlü yanındayız bak yorumlarına birsürü atlatan insan var bende haftaya geliyorum ikizlerle atakana moral olsunlar.hem seni için nerdeyse hatim indiriyoruz hergün ben namaza başladım allah dualarımı kabul etsin diye.lütfen önce kendin inan.dünyayı ayağa kaldırı yinede buluruz donörü.şimdiden tüm kuruluşlara haber verdim hastaneler felan herkes vericek kanını keşke benimki uysada canımı bile veririm seni yüzünü güldürmek için.hadi ne olur senin ağzından güzel bişey duymak isteyen okadar insan varki başta ailen.hadi bizi sevindir iyi olucam de atakana sımsıkı sarılıcam de yalvarırım…hem düşünsene sende yazlıkta yüzerken bişey demiştim birkaç ay önce hastanedeyken bana biri mutlu mesut tatil yapacaksın deseydi asla inamazdım demiştin ama yaptın gerçekleşti şimdi yine aynını diceksin seni çok seviyoruz(elif)

 220. Geri bildirim: Merhametlilerin En Merhametlisine « Seyyaf Büyüyor…

 221. Daha fazla okuyamadım yazdıklarını. İçim elvermedi. Bencillik belki ama yapamadım. İkiz kardeşi de kendi gibi tedavisi olmayan iki hastalıkla mücadele eden biriyim; belki de geçmişime dönmek istemeyişimdir okumama nedenim. Yaşadıklarını az çok yaşadığı için hissedebilen biri olarak tek dileğim iyileşip güzel oğluna, eski, sağlıklı, mutlu hayatına geri dönmen. Bunun için içimdeki bütün iyilik hisleri ile dua ediyorum. Güzel yaradan seni gençliğine, oğlun,eşin, sevdiklerin ve sevenlerine bağışlasın..

 222. canım Rabbim seni evladına ve ailene bağışlasın onun masum ve temiz yüreğinin hürmetine ayırmasın inşAllah

 223. ben bir erkek olarak oturup ağladım. kurban olduğum Allah sizi sevdiğinize güzel yavrunuza ailenize bağışlar inşallah. lütfen inancınızı kaybetmeyin. Allah size yardımcı olacaktır…

 224. ALLAHIM BU NASIL BIRSEYDIR AGLAMAKDAN MAHVOLDUM SIMDI GUCLU OLMA ZAMANI SENIN ICIN GERCEKDEN BIR ANNE OLMA ZAMANI GUCLU OLMALISIN HAYATA GULEREK BAKMALISIN YASAMA AZMINI HICBIRZAMAN YITIRMEMELI SEVDIKLERINI UZMEMELISIN SANA COK İŞ DUSUYOR ASLINDA BUNLARI YAZARKEN KENDIME MANİ OLAMIYORUM ALLAHIM KIMSEYE BOYLE BIR HASTALIK VERMESIN KIMSEYI YUVASINDNA KOPARMASIN DILLERIM RABBIMDEN BUTUN DERMANSIZ HASTALIKLARIN CARESI BULUNSUN BIRAN ONCE ALLAHIM SENI EVLATLARINA VE YAVRULARINA BAGISLASIN DUALARIM SENINLE ACIL SIFALAR DILIYORUM RABBIM YARVE YARDIMCIN OLSUN ALLAHIM BURDAKI INSANLARIN DUALARINI KABUL EYLE YARABBIM ARKADASIMIZA ACIL SIFALAR VER EVLATLARINDAN KOPARMA AMİNNNN

 225. güzelim moralini hiç bozma ne mutlu ki sana evladın var belki yarın bır gün o evladın seni kurtaracak ilik nakli olabileceksin o yuzden metanetli olup allahın bızlere sunmuş olduğu bu imtihan dünyasından alnımızın akıyla geçmeliyiz.çok yakın bır tanıdığımın basına geldı anne son çocuğunu istemedi ve düşürmek için çok uğrastı ama cenab-ı mevlam musade etmedı çünkü diğer bır evladı ilik kanseri oldu o doğacak olan düşürmeye çalışan annenin evladı ablasına ilaç umut olarak göndermişti mevlam mevlam ne eylerse o olur ve bebek doğdu ve ablasını kurtardı hastalığından eser kalmadı suan gayrt sağlıklı sende bunu düşün belki mavlam çocuğunu sana şifa olsun diye gönderdi. ben burdan herkese seslenıyorum senın iyileşmen niyetiyle 5000 DEFA BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM TESBİHİ ÇEKERSE BUDA SANA ŞİFA OLUR. HERKESİ BU TESBİHİ ÇEKMEYE DAVET EDİYORUM BENİM BİR NİYETİM VARDI BU TESBİHİ ÇEKTİM VE GERÇEKLEŞTİ İNSALLAH SANADA ŞİFA OLU KURTULURSUN BEN ALLAHA İNANIYORUM SENİ EVLADINA BAĞIŞLAYACAK İNŞALLAH ALLAHA EMANET OL ACİL ŞİFALAR DİLERİM…….

 226. bir anne duygularını ancak böyle güzel getirebilir dile ve ancak böyle anlatabilir tüm dünyasının evladı olduğunu. Ama bunları söyleten anne kalbi tüm dertlere göğüs gerecek kadar güçlü olmalı diye düşünüyorum. Lütfen inancını yitirmeden ver mücadeleni ki sonunda kazanan sen ol. Duyduğum andan beri her nefeste sana dua ediyorum. inan hiç korktuğun gibi olmayacak. Sevgiler….

 227. neden bu kadar karamsarsın yapma ne olur alahım evladına kocana ve ailene bağışlayacak seni bak dualarımzıdasın oğlunun her anını her dakikasını göreceksin inanıyoruz buna ne olur sende inan ve mücadele et ne olur ok

 228. Canim yazını gozyaslariyla okudum, cok etkilendim ben de bir anneyim iki cocuğum var kendimi senin yerine koydum bir an,güçlü olabilmek cok zor ama başarman lazım evlerin icin guclu olman lazım,ümidini hiç yitirme su an tüm kalbimle sana dua ediyorum Allah seni yavrundan sevdiklerinden ayırmasın,iyileştiğinin haberlerini duyacağız inşallah.

 229. Allah omrunuzu ziyade etsin…okurken gozumden yaslarin suzulmesine engel olamadim. Ama lutfen umitvar olun, olmalisinizda, cunku iyileseceksiniz insaallah.Sizi tanimasamda uzuntunuzu ta yuregimde hissettim. Evladiniza, esinize ve sevdiklerinize bagislasin Rabbim. Hayirli sifa dileklerimle, umarim ameliyatiniz umdugunuzdan cok daha guzel gecsin ve siz hemen saglikli gunlerinize donun insaallah…

 230. Allah omrunuzu ziyade etsin…okurken gozumden yaslarin suzulmesine engel olamadim. Ama lutfen umitvar olun, olmalisinizda, cunku iyileseceksiniz insaallah.Sizi tanimasamda uzuntunuzu ta yuregimde hissettim. Evladiniza, esinize ve sevdiklerinize bagislasin Rabbim. Hayirli sifa dileklerimle, umarim ameliyatiniz umdugunuzdan cok daha guzel gecsin ve siz hemen saglikli gunlerinize donun insaallah…

 231. sevgili gamze, yazdıklarını okuyunca çok etkilendim.
  allah’tan acil şifalar, inanç ve güç diliyorum senin için.
  sağlık, sıhhat ve mutluluk dolu daha çok günlerin, ayların, yılların olsun sevdiklerinle.

 232. Aglayarak okuyanlardanim yazını, Allah acil şifalar versin ve sizleri birbirinize bagislasin, Güçlü olmalısın basaracagina inanıyorum. Kardesim kısa bir süre once tedavi oldu bir başka çeşidinden ama iyi şimdi seninde iyi olmanı umuyorum. Aklımda Birsey var önermek istiyorum ama bilemedim şimdi yine de yazacağım bir araştır bence CHLORELLA. Dualarım seninle…

 233. Allah’ım sizi önce çocuğunuza sonra da ailenize bağışlasın.Gerçekten çok etkilendim.Düğüm düğüm oldu boğazım.Dua edeceğim sizin için.Lütfen pes etmeyin, Allah’ım çok büyük…Umudunuz hiç yitirme…

 234. Gamze Gamzee
  Oldurdun hemen kendini mezara koydu !! Sen yasamak mi istiyorsun yoksa olmek mi!
  Basina bir hastalik geldi tamam!
  Ama ucunda cocugun var kocan var
  İligin hastaligin her seyin gececek evelallah AMA OnCE SEN İNANACAKSİN canim! Tamam mi! Soz ver bana hadi! Sana İstanbuldan kalbini dualarini yollayan Anneleriz biz
  Allah Melekleri ve onlarin Annelerini Korur
  Melekler Seninle canim

 235. suan tum dualarim sizinle yuregi guzel anne…rabbim hepimizin duasini kabul etsin sizin adiniza lutfen metanetinizi yitirmeyin o guzel yavrunuz ve tum sevdikleriniz icin..ltfn iyilestiginiz zaman sizden cok guzel haber bekliyoruz.bunu basarabilirsiniz..hrabbin yar ve yardimciniz olsun..

 236. Dualarım seninle, Rabbim sana güç, şifa versin. O, her şeyin doğrusu bilir. Kaleminden belli, kalbin çok güçlü, biraz daha sabırla her şey hallolur inşallah

 237. BUNU ANNEM SÖYLÜYO BEN YAZIYORUM BEN SENİN RAHATSIZLIGINI YILLAR ÖNCE BİR BENZERİNİ YAŞADIM VE O ZAMAN 10 YAŞINDAYDIM BİNDE BİR GÖRÜLEN HASTALIGI YAŞADIM KURTULMAMIN İMKANSIZ OLDUGUNU SÖYLEMİŞ DOKTORLAR HERŞEYİM YAŞAM DESTEK ÜNİTELERİNE BAGLIYDI SAÇLARIM DÖKÜLMÜŞ SÜREKLİ KANIM DEGİŞİYO ATEŞLENDİGİMDE KAN DEGERLERİM DÜŞÜYODU ALYUVARLARIM ÖLÜYODU 1 SENE YATTIM HASTANEDE VE ANNEME BABAMA ARTIK YAPACAK BİŞEY YOK HASTAYI KAYBETTİK CENAZE İŞLERİNİZİ YAPTIRIN DEMİŞLER BABAM İŞLEMLERİMİ YAPTIRMAYA GİTMİŞTİ VE BENİDE MORKA İNDİRMİŞLER CENEMİ AGZIMI BİLE BAGLAMIŞLAR VE O AN KUSMAYA BAŞLAMIŞIM DOKTORLAR BIRAKIN ÖLDÜ DİYO ORDA ÇALIŞAN PERSONEL HAYIR BU YAŞIYO DİYO VE YENİDEN YUKARI GETİRİP YAŞAM DESTEK ÜNİTESİNE BAGLIYOLAR VE RAHMETLİ ANNEMİN GÖRDÜGÜ RÜYAYLA BN İYİLEŞTİM RÜYADA Kİ KİŞİLER ANNEME KIZIN İYİLEŞECEK DİYOLAR HASTANEDE BNM ELİMİ KOLUMU TUTUP KARNIMA BASTIRIP ŞİMDİ İÇİNDEN CİGER GİBİ Bİ KAN ÇIKICAK PARÇA ÇIKICAK VE İYİLEŞECEK DİYOLAR VE ANNEM O AN BAGIRIYO ÖLÜYO DİYE BAGIRIYO VE HAMEN ÜSTÜMÜ AÇIP KARNIMA BAKIYO VE BAKTIGINDA YATAK KAN VE PARÇA GÖRÜYO VE BEN SU İSTİYORUM VE BİRDAHA KOMAYA GİRMEDİM SAÇLARIM ÇIKTI İLAÇLARLA VE ŞUAN 3 ÇOCUK ANNESİYİM VE DÜNYALAR TATLISI BİR TORUNUM VAR HAYAT MUCİZELERLE DOLU VE BU ANNEMİN RÜYASINDA GÖRDÜGÜ KİŞİLER GELİP BENİ GÖRDÜLER VE KÜÇÜÇÜK Bİ kuran verip gittiler annem onları görünce çok şaşırdı siz banA yardım ettiniz dedi oda onlara söz vermiş kıyafet alıcagına onlarda bizim ihtiyacımız yok ihtiyacı olana al dediler GAMZEM YER GÖK DUA ÜSTÜNEDİR BUNU UNUTMA YÜREGİMİZ SENİNLE EMİNİM Kİ İYİLEŞECEKSİNNNN HAYIRLI VE GÜZEL HABERLERİNİ DE ALICAZ VE SEN YAVRUNU BÜYÜTECEKSİN YANINDA OLACAKSIN VE BİLİYOMUSUN TIP FAKÜLTESİNDE ÇOCUK BÖLÜMÜNDE GAZTECİLERİN ÇEKTİGİ VE HASTENENİN ÇEKTİGİ RESİMLERİM VE BİRDE KİTABIM VAR MUCİZE KIZ DİYEEEE VE GAMZEM İYİLEŞECEGİNE İNANIYORUM BUNU HEPİMİZ GÖRÜCEZ KOSKOCAMAN Bİ AİLEN VAR VE BİZLER VARIZ HADİ GAMZE YÜRÜ KİM TUTAR SENİİİİİİİİİİ GAMZEEE GAMZEEEEEEEEEEEE GAMZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE RABBİM SENİ KORUSUN VE DUALARIMIZ SENİNLEEEEEEEEEEEEEEEE

  • gamze cim seninle tanışmıyoruz ama yazını okuduktan sonra sanki kardeşmişiz veya kızımmışın gibi yüreğime girdin dualarım seninle iyileşeceksin ve eşine yavruna kavuşacaksın seyahatten dönüp yavruna sımsıkı sarılacaksın canım inşallah hiç bunları yaşamamışa döneceksin.haydi gamzecim gayret seni bekliyoruz çabuk dön aramıza
   .

 238. Sevgili Gamze,
  Lütfen moralini bozma, hepimiz senin için dua ediyoruz. Elimizden ne gelirse yapmaya hazırız. Yıllar sonra bugünleri kötü bir anı olarak hatırlayacaksın. Sen yine sebzeleri sirke ile defalarca yıkayacaksın, Atakan’ına ılık sütünü hazırlayacaksın ve daha pek çok şeyi hiç üşenmeden, bıkmadan yapacaksın. Yeterki sen moralini bozma. Arkanda seni hiç tanımadan da olsa merak eden, seven pek çok anne var.

 239. benim yaram çok büyük,canımın biparçasını bu uğurda kaybettim…
  boğazım düğümlendi….

  neler yaşadığını o kadar iyi biliyorumki!
  ama neler çektiğini anca sen bilirsin başkaları anlıyorum desede inanmıyorum ben.

  çok ağladım-ağlıyorum fazla bişey yazmıcam üzgünüm,kaçınılmaz sonu biliyosanız lütfen aldığınız her nefesi gülümseyerek sevginizi paylaşarak sarılarak her dakikanın tadını çıkararak geçirin olurmu :((((

  allaha emanet olun…

 240. sevgili gamze
  bu gece arkadasımın ekledıgı bır grup sebebıyle yazına ortak oldum cok etkıledı yazdıkların benı cocuklarım olduktan sonra ölüm en korktugum sey oldu ardımda bırakma korkusu..hep boyunları bükük kalmasın yavrularımın Allahım bizi onlarsız onlarıda bızsız bırakma dıye dua eder oldum..cep telefonumdan yazıyorum sana yuzunu bıle bılmıyorum sevgılı gamze ama senın ıcın gercekten bu gece dua edıyorum Allahım sana acıl slfalar versın ve senı yavrundan yavrunuda senden ayırmasın..ınsallah ıyılesırsın ve hepımızı mutlu edersın..yarın ınternete gırıp sana bakacagım gamze 🙂 dualarımız sana ıyı gelecek..

 241. dualarımız seninle gamze başarabilirsin evladın için bunu yapmalısın çok geçmiş olsun şuan gözyaşlarımı tutamıyorum ama biliyorum çok iyi olucaksın…ve iyileşince bize yaz lütfen…

 242. merhaba gamze kardeşim! kardeşim diye hitap ettim zira ben 70 doğumluyum 42 yaşındayım.benim hiç kızkardeşim yok tek kızım bende senin gibi 2006 da evlendim.2008 de bir kızım oldu çok geç yaşa kalmış annelik yaşıyorum.zaman zaman bana bir şey olursa kızımı kim büyütecek diye korkular sarıyor tüm bedenimi.ölmekten değil biricik kızımı benim kadar üzerine titreyerek bakıp büyütecek kimse olmayacak diye canım yanıyo.Ama şunu bilmeliyizki Yüce Yaradan dualar üzerine kurmuştur bu kainatı ve dualar üzerine devam ediyor şu an bu yazıları okuyorsan eğer tüm kalbimle sana ve biricik yavruna YARADAN RABBİM SAĞLIKLI UZUN ÖMÜR VERSİN,BİRLİKTE DAHA NİCE YILLAR VE YAŞLAR YAŞAYIN,EVLADININ YUVA KURDUĞUNU,TORUNLARINI GÖRMEYİ NASİP ETSİN İNŞAALLAH.diye dua ve niyazda bulunuyorum.

 243. tüm dualarım sizin için. daha fazlasını yapabilmeyi çok isterdim ama herşeyden önce inanmak zorundasınız. Atakan için, Emrah için, anne-baba-kardeş için… Salmayın kendinizi. En başta kendiniz için.

 244. Siz bir annesiniz ve anneler asla vazgeçmez ne hayattan ne de biricik yavrusundan. O gülen gözleriniz yavrunuzu kucağınıza aldığınız ilk gün nasıl umutla dolmuşsa, yine aynı umudu yerleştirin bakışlarınıza çünkü ben inanıyorum ki o güçlü umut sizde var olduğu sürece yeneceksiniz ve bu savaşın galibi siz olacaksınız. Yüce Rabbim sizi biricik yavrunuza bağışlasın.Tüm dualarım sizinle…

 245. Sevgili Gamze, anne olmanın sorumluluğunu, yazını okurken gözyaşları için de tekrar hatırlamak… Hiç unutulmaz ki…Sen bu başına gelen berbat şey sayesinde daha da hassassın, ama inan ben de hep bu kaygılar içinde kızımı büyütüyorum. Bana bir şey olursa o ne yapar?Sevgili arkadaşım, kaderci olmama zamanıdır. Tabi başına gelmeyince anlayamaz insan ama. Yukarıdaki yazılarda türlü çeşit olaylardan, sonra mutluluğa ulaşan örnekler var. Bunlardan biri de neden sen olmayasın? Ben buna inanıyorum, lütfen sen de inan. Üstelik mucize olarak da görme bunu. Olacak de. Kabanı da al ve kaç gün giyerim demeden giy lütfen… Dualarım seninle…..

 246. Blogun linkini annem gonderdi bana , kacirmisim bu guzel blogu kim acaba dedim yaziyi okumadan. Sonra okudum ve bir anne olarak kalbim agriyor simdi . Klavye basinda konusmak kolay biliyorum ama sen annesin , bir can verdin ve bir mucize yarattin .. simdi yine bir mucize yaratip cabucak iyilesmen gerekiyor.. annelik bu degilmi zaten .. Ben seni tanimiyorum ama sana inaniyorum . Gercekten iyilesip oglunla ilgili yazacak bir suru seyi takip etmek istiyorum , guzel gunleri ,okullarını, oyunlarini ..hepsini iyilesip yazmani diliyorum . Okudugum andan itibaren dua etmeye basladim bu guzel anneyi oglunan ayirma diye ve sen “iste basardim , yendim “yazini yazana kadar da devam edicem . Lutfen pozitifligi ve umudunu kaybetme .Biliyorum ben oglunla ve kocanla daha coook guzel gunlerin olacak ..

 247. Boğazım düğümlendi, ne söylenir hangi kelimeler çare olur, hangi teselli derman olur bilemiyorum.

  Anne babalar için;

  ”Allah kimseye evlat acısı göstermesin”

  ”Allah kiimseyi evladınla sınamasın”

  derler, derler de, kimse evlada ”Allah ana baba acısı göstermesin” demez, çünkü sırasıyla gelecekse ölüm, evlat yaşayacaktır bunu bir gün!

  ama böyle zamansız vakitsiz değil be!

  Duaların hükmü varsa kuldan Rabbimize, ne duam eksilir şu saatten sonra ne kelimelerim…

  Rabbim seni evladına bağışlasın…

  İnancını yüreğinden, umudunu kendinden esirgeme…

 248. Sevgili Gamze,
  Ne yazacağımı, hangi kelimeleri kullanıp hissettiklerimi anlatacağımı bilemiyorum:(
  Yazının başında ağlamayacağım demişsin, ama öyle karamsar öyle umutsuzca yazmışsın ki, ben bile gözyaşlarımı tutamıyorum. Lütfen bu hastalığa karşı güçlü ol, moralin çok çok yüksek olsun ki o seni yeneceğine sen onu alt et. Çok yakında iyi haberlerini alacağımıza biz inanıyoruz lütfen sende inan. Sevgiler..

 249. Sevgili Gamze,

  Allahtan umut kesilmez, lütfen yenilgiyi kabul etme, hayata sımsıkı sarıl.

  Allahım acil şifalar versin, seni çocuğuna ve sevdiklerine bağışlasın.

  İnşallah senden güzel haberler alacağız.

  Dualarım seninle…

 250. Gamze merhaba, geçirdiğin rahatsızlığın aynısı ben de 7 sene once gecirdim. Ben de Ege üniversitesin de tedavi oldum. Orası çok iyi bu konuda. Sana tek tavsiyem moralini hep yuksek tut. bütün ilaçlarlardan daha iyi gelecek sana. Ve iştahı her zaman yerinde olsun. Yiyemesen bile zorla kendini. Cunku bunyeni güclü tutman gerek. Eğer bana ulaşmak istersen eminegecit@gmail.com buraya mail atabilirsin. telefonlaşırız manen destek olduğum bir cok hasta oldu. En kısa zamanda atlacaksın sen de benim gibi 🙂

 251. RABBİM YAR VEE YAAEDIMCIN OLSUN .. ALLAHIM seni evladına evladını sana bağşlasın İNŞAALLAH..
  RABBİMDEN ümidini kesme nolur.. kuzenimin eşi en son noktasında bu hastalığın pençesinde olduğu anlaşıldı.. o kdr. kötü bir tedavi süreci yaşadıkı.. drlar asla yaşamaz dedi.. şimdi o kdr sağlıklı ki anlatamam.. sedece 1 yıldan daha az bir savaş verdi bu hastalıkla ve kazandı.. sende ümidini kesme, kendini dinleme sakın.. oğlun için.. ALLAHIM KORUSUN SİZİ

  • SEVGİLİ GAMZE DURUMUNU ÖĞRENDİĞİMDEN BERİ ELİMDEN GELEN HERŞEYİ YAPIYORUm ASLA YANLIZ DEYİLSİNNN BENİM GİBİ BİR SÜRÜ ANNE YANINDA BENDE DOĞUM SONRASI LOHUSALIK DEPRESYONU TEŞHİŞİYLE ARALIUKLARLA HASTANEDE YATTIM SONRA 2.5 YIL İLAÇ TEDAVİSİÇÇÇOOOOK ZORDU AMA YENDİKKK TABİKİ SENİN DURUMUN DAHA FARKLI AMA SENİ ÇOK İYİ ANLAYABİLEN BİR ANNEYİMMMM ALLAHA ŞÜKÜR SAĞLIKLI YIMMM İLAÇ DA KULLANMIYORUMMM GECE ANNENLE KONUŞTUM KAN İLİK TROMBOSİT NE GEREKİRSE HEMEN VERİRİMMM ATLAR OTOBÜSE GELİRİMMM BENİMLE İRTİBAT KURUN 0505 238 25 97 BENDE HASTANE NUMARASI VAR HERGÜN ARIYCAMMMMMM HER ZAMAN YANINDAYIMMMMM

 252. mevlam neylerse güzel eyler… bu mübarek cuma akşamı Eyüp sULTAN HZ.NİN şifasını versin Allah ım inşallah sana… ya şafi…

 253. CANIMSIN YAA KIYAMAM NE SANA NE BALDAN TATLI ATAKANINA LÜTFEN UMUDUNU KESME ÜZÜLME HİÇBİŞEY İÇİN HELEDE O HASTALIK İÇİN YENECEKSİN ONU YENMELİSİN ONUN GİBİ BİR VİCDANSIZAYENİLMEMELİSİN SAKIN SEN BİR ANNESİN YAZINDA DA DEDİĞİN GİBİ KADIN ZAYIFTIR ANNE GÜÇLÜDÜR Kİ BİZ KADINLAR NEKADAR GÜÇLÜ VE BECERİKLİ İNSANLARIZ ANNENİNKİNİ SAYMIYORUM BİLE DUALARIMIZ SENİNLE ARAMIZDA OLMANI TEMENNİ EDİYORUM RABBİMDEN UMUT KESİLMEZ KESİNLİKLE SABRET DUA ET YIKILMA HERŞEYİ İSTE RABBİMDEN RABBİM KULUNU GERİ ÇEVİRMEZ BİZLERDE SENİ DUALARIMIZDAN EKSİK ETMEYECEĞİZ LÜTFEN HEP KAL ATAKANININ YANINDA GEREKİRSE BİZLER YOLLARIZ SÜT DİLİMLERİNİ VE SİMİTLERİ SİZ HEP MUTLU OLUN….GÜZEL HABERLERİNİ BEKLEYECEĞİZ GÖRECEKSİN GÜNEŞ DOĞACAK HEPİMİZ İÇİN;)SENİ ÇOK SEVDİK HEP BİZİMLE OL….

 254. Gamzeciğim, inşallah ameliyatın iyi gecmiştir. Allah büyük allah, senin yanında bunu sakın unutma. Melekler seni koruyacak allahın izniyle. iyilik haberlerini bekliyoruz, lütfen bizleri haberdar edermisin durumundan. yanında olmak istiyoruz tüm kalbimizle. Allahın izniyle herşey güzel olacak güzel kızım. çok geçmiş olsun

 255. ne diyecegimi bilemiyorum…hic hickira agliyorum halen…allahim korusun sizi…allahim seni once evladina sonra sevdiklerine bagislasin…lutfen guclu olmaya calis…iyi olacaksin inaniyorum…kocaman sevgiler…

 256. S.A.

  Allah (cc) herseye kadirdir ona guven samimiyetle iste. Herseyi yokdan var eden icin hicbir sey zor degildir. Her an dua et bizlerde senin icin edelim ins. dusun bir kere kapimiza birdilenci gelse israrla istese yalvarsa acziyetinisoylese sabredebilirmiyiz hayir merhametimiz izin vermez isde seni beni herseyiyaradan rabbimizin merhameti bizimkinden daha daha fazla.
  Kurani Kerim de yuce Rabbimiz sabir dua namazla benden isteyin diyor. Sen yeterki gonulden iste hicbirsey onun icin IMKANSIZ degildir kardesim. unutma UMUDUNU YITIREN HERSEYINI YITIRMISDIR….
  Abdest,namaz,dua, sevgi,inanc manevi ilaclarin bunlar.
  Maddi ilaclara doktoruna da guven insallah…
  DUA ILE DOSTUM
  (Size bu mesaji taaa okayanuslar otesinden yaziyorum sizi hic tanimiyorum rast gele denk geldim blogunuza ama iyi haberlerinizi gorucegime o kadar icden hissedebiliyorumki . bu arada hislerim cok kuvvetlidir. Guzel gunler cok yakin sadece biraz sabir insallah.)

 257. Rabbim Safi ismini uzerinizde tecelli ettirsin… Sizi basta yavrunuza ve ailenize bagislasin! Hem siz hem de yavrunyz Allah’a emanetsiniz ve Allah da hem en emin hem de merhametlilerin en merhametlisi!
  Yillar once kayinvalidem yakalanmis bu hastaliga ve yenmis Allah’in izniyle. Yillar sonra sizin gelininizin de ayni cumleleri kurmasi duasiyla Allah’a emanet olun.

 258. bende bir anne olarak göz yaşlarımı tutamadım dualarım seninle allahım yüzünüze baksın inş. en kısa zamanda iyileşirsin kötü düşünme hayata sımsıkı tutunman için bir nedenin var OGLUN ve sonrada eşin ailen için ayakta durmak zorundasın mevlam herşeyi o kadar güzel yazmışki eminim yavrunu sensiz bırakmayacaktır allah yar ve yardımıcınız olsun

 259. geçmiş olsun, ne denir bilemiyorum, buradan ahkam kesmek önerilerde bulunmak kolay, ancak yaşayan bilir herhalde …. size tek söyleyeceğim; inancınızı ve yaşam ile bağınızı koparmayın. Allah yardımcınız olsun. geride bıraktıklarınızı tabii ki düşüneceksiniz, ama önce kendinizi ve bu hastalıktan nasıl kurtulabileceğinizi düşünün. sevdikleriniz için yapabileceğiniz en güzel şey, savaşmak, güçlü olmak ve onlardan ayrılmamak için elinden geleni yapmaktır. Allah yardımcınız olsun. sevgiler

 260. Merhaba gamzecimm şuan senin için Allaha yalvarıyorum senin ve senin gibi cümlesi için Allah yar ve yardımcın olsun seni çocuğuna eşine ve ailene bağışlasın canım benimm inşallah iyi olursun iyi haberlerinide burdan ulaştır bize olurmu..

  Allaha emanet ol..

 261. Gözyaşları içinde okudum yazını. Umarım her şey yolunda gider ve çok çabukça iyileşirsin. Senin için her gün dua edeceğim.

  sevgiler

 262. Allahım senin evladına,evladı da sana bağışlasın inşallah…. zor olacak biliyorum ama sağlığına bir an önce kavuşman dileğiyle… dualarım seninle…

 263. Selamlar öncelikle çok geçmiş olsun,Afet arkadaşımdan duyup geldim sayfanıza,yazdıklaırnızı zor okudum,bende bir anneyim,annesini erken yaşta kaybetmiş bir anneyim,yazdıklarınız bana hiç yabancı gelmiyor bir anne gözü arkada kalıpta vakitsiz vedalarla ahirete göçtüğünde geride bıraktıklarıda onunla giriyor kara toğrağın altına,hiç bir şey eskisi gibi olmuyor,belki yanlarında sevenleri destekçileri oluyor ama ana kadar olmuyor,her şeyleri yarım yamalak her seviçleri buruk eksik,en mutlu günlerinde içlerinde annemde görseydi diye düşüncelerle yüzlerinin hep bir tarafı asık,ama yaşınız çok genç,moralinizi bozmayın lütfen,buradan yorumlarda atıp tutmak çok kolay bizlere,her ne kadar sizi anlamaya çalışsakta sizin ne yaşadığınızı bir kendinizi birde Rabbim bilir,ama moral çok önemli,lütfen hep düzelicem ümidini taşıyın içinizde ve bizlerde duacınızız gün doğmadan neler doğar derdi veren Allah elbet dermanınıda verecektir,inşallah eski sağlığınıza kavuşup bu yazdıklarınızı ilerde bu sefer mutluluk gözyaşlarıyla okursunuz,selamlar Allah’a emanet olun,Allah sizi sevenlerinize sevdiklerinize bağışlasın…

 264. Sevgili Gamze, ben de senin gibi kanser hastası bir anneyim. Durumun çok zor olduğu zaten malum ama senin benim gibi annelerin üzülme,hayata küsme ve kenara çekilme gibi bir lüksümüz yok. Biz sonuna kadar belki 1 gün belki 1 sene belki 10 sene daha çocuğumuzun yanında olmak için mücadele etmek zorundayız. Lütfen kendini bırakma,kendine inanmaya, iyileşeceğine inanmaya devam et çünkü en büyük güç biziz, beynimizde yarattığımız biz. Atakan ve Emrah’la çok uzun seneler birlikte olman dileğiyle, sevgiler Şebnem

 265. gazmecim allah sana acil şifalar versin evladından ayırmasın moralini yüksek tut allahın izniyle iyi olacaksın dualarımız seninle

 266. canım bizi çok üzdün hemen neden pes ediyorsun Allahım yavrunu sana bağışlasın şifa versin birlikte daha çok şey yapıcaksınız inanıyorum sende inan.

 267. Gamze Hanım, gözyaşlarıyla okudum yazınızı ama yaşama tutunmak için çok özel nedeniniz var maşallah güzel oğlunuza, güzel ailenize. Dualarımda olacaksınız, sevgilerimle…

 268. ALLAH’IM TEZ ZAMANDA SAĞLIK VERSİN SENİ ÇOCUĞUNA VE AİLENE BAĞIŞLASIN .MORELİNİ ÇOK YÜKSEK TUT. BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİCİ YİYECEKLER YE.KENDİNİ DAHA ÇOK DÜŞÜN ÇÜNKÜ SEN İYİ OLURSAN HERKES İYİ OLUR.DULARIM SENİNLE.YARDIM EDECEĞİMİZ BİRŞE VARSA ELİMİZDEN GELEN HERŞEYİ YAPMAYA HAZIRIZ.SEVGİLER

 269. benim babam yıllar önce kanser ameliyatı geçirdiğinde doktoru 3 gün 3 hafta en fazla 3 ay ömrünün olduğunu söyledi… fakat babam inanmadı…. doktorun verdiği tavsiyelere diyetlere dahi uymadı.. ben iyiyim doktorlar bişiy bilmez dedi… ve 10 yıl yaşadı.. bu 10 yıl içinde hastalığı hiç nüksetmedi ve 10 yılın sonunda kalp krizinden vefat etti…. bildiğimiz hiç kalp rahatsızlığı yokken….
  Bu sağlık, ömür hepsi Allah’ın yanında saklı bilgiler… kimi grip olup ertesi gün hayatını kaybediyor kimi komadan çıkıp normal hayata dönüyor… lütfen hep iyi şeyler düşün iyi olsun…. tabi dualarınıda eksik etme…. duanın açamayacağı hiçbir kapı yok unutma
  ….

  • Canım ben biliyorum ki,anneneler çok kuvvetli olurlar,seni tanımıyorum ama bende bir anne olarak biliyorum ki,bilmediğim ama içimin ısındığı bu yazıyı yazan anne gamze evladı için dört elle sarılır hayata ve dualarla rabbimin yardımıyla inşaallah çok çok iyi olur..Rabbimden dilerim ki,rabbim seni evladına sevdiklerine bağışlasın.Ne olur kuvvetli ol,hemde çokk ..ALLAHIM SENİ ATAKANININ YANINDAN BİR ÖMÜR AYIRMASIN..Şafi isminden şifalar nasib etsin inşallahhh..

  • öncelikle çok geçmiş olsun benim çevremdede bu hastalığa yenilenler oldu güzel arkadaşım fakat ben şunu gördüm o insanlarda ne zaman mücadeleyi bırakırsan umudunu yitirirsen işte o zaman kaybettiler sakın umudunu yitirme evladın için mücadele et tüm dualarımız seninle

 270. kendımı durduramıyorum aglamaktan bır an kendımı senın yerıne koydum senı hıc tanımıyorum ısmını sımdı ogrendım ama bu hıc onemlı degıl kurban oldugum rabbım sana sıfa versın bu cuma gununde elımı rabbıme acıp sana dua edıyorum evladına esıne annnene bagıslasın senı ama sen guclu olmalısın kendını ınandırmalısın ıyı olucagına evladın ıcın annnem ıcın allaha sıgın ıyı olucakısn sen …

 271. <blogunuzu tesadüfen gördüm.Yazınızı göz yaşları ıcınde okudum.Bu zor günleride Allahın ıznıyle atlatacağınıza eminim,şimdilerde bu hastalıkta büyük ilerlemeler var sizde bunlardan faydalanacaksınızdır.Bır evladınızın olması sizin metanetiniz ve bu kavgada daha başarılı olmanız ıcın güzel bır neden.İnsan yaşadıkça ümit vardır ve ınanıyorum kı siz de bıraz sor olsada güzel günlere kavuşacaksınızdır.Çok geçmiş olsun ve saglıkla burada yenıden yazmanız dileğiyle hayırlı Cumalar.

 272. Gazme hanım yazınızo okurken gözyaşlarına hakim olabilmek bir anne olarak benim için çok ama çok zor. Ancak siz güçlü olmalısınız hepimizin bildiği gibi kanser ve aha bir çok hastalığın en başında moral geliyor. Hem sizin moralinizi yüksek tutmak için çok ama çokk önemli bi sebebiniz var. Oğlunuz. Ben inanıyorm ki bu yazının altına bize iyi olduğunuz haberlriniz vereceksiniz. Sizi tanımayan biri olarak ben bu haberi okuduğumda sanki yıllardır tanışıyormuşuz gibi mutluluktan birkez daha ağlayacağım. Şimdi tüm kalbinizle inanarak DİMDİK DURMA ZAMANI.
  Sevgiler…

 273. Su an cuma selasi okunuyor senin icin dua ediyorum yemin ederim hep de edicem Rabbim seni ogluna bagislasin aci gün göstermesin ben daha 3,5 aylik anneyim ama dayanamadim yazdiklarina Ya Şafi cekelim bol bol Rabbim ismine hürmeten şifa versin sana

 274. Kızım doğduğu zaman psikolojim bozulmuştu, annelik sorumluluğu ağır gelmişti ve sürekli bana muhtaç ufak prensesim bana bişi olursa ne yapar diye düşünüyordum..Sürekli ona veya bana bişey olduğuna dair beynimde sahneler canlanıyordu.Artık mutsuzluğum had safaya vardığında psikolojik yardım aldım.Tüm seansların özetini anlatmıycam tabiki ama bana söylenen bir cümle vardı ki içimi rahatlattı ve korkularımın üstesinden gelmeme yardımcı oldu.’belki de kızın için en iyisi budur’
  Ben senin durumunda değildim.Belli bir hastalığım yoktu.Ama ölümün beni beklediğini biliyorum.Ne zaman nasıl olucağını bilmiyorum ve beni korkutan bu işte.Kaç kişi insan o gün uyandığında aklına bile getirmediği ölümü o gün yaşayacağını biliyor? Benim için o gün geldiğinde Allah’ın kızım için en iyisini yapacağını biliyorum.kızım için en hayırlısının böyle olduğunu..
  Oğlun için her zaman hayatın iyi şeyler getiriceğini düşünürsen en azından yaşadıklarını huzur içinde yaşayabilirsin..Allah sana yaşama sevinci versin..Dualarımız seninle..

 275. dualarım hep sizin için artık,inşallah çok iyi geçecek operasyon ve iyi olacak sonu…Atakan yaşında bir oğlum var öpüyor onu…

 276. Lütfen umudunu gaybetme Gamze,Atakan için kaybetme umudunu… umut var ise her zaman bir şans vardır, gün doğmadan neler doğar…Sen bir annesin ve bellki çok güçlü bir annesin,bu da seni yıkmayacak..
  dularım seninle

 277. s.a. seni tanımıyorum bilmiyorum ilk defa sitene girdim ve ağlayarak okudum yazdıklarını.cahide senin için bugün dua istedi. canı gönülden dua edecem sana ve evladına benim de bi tanecik gözümün nuru evladım var onu düşününce ve senin yerine koyunca kendimi çok çok üzüldüm. Allahım sana hayırlı bir kapı açsın Şafi isminin hürmetine sana acil şifa versin. kendini tutmaya çalış ağlayıp moralini bozma dimdik dur unutma Rabbim dilemesiyle herşey olur.. Allahım yardımcın olsun kardeşimm…

 278. Yemin ediyorum o kadar yürekten inanıyorum ki sağlığınıza kavuşacağınıza. Boğazım düğümlenerek,yutkunamayarak, ağlayarak okudum yazınızı ve yine sevinç gözyaşlarıyla okuyacağım iyi haberlerinizi. Atakan hep ellerinizden taze meyve sularını içecek inşallah daha nice yıllarca. Bakın herkes tek yürek oldu, herkes hazır elinden geleni yapmaya, herkes inanıyor hem de çok ama çok. Atakan’ınız, sevdiğiniz bırakmayacak ellerinizi. Başka türlüsünü kimse düşünmüyor, düşünmeyecek.. dualarını kimse esirgemeyecek, Zor günlerin hepsi geride kalacak. Bitecek.

 279. Bir de size bir tedavi yöntemi önermek istiyorum homeopati.
  http://www.turkiyehomeopati.com/seminerler.htm
  bu izmirdeki homeopati derneğinin linki.denemekten hiç birşey kaybetmezsiniz.Panik atağımdan kurtulmamı ve kızımın boş demir rezervlerinin ve demir eksikliğinin giderilmesini sağladı.O kadar etkilendimki şuan İstanbulda ben de eğitimini almaya başladım.Bi araştırın derim hiç bişi kaybetmezsiniz ama çok şey kazanabilirsiniz.tamamen doğal ve yan etkisiz bi yöntem..sevgilerimle..

 280. Guclu anne Gamze hanim sayfanizi okurken gosyaslarina boguldum. bende yeni anne oldum sizi her anne gibi cok iyi anliyorum.yavrunuzu dusunuyorsunuz ama su anda en onemli sey kendinizi dusunmeniz moralinizi yuksek tutmaniz gerekiyor.biliyorum cok zor sey bu soylediklerim ama basaracaksiniz butun kalbimle inaniyor ve dua ediyorum sizin icin….daglar kadar buyuk derdimizde olsa derdimize bakarak benim buyuk Rabbim var demeliyiz.var eden ve yok eden tek odur,Allahin izniyle dualarla insAllah hersey iyi olacak insAllah.Rabbim sizi once yavrunuza sonrada tum sevdiklerinize bagislar insAllah…

  Rahman ve Rahim olana emanet olunuz…dualarimdasiniz….

 281. Geri bildirim: BebekveBen.com | Gamze Akbaş İçin Kan ve Kemik İliği Çağrısı -

 282. 10 şubat canım ne olur kendini bırakma benimde bir oğlum bir kızım var hep düşünürüm bana bişey olsa neolurlar diye ama sen böyle düşündükçe daha çok yıpranırsın düşünme moralini yüksek tut RABBİM seni evladına bağışlasın buğün cuma kılınan namazların okunan duaların hürmetine yüce RABBİM seni sağlığına kavuştursun inşallah.

 283. Bir yere gitmek yok. Kuvvetli bir anne olduğunuz belli. Ben yavrumla sınanmış biri olarak sizinde bu sınavdan geçmenizi diliyorum. İnşaallah bu sıkıntıdan kurtulup, onunla uzun bir ömür geçireceksiniz. Dualarım sizinle…

 284. Gamze biliyorum iyisin şimdi ve bu yorumları okuyorsun yüzünde tebessümle, ben ve bu kadar insan inandık şükürler olsun diyorum:) Böyle yazmak istiyorum, rabbime tüm kalbimle diliyorum….

  sevgiyle…

 285. Sevgili Gamze, yazını okurken gözyaşlarımı tutamadım. Canım, sevdiklerini Allah’a emanet edersen bir daha görürmüşsün.Bu laf öyle hoşuma gitti ki, kimi geçirirsem geçireyim.Hep Allah’a emanet olun derim. Gamzecim ,sende Allaha emanet olsun. Allah önce seni bağışlasın, sonra evladına ,anana babana kocana.Tüm dualar üstüne sağlık olarak gelsin.

 286. Allah şifa versin sana ..oğlunla uzunn ve mutlu bir hayat yaşamanı canı gönülden diliyorum allahtan .. Sevgilerr

 287. lütfen güçlü olun bu yazılarınızın ilk hastalığı öğrendiğinizdeki şaşkınlıkla yazıldığını düşünüyoruz zira cümlelerinizden sizin nekadar güçlü bir kadın olduğunuzu hissediyorum. Siz bütün güçlükleri, zorlukları en önce çocuğunuzdan aldığınız moral yenecek, başaracaksınız. Lütfen bunu unutmayın. güzel haberlerinizi bekliyoruz.dualarımız sizinle…

 288. umudunu hiç bir zaman yitirme güçlü ol n’olur.. moralini yüksek tut ki kazanan sen olasın.. allahtan acil şifalar diliyorum sana. allah yavruna eşine ailene bağışlasın seni. sağlıklı uzun ömürlerin olsun
  çok çok geçmiş olsun

 289. merhaba ,artık kanser tedavi edilebilen bir hastalık.
  yeterki siz kendinizi bırakmayın…
  en kısa zamanda geçmiş bitmiş olur işallah…
  sevgi ve dualarımla

 290. Merhaba,
  Senin için ve Atakan için hep dua edeceğim..başka yapilabilicek bisey var mı? Ilık nakli vb nasıl oluyor? Senin yavrun hepimizin yavrusu, bu hayatı sensiz yaşamaması için yapabileceğimiz bisey var mı??

 291. Pozitif düşünmeye başlama zamanı. Yapacağın çok şey var ve sen bunu başaracaksın. Allah sana bir şans verecek ve bundan sonra hayata ve oğluna, tüm sevdiklerine daha çok sarılacaksın.

 292. Dualarımdasınız…Güçlü olun lütfen herkesin dua’sı ve desteğiyle yaşama inancınızla yeneceksiniz bu hastalığı.

 293. Ben okurken bile ağladım bu kadar sen yaşarken bunları neler çekiyorsun. Moralini yüksek tut. En önemlisi bu biliyorsun. Allah seni başta yavrun, sevdiklerine bagislasin. İnşallah hayırlı haberlerini alırız. Allah yardımcın olsun.

 294. geçmiş olsun umarım en kısa zamanda iyileşir ve oğlunuza en sağlıklı halinizle sarılırsınız… nolur mücadeleye başlamadan pes etmeyin, sevgiler………sağlıklı güzel günler inşallahhh

 295. canım kardeşim seni tanımıyorum ama şimdi cuma ssati ezan okunuyor rabbım seni o evladına bağışlasın.Allah sana sağlıklı bir ömür versin ki oğlunun her dakıka buyuyusunu göresin.ıyı düsünmeye bak kötüyü hayatından cıkar.ALLAHA sığın o her dertlinin yanındadır.birde tesbıh cekebılırsen BİSMİLLAHİ YA ŞAFİ diye tesbih cek.manası allahım sifa isminle bana şifa ver demek……ALLAH yardımcın olsun.dualarım seninle insallah iyi oldugun zaman senınle görüşürüz.Allaha emenet ol…

 296. lütfen kendini bırakma umutsuzluğa kapılma inşallah iyileşeceksin,dualarımız seninle olacak,rabbim sana şifa versin oğluna sevdiklerine bağışalsın inşallah..

 297. Allahım seni önce evladına kavuştursun.. O kadar çok dua edenin var ki… Bu mübarek cuma saatinde dualarım seninle.. En kısa zamanda sağlığına kavuşup bu mesajlara tek tek yorum yapacaksın.. Hepinize teşekkür ederim diye. Kendini bırakma ne olur..

 298. Cennet kokulu güzel ANNE.Bu yazı şimdi çok sevdiğim arkadaşımdan geldi.Yazını göz yaşları içinde ellerim titreyerek yazıyorum.Rabbimden tek dileğim bir an önce sağlığına kavuşman.Rabbim seni yavruna bağışlasın.Bizler senin yanında olucaz.Rabbimde seninle olsun.Sağlıcakla kal.

 299. Yazınızı üzüntü içinde okumuş bulunmaktayım.Lakin umutsuzluk hiç bi kalemde fayda saglamamaktadır,bu sizi asla inançsızlıga yöneltmesin.Bilesinizki hastalıklar biz insanlar içindir şimdi metaneti elde tutma zamanıdır.ALLAH yar ve yardımcın olsun kardeşim.

 300. Evlatlarndan sık sık ayrılmak zorunda kalan bi anne yazıyor.dualarm seninle ve yawrunla.gücüm yok demeye hakkn yok,sawaşmama şansn yok.dik dur güçlü we inançlı ol.şu an akan gözyaşlarm belki derdne derman değl ama şehrin birind yüzünü hiç görmedğn hiç görmyeceğn bi anne senin için hep dua ediyor.

 301. mrb yazınızından etkilenmemek mümkün değil. sizin tanımadığınız ve sizi tanımayan bi sürü yüreği şefkat inaç ve merhametle dolu insanın duasını almışsınız ..O bu denli duanın hakkaniyetine yakışan temennileri boş çevirmez…Allahın merhameti üzerinize olsun O’ şafii dir.

 302. Çıkmayan candan umut kesilmez lafını boşa dememişler Biliyorumki umudunla gücünle sevenlerinin desteğiyle bu hastalığı yeneceksin pozitif düşün şuan cuma saati ve tüm dualarımız senin için başarabileceğine inanıyorum sende inan çok fazla kişi bu hastalığı yendi sen neden yenmeyesin Allahtan senin için acil şifa ve güç diliyorum

 303. gamzecim adaşım umudunu yitirme sakın.güçlü ol şu an oğlundan ayrısın ve bu kısa sürecek biliyorum.herşey olumlu olacak.sende gücünü koruyacaksın.moralin hep yüksek olucak.yanındayız senin yalnız değilsin.pozitif bak hayata tamammı.allahım bunca dua yı geri çevirmeyecek.iyi olduğun haberini alana kadar takipteyim seni.bu illetten iyileşen çok insan var biride sen olacaksın.allaha sığın beslenmene dikkat et.sanki gripmişsin gibi hafife al bu hastalığı.şu ana kadar pozitif baktığım hiç bişeyde yanılmadım.sendede yanılmayacağım ve sen iyi olucaksın içten inanıyorum.

 304. ben de senin gibi anneyim 🙂 18 aylık bir oğlum var 17 günlükken bağırsak enfeksiyonundan yenidoğan yoğunbakıma kaldırıldı ilk gece 40 üzeri atesi vardı, doktorlar ümit vermedi bebeğim için.ben lohusaydım daha ve bebeğimi kollarıma vermeleri ile almaları bir olmuştu 😦 çok ağladım çok yıprandım…. ama bu bir sınavmış ki dualarım sevdiklerimin duaları ile rabbim bana babasına bağışladı 🙂 sen de güçlü ol ve bu bir sınav diye düşün.gördüğüme göre sen güçlü ve iyi bir annesin :)iyi anne evladı tırnaklarıyla kazıya kazıya mücadele eder.şimdi güçlü olma zamanı. biz seni tanıyanlar ve tanımayanlar olarak destekciniz.dualarım seninle. rabbim seni biricik yavruna bağışlasın

 305. Allah’im seni ailene ,sevdiklerine en cokta kucuk ogluna bagislasin.Umudunu kaybetme ne olur bu illetin seni yenmesine izin verme morelini hep yuksek tut dualarimiz hep seninnle tez zamanda sagligina kavusursun insallah…

 306. Allah tan acil şifalar diliyorum inşallah en kısa zamanda eski sağlığınıza kavuşursunuz amin…

 307. SEVGİLİ KARDEŞİM ŞUNU HİÇ UNUTMA
  İNSAN NEFES ALDIKÇA,KALBİDE SEVENLERİ İÇİN ATTIKÇA ÜMİTLER TÜKENMEMELİDİR.
  BU YORUMLARI OKUYAN HERKESTENDE BİR RİCAM VAR.İNSANIN BAŞKALARINA YAPTIĞI DUA ALLAH KATINDA DAHA MAKBULDUR.HEM SENİN İÇİN HEM ŞUANA BÖYLE ZOR HASTALIKLARLA MÜCADELE EDEN İNSANLAR İÇİN SONRADA KENDİMİZ İÇİN DUA EDELİM.HAYAT BU YARIN İÇİN HİÇBİR GARANTİMİZ YOKKİ.
  ALLAH SENİ ÖNCE YAVRUNA VE EŞİNE SONRADA SEVENLERİNE BAĞİŞLASIN.ALLAH DERDİNE DERMAN VERSİN.İNŞALLAH İYİLEŞECEKSİN.
  SENİ TANIMIYORUM.ŞU AN İÇİN GELİŞMELER NEDİR BİLEMİYORUM.
  ANCAK BEN ANKARADA 38 YAŞINDA BİR BAY IM.DONÖR TESTİ NASIL YAPILIR.KİM VEREBİLİR.BUNLARIN AYRINTILARINI ÖĞRENİP GEREKİRSE İZMİR E DE GELEBİLİRİM.NE ŞEKİLDE BİR FAYDAM OLACAKSA BEN HAZIRIM.
  ALLAHA EMANET OLUN.
  06sigorta@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 308. Yazının tamamını ağlamaktan okuyamadım .Lütfen vedalaşma, hoop nereye?…Allah bazılarına böyle sınavlar veriyor malesef….Ama sen asla pes etme, yaşayacağım! oğlum için, sevdiklerim için yaşayacağım diyerek, güçlü ol.Allah dermansız dert vermesin, çaresiz bir hastalık değil.Tüm önerileri dene, şifa doğada inşallah.Tamam adı bile ürkütücü ama tedavisi var.Ve sen inanıyorum ki yeneceksin bu adı korkunç kendi basit hastalığı….ve bize oğluşunla yaptığınız güzel etkinlikleri filan resimleyeceksin.bizde güzel yorumlar yazacağız….Unutma Yeneceksin ve biz senin ne kadar güçlü bir insan olduğunu göreceğiz….Annem bize üzüldüğümüzde : neşeli ol ki genç kalasın diye şarkı söylerdi. inan okadar doğru ki ; sen de neşeli ol ki çok yaşa, mutlu ol….yavrunla, eşinle birlikte uzun ve mutlu bir ömür diliyorum sana,canım benim…

 309. sizi tanımıyorum bir hafta önce üye oldum bloğunuza haberleriniz sayfamda çıkmaya başladı bugün okudum yaşadıklarınızı gerçekten çok üzüldüm ama siz inanamadan gerçekleşmez hiçbir mucize allahın mucizelerine inanın sizi yavrunuza bağışlasın inanmak başarmaktır kendinizi yavrunuz için bırakmayın mutlaka iyi haberlerinizi duyucaz ve burdan yazışıp hatta tanışıcaz dualarım sizinle.

 310. kendine ve yavrun için her şeyin iyi olacağına inan lütfen. bu illeti yenenler, hep gülerek yaşamaya devam edebilenler… sen de güzel yavrunu düşüne düşüne atlatacaksın bunu, inanıyorum. seninle birlikte atan çok yürek var…

 311. Annesizliğin ne demek olduğunu çok iyi bilenlerden biri olarak lütfen güçlü ol lütfen kendini bırakma. Her zaman dualarımdasın her zaman . Rabbim en kısa zamanda sağlığına kavuşmanı nasip etsin o herşeye kadirdir.

 312. Sevgili Gamze,
  Bu içten yazını facebookta bulunan anneyiz hepimiz grubumuza bir arkadaşımız paylaştı. Topumuz dağıldık…Üzüldük…Acını içimizde hissetmeye çalıştık…Belki senin kadar değil, belki yaşayanlar kadar değil…Ama içimiz yandı…Senin durumunda olan kimbilir kaç anne, kaç baba var. Dileğimiz o dur ki inşallah tüm dirayetinle en kısa sürede bu pis hastalığı yenersin. Lütfen kendini salma, tüm gücünle savaş. Gelecek hayatın için,eşi işin, evladın için ve seni seven herkes için…Tez zamanda sağlığına kavuşmanı diliyorum…Dualarımız sizinle…Sevgilerle!

 313. Allah sana tez zamanda şifa versin inşallah ; yavruna bağışlasın rabbim; dualarımız seninle ; keşke elimizden daha fazlası gelse :((

 314. gözyaşlarıma engel olamadan okudum yazınızı….teselli edermi bilmem ama iki yıl once hiçççç hasta deyilken beyin kanseri olduğumu öğrendim….benden önce kimse inanamadı….zor bir yola girdik bu satırları blogumda yazmasam bile düşündüğüm ve hissettiğim şeylerdi…sizin bir evladınız var benim 4….kime ve nasıl bırakılır bilmem bilemem…en çok üzüldüğüm şeylerden biri kızım gülrana yı gelinlikli görememe düşüncesiydi…..tam 2 yıl geçti …hala temizim. hala nüksetmedi….dr mucizesin demişti….size de inanıyorum lütfen mucizemiz olun dularla inşallah………

 315. Dualarım seninle canım benim.Allahım seni yavrucuğuna,eşine,anana babana bağışlar…Allah sana tez zamanda şifa versin, moralini yüksek tut Atakan için.

 316. Gamzecim,yazdıklarını okuyup üzülüp, ağlamamak hangi annenin hangi insanın elindeki….Bende çok üzülüp ağladım.Ama bu sona yaklaştığın için değil,bir annenin duygularını bu kadar duygu dolu,kendinden önce çocuğunu düşünmesindendi.Biliyorum hissediyorum Gamze,bu hastalığın üstesinden geleceksin,oğlunla,eşinle,ailenle güzel günler yaşayıp,bu günleri bir anı olarak hatırlıyacaksın….dualarımız seninle….

 317. Gamzecim,senin bu yorumlara cevap yazicagin gunu sabirsizlikla bekliorum.. Allah sana acil sifa versin. Dualarim hep seninle olucak. Allah seni ogluna esine ve ailene bagislasin. Mucizeler imkansiz deildir hic bir zaman, seni tanimasamda keske yakinlarinda olabilsem ve keske bir yardimim dokunabilse… Hemen bu hastaligi yen ve aramiza don…

 318. Allah acil şifalar versin. Yavrunuza, eşinize bağışlasın. Hayatta herşey insanlar için ama öncelikle inanın iyi olacağınıza moralinizi yüksek tutun lütfen yavrunuz için yapın bunu. Hepimiz sizin için dua ediyoruz bu sitede. Rabbimin gücü herşeye yeter. Allah yar ve yardımcınız olsun.

 319. sana çok acil şifa diliyorum inşallah allah seni çocuğuna bağışlasın bende bundan 4 yıl önce çocuğum için senin kaygılarını taşıdım hastalığım seninile aynı değildi ama bi trafik kazası sonucu omuriliğimde zedelenme oldu aylarca yattım annem yedirdi içirdi karşılıklı kanepelerde oğlumla birbirimiz için ağlıyorduk .onunda bütün bedeni alçı içindeydi inanbeni ayağı kaldıran tek şey oğlum ve eşim buarada eşim benim kadar şanslı değil şükrediyorum ben onlara bakabileyim diye allah lütuf gösterdi diye düşünüyorum sonsuz lütfunu sanada versin allah seni onlara bağışlasın senin hastalığını çok iyi biliyorum çünkü ankarada 10 yıl önce yiğenime refakat ettim allah onun ömrünü sana versin ama sakın moralini bozma bunu söyledim diye onun ölüm sebebi çokk başka gene allahın güzel işi işte………..

 320. Sevgili Gamze,
  Yanlış yapıyorsun… Hayata sıkı sıkı sarılmalısın… Bebeğin için herşeye göğüs germelisin… Annenle çarşıya çıkıp o montu da almalısın bence… Sen yaşıyorsun… ve yaşayacaksın… Bunu bu şekilde aklına sokmalısın… Pes etme… Bir anne olarak sana canı gönülden inanıyorum ki bu illetten kurtulacaksın ve tüm bu yazılar sana anı olarak kalacak… Sana sağlık ve yavrun ve ailenle beraber güzel bir yaşam diliyorum…
  Buna ben ve bir çok insan inanıyor… bence sende inanmalısın…

  Sevgi ve sağlıkla kal…
  Bütün Dualarım seninle…

 321. ALLAH büyüktür.Yazınızı okuduktan hemen sonra ezan okunmaya başladı.Herşeye kadir olan YÜCE RABBİM ezanların hürmetine size acilll şifalar versin.Güzel oğlunuza ve ailenize bağişlasın.O kadar içten,o kadar samimi yazmıssınız ki sizi tanımadan sevdim.ALLAH’A emanet olun hayırlı haberlerinizi duymak ümidiyle….

 322. Bugün cuma yazını okuduktan sonra sana bol bol dua ettim..Allah sana önce sabır sonrasında sağlıklı günler yaşamayı nasip etsin..Benim canım kanım dediğim bi insan buna benzer hastalığı yaşama sevinciyle yendi..Asla ona yenik düşmedi sende düşmeyeceksin..!Güçlü olucaksın sevdiklerin için ayakta durucaksın iyi düşünüceksin ben iyi olucam diyeceksin gerisi boş..Ve inanıyorum ki her şey güzel olucak o zaman senin için buna bütün kalbimle inanıyorum zor günler geçicek inşallah Allah’ın izniyle..herşey gönlünce olsun dularım seninle bunu unutma.

 323. Bugün cuma yazını okuduktan sonra sana bol bol dua ettim..Allah sana önce sabır sonrasında sağlıklı günler yaşamayı nasip etsin..Benim canım kanım dediğim bi insan buna benzer hastalığı yaşama sevinciyle yendi..Asla ona yenik düşmedi sende düşmeyeceksin..!Güçlü olucaksın sevdiklerin için ayakta durucaksın iyi düşünüceksin ben iyi olucam diyeceksin gerisi boş..Ve inanıyorum ki her şey güzel olucak o zaman senin için buna bütün kalbimle inanıyorum zor günler geçicek inşallah Allah’ın izniyle..herşey gönlünce olsun dularım seninle bunu unutma.

 324. cOK ÜZÜLDÜM AMA POZITIF OLMANIZ ICIN DUA EDECEGIM;IYI OLACAKSINIZ VE BU YAZDIKLARINIZ ÖYLE BIR HATIRA OLARAK KALACAK INSALLAH;aLLAH#TAN SIZI VE OGLUNUZU BIRBIRINIZDEN AYIRMAMASI ICIN DUA EDECEGIM;LÜTFEN IYI SEYLER DÜSÜNÜN…

 325. Allahım cümlesiyle birlikte sana da şifanı versin.Çok sevdiğin oğlunu ve aileni düşünüp benceumudunu yitirmemelisin.Allah yardımcınız olsun.

 326. ALLAHIM ACİL ŞİFALAR VERSİN, İKİ ÇOCUK ANNESİ OLARAK OKURKEN İKİ GÖZÜM İKİ ÇEŞME AĞLADIM… SANA NAMAZIMDA DUA EDECEĞİM, ALLAH EVLADINDAN SENİ AYIRMASIN İNŞ. SENDE BOLBOL DUA ET KENDİNİ BIRAKMA. BİRDE SANA ÖNEMLİ BİŞEY SÖYLEYECEĞİM, BENİM KOMŞUMDADA AYNI HASTALIK VARDI, HER YEMEKTEN ÖNCE 1 ADET ***NAR*** YEMİŞ 2 AY İÇİNDE ZIMBA GİBİ İYİLEŞMİŞ, DR’LAR ŞOK OLMUŞ ‘NE YAPTIN SEN’ DİYE. BEN SENDEN DAHA HASTAYIM DEMİŞ DR!!! ÖPÜYORUM

 327. allahim sana yardim etsin en kisa zamnda iyilesmen dilegiyle dualarim seninle…..guzel haberlerini almak umuduyla yaziyorum..Atakan eminim annesiz kalmayacak yine ayaga kalkip gulecek oynayacaksiniz..can cikmadan umut kesilmezmis..aslaaa unutma bende bir kiz annesiyim ve benimde basima boyle bir olay gelse inan senin gibi olurdum…unutmaa hayat suprizlerle doludur..sonuclar icin iyi dusunki iyi seyler olsun..allaha emanet ol…

  • YAZIYI OKURKEN AĞLAMAMAK ELDE DEĞİL GERÇEKTEN ÇOK ÜZÜLDÜM VE AĞLAMAKTAYIM HALA…İMTİHAN DÜNYASINDAYIZ RABİİNE SIMSIKI SARIL ELİNDEN
   GELENİ YAP DUALARIMIZ SENİNLE İNŞALLAH ..Rabiim acil şifalr versin inşallah…rabbine sığın inşallah en kısa zamanda şifa bulursun..evladın için AİLEN İÇİN sevdiklerin için güçlü ol…kendini asla bırakma…UMUDUNUUU YİTİRMEE..ALLAH A EMANET OL RABBİM YARDIMCIN OLSUN İNŞALLAH..RABİİM HAYIRLISII SAĞLIKLI UZUN ÖMÜRLER VERSİN İNŞALLAH…EVLADINDA AİLENLE BİR ÖMÜR GEÇİRİRSİN İNŞALLAH..

 328. Çok ağladım yazdıklarını okuyunca.Bütün kalbimle diliyorum ki,bu hastalığı yen.Allahım sana sağlık,şifa versin.yavruna ve ailene bağışlasın seni.Umudunu kaybetme.Ya ameliyatın çok güzel geçip,sana doktorlar herşeyin düzeldiğini söylerlerse.lütfen kendini bırakma ve güçlü ol.iyi haberlerini duymak istiyorum.Atakanla çok uzun seneler sağlıkla, birlikte olun inşallah.Allah yanında olsun.

 329. Yazınızı ve tüm yorumları okudum.
  Gözyaşlarımı bende tutamadım ,özellikle evladınız için yazdıklarınızı okuduğumda
  Bu durumu yaşayıp iyileşenler olmuş
  İnş.Allahım size acil şifalar verir
  Sizi evladınıza ve tüm sevdiklerinize bağışlar

 330. Gamze kardesim Yuce Rabbim acil sifa versin sana insallah, guzel yavruna bagislasin seni insallah umudunu kesme guclu ol.Yuce Rabbime emanet ol…..

 331. canım kardeşim yazını gözyaşlarıyla okudum hala ağlıyorum sabret bebeğim herşetden önce annesin atakan için moralini yüksek tut onun için yaşama asıl sen herkez için üzülürsen olmaz kendine daha iyi bakacaksın.rabbimin seni atakandan almayacağın inanıyorum senin için dua ediyorum bende anneym seni çok iyi anlıyorum ama allahın yardımıyla iyleşeceksin böyle düşün oğlunun büyüdüğünü asker olduğunu evlendiğini göreceksin tüm kalbimle rabbimden bunu istiyorum ve buna inanıyorum allah yardımcın olsun

  • canım kardeşim yazını gözyaşlarıyla okudum hala ağlıyorum sabret bebeğim herşetden önce annesin atakan için moralini yüksek tut onun için yaşama asıl sen herkez için üzülürsen olmaz kendine daha iyi bakacaksın.rabbimin seni atakandan almayacağın inanıyorum senin için dua ediyorum bende anneym seni çok iyi anlıyorum ama allahın yardımıyla iyleşeceksin böyle düşün oğlunun büyüdüğünü asker olduğunu evlendiğini göreceksin tüm kalbimle rabbimden bunu istiyorum ve buna inanıyorum allah yardımcın olsun

 332. hiç merak etme arkadaşım alemlere rahmet peygamberimiz de yetim büyüdü. …
  gözün hiç arkada kalmasın … başında zaten dert var bir de bunları düşünüp kendini daha da yıpratma.. moralini yüksek tut….Allah acil şifa versin inşallah

 333. Allah çocukları annesiz bırakmasın.dualarım sizinle.tanımasam bile okuduğumdan beri ağlıyorum.daha çok gençsiniz.oğlunuz da çok küçük.Allahım ona annesini bu kadar erken kaybettirmesin ..

 334. Dualarımız seninle, hiç tanışmamış olsakta o kadar derinde yaşadım ki anlattıklarınızı. Umarım Yaradan’dan istiyorum ki, evladınızla birlikte çok güzel bir ömürü dolu dolu yaşarsınız. Okurken kendimi tutamadım mazur görün, ne yazacağımı da bilemiyorum şuan. Ama inşallah güzel haberiniz ulaşır bize. Dualarımız seninle güzel anne, Atakan annesiyle birlikte güzel bir ömürü hakediyor. Allaha emanetsiniz.

 335. Dualarımız seninle, Allah en kısa zamanda şifa versin inşallah. Salı günü güzel haberlerini alırız.

 336. Yaşım genç olduğu için mi bilmiyorum annelik, çocuklar, fedakarlıklar hep uzak geldi bana. Şu an fikirlerim tamamen tersine döndü. Annem ve anneannemden sonra bende hayranlık uyandıran ilk anne oldunuz. Dualarım sizinle. İçinizdeki sevgi, annelik içgüdüsü ve maneviyatın sizi hayata bağlayacağına inancım sonsuz; zira Allah da biliyor bu Dünya’da sizin gibilere artık çok daha fazla ihtiyacımız olduğunu. Şimdiden geçmiş olsun. Allah’a emanet olun.

 337. anne değilim daha evli bile değilim ama anneliğin annelerin yüce sevgisini biliyorum,anlamaya çalışıyorum. Annem hayatımdır benim için,benim meleğimdir bütün annelerin çocuklarına olduğu gibi. Allah sizi de oğlunuza bağışlasın inşallah, sağlık huzur diliyorum tüm kalbimle Anne..

 338. lütfen ama lütfen pes etme. hayatta hiç bir şey imkansız değil hele geç hiç değil. kalk ayağı sapa sağlam dur!inan sana hiç bir şey olmayacak! ben biliyorum!hissediyorum! oğlun için, eşin için, ailen için en önemlsi kendin için ayağa kalk! bak etrafına ve inan herşey birgün çok güzel olacak…

 339. sizi çok umutsuz gördüm.lütfen biraz daha İNANIN!olumlu sonuçlar bekleyin ki,pozitif enerji verin evrene.LÜTFEN!siz demişsiniz:kadın güçsüzdür,annelerse ÇOK GÜÇLÜdür diye.dualarımız sızınle,tanrı sızı çocugunuza ve sevdiklerinize bağışlasın.çok geçmiş olsun.

 340. yapanında yaptıranında ALLAH olduğunu biliyoruz, duaların allaha ulaşacağına ve allahın bu dualara karşılık vereceğine inanıyorum. sevdiklerinle ,ailenle ve gönül dostlarınla muhebbetinin , neşenin , keyfinin bozulmamasını dilerim.
  allah yar ve yardımcın olsun hayatınızdan sağlık mutluluk eksik olmasın.

 341. selamlar… seyahate giden anneye… şimdi yazını okudum, açıkçası seni tanımıyorum sen de beni tanımıyorsun ama galiba hayat hepimize bir yerde bir şekilde karşılacağımızı söylüyor…. ne desem bilmiyorum ne yazsam bilemedim, yaşıtız, anne değilim… yazdıklarını okuyunca geride bırakacağını düşündüğün kişileri, hayatı düşününce seninle aynı kaygıları taşıyacağımı anladım… umarım salı günü ameliyat iyi geçer, umarım az üzülürsün / üzülürsün… diğer yorumları da okudum hepsini içim kaldıramadı ama bu kadar insan umutla sana dua ediyorsa unutmaman gereken şey “umutdur…” belki ilerisi için o kabanı alman bir anahtardır… kocaman sarılıyorum, senin için dua edeceğim, lütfen dostlarınla görüş… unutmadan her şey bizim için… sağlıcakla, dostlukla…

 342. benzer acılardan geçtim oğlumda yaşadım sabret kardeşim…Rabbim seni evladına,eşine,anne,babana,kardeşine bağışlasın…

 343. Sana her şeyden önce şifa diliyorum.İnsanın durumun içinde olmadan belki buradan yorum yapması en kolayı.Tabii ki yaşayan bilir her türlü sıkıntıyı.Ben henüz 20 yaşındayım ve bir anne değilim belki ama empati yaptığımda ve oğluna,eşine,hayata olan sevgini okuduğumda senin kesinlikle çok güçlü bir kadın olduğunu düşündüm.Yüreğimin en derininden senin için dua edeceğim ve inanıyorum ki iyi olacaksın.Bir adaşın olarak,bir kadın olarak ve her şeyden önce bir insan olarak…Dirayet,moral ve inanç o kadar önemli ki ne olursun kötü düşünme.Hayata tutunmak için o kadar sebebin varken ve seni seven seni destekleyen bu kadar insan varken ne olursun vazgeçme.Her şey üstüne üstüne gelebilir ve belki her koşul seni yıldırmak için bir zemin hazırlamış olabilir.Ama umuyorum ki sen iyi olacaksın.Bunca kişinin desteği ve inancı seninle bunu unutma.İnanıyorum ki yeniden ve güpgüçlü bir şekilde tutunacaksın hayatın ipine sıkı sıkı.Bundan sonra dualarımda sen ve senin güzel oğlunda olacak.Kendini sakın bırakma.Allahım sana bir an önce şifa versin.

 344. Allah seni güzeller güzeli oğluna ve ailene bağışlasın..umudunu kaybettme nolur..dualarım seninle..

 345. meraba gamze hanım lutfen guclu olun ınanıyorum kı yeneceksın bu hastalıgı dualarımız sızınle hıc bır anne cocugunu bırakmaz bırakıp gıdemez sen de bırakmıyacaksın cunku sen de annesın ıyı haberlerını beklıyoruz allaha emanet olun suheyla

 346. Yazdıklarını okurken gözyaşlarıma hakim olamadım canım.Dualarım iyi haberlerini alane dek seninle.Bu illetle oğlun için sonuna kadar savaş ve alt et.Moralini hiçbir zaman bozma.Umarım en kısa zamanda buradan bizlere iyi haberlerini kendin yazacaksın.

 347. yazını okuduğumda ağlamaya başladım ben de pekçok anne gibi.seninle aynı yaştayız ve oğullarımız da aynı yaştalar.bu zor bir hastalık evet ama iyileşeceksin buna inanmalısın.oğlunla ve eşinle geçireceğin daha çook güzel günlerin var.lütfen iyi düşün ve iyi ol

 348. BİR ANNE OLARAK YALVARIYORUM SANA!!!!!!!!!!LÜTFEN İNANCINI HİÇ BİR ZAMAN YİTİRME. DERDİNİ VEREN RABBİM,DERMANINIDA VERECEKTİR İŞALLAH…ŞÖYLE DÜŞÜN,BU SINAV. YÜCE YARADAN HERKEZİ BİR ŞEKİLDE SINAR.KİMİNİ EVLATLARIYLA,KİMİNİSİNİDE ÇEVRESİNDEKİ SEVDİKLERİNLE…..SENİDE SENİNLE SIYOR….İNANCINI VE KENDİNİ SAKIN BIRAKMAKİ BU SINAVI SEN KAZAN…BEN SANA ÇOK İNANIYORUM..SENDE İNAN….EVET SENİ HİÇ TANIMIYORUM AMA SENİN İÇİN RABBİME DUALAR EDİYORUM…UMARIM GÜZEL HABERLERİNİDE DUYARIZ,BELKİDE GÜNÜN BİRİNDE BİRYERLERDE HEP BERABER ÇAY İÇER SOHBET EDERİZ NE DERSİN:)ÖNCE ALLAHA SONRA DOKTORLARINA EMANET OL……

 349. Geri bildirim: Yeşim MUTLU Photo Blog » Gamze Anne için lütfen..

 350. Okurken gozyaslarima hakim olamadim.Aci bir durum.AMA yurekten edilen dualar insanlari cogu zaman karanliktan aydinliga ceker.Dualarim seninle.Allah seni yavruna bagislasin.Omrun Uzun olsun.Sevgiler

 351. Okurken göz yaşlarımı tutamadım.. Allah şifa versin inşallah.. gelecek günler sağlık getirsin,bu kötü günler çoook geride kalır inşallah.. dualarım sizinle…

 352. Az önce Elif Şafak’ın twitinde okudum Gamzecim; blog dostlarıma da duyurdum senden izin almadan… yanındayız hepimiz, cesaretini kaybetme güzel haberler bekliyoruz senden. sağlıklı güzel günlerde yazışmak paylaşmak üzere diyor gözlerinden öpüyorum.

 353. Gamze ,hayatta herşeyin bir sebebi var… hayatta her şey sınav….bu sınavı da başarıyla atlatacağını umut ediyorum. sen sağlam durursan etrafındakiler sağlam durur. hele de kan kanseri…peh…bir ilik nakli olkursun biter bu iş….korkma…kanser senden korksun….Allahım sana yar ve yardımcı olacak… umudunu kaybetme yalvarırım…senin için şimdi ve her zaman dua edeceğim….Allahım nerde hasta varsa şifa ver…nerde dertli varsa deva ver…

 354. CANIM LÜTFEN MORALiNi COK YÜKSEK TUT. BiLiYORUM DEMESi COK KOLAY 😦 ALLAH SANA ACiL SiFALAR VERSiN RABBiM SENi OGLUNA ESiNE ANNENE BABANA KARDESiNE BAGISLASIN RABBiM AMiNNNNNNNN

 355. sizinle birebir aynı duyguları yaşayan birini tanıdım ben. O benim annemdi. Hersey cok guzel olacak bunu biliyorum. Sizinle konusmak istiyorum ne olur bana mail adresimden ulaşın!!!

 356. yüce yaratan ALLAH bır an önce sağlık sıhhat versın sızı tanımıyorum ama bende anneyım evlatlarım kendı canımdan önce gelır lütfen moralınızı bozmayın benım yakınlarımda bu hastalığı gecırdıler ama ınanın yüksek moralle ve ınancla sızde ınanın kı bu hastalıktan kurtulun tüm dualarımız sızın ıcın ınşallah hayırlı haberlerınızı alırız kışı görmeden bahar yaşanmıyor nıce uzun uzun baharlar
  oğlun ve sevdıklerınle

 357. offf çok ağladım, çocuklarımı düşündüm. her anne gibi…
  eften püften şeyleri taktığımı, çocuklarıma beyhude kızdığımı düşündüm. çok uzaklara götürdün beni. ben bu yazıyı yazdığımda sen “salı” gününü geçirmiş oluyorsun. İnşaallah, hayırlarla geçmiştir. İnşaallah herşey gönlünce olur.
  Bize hayırlı haberler vermeni temenni ediyorum.
  Selametle….

 358. YÜCE RABBİM YANINDA OLUR İNŞALLAH İYİ HABERLERİNİ BEKLİYORUZ ALLAHIM SENİ SEVDİKLERİNE VE YAVRUNA BAĞIŞLAR İNŞALLAH

 359. rabbim acil şifalar versin en kısa zamanda iyi olursun inşallah hiç bir zaman umudunu kaybetme atakan için eşin annen baban kardeşin için. ALLAH TAN umut kesilmez rabbım derdi verdıyse dermanını da verir yeterkı sen umudunu kaybetme
  oğlun için moralını yüksek tutmaya çalış onun sana ihtıyacı var bunu düşün rabbıme iyi olmak için dua et ALLAH kendıne açılan elleri boş çevırmez
  ALLAH A EMANET OL

 360. yüce rabbim sana sifa versin insallah bebegınden yavrundan ayrı düşürmesin insallah saglıkına kavusmanı yüce allahtan dilerim keske elimden birsey gelse siz yardım edebilsem allah yardımcınız olsun

 361. canı yürekten büyük geçmiş olsun. Umarım bir mucize şeklinde dokunur size Rabbimin eli. O ol dedi mi, oluverir birden. Yepyeni kapılar açılır inşallah.

  sevgilerimle.

 362. Gamzecim seni tanımıyorum ama ne önemi var yavrucuğun ve senin için dualarım seninle olacak eminim çocuğun için bu illete direneceksin moralini yüksek tut Allahım seni yavruna ve sevdiklerine bağışlasın

 363. sevgili gamze sen blr annesln ben de bır anneyım bız analar sartlar ne olursa olsun gu.lu olmak durumundayız dogamız bu ben bu operasyonu asarak saglıgına kavusmanı yurekten dılıyorum sevgılı atakanına ve emrahına daha yıllar boyu sımsıkı sarılacaksın dualarım senınle guzel haberlerını beklıyorum buna da yuregımden ınanıyorum sımdı gıt sevdıklerlne sarıl onları hıc bırakma

 364. sevgili gamze, bazen kelimeler o kadar yetersiz kalıyor ki, ne diyeceğini bilemiyor insan:( Allah kalplerimizdekini görendir, dilerim yüce yaradan sana Ya Şafi ismiyle muamele eder, sevdiklerine biricik oğluna bağışlar. Bir anne olarak dualarımdasın… Metanetini kaybetmemen duasıyla….

 365. Ne olur böyle umutsuz olma. Hepimiz bir gun öleceğiz hatta bir dakika sonra olmeyeceginin garantisini kim verebilir. Sen bı annesin bu dünyada ki en güçlü insanlardan birisin bütün dünya sana öleceksin dese bile sen evladım için yasayacağım demelisin. Cok moralli ol lütfen. Moral ve inanç senin tek ilacın biricik Atakan’ini sakın bırakma onun sana cok ihtiyacı var. Dua et…

 366. Güzel anne, gamzeli anne, atakan’ın annesi, sen ne kadar şanslı bir annesin senin için dua eden binlerce insan var hepimizin yüreği duaları seninle ben inanıyorum sen bununda üstesinden geleceksin, bu da bir imtihan olacak isyan etmicez rabbimden geldi diyelim, ama içimde bir şey var benim sen çok iyi olucaksın bloguna tekrar yazıcaksın, şimdi düşün bakalım sen bu kadar yoruma nasıl cevap yazıcaksın 🙂 hiç kurtuluş yok tek tek cevap bekleriz bak sen güzelce dinlen sonra dön gel buralara bizde görelim güzel gamzeli annemizi 🙂 öpüyorum sevgiyle sıkı sıkı kucaklıyorum seni.

 367. canım sen yüce rabbimin bi mucizesi olucak ve iyileşeceksin bu öyküyüde oglun büyüyünce ona anlatacaksın buna eminim ve sende inan

 368. Merhabalar Gamze Hanım,
  Allah`tan ümit kesilmez Allah büyüktür bir mucize olur inşallah sapasağlam olursunuz eski sağlığınıza kavuşursunuz inşallah. Dualarımız hep Sizinle n`olur Yüce Allah`tan ümidi kesmeyin.
  Allah acil şifalar veriri sağlığınıza kavuşur oğlunuzla ailenizle daha güzel günler yaşarsınız inşallah. Allaha emanet olun.

  Can-Azerbaycan`dan dua ve sevgilerimizle

 369. Canım ne diyeceğimi bilemiyorum..Ben de bir anneyim ve seni anlıyorum..Benim kan grubum da A+. Ben İstanbuldayım sana nasıl yardımcı olabilirim buradan. Ben de kan vermek isterim adına ama nasıl olacak,umarım yazımı okursun.

 370. seni hiç tanımam.. facebookta gördüm yazını. başlığı ilgimi çekti -seyahate giden anne gibiyim- anne seyahate gider, gezer, görür ve geri döner. sen hiç geri dönmeyecekmişsin gibi yazmışsın.. yeni anne olmuş biri olarak duygularını o kadar iyi anlıyorum ki. Birçok kez aklıma gelmiştir bana bişey olsa ona benim gözümle bakan olacakmı diye. ama senin yapman gereken kendini toparlamak, annenle birlikte alışverişe çıkmak o montu almak ne bilim daha bir sürü şey işte. morelini yüksek tut, tutki o senin ilacın olsun,canı gönülden inanıyorum ki sağlığına kavuşacaksın ve daha nice seyahatlere eşin ve oğlunla birlikte gidip eğleneceksin… dualarım seninle

 371. Gamze bende bir anneyim.Hayatta en çok korktugum şey çocugumun annesiz kalmasıdır.Seni çok iyi anlıyorum.ve yapabilecegim birşey varsa yapmak isterim .Senin için ,çocugun için saglıgın için.Lütfen güçlü ol bu tür hastalıklarda moralın çok önemli oldugunu sakın unutma.Tüm dualarım senin için olacak bu gece.

 372. İçtenlikle sadece şunu söylemek isterim.Tanrım sizi sevdiklerinize bağışlasın,içinizdeki yaşama kuvveti ve sevdiklerinizle olmak inancınız size güç versin.Dualarım ve inancımla her ne kadar sizi tanımıyor olsamda yanınızdayım sevgili Gamze hanım.Ben İzmir’liyim ve Bursa Senfoni Orkestrasında keman sanatçısıyım ve önümüzdeki ilk konserimde sizi düşünürek çalacağım.Acil şifalar diliyorum size.

 373. ”Allah a perdesiz giden ve kesin kabul olacak iki dua vardır. Birisi mazlumun duası diğeri ise çıkarsızca bir müslümanın diğer müslüman kardeşine ettiği duadır” Tebarani hz lerimden nakil bir hadisi şeriftir. Dua ederken sana … o kadar içten dua ettım ki kabul olacagından AMİN yani EMİN oldum ne peygamber yalan söyler ne de senle bır cıkarım var demekkı duam kabül olacak ve isteğin olacak… sen de EMİN ol şimdi.. ve hastaneden çıkınca bana yaz…

 374. Bizlerim okumaya bile cesaret edemediği şeyleri bizzat yaşamız ve bunu bu kadar içten dile dökmeniz ne kadar güçlü ne kadar sabırlı bir insan bir anne olduğunuz anlamına geliyor. Allahım bu zor günleri göz acıp kapayıncaya kadar geçirsin inş sağlıklı sıhhatli günlerinizle oğlunuz ve ailenizle nice yıllarınız olsun Gamze hn.. bir anne olarak sizin için dua ediyorum.. sevgiyle kalın sağlıcakla

 375. Allah acil sifalar versin sevdiklerinizle daha uzun uzun yillar birlikte olmak dilegiyle..dualarim sizinle…

 376. Yazdıklarını okurken önce insan sonra anne olarak çok etkilendim. Allah yavrunu sana hasret bırakmasın, acil şifalar diliyorum. Ümidini yitirme… asla vazgeçme. Kendinden, hayattan, yavrundan asla vazgeçme. Allah yardımcın olsun.

 377. okurken etkinmeyen kimse olamaz sanırım dualarım sizin için allah yar ve yardımcınız olsun sadece sizin değil tüm insanların eşiniz bebeğiniz ile sağlıklı güzel günleriniz olur inşallah

 378. gerçekten çok üzüldüm ,öyle çok şey şeyler yazmak geldi ki içimden .lütfen olumlu düşünün herşey güzel oacak ALLAHIN izniyle dualarım sizinle ,iyileşip sevdiklerinizle güzel bir hayat geçireceksiniz…..

 379. allah sizi yavrunuza bağışlasın umudunuzu inancınızı yitirmeyin ve sakın pes etmeyin hastalık sizi değilsiz onu yenin sankigrip oldum iyileşecem düşüncesi olsun aklınızda sizitanımasamda dualarım sizinle allahım yardımcınız olsun

 380. yazını okuduktan sonra sürekli aklımdasın. ablam ile birlikte seni konuşuyor, seni düşünüyor, sana dua ediyor ve senin iyileşiceğine yürekten inanıyoruz. bizde anneyiz ve çocuklar söz konusu olunca annelerin ne kadar güçlü olacağını biliyoruz. senin için hepimiz dua ediyoruz. iyi haberlerini duymak istiyoruz. Allaha emanet ol. Allahım seni oğluna, eşine, annene, babana, kardeşine ve sevdiklerine bağışlasın.
  dualarımız seninle.

  • ALLAHIM SIFANI VERSIN. INSALLAH SENI ATAKANA BAGISLAR YUCE RABBIM.ATAKAN ICIN
   SAVASMALISIN ONUN ICIN HAYATTA SIMSIKI SARILMALISIN .SENI HIC TANIMADAN BU KADAR DUA EDENIN VAR .RABBIM SANA VE SENIN GIBILERINE TUM ANNELERE GUC KUVVET SAGLIKVERSIN ,AMIN

 381. Geri bildirim: Gamze daha çoook uzun yaşayacak… |

 382. Merhabalar Gamze Hanım,

  Yazınızı okudum ve ne yapacağımı bilemedim.Lütfen zor da olsa umudunuzu yitirmeyin.Ailemde 3 kanser hastası var,1’i 2 kere kanser geçirdi;beyin ve bağırsak.Kanser kelimesi bizim evde tabu gibiydi ama şimdi bademcik ameliyatı gibi algılanıyor.İnanın tıp çok ilerledi.Sizin şifanız da Allahın izniyle vardır.
  Rabbim sizi evladınıza bağışlasın.Lütfen sizin için yazılanları okuyun ve yaşama sarılın.Lütfen…

 383. Gamze hanim hicbir yere gittiginiz yok! 10 yasinda annesini kaybetmis biri olarak yaziyorum, guclu olmak zorundasiniz. Insan kac yasinda olursa olsun annesine, onun sevgisine ihtiyac duyuyor.. Savasacaksiniz, her seyden cok oglunuz icin! Lutfen buna inanin; siz cok iyi olacaksiniz ve yavrucugunuzla cok guzel gunler yasayacaksiniz! Umudunuzla yeniden dogacaktir aydinliklar. Dualarimiz sizlerle..

 384. Allah seni oğlundan, eşinden ve sevdiklerinden ayırmasın, başaracaksın. Bir dahaki kışa çıkmam diye bir şey yok. Sen oğlunla ve hatta onun oğluyla yıllarca kar topu oynayacaksın.
  Dualarım sizinle. Allah yardımcınız olsun.

 385. gerçekten çok üzüldüm ,öyle çok şey şeyler yazmak geldi ki içimden .lütfen olumlu düşünün herşey güzel oacak ALLAHIN izniyle dualarım sizinle ,iyileşip sevdiklerinizle güzel bir hayat geçireceksiniz…..

 386. Allah, evren, melekler, size hepsi yardım etsinler, günümüz tıbbı artık nice hastalığı iyileştiriyor ama elde değil önce kötüsü gelir akla. Sakın sakın sakın.. çok inanarak çok sevgiyle vücudunun direncini arttırarak gireceksizin operasyona ve iyilikle çıkacaksınız inşallah inşallah inşallah. en iyi dilekler ve dualarımla güzel günlerde yazışmak üzere…

 387. Çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim bir erkek olarak kendimi sizin yerinize koydum ve yazdıklarınızı an be an yaşar gibi oldum ağlamamak üzülmemek elde değil ailece kan testi yada ilik testi artık nasıl oluyorsa yaptırıp sonucunu size göndermeye karar verdik Allahtan umut kesilmez belki bizim iliğimiz uyar belki başka bir vatandaşın iliği uyar biz bu konuda tam bilgili değiliz bize tam olarak ne yapmamız gerektiğini bildirirseniz elimizden geleni yapmaya gayret gösteririz.

 388. bahsettiğin yolcukluktan hiç korkmazdım takii çocuklarım olana dek, yazdığın bütün endişeleri bütün anneler duyuyor inan. kendimi yerine koydum gözyaşlarım sel oldu. ama bence sen bunları düşünüp üzme kendini çünkü moral çok önemli hep güzel şeyşeri düşün evladınla yaşayacağın daha nice güzellikleri…bak buraya yorum yazan herkes önce dualarıyla yanında ve senin bu hastalığı yeniceğini düşünüyor hadi sende bu güveni boşa çıkarma

 389. Ben bir Anneyim…

  Minicik elleri olan bir kızım var ve cigerlerimde hissettim tüm yazdıgınız satırları, aslında bu yorumdan evvel birçok yorum yazılmış ve söylenecek herşeyi söylemiş herkes, ne olur size yalvarırım
  üzmeyin kendinizi, oglunuz daha çok küçük bu günleri belki hatırlamayacak bile duygularınızı bir kenara bırakın diyemem ama duygusallıgınızı bir kenara bırakın ciddi iki hastalık geçirmiş biri olarak yaşadıgınız süreci çok iyi anlıyorum, oglunuza bir daha göremeyecekmiş gibi degil iyileşip dönecek, ellerinden mutlulukla tutup gezmelere gidecek gözlerle bakın, kendinizi bir savaşçı gibi görün dualar silahlarınız olsun emin olun cephaneniz tıka basa dolu ve bunca iyi yürekli insan gıyabınızda hiçbirşey beklemeden sadece iyileşmeniz ve oglunuza bagışlanmanız için dua ediyorsa bu savaşı siz kazanacaksınız demektir..

  İyileşmeye, güzel günlere motive olun, daha atakanla oynayacagınız tatlı oyunlar, ona yedireceginiz tabaklar dolusu mamalar, birlikte gökyüzüne kocaman umutlarla salacagınız uçurtmalar, birlikte geçireceginiz nice bayramlar, nice güzel günler var, kendinizi bırakırsanız oglunuz bundan etkilenecektir, kahkahalar atamazsınız belki ama gülümseyin nefes alıyorsanız hala umut var demektir, yarın neler getirecek bilmiyoruz, inanın çığ gibi büyüyor attığınız adım, aslında ne kadar güzel bir şeye vesile oldunuz bunu düşünün, binlerce insan size dua ediyor bunu düşünün inanın ki her kul’a nasib olmaz bu kadar hayır dua, Allah katında ne kadar degerli oldugunuzu düşünün, size deger vermeseydi bunca insanı size duacı kılar mıydı?

  Gizli sadaka belayı def eder küçük miktar bile olsa hastalıktan kurtulana kadar sadaka vermenizi tavsiye edecegim, bir anne olarak sizi çok iyi anlıyor tüm kalbimle yanınızda oldugumu söylemek istiyorum..

  Rabbim o yolculuktan hayırla kolaylıkla agrısız acısız hızla kurtulup selamete çıkmış olarak oglunuza ve eşinize döndürsün sizi ve bizi de buna şahit eylesin biz o mutlu günleri görelim hep birlikte, mutlu ailenizin fotografını görüp rahat bir nefes alalım diliyorum…

 390. Dualarım sizinle, Allah sizi evladınıza bağışlasın hem de çoook uzun yıllar boyunca..Bu sıkıntılı günleri torunlarınızı kucağınıza aldığınızda sadece gelmiş geçmiş bir hayat sınavı olarak hatırlayacağınıza yürekten inanıyorum. Lütfen umudunuzu kaybetmeyin, her şey düzelecek. Sevgiler,
  Aslı

 391. Bende bi anneyim 1 yasinda bi kizim var adi nil.allaah sizee insaallaah evladiniz icin saglik sihhat versin ki yanindan hic ayrilmayin.aglamaktan yazmak istediklerimi yazamiyorum

 392. yazı gerçekten buruk olabilir ama bunları yazıya dkebilecek kadar da cesur bir anne gördüm ben …ben olsam korkumdan dile bile getiremezdim…. şimdi bu cesur anneye bu kadar duayı arkasına alıp yüreğinde kocasının ailesinin atakanının sevgisini alıp bu hastalığı yenmek düşüyor..

 393. Ben de senin gibi çocuğunu kendinden çok düşünen bir annenin çocuğuyum Gamze abla. Yazdıklarını okuyunca etkilenmemek elde değil. Umarım iyi haberlerini alırız, dört elle sarıl hayata hem kendin hem çocuğun için. Bunca insanın duaları seninle, ben de dahil. Allah yardımcın olsun, daha güzel günler görürsün inşallah

 394. Ama sen herşeyi bitirmişsin ve yarın ölüyorsun gibi davranıyorsun! Böyle olmaz! Olmamalı! Son saniyeye kadar ölümsüzmüşsün gibi savaşmak zorundasın. Bunu anan baban kocan ve evladından önce kendine borçlusun!
  Sen iyi olmazsan senin olan hiçkimse de iyi olamaz!
  Benim erkek kardeşim 18 yaşında kanser oldu.. Tamda o sene erkek güzellik yarışmasına katılacaktı.. İlaçlar tedaviler, ameliyatlar. kemoterapiler. Dökülen saçlar! vücutta lekeler.. 18 yaşında!
  Herkes ağladı zırladı.. saçları ellerime avuç avuç dökülürken ve millet içerde feryat figan tepinirken ben onu aldım berbere götürdüm. kazıttım kafasını.. Kelde çok yakışıklıydı benim kardeşim!
  Sonra BEN İYİLECEĞİM ABLA! dedi… İyileşeceğim ve o yarışmaya seneye katılacağım!
  Ben çok ağladım.. Çok yalvardım Allah’ıma.. Allah’Im ailenin iyi, hayırlı, çalışkan evladı o.. Herkesin sevdiği o.. Ne olur onun hastalıklarını al bana ver. Benim ömrümü al kardeşime ver diye çok ağladım.
  Sen yukarıdaki satırları yazarken ağlamadım diyorsun ya.. Ben sana bunları yazarken ağlıyorum.. O günleri yalıyorum..
  Kardeşim iyileşti annecik.. Uzun, sabır gerektiren, çok zor bir süreçti.. Ailece çok badereler atlattık. Ama kardeşim iyileşti.
  Ertesi sene o yarışmaya da katıldı.. Kazanamadı 🙂 Ama ilk 40a girdi 🙂
  Ve arada 15 sene geçti.. Şimdi o adam çok yakışıklı ve Türkiye’nin en ünlü fotoğrafçılarından biri. 3 senedir de Londra’da yaşayan bir dünya fotoğrafçısı!
  O hiç böyle bir veda mektubu yazmadı!
  Gittikten sonrasını hesabını kitabını hiç yapmadı..
  Sende yapma!
  Tıp ne veriyorsa hepsini uygula..
  Amerika’da yaşayan meme kanseri bir arkadaşım volkan suyu diye birşeyle yendi kanseri.. Araştır.
  Ama taklitlerinden sakın 🙂
  Hayata tutun.. Dua et.. İnançlı ve pozitif ol!
  Allah çok büyük..
  En başta dediğim gibi.. Son saniyene kadar ÖLÜMSÜZ OL!!!
  Dualarım, dualarımız seninle.. Allah yardımcın olsun annecik.. Allah seni sevdiklerine bağışlasın..

  • NE GÜZEL YAZMIŞSINIZ ESRA ALLAHIM HER ŞİFA BEKLEYENE ACİL ŞİFALAR VERSİN NEFESSİZ OKUDUM YAZINIZI YA KÖTÜ BİR ŞEY OLDUYSA DİYE ÇOK ŞÜKÜR GÜLÜMSÜYORUM ŞİMDİ GAMZE İÇİNDE YAŞIYCAZ BU MUTLULUGU İNŞALLAH SEVGİLER

 395. Sevgili Gamze bütün dualarım seninle hersey cok guzel olucak İnan bana hissediyorum sakın kendini bırakma herseyden once sen cok güçlü bir kadın ve mükemmel bir annesin!! Dualarım seninle

 396. seyahate giden güzel annemiz aramıza sağlıkla döneceğin günü dört gözle bekliyoruz. Allah seni önce oğluna ve eşine sonra da bize bağışlayacak. seni çokkk seviyoruz. Dualarımız,kalbimiz hep seninle. Hadi bir an önce bu hastalıktan kurtulup aramıza gel çok özledik seni…

 397. Gecenin bu vaktinde inan ne yazsam bilemedim , ne yazsam ki güçlü ol , savaş demekten başka…Kızkardeşimi 10 sene önce kanserden kaybetmeden önce yanında olamayıp uzakta olduğum için bir ayıcık göndermiştim onu tuttuğunda elimi tutsun ,güç alsın diye…Sevdiklerinden uzakta olma sakın, bu kötü bir şey değil eğer oğlunda elini tuttuğu an güçlü olursun sen savaşırsın…düşünerek değil…Bir anne dünyaları bile devirecek güce sahiptir….Tedavilerde ister kilo ver ister başka şeyler olsun ama o eli bırakma…Hayal et istersen ama o el devamlı tutsun seni…Oğlum var 7 yaşında ve bana sarıldığı an en olumsuz anlarımda o küçücük çocuk Sevgi herşeyi başarır…diyor…Evet oğluna duyduğun sevgi herşeyi başaracaktır…Sevgi senin ilacın ona sıkı sıkı tutun ve bırakma…Şifa enerjim seninle olsun…Dualarımda….Hülya Balıkavlayan…

 398. sen çok şanslısın gerçekten, o kadar çok duan ve duacıların var ki ne denir arkanda bu kadar kocaman bir ordu varken senin sırtın yere gelmez. Haydi bizi mahçup etmeyeceğini biliyoruz o yüzden bir an önce buraya bekliyoruz seni güzel haberlerinle. nazlanıp da fazla bekletme bizleri, Allah bizimle ve bizim yardımcımız, bizim gücümüz haydi sen de gücünü çabucak topla bekliyoruz……..

 399. Sağlığına kavuşacaksın…lütfen buna en başta sen inan ve güçlü ol…Allah seni oğluna, eşine, ailene, tüm sevdiklerine bağışlasın…

 400. Anne değilim olmama da çok var… Yada bir gün olurum diye umudum var… Simdilik sadece öğretmenim… Senin yaşadığını pek cok insan yasıyor ve eminim aynı tepkileri veriyordur. Cok haklısın üzülmekte ama bak hayata tutunmak için kocaman bir ailen , seni seven bir kocan ve eminim cok tatlıdır bir oğlun var… O yüzden üzülmeyi şimdilik bir kenara koy ve savaş… Oğlun ve senin için zor olacak saydığın onca şeyi zamanında yapamamak … Ama eminim ve inanıyorum bir gün bunları telafi edeceksin…. Umudunu kaybetme…..Dualarım seninle….

 401. Sevgili Gamze ve Sevgili Kardeşim Emrah.Tüm Yaşadıklarınızı Yazılarınızdan Okudum İçim Sızladı,Ben Sizlerin ne Yaşadığınızı Ruh Halinizi En İyi Bilenlerden Biriyim.Ben Bu Acı Hastalığın Yüzünü 42 Ay Önce Gördük Ve 32 Ay oldu Eşimi Bu Lanet Hastalıktan Kaybedeli.İki Evladımla Bir Başıma Kalakaldım.Önceleri Neden Biz Neden Benim ailem Der Dururdum.Ben Nasıl Yaşarım Derdim Sensiz Diye Dünya Tatlısı Eşime.O da Hep Şöyle Derdi Diye.Ama Onu Kaybettik İnanırmısınız Basit Bir Doktor Hatası Olabilecek Bir Ayrıntıdan.Bizim Ameliyat Sonrasında Kanın Pıhtılaşmaması İçin Deri Altına Hergün Yapılacak Bir İğnenin Yapılmaması Yüzünden.Ameliyat Sonrası Vücud Dinlenmesi Gerektiğinden Kemoterapi Ameliyattan 3 Hafta Sonra Başlanılmıştı.İlk Kemoterapide Bildiğiniz Üzere Vücuda Zehir Enjekte Ediliyor,Kanserli Hasta Hücreler Ölmesi İçin,Bizim Deri Altı İğnenin Yapılmadığı Anlaşıldığında Eşimin Sağ Bacağına Pıhtı Atmış Ameliyattan Sonra Oluşabilecek Bir Durummuş bu.Doktorların Beyanı Böyle İdi.Sonra Kemoterapiye Ara Verildi Deri altı İğnenin Tedavisine Başlandı.Ara Verilince Vücutta Bulunan Kanserli Hücreler Çoğalmış Büyük Bir Hızla.Tekrar Kemoterapiye Başlandı Ama Tüm Vücudu Sarmıştı Artık.Ve Eşimi Hayat Arkadaşımı Kurtaramadık Kaybettik.32 Aydır 960 Gündür Yokluğuna Alışmaya Çalışıyoruz.Artık Üç Kişilik Bir Aileyiz.Bunları size anlatmamın Sebebi Acınızı En İyi Bilenlerdenim.İkincisi Ameliyat Sonrası Bu Deri Altı İğnenizi Mutlaka Yaptırınız,Doktorlar Bu Küçük Ayrıntıyı Bazen Atlıyabiliyorlar.Yazılarınızdan Anladığım Kadarıyla Sizin Bizden Daha Şanslı Olduğunuz Zira Erken Teşhis İle Bu Kanser İlletiyle Başlayan Savaşa 1-0 Önde Başlıyorsunuz.Kardeşlerim Umudunuzu Asla Kaybetmeyin,Nefes Alınıyorsa Hala Umut Var Demektir.Cenabı Allah Küçük Atakan’a Acıyacak Ve Annesini eski Sağlığına Kavuşturacaktır.İnancınızı Asla Kaybetmeyiniz.Kalbimiz Ve Dualarımız Sizinle.Allahımdan Size Acil Şifalar Diliyorum.Tanrım Yardımcınız Olsun.Gamze Kardeşim Son Sözüm Sana: Mutlaka Dirayetli Ol Kendini Salma Biricik Oğlun İçin Seni Çok Seven Eşin Emrah bey Kardeşim İçin Ve Anne Baba Kardeşin İçin Seni Seven Senin Yanında Olan Yürekler İçin Dik dur Ve Bu Lanet Kanserin Üstesinden Gel.Senin Kocaman Bir anne Yüreğin Var.Oğlunun sana İhtiyacı Var,Eşinin Sana İhtiyacı var Kardeşim.Acil Şifalar Diliyorum Kalbimiz ve Dualarımız Seninle….

 402. SEVGİLİ GAMZE….HERŞEYDEN ÖNCE ALLAH’TAN ŞİFA VE DAYANMA GÜCÜ DİLİYORUM SANA….İLK OLARAK KENDİN İÇİN AYAKTA OLMAK ZORUNDASIN Kİ;OĞLUNA,EŞİNE,ANNE-BABA VE KARDEŞİNE VARLIĞINLA DESTEK OLABİLESİN…OLUMSUZ DÜŞÜNCELERİ KAFANDAN SİLİP ATMAK ÇOK ZOR ŞU DURUMDA.İÇİNDE KOPAN FIRTINALARI ANLAYABİLİYORUM,BEN DE BİR ANNEYİM.BU HASTALIKLA MÜCADELE ETMEK ELBETTE ZOR,ALLAH KİMSENİN BAŞINA VERMESİN…DÜŞÜNCE GÜCÜNÜN İYİLEŞTİRİCİ ETKİSİNİ DUYMUŞSUNDUR MUTLAKA.ŞİMDİ BUNU UYGULAMANIN ZAMANI CANIM.SENİN YAZINA YORUM YAZAN İNSANLARIN HEMEN HEMEN HEPSİ SENİ TANIMADAN DESTEK OLMAYA ÇALIŞIYOR,DUALAR EDİYORLAR BEN DE EDECEĞİM…BUNUN GÜZELLİĞİNİ DÜŞÜN.KALBİMİZ TEK YÜREK OLARAK ATACAK İNAN BANA.BU HASTALIKTA TEDAVİNİN YARISI MORAL…EĞER MORALİNİ YÜKSEK TUTMAYI BAŞARABİLİP MÜCADELE EDERSEN,NEGATİF OLAN HERŞEYİ VE HERKESİ HAYATINDAN ÇIKARIRSAN BU İŞİN ALTINDAN KALKARSIN CANIM BENİM…KUANTUM VE REİKİ KONUSUNDA BİLGİN VAR MI BİLMİYORUM.SANA DESTEK ALMAK İÇİN PSİKOLOĞA,PSİKİYATRİSTE GİT DEMEYECEĞİM.AMA ÇEVRENDE YAŞAM KOÇU,KUANTUM KOÇU VARSA ONLARLA GÖRÜŞMENİ TAVSİYE EDECEĞİM.YÜREĞİNDEKİ,BİLİNÇALTINDAKİ ÇÖKÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKARMANA YARDIMCI OLACAKLAR…İLAÇ KULLANMADAN TEDAVİ OLACAKSIN BU YÖNDE…PSİKİYATRİSTE GİTSEN HEMEN İLACA BAŞLARLAR.ZATEN TEDAVİNDE İLAÇLARIN OLACAK,VÜCUDUNDA YIĞILMASIN İLAÇLAR Kİ FAZLA SARSMASIN SENİ…DEDİKLERİMİ SAKIN YABANA ATMA.BU KOÇLAR SENİN FARKINA VARAMADIĞIN GÜZELLİKLERİ(Nİ)ORTAYA ÇIKARIP ÖNÜNE SERECEKLER.TERAPİLERDEN ÇIKTIKTAN SONRA DAHA ENERJİK,DAHA MUTLU OLACAKSIN.VE YAZDIĞIN KÖTÜ DUYGULAR AKLINA GELMEMEYE BAŞLAYACAK.STRES KÖTÜ HÜCRELERİN OLUŞUMUNU TETİKLİYOR.AMA POZİTİF DÜŞÜNCE,MUTLULUK,SEVGİ BU KÖTÜ HÜCRELERİ YOK EDİYOR.İYİ HABERLERİNİ BEKLİYORUM.ALLAHIM SENİ OĞLUNA,EŞİNE,ANNE-BABANA VE KARDEŞİNE BAĞIŞLASIN.ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM CANIM….SEVGİYLE VE SAĞLIKLA KAL….

 403. Büyük geçmiş olsun dilerim.Güçlü olduğunuz, metanetli kaldığınız taktirde inşallah sağlığınıza kavuşacaksınız.Hep güzel cümleler kurun, olumsuz ifadeleri kendinizden uzak edin.Size dua edeceğim.Güzel düşündüğünüzde bu durum önce zihninizde biterek şifa tüm bedeninize yayılacak inşallah.Allah size sevdiklerinizle uzun ömür nasip etsin.

 404. okurken ve okuduktan sonra dakikalarca ağladım..insanın bu durumda düşeceği ruhi çöküşü yaşadım tüm ruhumda..ama çözüm bu değil bunu da fark ettim..gençsin,sevgi dolu bir evlat,bir eş ve her şeyden önce çok güçlü bir annesin..ben yürekten inanıyorum iyileşeceğine..iyileşecek ve güzel oğlunla,eşinle çok güzel bir hayat geçireceksin..dualarım seninle..allah yardımcın olsun..güzel haberlerini okuyalım buradan,noolur gamze..

 405. KURANI KERİMDE KİHUCURAT SÜRESİNİN BU TÜR HASTALIKLARDA OKUNDUĞUNU BİLİYORUM. KELİME ANLAMI OLARAK DA HUCURAT HÜCRE DEMEK. 15 GÜNDE BİR 9 EYLÜLE GELP KEMOTERAPİ ALAN BİR ENİŞTEM VAR DOKTORLARIN DEYİMİYLE 8 YIL ÖNCESİ ÖLMÜŞ OLMASI GEREKİYORDU AMA ÖLMEDİ ÇÜNKÜ ÖMRÜ VEREN VE ALAN ALLAHDIR. DOKTORLARA TÜM BU İLİMLERİ VERENDE MEVLADIR. SİZ ONLARIN NE DEDİĞİNİ BOŞVERİN. VE LÜTFEN BENİMLE DUA KONUSUNDA İRTİBATA GEÇİN. MEVLA BUYURUYORKİ DUA BELALARI SAVAR. VE BİR AYETİ KERİMEDE KURAN ŞİFADIR TÜMMÜMİNLERE DİYOR ALLAHI TEALA HZ.LERİ.. SİZİN İÇİN SECDE AYETLERİNİ YAPARIZ ,SURELER DAĞITIRIZ OKUNSUN İÇİN. MUHAKKAK BENİMLE İRTİBATA GEÇİN .VE RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN….SİZİ DUA İLE KUCAKLIYORUM

 406. Sevgili Gamze,güzel kardeşim,dualarım seninle,herşey çok güzel olacak…Atakan annesi ile büyüyecek.

 407. Merhaba Gamze Abla..Merve Sevi’nin Twitter da hayat mücadelenizi paylaşması sayesinde sizi tanıdım.. Şuan kelimeler kifayetsiz kalıyor, kuracak cümle bulamıyorum. Tüm bu yaşadıklarınızı sizin bire bir yazdıklarınızdan öğrendikten sonra inanıyorum ki Yüce Allah’ımın sizi yalnız bırakmaması, sizi oğlunuza, eşinize ve ailenize bağışlaması için bende bu dakikadan itibaren sizin için her zaman dua edicem.. Bakış açımı öyle bir değiştirdiniz ki size çok çok teşekkür ediyorum ve lütfen moralinizi, inancınızı, mücadelenizi bırakmamaya devam edin. İyki ki varsınız.! Sevgillerimle

 408. Gamze abla inancını yitirme kurban olurum ben sana ne olur dimdik ayakta ol! Sen beni hayata döndürdün sen de hayata dön! Allah izin verirse seninle tanışmak istiyorum ve benim gibi senin için dualarını esirgemeyen tatlı insanların yorumları arasında http://www.nurpenceresi.com/913/hastalar_risalesi ni bende dinliyorum.. Allah’ım öyle büyük ki ve inanıyorum biz kullarını hiç yalnız bırakmayacak 🙂 O güzel umudunu, yaşama sevincini sakın ola yitirme bizleri çok ama çok üzersin.. unutma bunu tamam mı Gamze Ablam.. 🙂

 409. Yazdıklarınız beni çok etkiledi bende bir anneyim benim oğlumda 3bucuk yasında yakalandı bu hastalığa suan 5 yasında ve hala tedavi oluyor benden çok uzakta olmaniza ve sizi tanımamama rağmen dualarım sizinle ben iyilesiceginize bütün kalbimle inanıyorum Allah yardımcınız olsun

 410. Sevgili Gamze,
  Simdi yazacaklarimi okur musun bilmem ama icimden geldi yaziyorum. Oncelikle Rabbimden sana acil sifalar diliyorum.

  Cok olumsuz gordum seni. Umudunu kaybetmis, sevdiklerini terketmeye kararli! Neden? Hem gitmek istemedigini soyluyorsun hem biran once gitmek icin cabaliyorsun, olmaz!

  15 gun kadar onceydi bi cicek aldim. Adini bilmiyorum, uzerinde sapsari cicekleri olan, sarmasik turu benim yarima kadar gelen kocaman ihtisamli bir cicek. Kapimiz onune koydum ve gunlerce keyifle izledim onu. Henuz evime misafir olali 1 hafta olmadan solmaya basladi cicekleri, yapraklari dokuldu ve dallari kurudu. Bir kac gun icinde elimde kupkuru dallar kaldi. Atmaya kiyamadim. Yerini degistirdim, su vermeye devam ettim ve her gun konustum onunla. Neden bizi birakip gidiyorsun sana bakamadik mi dedim, bizi sevmedin mi? Cok komik degil mi, kuru dallarla konusan bir kadin.
  Neyse hasili kelam bu durumun uzerinden de 1 hafta gecti. Bugun cicegimi gormelisin. Tum dallarindan yemyesil yapraklar fiskirdi, hiza buyuyorlar. O kuru dallar simdi tazelendi, yesillendi, dirildi.

  Rabbim bu dunyada istedigini alip, istedigini veren tek ve mutlak guc. Hepimizin istikameti elbette ona. Kimimiz once, kimimiz sonra. Ama hangimiz ne zaman o belli degil iste. Oluden diri, diriden olu cikaran Allah eger dilerse sana oyle bir sifa verir ki doktarlarin bile akli karisir bu duruma. Bunun icin sihirli bir deynege ihtiyacin yok.

  Moralini yuksek tut hemde coook. Aci cekeceksin tabii, mesakkatli yollardan gececeksin ama yapman gereken aglayip sizlayip yok seneye cikmam, yok sunu yapamam deyip kendi moralini bozmak degil. Henuz hayattayim, yasiyorum yani sansim var deyip simsiki tutunmak yasama, sevdiklerine, ailene. Sen hayata tutundukca o da sana tutunacak emin ol.

  Sen hem bir anne hem de bir hastasin, yani Allah’ in dualarini en cok kabul ettiklerinin arasindasin. Bikmadan usanmadan Allahim, Allahim, Allahim diyerek ondan iste. Biraz daha saglik, biraz daha omur. Verecek olan sadece O. Buna inan, guven ve kendi kendinin moralini bozmadan devam et yasamaya. Hepimiz olume dogru gidiyoruz zaten ama su an hayattaysak bir sansimiz vardir. Senin de var. Henuz yasiyorken, ogluna, esine, sevdiklerine sarilabiliyorken lutfen keyif al.

  Hastaneden cikinca yapacaklarini planlamayla basla ise, Butun vaktini nasil sevdiklerine ayiracagini dusunerek basla. Iyi olacagim Allah’ in izniyle diye dusunerek basla. Bir umut koy icine, koy ki yesersin cicek versin. Sonra o cicekler once ogluna sonra tum sevdiklerini sevindirsin.

  Ben inaniyorum, sen ne kadar cok dua edersen Rabbim misliyle icabet edecektir.
  Guzel gunlerde, guzel seyler yazabilmek umudu ile, sevgi ve dua ile kal.

 411. Cocugum yok ancak yazdıklarınızı derinden hissettim. Ben çok iyi olacağınıza inanıyorum umarım bugün ve daha sonra hersey yolunda gider. En kısa zamanda çok çok sağlıklı olmanızı dilerim

 412. Rabbim en kısa sürede iyileşip sağlığına kavuşmanı nasip etsin Gamze ‘ cim … Rabbim bizi farklı şekillerde sınar , sanırım seninde sınavın bu inanıyorumki sen evladın için , eşin için , ailen için savaşıp bu sınavı kazanacaksın … Hiç tanımayan insanlar senin için dua ediyor Rabbim sesimizi duyuyordur şüphesiz … Güzel haberlerini duymak istiyorum Allah yardımcın olsun …

 413. canımm ben anneyim diyorsun ya o zaman senin ölmeye hakkın yok kalk silkelen bu yazdığın ne kimle vedalaşıyorsun senin buna hakkın olmadığını bilmiyormusun sen bir annesin anne dediğin hasta olmaz yatakta yatmaz acıkmaz üşümez kırılmaz bilmiyormusun haydi kuzum bismillahirrahmanirrahim de ve ben çocuğum için her işin üstesinden geldiğim gibi bu hastalığında üstesinden gelirim beni ondan allah istemedikçe kimse ayıramaz ee allahta bizim ayrılmamıza dayanamaz. sakın kendini bırakma sakın hasta olduğunu değil iyi olduğunu düşün bunu yeneceğini bile geçirme içinden sadece ben çok sağlıklıyım de gelecekteki planlarını yap lütfen olumlu ol olumlu düşün lütfen senden bir anne ve babaanne olarak rica ediyorum

 414. allah şifa versin yavrunuza sevdiklerinize bağışlasın rabbim sizi inşaallah.metanetli olun lütfen sizinle aynı hastalığı paylaşan bir yakınım şimdi dimdik ayakta.size biraz moral olsun tedavi uzun sürüyor ama sabırlı bir bekleyişle inşaallah sonu hayırlı bitecek bu bekleyişin yeterki moralinizi bozmayın.

 415. yazınız bir anne olarak benide cok etkiledi rabbim yüzünüzü en umudunuzu kestiğiniz anda mucızesiyle güldürsün inş sizi yakısıklı oglunuza ve ailenize bagıslasın bu yasadıklarınızda sizi sımsıkı dahada hayata baglasın oglunuzun mezunıyetlerını ılk asık oldugu kızı sıze anlatmasını o gunlerde herzaman oglunuzun yanında olmanızı dılerım ALLAH tan sıze ve tum hastalara acil şifalar dilerim…

 416. Geri bildirim: BİR HAYAT KURTARMAYA ORTAK OLUR MUSUNUZ? (ÖNEMLİ) | Karşıyaka Çarşı Grubu Resmi Sitesi

 417. Geri bildirim: BİR HAYAT KURTARMAYA ORTAK OLUR MUSUNUZ? | ROCKKAS

 418. Rabbim inşallah acil şifalar versin, Güzel yavrundan ailenden ayırmasın.. İnşallah sağlığıa kavuşursun..

 419. dün akşam sizin için dua ederken ezan sesi duydum ben de Allahım bu bir işaret dedim,herkes inanıyor ki iyileşeceksiniz.

  Ama bence başta siz inanmalısınız seneye kışı göreceğinize,ne olur güçlü olun,ne olur..
  Çok zor şeyler yaşamadan konuşmak bilmek imkansız.Allah size güç,sabır versin.

  Evladınıza sevdiklerinize bağışlasın..

 420. CANIM RABBİMDEN BİR AN ÖNCE SENİ AYAĞA KARDIRCAK HER NE GEREKİYORSA BULUNMASI VE EVLADINA EŞİNE VE SEVDİKLERİNE KAVUŞMAN VE BİRDAHA AYRILMAMAN DİLEĞİYLE RABBİM DEN ÜMİDİNİ KESME ONA KULLARINA KIYAMAZ DUALARINI ESIRGEME BIZDE ESİRGEMİCEZ SENİ TANIMASAMDA HER ZAMAN YANINDAYIM ALLAHIM ACİL ŞİFALAR VERSİN DULARMIZ SENİNLE .

 421. MERHABALARRR.

  Ben anne degilim belki okadar yogun duygularla anlayamadığımı düşüne bilirsiniz de ama ben sizi içimde hissettim sanki ama şimdi sizin için güçlü olma vakti ayakta daha dik durma vakti siz böyle duracaksınız ki minik atakanda sizin onu hiç bi zaman bırakmıyacagınızdan emin olsun ben inanıyorumki siz bu zorlu kursuda başarıyla verip miniğimin ve eşinizin yanına dimdik ve yenilenmiş bi şekilde öneceksiniz işşallah tüm dualarım sizinle işllah tez zamanda yüzünüz güler rabbimden istedim bu yönde.

 422. Veren, almaya niyet etmişse… seni yanına almak istiyorsa… seni seven, hadi gel diyen, O ne eşsiz dost… kırılma, korkma, kendini ve evladını O’na emanet et. Emanetlerin için de gayrı düşünme…

 423. çözümü varmı bunun varsa nasıl ilikmş lazım neler yapılması grekiyor, hanımefendi izahat yaparsanız seviniriz.

 424. allah yardimcin olsun allahim sana saglik sihat nasip etsin seni evladina ve sevdiklerine bagislasin insallah gercekten dualarimiz seninle keske elimizden cok daha fazlasi gelse ama gücünü yitirme evledina bak en büyük moral ve gücü ondan alirsin o senin yenilmeni istemez dayanamaz o yüzden sen dayan güclü ol allahim seni korusun :((

 425. Gamze’cim yazını okuduktan sonra sürekli aklımdasın sana sürekli dua ediyorum ve bu pis lanetli hastalığı ALLAH ın izniyle atlatıp tekrar oğlunla ve eşinle hayatına devam edeceksin moralini yüksek tut oğlun ATAKAN için…ALLAH seni eşine, oğluna ve sevdiklerine bağışlasın ve senin iyi haberlerini bekliyoruz.

 426. Allah dan umut kesılmez Gamze.sadece dua et.o da bılıyor kı Atakan ve senın ıcın en hayırlısı beraber olmanız.birliğimdekı tüm askerlerle paylasıp hep beraber dualarımız senınle.Allah sabır versın.asla ve asla umutsuzluga kapılma…

 427. umarım herşey yolunda gider ve umarım sen atakanla birlikte en güzel günlere yelken açarsın dualarımız seninle…..

 428. Geri bildirim: Umut… | Oğlumu Büyütürken

 429. gamze kardeşim..sen öyle iyi,öyle güçlü bir annesin ki..evladın çok şanslı seninle beraber geçireceği upuzun bir ömür var önünde..ben buna inanıyorum lütfen sende inan..senin,ailern ve yavrun için her saat ,her saniye,kendi yavrularıma baktıgım her an dua edicem..yavrun çok akıllı maşallah yazdıklarını yüzümde kocaman bir gülümsemeyle okudum oglun hakkındaki..yani fotograflarınızı,oglunla yapacagınız yeni etkinlikleri dört gözle bekliyorum kardeşim..

 430. acını anlıyorum kardeşim. ben tıbbi açıdan bir yardımımız olabilir mi acaba diye soracaktım. hangi ildesiniz?

 431. Allah hayırlı acil şifalar versin. İzmirde Dr. Mustafa Yaşar var bitkisel tedavi yapıyor. Annem akciğer kanseri 4 yıldır yalnız onun ilaçlarını kullanıyoruz. Buna şükür diyoruz, ne kadar fazla beraber olabilsek annemizle kâr diyoruz. Denemenizi tavsiye ederim. Hakiki şifa Allahtan. Hastaliginiz ahiretiniz icin kurtuluş olur temennisi ile..

 432. Yüce Rabbim acil şifalar versin dualarım seninle canımmm iyi haberlerini bekliyoruzzz…

 433. canim kardesim okudum yazini cok uzuldum. amma unutma sagligina kavusmak icin en onemli sey moraldir hep gul iyilesicem deki iylesesin en azindan oglun icin allah yardimcin olsun

 434. Allah acil şifalar versin. umarım mutluluk tablonuz daim kalır.
  Allah seniz oğluna ve ailene bağışlasın inşallah.

 435. anne olmanın ayrıcalığının farkedildiği en zor en güçlü en özel durum belkide…eşimle ayrı yerlerdeyiz..aynı anda okumuşuz hemen telefona sarılmışız..yakında çok yakında test yaptırmaya geleceğiz..ve o güne kadar dua edeceğim umarım uygun donör oluruz diye..güçlü olmaknın en zor anlarını yaşasanda ne yürekli bir kadınsın…ne yürekli bir adamsın..güzel haberlerini alacağız…sana öyle bir kelime kullanmak isterim ki tanımasakta birbirimizi yanında olduğumu o en derininde hissetmeni sağlayacak kelime arıyorum arıyorum bulamıyorum..seni görmeyi çok isterdim…hepimizin senden öğreneceği çok şey var…hem anne olarak hem kadın olarak…sevgiyle kal…

 436. Bu yazdığımı okurmusun bilmiyorum ama inan şuan okurken gözlerimden yaşlar akmaması için zor dayandım, sana içimden dualar ettim, allah seni oğluna, eşine, ailene, sevdiklerine bağışlasın, sağlığın düzelsin, hayata kaldığın yerden çok mutlu devam et die. O kadar güzel bi gülümsemen, o kadar içten bi ifaden var ki, sana şifalar diliyorum ve inanıyorum en kısa zamanda sağlığına tekrar kavuşucaksın. Güçlüsün, daha da güçlü olman dileğiyle…

 437. Canim kardesim
  Yuregim
  Dualarim
  Hep seninle
  Daha bebisinle ve sewgilinle coook guzel gunler gecireceksin
  Ben inaniyorum lutfen sende inan
  Rabbim sifa versin seni evladina bagislasin
  Sevgimle
  Handan

 438. yazdıkları okuyunca çoküzüldüm gözyaşlarımı tutamadım canım benim allah seni çocuğuna ailne secdiklerine bağışlasın..Hala içim acıyo nasılda yazmışsın öyle..Moralini iyi tut lütfen..

 439. donör olmak istiyorum ama size nasıl ulaşabilirim hastaneye söylendiğinde yani sizin adınızı verdiğimde bakılıyormu ayrıca uyum olup olmadığına

  • Konya, Meram, Kayseri Erciyes, Ege Tip, Antalya Akdeniz hastanelerine gidip ucretsiz olarak kan ornegi verip donor olabilirsiniz. kisiye ozel donor olamazsiniz. verdiginiz donor ornegi dunya bankasina dahil olur. Turkiyede su anda 27000 civarinda donor olan insan vardir. herhangi bir zaman sizin verdiginiz donor orneginizle uyumlu ilik ornegi oldugunda size ulasacaklardir.

 440. zaman bazen en iyi dostumuz bazende en kötü düşmanımız demissin ya
  o kdr haklısın kiii gamzee
  çok gerçeksin, çok annesin,çok evlatsın,çok eşsin
  herşeyin çok şu an çok güçlüsün
  yazdıklarını okurken ağlamamak ne mümkün, öyle güzel ifade etmişsin ki kendini…
  zaten insanın yüreğinden en güzel cümleler canının en acıdığı anlarda dökülüyor.
  Yüce Allah ‘tan sana sağlık diliyorum tüm kalbimle
  Rabbim seni evladına bağışlasın
  başına gelen bu hastalığı sevgiyle kabullen ancak karşısında da dimdik dur,
  o gücü evlat aşkı olarak gördüm ben sende güzel anne.
  ben inanıyorum herşeyin en hayırlısının olacağına sizin adınıza..
  yaşam azmin artarak çoğalsın
  Yüce Allah kullarını sınar, sınavını başarıyla geçeceksin inan lütfen…:)
  handan

 441. Allah size acil şifalar versin anne olmadan bu yazınızı okusaydım okadar iyi anlamazdım.evlat bambaşka bişey ama ne olur umudunuzu kırmayın güçlü olun atakan için güçlü olunki herşey daha güzel olsun …

 442. Muhabbet ve Dostluk ile yazıyorum bu kelimelerimi…
  Bir gerçek var ise değişmeyene kadar o gerçekleşebilir bir hikayedir. Hikayenin devamını bilmediğimiz için aslında bu hüsran ve hüzünler. Umuyorum ki hikayenin âhirindeki mana bu üzüntünün sevinci olur ve hakiki olan sevgiline kavuşturur bu şiddetli muhabbetin. Okurken Gözyaşlarım yaktı beni ama devamında bir ferahlama hissettim. O seni de seviyor Onu da… Sadece inancın kalbin ve dayanağın olsun.

 443. Gamzeciğim, yazınızı okudum ve çok üzüldüm. Salı günkü ameliyatınız, inşallah iyi geçmiştir. Allah sizi, eşinize, çocuğunuza, anne, babanıza, kardeşinize, akrabalarınıza ve dost diyebileceğiz insanlara, yani bizlere bağışlasın. Siz yeter ki güçlü olun, moralinizi yüksek tutun. DUALARIMIZ SİZİNLE BİRLİKTE, İYİ HABERLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

 444. GAMZE HANIM SİZİ TANIMIYORUM AMA COK ÜZÜLDÜM ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN ALLAH SENI ILK ÖNCE OĞLUNA SONRADA EŞİN VE AİLENE BAGIŞLASIN RABBIM EN IYISINI BILIR BEN EMINIM SEN KURTULCAKSIN

 445. dualarımız seninle ve tüm hastalıkla mücadele eden annelerle rabbim hiçbir yavruyu annaesiz bırakmasın inşallah

  • mehmet bey, kim istemisse parayi bir yanlislik vardir muhakkak. kimseye para vermeyin. sadece Konya, Meram, Kayseri Erciyes, Ege Tip, Antalya Akdeniz hastanelerine giderek ilik ornegi verebilirsiniz. herhangi bir ucret talep edilmiyor. sizin gibi duyarli insanlara tesekkur etmek gerekiyor.

 446. Gamzeciğim Allah’ım yardımcın olsun, acil şifalar versin, inşaallah biran önce…lütfen güçlü ol, Atakan’ın için moralli ol…herşey güzel olacak, sağlığına kavuşacaksın, sakın ama sakın negatif düşünme lütfen…RABBİMİN YARDIMI VE KOCAMAN SEVGİ DOLU YÜREĞİNLE İYİ OLACAKSIN.ALLAH’IM SENİ YAVRUNA KAVUŞTURACAK, İNŞAALLAH, SAĞLIKLA…

 447. internette dolaşırken senin haberine rastladım..Ve o mektubu okuduğumda içimdeki acıyı tarif edemem..Atakan gibi bir öğrencim olsaydı eğer ona ne derdim nasıl teselli verirdim diye düşündüm birden..SONUÇ:KELİMELER KİFAYETSİZ,O ACIYI NE SÖYLERSEM SÖYLEYEYİM DİNDİREMEM.SINIFTA ONA HER BAKTIĞIMDA ANNECİĞİ GELİR AKLIMA,BERABER VERDİKLERİ MUTLULUK POZU,ANNELER GÜNÜ’NDE ATAKAN’A GÖREV VEREMEM MESELA.ŞİİR OKUTAMAM,TİYATRO YAPTIRAMAM.İşte ATAKAN’IN TÜM BUNLARI YAŞAMAMASI İÇİN ŞİMDİ TEK YÜREK OLMA ZAMANI!!Evet belki uygun donör olma şansımız az AMA HERŞEY İNANMAKLA BAŞLAR!! VE BEN İNANIYORUM SEN ESKİSİNDEN ÇOK DAHA SAĞLIKLI VE MUTLU OLACAKSIN..VE ATAKAN ANNESİNİN ELİNDEN TUTUP GELECEK OKULUNA,..ANNELER GÜNÜNDE ANNECİĞİNİN GÖZLERİNİN İÇİNE BAKIP OKUYACAK ŞİİRİNİ,SONUNDA ONA SARILARAK…GURURLA GELECEK SINIFTAN İÇERİ ÇÜNKÜ ONUN ÇOK YÜREKLİ BİR ANNESİ VAR YANINDA!! ”NAGİHAN CAN”

 448. Rabbim acil şifalar versin. Bende anneyim çok zor bir sınav bu. Metanetini, gücünü yitirme. Yapabileceğimiz birşey var mı? Elimden ne gelirse yapabilirim. Varsa birşey ulaş bana.

  • 05057832724 mehmet bey tlf numarası olarak bana da bu numara verildi. kan vermeye gitmeden önce araram istendi.

   Serap Aksel Hasbay İZMİR

 449. yazını okurken AĞLADIM ÇÜNKÜ BENDE BİR ANNEYİM.HERŞEYE RAĞMEN DAYAN CANIM.OĞLUN İÇİN,EŞİN İÇİN,ANNEN VE KARDEŞİN İÇİN VE EN ÖNEMLİSİ KENDİN İÇİN DAYAN.RABBİM ŞİFA VERSİN İNŞALLAH DUALARIM SENİNLEEE

  • Sevgili Gamze
   Sevdiklerine hitaben yazdığın yazıyı okudum, bir arkadaşımın paylaşımı sayesinde.Etkilenmeyip, üzülmemek imkansız.Sana şöyle yap, böyle yap, şu şekilde davran diyemem kardeşim.Çünkü biliyorum ki, durum ne olursa olsun, yaşananı sadece yaşayan bilir.Hissettiklerini hissetmemiz imkansız.Tam anlamıyla anlamamız da imkansız.Sadece anlamaya çalışırız seni.
   Ama sana birtek şey söylemek istiyorum.GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDASIN.BUNA MECBURSUN.ÇÜNKÜ SEN HERŞEYDEN ÖNCE BİR ANNESİN…..
   Biz anneler çocuklarımız için katlanmıyormuyuz biçok şeye.?Zorlukları onlar için aşmaya çalışmıyor muyuz? Bir kadının çocuğu olunca, artık kendisi için değil, çocuğu için yaşamaya başlıyor.İşini, evini, zamanını, hatta giysilerini, hatta duygularını, vb. biçok şeyi çocuklarına göre ayarlamıyormu anneler? İşte bu yüzden sen de tek başına SEYEHATE GİTMEYİ çokkkk uzun bir süre için ertelemek zorundasın.Mecbursun buna.Yapmalısın ve yapabilirsin.Bunu sen de ben de biliyoruz.
   ÇÜNKÜ SEN MUHTEŞEM BİR ÇOCUĞUN MUHTEŞEM ANNESİSİN.VEEEEE
   DAHA NİCE GÜZEL SEYEHATLERE OĞLUŞUNLA BERABER ÇIKACAKSIN.ONA YOL GÖSTERECEKSİN.EŞLİK EDECEKSİN.YAPILACAK ÇOK İŞİN VAR.BİR AN ÖNCE İYİLEŞİP OĞLUŞUN VE SEVDİKLERİNLE GEÇİRECEĞİN GÜZEL, SAĞLIKLI GÜNLERE KAVUŞMAN İÇİN DUA EDİCEM GÜZEL ANNE…..

   UNUTMA!!!!!!
   SEN BİR ANNESİN, GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDASIN……
   ..

 450. Moral şu an için ihtiyacınız olan en önemli şey.Hayata tutunmanız için bir çok sebep varken sakın güzel gözlerinizden yaşlar süzülmesin.Allah yardımcınız olsun.Dualarımız sizinle.

 451. gamz hanım. adaşım..benim çocuğum yok gün gelr belki anlarım seni..ama önce kendin için savaş..kendine yi bak iyi bak ki oğlunla birlikte güzel günler göresiniz..yüce allah yardımcın olsun..diren dostum yaşamak güzel..

 452. Canım arkadaşım,sana akıl vermek haddim değil ama beyin gücünü kullan pozitif düşün ,bir çok şey gibi bu illette gücü ve mutluluğu sevmiyor.Sımsıkı tutun hayata ,yavrunla yaşacağın mutlu anları hayal et.Sıkı tutun bu senin hayatın.
  Ancak şunu da hiç unutma:herşey biz insanlar için,ağlamak yerine her saniyenin tadını çıkart.
  Şifa bulman için hergün dua edeceğim sana ve senin gibilere.

 453. Gamze hnm ,yazınızı okurken bende bir anne olarak herkes gibi hıçkırıklara boğuldum …
  Ve inanın tüm kalbimle dua ediyorum ki biricik oğlunuz sizsizi annesiz kalmasın Güzel Allahım sizi ve Atakanı ,hiçbir çocuğu annesinden ayırmasın!Ne kadar temiz kalpli biriymişsiniz ki bakın yüzlerce kişi sizin için dua ediyor….Ben eminim ki burdan edilen dualardan biri sizin için kabul olacaktır.Allah hiçbir yuvanın huzurunu bozmasın, size ailenizle ve tüm sevdiklerinizle nice mutlu yıllar diliyorum,dilerim ki Atakanı yetiştirdiğiniz gibi onun evlatlarınıda siz yetiştirin inşallah….Dualarımız sizinle olacak….

 454. iyileşeceksin..!! inanıyorum buna enn yüreğimden..sen de inan..!!! Allah yar ve yardımcın olsun…

 455. şuan disko kralında sizin adınızı duydum ve duymamla gerçekten çok duygulandım bir o kadarda yakınlarını bu illetten kaybetmiş biri olarak çok hüüznlendim.Bu cümleleri belki çok duymussunuzdur fakat sakın umudunuzu inancınızı kaybetmeyin emin olun binlerce insanın duaları sizinle, siz sadece inanın ve savaşın! bunu önce kendiniz için yapın! emin olun savaştıktan sonra Allah’ında izni ile oğlunuzla sizi bekleyen çok güzel günler olucak! sevgilerle…

 456. Sevgili Gamze, az önce Okan Bayülgen’den duydum adını ve yazdığın bu satırları okudum. Lütfen umudunu yitirme, ve az önce telefonda Okan Bayülgen ile konuşurken yaptığın gibi ağlama artık. Gülmeye, hatta kahkaha atmaya çalış. Daha iyi hissedeceksin inan bana. Bugüne kadar donör olmamıştım, aklıma bile gelmemişti açıkçası. Bu hafta içinde ben de Dokuz Eylül’e gelip donör olacağım. Kim bilir.. Moralini yüksek tut, önce sen inan ki iyileşeceğine, bütün evreni etkile. İnsanın ağzından çıkan söz kendine geri dönermiş ben buna çok inanırım. Sen ne düşünürsen, ne istersen evren sana onu verecektir. Sevgiler.

 457. dualarım seninle güzel anne…umarım yıllar sonra bunlar hatıranda kalır uçup gitsin dertlerin.acil şifalar

 458. İÇİNDEKİ BU EVLAT,ANNE,BABA,KARDEŞ,EŞ SEVGİSİ OLDUĞU İÇİN EN KISA ZAMANDA İYİLEŞECEĞİNİ BİLİYORUM.DÜN AKŞAM YAZINI OKURKEN GÖZ YAŞLARIMI TUTAMADIM.ACİL ŞİFALAR GAMZECİĞİM.AR+ KAN GRUBUM PAZARTESİ GÜNÜ HASTANEYE GELECEĞİM.İYİ GECELER ………………….

 459. Geri bildirim: Atakan ve Gamze için elele «

 460. Gamze cim umarım her şey istediğinden daha güzel olacak.Sakın umudunu yitirme sana her gün dua ediyorum.Atakan la yapacağın ve yaşayacağınız çok şey var….

  • Gamze cim umarım her şey istediğinden daha güzel olacak.Sakın umudunu yitirme sana her gün dua ediyorum.Atakan la yapacağın ve yaşayacağınız çok şey var….Bu Arada benim,eşimin ve kızlarımın kan gurubu A rh+Pozitif .Eşim ve ben kan vermek istiyoruz ama biz İskenderun da ikamet ediyoruz.Burada kan verebileceğimiz bir merci var mı yada alternatif olarak bize ne önerebilirsiniz…..Lütfen bilgilendirin…

 461. Annelik Sanatı Dergisi genel yayın yönetmeniyim; 15 bin abone anneye ulaşıyoruz dergimizle.Gamze Anne için ne yapabileceğimizle ilgili iletişime geçebilirsiniz. Biz dergi olarak tüm sosyal paylaşım alanlarımızda paylaşmaya çalışıyoruz.

  Dilerseniz aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.

  Elçin Ateş Ersoy
  elcin.ersoy@anneliksanatidergisi.com

 462. Dualarım seninle. Allahım seni yavrucuğuna,eşine, sevdiklerine bağışlar…Allah sana tez zamanda şifa versin, moralini hep yüksek tut…

 463. Sevgili gamze RABBİM’den sana şifa diliyorum. Evladın için hayıflanma eğer inanıyorsan ALLAH her şeyi yoluna koyar şimdi senin düşüneceğin tek şey kendine iyi bakman dua et RABBİMLE konuş ŞAFİ ismini çokça tesbihat et. dualarımız seninle çok geçmiş olsun bu günler geçecek İNŞALLAH sen SAĞLAM durursan her şey çok güzel olacak, her şey çok güzel olacak, her şey çok güzel olacak ……..

 464. Gamzecim öncelikle Allah’ım yar ve yardımcın olsun…
  Bu hastalığın ilk ve en kuvvetli ilacı moral bunu sen de biliyosun eminim tabiki kolay değil ama ne olur kendini bırakma bak bütün Türkiye’nin duaları hep seninle!
  Abim ben daha çok küçükken yakalanmış lösemiye ALL diyorlardı hastalığına seninkiyle aynımı bilmiyorum ama doktorlar yaşamasının imkansız olduğunu söylüyorlarmış ama abim yenilmemek için kendini bırakmamış çapa tıp fakültesinde 1985 yılında bu hastalığı yenerek onkoloji bölümünün mucize hastası olmuş. o zamanlar 16 yaşındaymış bense henüz 1 yaşındaydım şimdi her gördüğü kanser hastasına aynı şeyi söylüyo LÜTFEN MORALİNİ YÜKSEK TUT !
  Ve ben inanıyorumki sende abim gibi mucize olacaksın yeterki buna inan iler Atakan büyüdüğünde ona neler atlattığını ama yıkılmadığını gururla anlatacaksın Allah’ın izniyle …
  Bu arada sanırım ilik nakli için kan gurubunun uyması gerekmiyormuş benim kan gurubum 0 RH (+) ana en kısa zamanda Çapa ya gidip donör olmak için gerekeni yapacağım ve inşallah sana umut olacağız ! KENDİNE DİKKAT ET SEVDİKLERİNLE KAL …

 465. Gözlerim doldu okurken. Paylaştım yazınızı dilerim ki Allah en kısa zamanda sağlığınıza yeniden kavuşmanızı nasip eder size o temiz melek yavrunuz için. Yürekten tüm dualarım sizinle. Allah yar ve yardımcınız olsun. Acil şifalar diliyorum. Umudunuzu sakın ola kaybetmeyin. Allah büyüktür yanında mucize çoktur. Ne hastalar var hayata tekrar dönen. Allah’ım dualarımızı kabul eder inşallah, hayırlı haberlerinizi almamız nasip olur. Moralinizi yüksek tutun. Olumsuz şeylerin sizi yıpratmasına izin vermeyin. Ben inanıyorum herşey iyi olacak güzel olacak. Dualarım(ız) sizinle.

 466. sevgili Gamze BEnde yanındayım ve duacınım,ve inanıyorumki yüce rabbim ,sizi birbirinize bağışlayacaktır…. Ama sana ilk önerim şu, annenin sana almak istediği o kışlık montu AL!! çünkü sen o montu giyeceksin,çünkü yaşayacaksın…. buna inan … sevgiler…..
  bir ANNE…

 467. Allahim yardimcin olsun.Aglamaktan ne yazdigimi bile goremiyorum.Ne olur guclu ol.Sadece senin icicn dua ettigimi bilmen icin yaziyorum.

 468. Biliyorum belki bu yorumları okumaya bile mecalin yok.. Biliyorum belki de sadece burda yazılı kalacak bunlar.. Biliyorum sen içini döküyorsun ve hiçbir şeyin garantisi yok.. Ama ben şunu da çok iyi biliyorum cennet o yüce mertebe olan ANNEliğin ayaklarının altındadır.. Umut çabuk tükenen ama asla fitilindeki alevini yitirmeyen bir canlıdır benim gözümde.. Sen, yazdıklarınla, hissettiklerinle, yaşadıklarınla çokk ama çok büyük bir sınavdan geçiyorsun.. Unutma sen bir annesin güçlüsün ve daima öylece kalacaksın.. Bu gece uykuya dalmadan önce senin için dua edicem ve bu dua seni yaşama daha da iyi kenetleyecek.. Geçmiş olsun şimdiden umarım 12.02.2013 de bana mail adresimden haklı olduğumu çıkartacak bir mail yollarsın.. İzmir’e beklerim havası suyu herkese iyi gelir ;).. hala mutlu olmak için bir çok sebebin var..

 469. allah acıl şifalar versın rabbım ayırmasın bırbırınızden yazını okurken bende tutamadım okuyan her anne gıbı kendımı rabbım dayanma gucu versın inş

 470. Binlerce yorumlar yapılmış sizin için binlerce kişi hayır duaları etmiş yüreklerinin en derininden.Dileğim şudur ki bu hastalığınızı hayırlı bir şekilde evladınıza ve sevdiklerinize kavuşarak atlatırsınız inşallah.İnşallah oğlunuzla ve eşinizle nice mutlu seneler daha geçirirsiniz.Dünyada inandığım bir şey varsa eğer o da şu eğer bir şeyi kalbinizden geçirip korkmadan kararlı bir şekilde dilerseniz isteğinizin arkasında dimdik durur ve onu hayal ederseniz eğer belki de umutsuzluk perdeleri giderek yok olur belki de o zaman Allah bize dileğimiz için dualarımız için yardım eder.Unutmayın her iyi şey ve her kötü şey insan içindir güçlü olup sadece oğlunuza büyüyüp yetişkin bir delikanlı olduğunda sarıldığınızı hayal edin.Allah’tan o günü görebilmeyi yürekten dileyin unutmayın bizim Allah’tan başka sığınacak hiçbir kurtarıcımız yok.Tüm kalbimle Allah’ın size yardım etmesini diliyorum.Dualarım sizinle.

 471. Belki çocuğunuz olabilecek yaştayım. Henüz annede değilim. Ama anneme olan düşkünlüğümdenmidir bilmem bir kaç satır sonra boşaldı gözyaşlarım. Yakın çevremden bu hastalıkla mücadele edip kazananlar çok oldu. Ben size çocuğunuzun yerine konuşuyorum belki biraz… Ve böylesi güçlü bir kadın… Benim annem olsaydın eğer bırakma derdim anne kendini, bizim için, benim geleceğim için bırakma. Önlüğümü sen giydireceksin, cübbemi seninle giyeceğim, damatlığımı da… İyileşeceğin günü bekliyor olacağım anne, babamla hep birlikte mutlu günlere…
  Bırakma Gamze Abla kendini…
  İlk defa tanımadığım biri için dua edeceğim, her gece bıkmadan usanmadan…
  Allah acil şifalar versin. İyi olduğun gün seninle mutlaka görüşmek istiyorum Gamze abla…

 472. canım yazını okurken gözyaşlarına boğuldum allahım acil şifalar versin inş. yavrundan ayırmasın inş. yazılarını okurken kendi yaşadıklarım gözümün önüne geldi birden biraz daha farklı ama bazı şeyler aynı ikimizinde bende 2006da evlendim senin gibi benimde 2009da kızım oldu işte benim hikayemde ozaman başladı aslında kızım doğdu benim kanamam durmadı kızımı hiç görmedim kucağıma alıp bağrıma basamadım drlar benim telaşıma düşmüşler beni 9eylül üniversite hastanesine ambulansla götürdüler hemen ameliyata alındım ve ameliyatta 2 kere kalbim durmuş beni kurtarmak için rahmimi almak zorunda kalmışlar ben 28 yaşındaydım kızımıda küveze koydular başka hastaneye götürdüler kızımda 4gün yaşayabildi yani aynı anda hem evladımı hemde tekrar evlat sahibi olamayacağımı öğrendim çok ağladım üzüldüm kahroldum ama senin eşin gibi benim eşimde bana sahip çıktı destek oldu hakkını ödeyemem ikimizde enazından eşlerimiz açısından çok şanslıyız ama şunuda unutma herşeyde vardır bir hayır ben iyi olacağına inanıyorum bak mesela ben okadar umutsuz ve mutsuzdumki evlat edinmeye karar verdim eşimde bende isterim deyince hemen shçek başvurduk ve epey beklemenin ardından sabrın sonu selamet oldu ve kızımız canım yavrum ağustos 2011de evimize geldi şimdi kocaman oldu sende sabret kardeşim emin ol hepsi geçecek eşine ve evladına sarıl ben başımdan geçenleri kısaca anlattım ama inan bende çok şeyler çektim çok şükür geçti bitti seninde bitecek dualarımız seninle

 473. Sevgili Kardesim, Seni cok iyi anliyorum cunku hep ayni korkulari tasiyan bir anneyim. Rabbime sukur sagligim yerinde ama insanin aklina geliveriyor iste. Olum her zaman haberli gelmiyor..Bana birsey olsa kizimi kime emanet ederim diye dusunmeden duramiyorum. Hicbir zaman babaligin ne oldugunu anlayamayan ona sahip cikamayan babasina mi? Calismak icin kendi evlatlarini baskalarina emanet etmek zorunda kalan kardeslerime mi? Yoksa kendileri hala bana muhtac olan abilerine mi? Ama varya “Allah gecinden versin” diyelim. Eger bize birsey olsa onlar oyle bir varliga emanet ki hic birseycik olmaz. Onlari yaratan sana emanet eden sana veren onlarin gercek sahibi Rabbimiz var. Onun icin korkma. Hersey kontrol altinda. Insallah iylesip yavrularinla senelerce yasarsin. Ama olaki sana birsey olursa gozun arkada kalmasin. Rabbimiz sahip cikar. Yavrunu korur. Sen simdi kendini bunalticak hicbirseyi dusunme. Ameliyatina girmeden evvel Ashabi Bediri oku. Dualarimiz seninle. Iyi haberlerini paylas bizimle:)

 474. Allahim sana acil şifalar sağlıklı ömür versin okurken icim parçalandı bende 8 aylık hamileyim ve bu son zamanlarda ya ben olmazsam kızıma nasıl olur Baris’im ne hale gelir kızıma bakabilirmi diye dusunmekten alamıyorum kendimi.ben Almanya’da yasıyorum senin icin burada araştırma yapacagım buradan yapılabilecek ne varsa yapmaya çalışacağım bende donor

 475. Bende donor olabilsem keske senin icin yapabileceğim ne olabilir diye araştırıp sana yazacağım dualarım seninle Allahtan ümit kesilmez Allah im büyük seni evladına cok sevdiğin esine ve ailene seni tüm sevenlere bagislasin güçlü olmalısın direnmelisin hepsi geçecek hersey guzel olacak sadece bunu duşun dualarım seninle 🙂

 476. bende bır anneyım ve hastalıktan cok cocugun ıcın acı cektıgını bılıyorum.bende yardımcı olmak ıstıyorum canım ama bursadan nasıl yapabılırım arastırdım yok,elıne ımkan gecse suan gelır ılık naklı ıcın basvururum rabbım acıl sıfalar versın dualarım snınle guclu ol….

 477. Sizlerden ;13 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan donör bulma işlemi için hepinizden ricam Çapa Tıp Fakültesine gitmeniz… Ben kesin gideceğim. …..Dualarımızıda edeceğiz ama mutlaka başvuru formunu doldurup, 1 tüp kan vereceğiz. Şu çalışma temposunda insanların hayatlarının sadece ayakta kalabilmek için sürekli çalışıp para kazanma hırsı demiyeceğim mecburuyet olsada, birimiz için daha doğrusu kendimiz için yeniden söylüyorum hepimiz kan verelim…Gamze miz için çabamız olsun…40 yaşındayım ve hayat felsefem; sadece güzel anlarımızın aklımızda kaldığıdır. gerisi boş. Ben kan vererek bir güzel an daha yakalayağıma inanıyorum…Umarım bir gün Gamze ile hepimiz tanışırız….

 478. selam dua ediyorum Atakan için yaşasın annesi ALLAHIMMM diye şu an hala ağlıyorum,çünkü benimde bir oğlum var . Allahım güç ver Gamze ye .Tanımıyorum kimdir ??? ama biliyorum annedir güçlü bir anne kuzusunun gözlerine baktığında sanki yeniden hayata bağlanma şarjı dolar annelerin yapabilceğimiz bişi olursa duyurun lütfen dualarım sizinle ve oğlumun duaları ALLAH evladınızdan ayırmasın,annenizi de evladından ayırmasın eşinize,babanıza kardeşlerinize sevdiklerinize bağışlasın size SAĞLIK diliyorum rabbimden

 479. DUALARIM SENİNLE GAMZEEEE ALLAH SENİİ EVLADINA BAĞIŞLASINNNNNN VE İNANIYORUMKİİ EVLADINA KAVUŞACAKSSINN SEN GÜÇLÜ BİR ANNESİNNNNN ATTAKANINNN ANNESİİİİ ÇOK GÜÇLÜÜÜÜÜÜÜÜ…ALLAHH ŞİFA VERSİNNNNNN EVLADINDAN AYIRMAISN SENİİİ. YARIN SENİN İİN DÖNOR OLMAK İÇİN GİDECEĞİMMMM DİLERİMM ALLAHTAN BENİMKİ TUTMASA BİLEE İNŞALLAH UYGUN BULUNURRRR…

 480. inanır mısınız ben de yazınızı okurken ezan okunuyordu ve sizin için çok dua ettim, allah yardımcınız olsun, kalbim sizinle..

 481. Geri bildirim: Gamze Anne Icin « AET'li Gunler…

 482. dualarımız seninle allah şifa versin evladın için dimdik ayakdadur nolur dayan kendini bırakma

 483. sevgili gamze
  yazını okudum çok duygulandım seni çok iyi anlıyorum bunu ancak yaşayan bilir sen mükemmel bir annesin ve anne olduğun için yorulmak ,yılmak vede vazgeçmek gibi bir lüksün yok her şey çok güzel olacak inan seninde dediğin gibi çık tığın bu yoldan “iş seyahati”nden sağlıklı bir şekilde döneceksin sadece ailen değil seni tanıyan tanımayan milyonlar arkanda ve emin ol hepsi senin için dua ediyor. ben senin çok güçlü olduğuna inanıyorum bloğunda yazmışsınya en kızgın olduğunuz zamanda doğumdan sonra saydığınız on parmağı düşünün diye işte şimdide sen en umutsuz olduğun zamanlarda atakanla geçireceğiniz güzel günleri düşün sana sevgiyle bağlı eşini düşün aileni düşün arkanda olan milyonları düşün ben sana inanıyorum ve senin seyahatten dönüşünü tüm sevdiklerin gibi sabırsızlıkla bekliyorum …..

 484. ben ne yazacağımı bilemedim yazınızı okuyunca çok duygulandım işte annelik bu benimde 4 tane çocuğum var biraz hastalansam onları düşünürüm hele 10 yaşındaki kızım çok düşündürür beni sana hergün her saniye dua edeceğim bir anne olarak rabbim seni ATAKAN’ ına bağışlasın inşallah onun sütünü sen kendi ellerinle içirirsin ılık ılık büyüdüğünü evlendiğini görürsün inşallah rabbim sana sağlık sıhhat versin uzun ömürler versin inşallah başaracaksın çünkü sen güçlü bir annesin allahım nelere kadirdir sana ATAKAN’ınını büyütmek için zaman verecektir inşallah allaha emanet ol güzel kardeşim..

 485. Sevgili Gamze,
  Yüce Rabbim bu dünyada yaratmış olduğu her bir kul için bir sınav vermiş.herkesinki ayrı ayrı senin sınavın hastalığın değil evladının sensiz kalması düşüncesi .Bu sınavı evladın için kazanman gerekiyor o halde canının canı için kazanacaksın .Ben iki erkek evladına sahibim benim de sınavım önümde kocaman çocuklarım için mücadele ediyorum üstelik tek başıma ama onların sevgisi benim güç kaynağım.Başta evladın,sonra eşin ailen en büyük güç kaynağın senin.Allah yar ve yardımcın olsun.

 486. bende bır anneyım evladın ıcın dımdık ayakta durmalısın güzel ALLAHIM herzaman senın yanında olsun bu pıs hastalıgı yenmelısın sevdıklerın ıcın elınden gelen herseyın daha fazlasını yapmalısın Allah şifa versın dıyım yazdıklarınla gercekten herkezı cok duygulandırdın dualarımız senınle

 487. Kayseride öğrenciyim burada da ilik merkezi varmış. A rh + kan grubum yarın arkadaşlarımı da alıp senin için seve seve gidip kan vereceğim. benim kanım uyar İnşallah ben donörüm.Allah yardımcın olsun acil şifalar diliyorum. Dualarım seninle bence Türkiye seninle. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşup Atakan’la oyunlar oynamaya devam edersin . Seni seviyoruz Gamze..

 488. Yaşıt sayılırız.. Belki tek ortak noktamız bu ama seninle birlikte yasadım yazdığın herseyi.. Hıçkırıklarımı bütün apartman duymuştur sanırım.. Çok güçlüsün buna eminim! Git o kabanı al ve seneye daha da güzelini alması icin annenden yeni bir soz iste. Herkes seni konuşuyor, başaracagina eminiz. Sende inancını kaybetme. Atakan büyüdüğünde ona kendin anlat basari hikayeni! Rabbim seninle..

 489. Neden böyle baştan yenilmiş gibi konuşuyorsun? Evet zor bir hastalık, zor bir dönem olabilir ama unutma ki sen bir annesin, güçlü olmayı en iyi bilecek ve bilmek zorunda olan kişisin sen. Ben şu anda hamileyim ve derler ki hamilelerin duası kabul olur. Rabbimden tek istediğim şu anda sana sağlık vermesi ve seni iki erkeğine bağışlaması. Ama ne olur sende daha yürekli ve daha istekli ol… Mecbursun çünkü…

 490. Allah size en kısa zamanda şifalar versin , o minik oğlunuza ve sevgili ailenize bağışlasın, sizi televizyonda gören herkesin duaları sizinle…siz güçlü bir annesiniz,bu gücünüz hep sizinle olsun,tez zamanda sağlıgınıza kavuşup,oğlunuz ve eşinizle elele gidin o parka yeniden..

 491. Allah acil şifalar versin.
  Herşeyden önce sen bi annesin ve eminim ki Allah Atakanın sensiz büyümesine izin vermicektir..
  Çabukcak iyileş ve bize herşeyin üstesinden gelincebiliceğini göster.
  Dualarım seninle (: ♥

 492. anne değilim ama öğretmenim. az da olsa bilirim çocuk sevgisini. çok dokundu yazın. duygusal olduğu için değil; gerçek bi hayat hikayesi olduğu için. ama bloğundan, bebişinle yaptığın çalışmalardan o kadar belli ki, sen mücadeleci bi kadınsın. lösemili çocuklarla çalıştım, bunu atlatabilenlerin sayısı az değil. gücünü öncelikle oğluşun ve eşin için sonuna kadar kullanmalısın. Sen vazgeçtiğinde, seni tanımayan onca insanın arkanda olduğunu hiç unutma; bunu aklına getir ve diren! sen başarabilecek bi kadınsın. bol şans, arkandayız, unutma.

 493. Merhaba, sizi tanımıyorum. Ama tanımayı çok isterdim böyle güçlü bir insanı. 19 yaşındayım daha ama ne kadar zor bir dönem olduğunu biliyorum. Buna benzer bir olay yaşadım. Benimde annem ciğerinden dolayı tedavi gördü. Okuyunca içim burkuldu o günler aklıma geldi. Ben annemin hastalığıyla tanıdım hayatı ve kendimi. Atakan çok şanslı bir çocuk onu bu kadar çok seven bir annesi var, benim gibi çok şanslı. Hayat bazen tahmin etmiyceğimiz şeyler yaşatıyor işte. Ben elimden ne gelirse yapmak isterim gerçekten. “ANNE” olmak mükemmel birşey bunu tahmin edebiliyorum ve sizi tebrik ediyorum Atakan’la aranızdaki bu bağ için. Onunla telefonla konuşup masal anlatıyormuşsunuz. Ne güzeeeel. Yazdıklarınızı okuduğumda gözyaşımı zor tuttum. Ama ağlamanın bir faydası yok. Annemin ve benim dualarımız sizinle… Allaha emanet olun ve gücünüzü hiç kaybetmeyin. Unutmayın siz annesiniz. Anneler güçlüdür bunu biliyorum. Sizin daha Atakanla ve eşinizle yaşayacağınız çok şey var. Buna inanıyorum ! Dayanın. Rabbim acil şifa versin…

 494. RABBİM ŞİFA VERSİN SENİ YAVRUNA EŞİNE AİLENE BAĞIŞLASIN ALLAH MERHAMETLİDİR SANADA MERHAMET EDER İNŞ

 495. dualarimiz senin için gamze.moralini yüksek tut.inanıyorum ki rabbim seni oğluna ve sevdiklerine bağışlayacaktır.

 496. Sizi anlamak için illa ki anne olmak gerekmiyor. Ben bir babayım ve 18 aylık bir oğlum var. TV de haberi görünce çok etkilendim ve duygulandım. Eğer bir telefon numarası verebilirseniz elimden geleni yapmak isterim. Ege üniversitesinde çalışıyorum ve müsade erderseniz Blogtaki yazıyı bastırıp kampüste farklı yerlere asmak isterim. Sizden haber bekliyorum. Dualarım sizinle…

 497. boğazım düğümlendi,gözyaşlarım aktı ve sonrasında hıçkırıklar..allahım seni yavruna bağışlasın..dayan güçlü ol ne olur herşey düzelecek dualarımız seninle…

 498. ben ne bir anneyim nede evli çok küçüğüm ama şuan hüngür hüngür ağlıyorum atakan çok tatlı çok gördüğüm en tatlı bebek allah sanada ona uzun ömürler versin hergece dua edıcem sana sana bir şey olmıycak inanıyorum

 499. Acil şifalar ve sevdiklerinizle geçireceğiniz , mutlu ve huzurlu günler diliyorum size … her şeyin umut ettiğinizden hada iyi geçmesi dileğiyle …

 500. Merhabalar;

  Önce haberlerde gördüm ve uzun uzun birşeyler yazmak istemiyorum. Sadece o bir tüp kan örneğini nereye verebiliriz acaba onu öğrenmek istiyorum. Saygılarımla.

 501. Seni tanimiyorum ama sen gercekten cok guclu bir kadinsin.benim bir evladim yok ama sunu unutmaki sen evladin icin iyi olmalisin.Sen yenilmeyeceksin bununla bas edeceksin allah seni butun sevdiklerine bagislasin..

 502. allah acil sifani versin inss..dualarim seninle ,simdi tv de gördüm hemen arastirdim ve okurken tutamadim gözyaslarimi …bende bir erkek annesiyim seni cok iyi anliyabiliyorum ,anneler her zaman cocuklarinin basina bir sey gelcek diye düsünür kendini hic düsünmez….ama sira sende ,bu dünyaya ,hayata inat yikilmamalisin .öyle veda eder gibi mektuplarda yazmamalisin ,bence herseyden önce evladin ve cevrendeki seni seven insanlar icin güclü olmalisin …bu gücü biz sana ne kadar verebiliriz bilmiyorum ama her sey sende bitiyo bunu asla unutma…
  iyi seyler düsün iyi seyler olsunnn ….dualarim seninle gamzecikk ………….

 503. canım kardeşim nunutma sakın umutsuzluk en büyük hastalıktır canım benim de kardeşim lösemi hastası ne kadar zor bir hastalık oldugunu biliyorum ama kardeşim yendi hastalıgını çünkü onunda bir çocugu vardı onun icin hayata tutundu sende öyle yap gamze ne olur yalvarırım sana umudunu sakın kesme yazdıklarını okudum çok kötü oldum yavrunu düşün canım kardeşim ALLAHIM sana ve bütün hastalarımıza şaafi ismiyle şifa versin inşallah güzel haber lerini alırız rabbim seni yavruna eşine bagışlasın

 504. çiğdem şengül 12.02.2o12saat 19.33RABBİM İNANIYORUM BU KADAR DUAYI KABUL EDER ALLAHIM BU GÜZEL YUVAYI BİRAN ÖNCE SEVİNÇLİ BİR HABERE KAVUŞTURUR ALLAHIM YAVRUNA EŞİNE VE TÜM SEVDİKLERİNE BAĞIŞLASIN HEPİMİZ DUACIYIZ SENİN İÇİNDE YASİN OKUYACAGIM GÜZEL GAMZELİ YANAKLARINDAN ÖPERİM.

 505. ne yapabilirim bilmiyorum, uzulmek disinda. . Oglunu dusun , bak kendin soylemisin o bensiz ne yapar. eger sen kendini boyle birakirsan ona en buyuk kotulugu sen yapms olacaksin , guclu olmak cok onemli . Bak eger guclu olup iyilesmezsen atakan cok uzulecek. lutfen guclu ol diren.

 506. allah sana şifa versin tatlılar tatlısı ogluna bağışlasın dualarımız seninle

 507. sizin durumunuzu tv gördüm hemen internetten baktım duygularınızı okudum hissettim çok üzüldüm insan anne olunca kendini deil çocuğunu düşünüyr ALLAH sizi bebişinize sevdiklerinize bağışlasın acil şifalar versin rabbim sevdiğine dert verirmiş sizde kalbi sevgi dolu bir annesiniz ALLAH annelerin duasını geri çevirmezmiş ALLAHA emenet olun…………

 508. yazını okudum ve hala ağlıyorum.evladın için sabır et ve bu savaşı kazan çok sor eminim bende 2 kız annesiyim .yüreğinden geçen sızıyı anlaya biliyorum seni ailene ve evladına bağışlasın rabbim.dualarım seninle

 509. merhaba gamze abla ben 16 yaşında bır genc kızım. bu hastalık yuzunden sene once teyzemi kaybettım. o gunden beri annem ufacık bıseyımız olsa hemen doktora goturuyor bizi. bu kadar korkmasına bı anlam veremiyordum. bana anne olunca anlarsın dıyordur hep. bu yazdıgın yazıyı okuyunca daha ıyı anlıyorum. haberlerde duyar duymaz ınternetten bılgılerıne baktık annemle. bız Samsunda yaşıyoruz. buradan sana yardım edebılecegımız bırsey varsa elımızden gelenı yapacagımıza karar verdık ve söz veriyoruz. keske yasım tutsada gereklı olan kanı veya iliği verebilsem sana. teyzemm moralını yuksek tutamadı. kendını hep yalnız hıssedıyordu. ama bız hep onun yanındaydık. teyzem yapamadııı bızımle kalamdı. ama sen yapabılırsın gamze abla, atakanın ıçın yapabılırsın. dualarımız sızınle

 510. Ben anne değilim ama yazdıklarınızı okurken o kadar içten hissettim ki hepsini. O kadar gerçek, o kadar güzel anlatmışsınız ki.Benzer bir süreci biz de yaşıyoruz dedem için.Umarım en kısa zamanda bunu atlatıp, bundan sonra her şeyin en güzelini yaşarsınız. Oğlunuz, eşiniz, sizi seven kim varsa hepsi için, en önemlisi de kendiniz için mücadele etmeye devam edin.Bizim de sizin mücadelenizden alacağımız çok umut, çok ders olduğunu unutmayın nolur.Dedem için, sizin için ve şifaya ihtiyacı olan herkes için şifa diliyorum. Güzel haberlerinizi alıp seviniriz inşallah hepimiz.Avucunuzda sakladığınız o öpücükler gibi, ellerinizin üzerinde bizim ellerimizi de hissedin, çünkü aslında hep birlikte veriyoruz bu mücadeleyi, birbirimizden güç alarak, sevgiyi,sabrı paylaşarak…

 511. rabbim yardımcın olsun evladının yüzüne baksın allahım ne olur şifalar ver.buda sözler yerine dualar seninle olsun…

 512. sevgili gamze ben seni haberlerde gördüm çok üzüldüm benimde bir kızım var 12 yaşında gamze ben kuşadasında oturuyorum sana ulaşmak istedim fakat nasıl ulaşabileceğimi bilmiyorum benim adım fatma çıra iimel adresi eşimin adresi benim kan gurubum 0RH(+) sıfır gurubunun herkese uyar diye biliyorum ben sana kan vermek istiyorum inşallah uyarsa sanada yardım edebilirsem çok memnun olurum ama ben ne yapmam gerektiğini ve nasıl ve nerde kan verebileceğimi bilmiyorum bana yardım edebilirsen sevinirim telefonum 05395209894 nolu numaradan bana ulaşabilirsin ..allahsana acil şifalar versin geçmiş olsun haber bekliyorum lütfen fatmaçıra

 513. Allah seni evladına ve ailene bağıslasın Gamze. Bu hafta gidip kan örneği vereceğim Çapa’da. Okyanusta bir damla ama umarım işe yarar. Dualarımız seninle 🙂 Allaha emanet ol, guzel haberlerini bekliyoruz.

 514. gamze kardeş metanetini yitirme bende 2 sene önce sevgililer gününde ev de bir kriz geçirerek hastaneye kaldrılmşım ve sonuç ne biliyormusun beyin tümörü ve ameliyat önce allahımın sonrada ailemin sayesinde yendim bu illet hastalığı ama hep ben de senin gibi ne olacak bu çocuklarım diyordum ama kendime gelip ben yaşamalıyım çocuklarım için ailem için sevdiklerim için yaşamalıyım dedim ve kendimi o yönde motive ettim ve yendim allahın sayesinde ve sonuçlarım şükürler olsun hep temiz çıkıyor sende kendini ne olursun bu iyileşecem diye motive et bak göreceksin sen bu hastalığı yeneceksin en azından atakan için mücadeleyi bırakma ne olur

 515. SEN HARİKA Bİ KADİNSİN MÜKEMMEL BI ANNESİN, TÜM DUALARIM SENİNLE ALLAHIM SANA YARDIM EDİCEK SENİ HİÇ TANİMASAMDA SUNU KOYNUNDA OKUMAK İSTERDİM SANA SARILMAK İSTERDİM 16 YAŞINDAYIM VE BUNU OKURKEN ANNEMİ GÖRDÜM ASLA PES ETME SAKIN İNŞALLAH ATAKANİN YANINDA OLMAYI ABLASI OLMAYI COK İSTERDİM SENİN ELİNDEN TUTUP GÜÇ OL DEMEGİ COK İSTERDİM SENİ TANİMASAMDA ŞUANDAN İTİBAREN KALBİMDE O KADAR BÜYÜK BI YERİN VAR Kİ SENİ SEVİYORUM MÜKEMMEL KADIN !

 516. Hersey gelicek ve seninle tanışicaz benimde ablam olacaksın nasıl bi kalbin var senin ne harika bı annesin sen yaa nolur güçlü ol nolur yalvarırım ablam hersey gecicek ve tanisinca elinden o kadar sıkı tutucam ki harika kadin ..

 517. Tesadüfen mesajınızı facebook’da gördüm daha sonra sayfanıza yönlendirildim ve okuyunca gözyaşlarım bir bir aktı.Bende bu hastalık yüzünden annemi kaybettim , çok canım yandı , çok üzüldüm.Allah’tan dileğim evladınız bu acıyı tatmasın çünkü hiçbirşeye benzemiyor bu acı ve siz hep ailenizle , evladınızla mutlu günler geçirirsiz…Ve inşallah bu hastalığı yener , sağlığınıza kavuşursuz.Umarım güzel haberlerinizi de alırız , rabbim yar ve yardımcınız olsun…Dualarım sizinle…

 518. DUALARIMIZ SENİNLE DÜNYALAR GÜZELİ GAMZELİ ANNE.SENİ KÖTÜ BİR OLAYLA TANIDIK AMA DAHA ÇOOOOK GÜZEL HABERLERLE MUTLULUKLARDA BULUŞUCAZ.BİZLER SENİN ARKANDA YANINDAYIZ TÜM TÜRKİYE SENİNLE.BU KÖTÜ RÜYADAN HEP BERABER UYANACAĞIZ VE GÜZEL GÜNLERDE GÖRÜŞECEĞİZ.BİZLER BUNA İNANIYORUZ VE SENDE İNAN,GÜÇLÜ OL AĞLAMA BİR DAHA,HİÇ AĞLAMA HEP GÜLSÜN YÜZÜN DÜNYALAR GÜZELİ ANNE… DAHA ÇOOK GÜZELLİKLER KONUŞUCAZ PAYLAŞICAZ YETERKİ GÜÇLÜ OL.DUALARLA,YANINDAYIZ KARAMSARLIĞA KAPILMA,BUNLARI HEP HATIRLA,ALLAH SENİ SEVDİKLERİNDEN AYIRMAYACAK BUNA İNAN BU SADECE BİR ŞAKA,GEÇİCEK GİDİCEK BUNA İNAN LÜTFEN GÜÇLÜ OL BİZLER YANINDAYIZ VE SENİ ÇOOK SEVİYORUZ TANIMASAKTA GÖRMESEKTE .GÜZEL VE MUTLU HABERLERLE,MUTLULUKLARDA GÖRÜŞMEK ÜZERE GÜZEL ANNE…

 519. Canım güzel kızım bu günleri atlatacağına inanıyorum senin kocaman saf güzel bir yüreğin var önce ALLAH’IN izniyle daha çok güzel günler göreceksin buna inanmalısın ki üstesinden gelebilesin benim dualarım her an seninle seni çok seviyorum…
  Saadet Ablann.

 520. biz annelerin kendinden önce düşündüğü hep evlatları. benimde zaman zaman aklıma böyle bir şey düştüğünde hep kızım aklıma gelir ve hem namazların arkasından olsun hem yatarken olsun dualarımda hep bizi ayırmaması yönünde oluyor. o canı veren allahım istediği zaman alabilir. ama öldürmeyen Allah’ta öldürmüyor. umudunu yitirme kardeşim. Derdi veren Rabbim dermanını da verir inşallah. bu hastalıklarda moral çok önemli. annem kanser tedavisi gördüğünde ameliyattan sonra dr umuz eve misafir kabul etmeyin mümkünse sizin dışınızda kimseyle görüşmesin dedi. nitekim öyle yaptık ama annem bizim için moralini hep yüksek tuttu. ameliyat günü ananem allah uzun ömürler versin cuma ve salı toplantılarında tüncinaları okutmuştu. o ameliyat masasına yattığında sadece Allah’a emanetsin aslında. Allah’tan ümidini asla yitirme. Allah seni önce evladına sonra da sevdiklerine bağışlasın…Şimdiden acil şifalar kardeşim..

 521. Şuan gözyaşlarımı tutamıyorumm .benimde 29 aylık bir oğlum var bazen bana birşey olsa naapar diye düşünüyorum .Rabbim senii oğluna sevdiklerine baggışlasın dualarımız seninle acil şifalar diliyorum

 522. gamzecim Allah yardımcın olsun inşallah bu hastalıqı yeniceksin sende o güç var ve yenmek için nedenlerin var..oqlun için yeniceksin canım..

 523. ALLAH yardımcın olsun en kısa zamanda acıların dinsin inşaallah yüce rabbim seni evladına bağışlasın yarın sabah uyandığında herşey bitmiş olsun YÜCE RABBİM seni evladından ayırmasın evladınıda anasız bırakmasın

 524. 1 Kızım var ve ayrıca hamileyim yazıyı okuyunca çok hislendim çok başka birşey bu ama önce senin bunu başarmaya inanman lazım arkadaşım… Hamilelerin duası kabul olur derler Yüce Rabbim dilerim seni evladına bağışlasın Allaha yalvar güçlü ol çocuğun için ailen için lütfen güçlü ol… Allahım sana acil şifalar versin…

 525. GAMZECİM MERABA İŞYERİNDE ÇALIŞIRKEN GAZETEDEN OKUDUM VE AKŞAM EVE GELİNCE İLK İŞİM İNTERNETTEN ARAŞTIRMAK OLDU.BÜTÜN YAZILARINI VE MEKTUBUNU GÖZYAŞLARI İÇİNDE OKUDUM.ÖNCELİKLE MORALİNİ ASLA BOZMA.ALLAH NELERE KADIRDIR .UMARIM SENİN BU YALVARIŞLARINI VE SANA HİTAB EDEN MİLYONLARCA KULLARININ DUALARINI KABUL EDECEKTİR.SENİN ACIN BİZİM SEVİNCİN BİZİM YÜREKLERİMİZ VE DUALARIMIZ SENİNLE .ALLAH SENİ SEVDİKLERİNE VE BİRİCİK OĞLUNA BAĞIŞLASIN CANIM.

 526. sen çok güçlü ve harika bir annesin kendin için değil çocuğun için hayatta kalmayı düşününen harika eşi benzeri bulunmayan bir annesin seni tanımıyorum bu gün haberlerde gördüm sen iyileşecek ve aramıza katılacaksın ve bize burdan iyi haberlerini kendin yazacaksın belki bir gün bir yerde karşılaşır bi kahve bile içeriz :))kalbimiz seninle Allah seni Ailene ve o biricik minicik atakanına bağışlasın Allah yar ve yardımcın olsunnnn…

 527. İkiz kızlarım var benim… Tam 1 yaşındalardı, hatta 1 hafta vardı tanı aldığımda. Benim hastalığım meme ca.. Doktor ilk söylediğinde beynime düşünceler öyle hızlı hücum ettiler ki.. kim yedirir kızlarımı, kim benim kadar sever, ateşli gecelerde kim başlarında bekler.. Sonra okula giderken nasıl görünürler, ilk diplomaları, ilk sevgilileri, kime anlatırlar.. Kimm benim kadar sever onları.. İlk günler başka birşey düşünemiyordum çaresiz, yapayalnız,köşeye sıkışmış…. Sen biliyorsun bu hisleri zaten… Sonra dedim ki ben yapacağım bunların hepsini, ben yanlarında olacağım.. Mezuniyetlerinde, evlenirken hatta onların çocuklarına da ben bakacağım.. Ve çookk dua ettim, Rabbime çok yalvardım, bunu çok istedim, kimseye hastayım demedim. Radyoterapi ye kendim gittim, hemde işten çıkıp gittim. Uyurken merak etmedim, nasıl olacağım demedim, kızlarıma güzelmasallar anlattım, ninniler uydurdum geleceğe dair nasıl güzel günlerimiz olacak diye… Allah bana bu şansi verdi çok şükür:) Şimdi kızlarım 7 yaşındalar..Okula giderken kavga ediyoruz sabahları hadii çabukk…… Sende dua et, hastayim deme, veda etme, iste.. Rabbim merhamet etsin, seni oğluna eşine tüm sevdiklerine onları da sana bağışlasın….Tüm anneler arkanda… olacak de, Allah ım şifa de.. olur mu deme sakın.. moral tüm tedavilerinin etkisini arttıracak ilaç, sakın vazgeçme.. sakıınnn veda etmeeeee……

 528. Kurban oldum oldugum Allahım,yüzündeki gamzeni eksik etmesin,Hz.eyyüb sultana verdiği şifayı sanada versin,Rabbim en kısa zamanda seni güzel haberleriyle müjdelendirsin,bu memleketin sizin gibi annelere ihtiyacı var!Lütfen güçlü olmaya devam edin ve duanızı eksik etmeyin,UNUTMAYIN!!! SİZ MÜKEMMEL BİR ANNE,MÜKEMMEL AİLESİNİZ!!!

 529. şu anda çok ağlıyorum bir yandanda dualar ediyorum ve çok iyi biliyorumki bu gözyaşlarımız sevinç gözyaşı olacak …sen bu hastalığı yeneceksin ve oğlunun belkide doğacak diğer evlatlarının en güzel anlarına şahit olacaksın inşallah…sen güçlü bir kadınsın bunu hissedebiliyorum…dualarımız seninle…sevgililer gününde en güzel hediyeyi güzel haberlerle sen vericeksin inanıyorum ve lütfen sende inan…

 530. rabbim yardımcın olsun seni oğluna bağışlasın bilinçli güçlü bir kadınsın sakın moralini bozma bir sağlık personeli olarak, 26 yasında arkadasımın benzer bir illetten bütün acılarına sıkıntılarına rağmen moraliyle yaşama sevinciyle nasıl kurtulduğuna şahit olmuş biri olarak inanıyorum sana sende basarabılırsın ve oğlun için başaracaksın,okurken hepimizi ağlatan yazıların yazarken kimbılır senı ne hale getırıyor iyileştığınde neler yapacağından bu günleri nasıl telafi edeceğinden bahset bize artık başaracaksın biz inanıyoruz sende inan insan bazen hiç tanımdığı birine daha kolay sıkıntısını anlatır bende sana destek olmak isteyen sıkıntını yürekten paylaşan onlarca insandan bırıyım ve istediğin takdirde görüşmek isterim seninle hoşçakal

 531. derdi verende alanda ALLAH lütfen dua et…dualarımızda senınle güçlü olmak zorundasın herseyden önce evladın için koyverme kendini lütfen seni tanımayan yüzlerce insandan biriyim ama dualarım senınle olucak bundan sonra ALLAHIM inşallah hastalıgını hiç görmemişe döndürür gamzecim…RABBİM yar ve yardımcın olsun…

 532. Mustafa daha 5 yasında yakalandı hastalığına Gamzeciğim.Su an solunum cihazlarına baglı ama nasıl baglı hayata görmelisin.Nasıl umutla bekliyor iylesecegi günü ve nasıl bir yasam sevgisi var…O bir cocuk ama hic es etmedi…Yasadıklarını anlatmaya kalksam zaten almaz buralar.Bu kadar cabuk vedalasmak yok bitanem.Sen benim kızımla akransın.O yüzden kızım da diyebilirim sana.Burada bir Cihatımız var bizim.Lösemiyi yendi,evlendi ve iki cocuk babası oldu.Lösemi artık caresiz bir hastalık degilki.Ama ilk teshisin travmasını yasıyorsun.Seni cok iyi anlıyorum.İlk günler hep böyle oluyor.Hersey bitmis gibi geliyor insana..Sonra kabuulenme süreci,sonra savasma süreci geliyor…Bütün dualarımız seninle…..Hastalık hic bir sey yapmaz insana bunu sakın unutma…Nice saglıklı insanlar gider de,hastalar sapasaglam ayakta kalır.Benim Mustafam gibi……..Öpüyorum seni yavrum…Atakanı da….

 533. Merhaba Gamze, yaşadıkların her şeyden önce bir anne için çok zor, bende her gün dua ediyorum allah beni evladıma, evladımı da bana bağışlasın diye…Ama çözüm odaklı olalım şimdi…haberlerden duyduğum kadarıyla sana ilik gerekliymiş, ne yapabiliriz yani hastaneye gitsem, iliğimin sana uygun olup olmadığını nasıl anlıycaz, ne yapmalıyım…bana bilgi verirsen sana yardımcı olmak isterim. cevabını bu blogdan takip edeceğim.
  Atakanla birlikte nice güzel yaşlar geçirmen dileğiyle…

 534. Geri bildirim: Gamze, ve diğerleri | Blogcu Anne

 535. ben adanadayım kan gondermek ısterım ama ızmıre gıdene kaddar sıkıntı cıkarmı yada nasıl ulastırırım mailinizi bekliyorum

 536. allah yardımcınız olsun dualarımız sizinle bu kötü günler geçecek yeterki güçlü olun allah sevdiklerinizden ayırmasın sevgiler

 537. inan ağlamaktan bir hal oldum Allah’ım.seni evladına bağışlasın inş. en kısa zamanda sağlığına kavuşursun.peygamber efendimiz 3 ihlas 1 fatiha kur’anı hatim etmek yerine geçiyor buyurmuştur bu niyetle her gün oku dua et inan karşılıksız kalmıcaktır.sen Allah’la ol ki oda seninle olsun hiç bir zaman isyana düşme onun bir bildiği vardır de moralini hiç bozma ben inanıyorum sağlığına kavuşacaksın dualarım hep seninle Allah yar ve yardımcın olsun … A.E.O

 538. merhaba gamze 3 gündür tvlerde görüyorum haberlerini ve dualar ediyorum senin için inşallah RABBİM sanada şifa versin en kısa zamanda tedavi olup çocuğunla sağlıklı bir yaşama döneceksin inancını yitirme ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.

 539. canım gamzecim sana yazan bir çok kişi gibi bende seni tanımıyordum televizyondaki haberi duyana kadar artık tanıyorum ve sen tanıdığım en güçlü annelerden birisin düşünüyorum acaba aynı şeyler benim başıma gelse bu kadar kuvvetli olabilirmiyim diye ama çook zor canım kardeşim dua ediyorum ve tanıdığım herkesten senin için dua istiyorum hastalığı bizlere veren RABBİM o kadar büyükki İNŞAALLAH sana şifayıda verir ve seni tatlı oğlun atakana bağışlar ben inanıyorumki senin atakanla yaşayacağın çok güzel günler var ve öğreteceğin çok şeyler var canım kardeşim kardeşim araştıracağım ulaşabileceğim yerlerde doner olmak için kan verebileceğim bir yer varsa mutlaka kan örneği vereceğim umarım uygun doner bulunur RABBİM SENİ OĞLUNA EŞİNE SENİ BÜTÜN SEVENLERE YANİ HEPİMİZE BAĞIŞLASIN KALBİMİZ HEP SENİNLE CANIM.

 540. Sevgili Gamze, Allah’tan (cc) sana hayırlı acil şifalar diliyorum. Lütfen yavrun için güçlü ve umutlu ol. Dualarımız seninle. Umudun hep var olsun. Sevgilerimle.

 541. Allah büyüktür Gamze, oğlun önce Allah’a sonra sana sonra diğer insanlara emanet. Umudunu kesme, ne güzel senin için dua eden milyonlarca insan var. Ya sesini duyuramayanlar veya duyurmaya bile vakti olmayanlar ne yapsın. Vademiz dolmuşsa zaten gideriz burdan kimse tutamaz bizi burda. Senin şimdi yapacağın tek şey moralini yüksek tutup kendini iyileşmeye odaklamak ve Allah’a dua etmek. Önce kendini düşün, sağlığını düşün ki çocuğunu da koruyup kollayabilesin. Unutma Allah’ın verdiği canı yalnız Allah alır. Sağlıcakla kal.

 542. Sevgili Gamze,lütfen kaybettiğin umuduna sahip çık.Sana binlerce insan gibi dualarımı ve pozitif enerjimi gönderiyorum.Lütfen kabul et.

 543. Gamzeciğim,

  Bu hafta Çapa’ya gidip kan vereceğim. Uamrım en cabuk zamanda uygun kan iliği bulunur. Allah seni yavruna bağışlasın.

 544. Geri bildirim: Anonim

 545. Limon suyu ve sarimsak mucizesi

  Limon suyu ve Sarımsak mucizesi,2 Litre limon suyu,40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak,agzi siki kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoz lazım.Limonlarin suyunu iyice sikip kavanoza doldurunuz, soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını kapatıyoruz, 25 gün boyunca normal ilik bir yerde saklanıp her gün çalkanacak,(sarımsaklar iyice
  erimiş olacak)25 gün sonra kavanozu açıp her sabah aç karnına yarim veya içebiliyorsa bir çay bardağı içiyoruz kavanoz bitene kadar içilecek, kapağı hep kapalı olacak,
  kavanoza asla su,seker v.b. karıştırılmayacak ancak çay bardağına aldığınız kısmini dilersek sulandırarak içebiliyoruz bunu içtikten sonra en az yarim saat bir şey yiyip içilmeyecek,yarim saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah ayni saatte içilecek.

  % 100 KANITLANMIS YARARLARI

  1 -Tüm damar iltihapları (vaskülir) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor,damar sertliklerini ve hipertansiyonu
  önlüyor.

  2- Kolesterol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor bu dönemde diyete dikkat etmek gerekiyor)
  sekeri düşürüyor,pankreasin yenilemesini sağlıyor.

  3- Böbrek ve safra taslarını eritiyor idrar söktürüyor vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor.

  4- Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini
  yapıyor.

  5- Tüm romatizmal iltihabi önleyip,her tür romatizmal ağrıları dindiriyor,kireçlenmeyi önlüyor,eklem düzeylerinin
  yenilenmesini sağlıyor her türlü ağrıyı kesiyor.

  6- Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip
  ileri-refleks hızını artırıyor,felçlere ve VERTIGO\’da fayda veriyor.

  7- Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor,ve her türlü alerjiyi özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden kesiyor, kansere karış tüm vücudu koruyor.

  sana yardım etmeyi çok istiyorum sürekli seni düşünüyorum kan veremiyorum ama başka nasıl yardımcı olabilirim diye düşünüyorum yukarıdaki kütrü doktorlarına sorsan bi denesen keşke kanıtlanmış bi kür inş.sanada faydalı olur inş. benimde yardımım olmuş olur ihlas ve fatihayı okumayı unutma ….

 546. gamzecim…
  TESLİMİYET yok….ilkönce kendini düşünerek sadece ama sadece olumlu düşünerek,içinde negatif anlam taşıyan kelimeler bile kullanmadan yaşamalısın..YAŞAMALISIN.hayatta herşey bizler için..zor süreçler olabilir ama dünya mucizelerle dolu….sen annesin…anne baba olduktan sonra,zorluklara üzülecek ağlayacak,of diyecek lüxümüz yok..biz de büyük oğlumuzla ilgili sıkıntılı yıllar geçirdik.eşim geceleri kalkar ağlardı.ben ona kızardım..ağlayacak vaktimiz yok…bu enerjiyi zamanı bile doğru harcamalıyız.diye..çok şükür bitti..kalakala zamanla geçecek azcık birşeyler kaldı..lütfen..sen annesin GGÜÇLÜSÜN.ÇOOOOOK GÜÇLÜSÜN…bundan sonra burada allahın izniyle..senin azminle sadece geçmiş oldu yazıları yazıcaz..KOCAMAN KOCAMAN ÖPÜYORUM…EN GÜZEL GÜNLER SENİN VE SEVDİKLERİNİN OLACAK..EN İÇTEN SEVGİLERİMLE…

 547. merhaba ben antalyada yaşıyorum,senin için bir tüp kanda ben vermek istiyorum belki sana uyar,ama nereye vericem antalyada ,bu mümkünmü?benimde 2 oğlum var büyük 4 yaşında küçük henüz 84 günlük,eskiden ölümden korkmazdım ama şimdi ben ölürsen çocuklarım nolur düşüncesi çok korkutuyor beni:(

 548. canım gamze umutunu lütfen yitirme en umutsuz anda atakanı ilk kucağına altığın anı hatırla ve gülümse bu sana inanılmaz bir güç verecek buna gönülden inan allahdan acil ş,fa diliyorum